Φιλία VS Έρωτας

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είσαι οφφ τόπικ! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Δεν είμαι off topic αφού πάω να δημιουργήσω μία φιλία :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κάθε πράγμα έχει τα καλά και τα κακά του και τα αντίστοιχα ρίσκα.

Σημασία έχει να είσαι συνειδητοποιημένος στο τι κάνεις, και κατά προτίμηση όσο το δυνατόν περισσότερο συνειδητοποιημένος για τους συναθρώπους που συμμετέχουν.

Συνεπώς όπως έχω ξαναπεί φιλικό ΝΑΙ, αφού πρώτα έχει υπάρξει μια ξεκαθάριση προθέσεων. Στην συνέχεια αν στραβώσει στράβωσε,αν παραμείνει φιλία οκ και κυριλέ και καλύπτουμε εν μέρη και μια ανάγκη, και αν οδηγήσει σε κάτι καλύτερο ακόμα καλύτερα.

No Pain No Game. Η σεξουαλικότητα θα υπάρχει πάντα μεταξύ των δύο φύλλων σε κάποιο βαθμό και είναι και λογικό για δύο ετερόφυλλα άτομα. Είναι η φύση έτσι. Όποιος κρύβεται από αυτό ή δεν το καταλαβαίνει μάλλον δεν καταλαβαίνει και την φύση του σαν θηλαστικό. Χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι δεν υποκύπτουμε ή δεν ακολουθούμε πάντα τα ένστικτα μας. Απλά δεν κλείνουμε τα μάτια. Τα πάντα με συναίσθηση και γνώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Κάθε πράγμα έχει τα καλά και τα κακά του και τα αντίστοιχα ρίσκα.

Σημασία έχει να είσαι συνειδητοποιημένος στο τι κάνεις, και κατά προτίμηση όσο το δυνατόν περισσότερο συνειδητοποιημένος για τους συναθρώπους που συμμετέχουν.

Συνεπώς όπως έχω ξαναπεί φιλικό ΝΑΙ, αφού πρώτα έχει υπάρξει μια ξεκαθάριση προθέσεων. Στην συνέχεια αν στραβώσει στράβωσε,αν παραμείνει φιλία οκ και κυριλέ και καλύπτουμε εν μέρη και μια ανάγκη, και αν οδηγήσει σε κάτι καλύτερο ακόμα καλύτερα.

No Pain No Game. Η σεξουαλικότητα θα υπάρχει πάντα μεταξύ των δύο φύλλων σε κάποιο βαθμό και είναι και λογικό για δύο ετερόφυλλα άτομα. Είναι η φύση έτσι. Όποιος κρύβεται από αυτό ή δεν το καταλαβαίνει μάλλον δεν καταλαβαίνει και την φύση του σαν θηλαστικό. Χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι δεν υποκύπτουμε ή δεν ακολουθούμε πάντα τα ένστικτα μας. Απλά δεν κλείνουμε τα μάτια. Τα πάντα με συναίσθηση και γνώση.

Αυτή είναι μεγάλη αλήθεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μια φιλία, πραγματική φιλία, κατά πόσο μπορεί να αντέξει και σεξ; Αξίζει να αντέξει σεξ; Πιστεύετε ότι στην περίπτωση του φιλικού "ματς" θα είναι το ίδιο ποιοτικό το σεξ όπως με τον/την συντρόφο;

Οι παραπάνω απορίες δεν έχουν να κάνουν με κάποια απόφαση που πρέπει να πάρω στην ζωή μου. Αλλά όσες φορές έχω συζητήσει αυτό το θέμα βλέπω ότι πολλοί κόλλανε στο θέμα ηθική :)

Χαιρετώ το φόρουμ. Dr Strangelove.
Το έχω κάνει με φίλη μου δυο φορές αλλά μετά δεν χάλασε η φιλία μας. 'Αντεξε. Και πιστεύω ότι οι σχέσεις μεταξύ αντρών και γυναικών πρέπει να'ναι πολύ ελεύθερες και να μην έχουν ταμπέλες ''ερωτικές'' ή ''φιλικές''. Σχέση άντρα - γυναίκας για μένα ιδανικό είναι να έχει όλα μαζί, και έρωτα και φιλία. Το ξέρω ότι φαίνεται περίεργο αλλά συνέβη. Είχα από την αρχή πλατωνικό έρωτα για αυτή την γυναίκα κι εκείνη για μένα αλλά μαζί εξελισσόταν με τα χρόνια μια πολύ δυνατή φιλία. Ξέρει ο ένας όλα τα μυστικά του άλλου, αλλά πολύ αργά αναπτύχθηκε πόθος και παίξαμε δυο φορές σεξουαλικά. Μετά συνεχίσαμε όπως ήμασταν πριν σαν να μην συμβαίνει τίποτα και ακόμα είναι η κάλύτερη φίλη μου. Εδώ και ένα χρόνο δεν έχουμε σεξουαλική επαφή,αλλά η δύναμη της φιλίας είναι η ίδια όπως όταν γνωριστήκαμε. Από φιλία ξεκίνησε. Η καλύτερή μου φίλη είναι γυναίκα κι όχι άντρας όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο, και δεν κάνω πλάκα. Επίσης να προσθέσω ότι δεν την ζηλεύω καθόλου και
ούτε αυτή εμένα, προσπαθούμε να κανουμε ο καθενας νέες σχέσεις τώρα
αλλά αυτο δεν επηρρεάζει τη φιλία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Χαιρετώ το φόρουμ. Dr Strangelove.
Το έχω κάνει με φίλη μου δυο φορές αλλά μετά δεν χάλασε η φιλία μας. 'Αντεξε. Και πιστεύω ότι οι σχέσεις μεταξύ αντρών και γυναικών πρέπει να'ναι πολύ ελεύθερες και να μην έχουν ταμπέλες ''ερωτικές'' ή ''φιλικές''. Σχέση άντρα - γυναίκας για μένα ιδανικό είναι να έχει όλα μαζί, και έρωτα και φιλία. Το ξέρω ότι φαίνεται περίεργο αλλά συνέβη. Είχα από την αρχή πλατωνικό έρωτα για αυτή την γυναίκα κι εκείνη για μένα αλλά μαζί εξελισσόταν με τα χρόνια μια πολύ δυνατή φιλία. Ξέρει ο ένας όλα τα μυστικά του άλλου, αλλά πολύ αργά αναπτύχθηκε πόθος και παίξαμε δυο φορές σεξουαλικά. Μετά συνεχίσαμε όπως ήμασταν πριν σαν να μην συμβαίνει τίποτα και ακόμα είναι η κάλύτερη φίλη μου. Εδώ και ένα χρόνο δεν έχουμε σεξουαλική επαφή,αλλά η δύναμη της φιλίας είναι η ίδια όπως όταν γνωριστήκαμε. Από φιλία ξεκίνησε. Η καλύτερή μου φίλη είναι γυναίκα κι όχι άντρας όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο, και δεν κάνω πλάκα. Επίσης να προσθέσω ότι δεν την ζηλεύω καθόλου και
ούτε αυτή εμένα, προσπαθούμε να κανουμε ο καθενας νέες σχέσεις τώρα
αλλά αυτο δεν επηρρεάζει τη φιλία μας.

εγώ πάντως δε θα ήθελα να είμαι στη θέση της κοπέλας σου όταν της λες....
"μωρό μου πάω για καφέ με την φίλη μου" :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οντως..Σιγουρα θα στεναχωρηθει,κι ας μην το δειξει.Οταν το sex μπαινει στη μεση δεν υπαρχει φιλια.Δεν υπαρχει κατασταση μεταξυ φιλιας και ερωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εγώ πάντως δε θα ήθελα να είμαι στη θέση της κοπέλας σου όταν της λες....
"μωρό μου πάω για καφέ με την φίλη μου" :/:

Εγραψα ότι προσπαθούμε να κάνουμε καινούριες σχέσεις τώρα, η φίλη κι εγώ. Με άλλα άτομα. Αν είχα κοπέλα δεν ξέρω αν θα συνέχιζα να έβλεπα την φίλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγραψα ότι προσπαθούμε να κάνουμε καινούριες σχέσεις τώρα, η φίλη κι εγώ. Με άλλα άτομα. Αν είχα κοπέλα δεν ξέρω αν θα συνέχιζα να έβλεπα την φίλη.

Δηλαδη αν προκυψει καποια σχεση σε καποιον απο τους δυο, θα κοψετε επαφες? :confused:
Αρα δεν μιλαμε για φιλους. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ξέρω γω ? Τι να σου πω ? Αν η κοπέλα που γνωρίσω είναι τόοοσο κολλημένη μ'αυτό και την ερωτευθώ σφόδρα, δεν αποκλείω να αποχωριστώ την φίλη μου, αλλά νομίζω θα παλέψω πολύ για να κάνω κάτι τέτοιο, και πρέπει να με πείσει το νέο πρόσωπο ότι αξίζει τον κόπο. Αν δεν νοιώθω τίποτα δυνατό, τότε προτιμώ να κρατήσω την δοκιμασμένη φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Οντως..Σιγουρα θα στεναχωρηθει,κι ας μην το δειξει.Οταν το sex μπαινει στη μεση δεν υπαρχει φιλια.Δεν υπαρχει κατασταση μεταξυ φιλιας και ερωτα.
Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο στενά το βλέπεται. ΓΙα σας αγάπη δεν υπάρχει? Είναι διαφορετικό από τον έρωτα. Η αγάπη είναι πιο αγνή πιο καθαρή και με πιο γερά θεμέλια. Ο έρωτας είναι πιο δυνατός αλλά είναι και πιο εφήμερος και ξεφουσκώνει.

Συνεπώς για μένα που έχω και προσωπική εμπειρία ναι είναι δυνατόν να αγαπάς σαν φίλο την φίλη σου και να έχει υπάρξει και σεξουαλική συνεύερεση οποιουδήποτε βαθμού. Και γιατί όχι δλδ? Σεξ είναι δεν είναι επίλυση 10βαθμού εξίσωσης.

Σημασία έχει τι έξτρα ιδιότητες βάζεις στον φίλο σου, επειδή το έκανες μαζί του. Και αυτό είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα. ΓΙα παράδειγμα την ιδιότητα της κτητικότητας.

Και ναι αν γουστάρω θα το ξανακάνω αρκεί να γούσταρε και αυτή και να μην άλλαξε κάτι. Και θα το επιδιώξω κιόλας γιατι είναι και φυσιολογικό να "φουντώνω σαν τον Δόγκανο" υπό κάποιες συνθήκες με μια κοπέλα.

Αλλά εγώ έχω το θάρρος και τα @@ να το παραδεχθώ στην φίλη μου και να μην το κρύψη αν χρειαστεί. Αν και αυτή το έχει τότε τι έγινε? Και φυσικά αν ερωτευτεί μέχρι και φίλο μου, ο μόνος λόγος πιθανής μυστικότητας είναι η μη κοινωνική αποδοχή αλλά και αισθήματα γκρίνιας όπως αυτά της ΚΟΥΕ από τον τρίτο.

Στήν μέχρι τώρα εμπειρία μου δεν χάλασα και ούτε χάλασε η φιλία μου με την εκάστοτε φίλη επειδή κάναμε "λίγο" σεξ. αλλά πράγματα το χαλάσανε όπου χάλασε.

Να ξαναπώ για αποφυγή παρεξηγήσεων ότι φιλία ετερόφυλλων δεν μπορεί να είναι εξορισμού ίδια με την φιλία straight ομοφυλλόφυλλων.



και ένα τελευταίο και άσχετο. Mods όπως βλέπεται ήταν λάθος η συγχώνευση των 4 threads σε ένα, καθώς είναι πολύ διαφορετικά θέμετα τα
σεξ σε μια φιλία
φιλία μεταξύ ανδρας-γυναίκας
φιλία vs έρωτας σαν συναισθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ετσι οπως το εθεσες συμφωνω μαζι σου.:)
Εγω δεν θα μπορουσα , αν εκανα σεξ με φιλη μου , μετα να την δω με αλλο.Δεν θα της το λεγα βεβαια(αφου την αγαπω και θελω να ναι ευτυχισμενη) αλλα θα πληγωνομουν και θα αναγκαζομουν να υποκρινομαι.

Το καναμε λιγο μπαχαλο το thread:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ωραίος ρε φίλε. Το είπες σωστά. Είναι αλλο τι είναι σωστό και πρέπον και άλλο τι δεν μπορούμε λόγω προσωπικών αδυναμιών.

Στο συγκεκριμένο θέμα εγώ βλέπω τον κόσμο για μια ακόμα φορά να ανάγει προσωπικές του αδυναμίες και πάθη σε κανόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Στο συγκεκριμένο θέμα εγώ βλέπω τον κόσμο για μια ακόμα φορά να ανάγει προσωπικές του αδυναμίες και πάθη σε κανόνες.


Μα οι κανόνες δεν δημιουργούνται απ τις ανάγκες και τα θέλω της πλειοψηφίας των ανθρώπων?

Εκτός από σένα και κανά δυο ακόμα, δεν ξέρω πολλούς που να είναι άνετοι στην σκέψη "η κοπέλα μου θα βγεί σήμερα με τον κολλητό της που ενίοτε το κάνουν κι όλας αν γουστάρουν γιατί άλλη η αγάπη κι άλλο το σωματικό ζωώδες σεξ" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μα οι κανόνες δεν δημιουργούνται απ τις ανάγκες και τα θέλω της πλειοψηφίας των ανθρώπων?

Εκτός από σένα και κανά δυο ακόμα, δεν ξέρω πολλούς που να είναι άνετοι στην σκέψη "η κοπέλα μου θα βγεί σήμερα με τον κολλητό της που ενίοτε το κάνουν κι όλας αν γουστάρουν γιατί άλλη η αγάπη κι άλλο το σωματικό ζωώδες σεξ" :P

Καταρχήν εγώ δεν συμετείχα ή όχι στο έντονο τμήμα. Δεν ξέρω να σου πω. Δεν με έχει απασχολήσει.Αλλά δεν το θεωρώ επιχείρημα γιατί είναι παρελκόμενο υπό συνθήκες, συνεπώς και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια κτλ κτλ. Χίλια μύρια μπορούν να έχουν συμβούν όπως δεν συνεχίστηκε η φιλία, η φιλία έγινε ερωτική αγάπη, απόσταση, δεν το έμαθε ποτέ μέχρι άνετο - ή όχι σχέση με την ιστορία.
Συνεπώς αυτό είναι μια από τις ίσως κακές πιθανές συνέπεις. Αλλά υπάρχουν και ίσως πιθανές καλές συνέπειες. Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί δεν αποτελεί επιχείρημα τουλάχιστον όχι λογικό. Αδυναμία και πάθος ναι αλλά .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καταρχήν εγώ δεν συμετείχα ή όχι στο έντονο τμήμα. Δεν ξέρω να σου πω. Δεν με έχει απασχολήσει.Αλλά δεν το θεωρώ επιχείρημα γιατί είναι παρελκόμενο υπό συνθήκες, συνεπώς και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια κτλ κτλ. Χίλια μύρια μπορούν να έχουν συμβούν όπως δεν συνεχίστηκε η φιλία, η φιλία έγινε ερωτική αγάπη, απόσταση, δεν το έμαθε ποτέ μέχρι άνετο - ή όχι σχέση με την ιστορία.
Συνεπώς αυτό είναι μια από τις ίσως κακές πιθανές συνέπεις. Αλλά υπάρχουν και ίσως πιθανές καλές συνέπειες. Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί δεν αποτελεί επιχείρημα τουλάχιστον όχι λογικό. Αδυναμία και πάθος ναι αλλά .....

από τη σκοπιά που το θέτεις φυσικά και έχεις Point
Εγώ απλά διαφωνώ στο ότι θεωρείς αδυναμία ή πάθος το να αλλάζεις τα όρια της σχέσης και να γίνεται πλέον από φιλική σχέση σε ΜΗ ΜΟΝΟ φιλική, απ τη στιγμή και μετά που υπάρχει σεξ.
Το σεξ δεν είναι κάτι απλό. Δεν είναι κρέας μπαίνει κρέας βγαίνει ώστε να μην το λαμβάνω υπόψη όταν συμβαίνει(για μένα πάντα μιλάω ε? και για όσους πιθανά εκπροσωπώ με αυτό μου το ποστ :P)
Το σεξ συνεπάγεται, έρωτα, πόθο, πάθος, αγάπη, ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΛΞΗ... όοοοοοοοολα αυτά, για μένα - πάντα- δεν είναι δεν είναι δείγματα φιλίας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σοζ που πετάγομαι [ο άκυρος της παρέας :P], αλλά το φιλία-έρωτας δεν είναι μονόδρομος; Είναι δυνατόν να περάσετε ένα (μόνο ένα) βράδυ ακολασίας, να σκούζετε από ηδονή και το επόμενο πρωί (τρόπος του λέγειν, εννοώ τον επόμενο καιρό) να συζητάτε μόνο για τη γιουροβίζιον, το ίντερνετ, τη σχολή και τη σχέση του Τόλη με την Κική; Δεν θα σου'ρθει ξανά το "χούφτωστην-χούφτωστην"; :P



Και για να κάνεις σεξ με τον καλύτερό σου φίλο πάει να πει πως ταιριάξανε οι χημείες σας, έτσι δεν 'ναι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Εν κατακλείδι...ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει φιλία (τουλάχιστον από τη μεριά του άντρα,από την οποία και μπορώ να μιλήσω) μεταξύ άνδρα και γυναίκας παρά μόνο αν η γυναίκα "δεν βλέπεται"!
Όλα τα άλλα είναι απλή υποκρισία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Εν κατακλείδι...ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει φιλία (τουλάχιστον από τη μεριά του άντρα,από την οποία και μπορώ να μιλήσω) μεταξύ άνδρα και γυναίκας παρά μόνο αν η γυναίκα "δεν βλέπεται"!
Όλα τα άλλα είναι απλή υποκρισία!
Αγαπητε πιστευω οτι κανεις λαθος, εγω για παραδειγμα εγω εχω δυο ΠΟΛΥ καλες φιλες στον κυκλο μου και πριν δυο χρονια περιπου μου την "επεσε" η μια και ενω ημουν ετοιμος να κανω την πραξη την τελευταια στιγμη ειπα στον εαυτο μου "τι πας να κανεις ρε μα......" η δε κοπελα ειναι ακομα σημερα σαν αδελφη μου, οπως και κατι αλλες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top