Τι ορίζετε ως...απιστία;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρε παιδιά, προφανώς δεν εννοώ μια οποιαδήποτε σκέψη μιας άλλης, αλλά μια σκέψη που θα τον ταράζει και θα τον συγκινεί και όχι απλά για μια σκέψη του τύπου ‘πω πω, κοίτα τι ωραία είναι αυτή, πως να είναι στο κρεβάτι άραγε;‘
Και μια σκέψη που θα αφορά κάποιο συγκεκριμένο άτομο στον κύκλο του και θα είναι επαναλαμβανόμενη και με ουσία πιο ερωτική, δλδ όχι να του αρέσει μια γνωστή και κάθε φορά που την βλέπει να σκέφτεται κάτι πονηρό για τρία δευτερόλεπτα και μετά να μην έχει σημασία, αλλά να προσιδιάζει περισσότερο προς έρωτα και κάτι πιο βαθύ και ουσιαστικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Και άμα γίνει η πράξη χωρίς σκέψη;
Δεν εννοώ χωρίς να το σκεφτεί κανείς, απερίσκεπτα επειδή ήταν πιωμένος ή δεν ξέρω για ποιο άλλο λόγο.
Εννοώ να γίνει η πράξη χωρίς όμως να σκέφτεσαι αυτόν με τον οποίον κάνεις την πράξη. Πιθανώς να σκέφτεσαι κάποιον άλλον, πιθανώς και τίποτα. Αν λοιπόν γίνει η πράξη με τελείως ζωώδη τρόπο, ούγκα-μπούγκα είδα τρύπα και μπήκα και ούτε καν θα το σκεφτώ ξανά (το ότι το έκανα αυτό το πράγμα), αν δεν επηρεάσει με κανένα τρόπο τη σχέση με τον/την σύντροφο, αν δεν έχει καμιά σχέση με τον/την σύντροφο, θεωρείται απιστία;
[δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ :(]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και άμα γίνει η πράξη χωρίς σκέψη;
Δεν εννοώ χωρίς να το σκεφτεί κανείς, απερίσκεπτα επειδή ήταν πιωμένος ή δεν ξέρω για ποιο άλλο λόγο.
Εννοώ να γίνει η πράξη χωρίς όμως να σκέφτεσαι αυτόν με τον οποίον κάνεις την πράξη. Πιθανώς να σκέφτεσαι κάποιον άλλον, πιθανώς και τίποτα. Αν λοιπόν γίνει η πράξη με τελείως ζωώδη τρόπο, ούγκα-μπούγκα είδα τρύπα και μπήκα και ούτε καν θα το σκεφτώ ξανά (το ότι το έκανα αυτό το πράγμα), αν δεν επηρεάσει με κανένα τρόπο τη σχέση με τον/την σύντροφο, αν δεν έχει καμιά σχέση με τον/την σύντροφο, θεωρείται απιστία;
[δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ :(]

Αυτό εξαρτάται αν θα θεωρηθεί απιστία. Το βασικό ερώτημα είναι:
Πόσο φαίνεται ότι σέβεσαι και αγαπάς τον άνθρωπό σου αν με το πρώτο ζωώδες ένστικτο που ξυπνάει μέσα σου δεν σκέφτεσαι τίποτα και απλά το κάνεις πράξη?:hmm:

Προσωπικά στο θέμα της απιστίας είμαι κάπως ελαστική - πολλοί λένε ότι σκέφτομαι έτσι επειδή δεν έχω "ερωτευτεί"...

Δεν θα με πειράξει πολύ αν πάει με άλλη γυναίκα επειδή του άρεσε εμφανιασικά.
Ούτε θα με πειράξει αν θα κάνει άλλες σκέψεις για άλλες γυναίκες.. Θα με πειράξει αν αρχίσει να χάνεται η πνευματική μας επικοινωνία - αν αρχίσει να προσεγγίζει με αυτό τον τρόπο άλλη γυναίκα!

Αυτά!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αν λοιπόν γίνει η πράξη με τελείως ζωώδη τρόπο, ούγκα-μπούγκα είδα τρύπα και μπήκα και ούτε καν θα το σκεφτώ ξανά (το ότι το έκανα αυτό το πράγμα), αν δεν επηρεάσει με κανένα τρόπο τη σχέση με τον/την σύντροφο, αν δεν έχει καμιά σχέση με τον/την σύντροφο, θεωρείται απιστία;
[δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ :(]

Δε νομίζω οτι θέλω να έχω σχέση με κάποιον που το σεξ το θεωρεί "είδα τρύπα και μπήκα"....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
α) το να χορευει με αλλη, β)να φιλησει αλλη, γ)φυσικα να "παει" με αλλη, δ)να ειναι μεθυσμενος κ να κανει κατι με αλλη, ε) να "βρισκομαστε" κ να σκεφτεται αλλη η σε εμενα να νομιζει πως ειναι αλλη, στ)να τον πιασω στα πρασα να κανει cyber με αλλη ειτε να την πεφτει στο fb...To τιμημα ειναι το τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Για μενα απιστια ειναι ο συντροφος σου να προδωσει την εμπιστοσυνη και την αγαπη που του εχεις δωσει/δειξει προσεγγιζοντας εναν αλλο ανθρωπο (με οτι συνεπαγεται αυτο) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
α) το να χορευει με αλλη, β)να φιλησει αλλη, γ)φυσικα να "παει" με αλλη, δ)να ειναι μεθυσμενος κ να κανει κατι με αλλη, ε) να "βρισκομαστε" κ να σκεφτεται αλλη η σε εμενα να νομιζει πως ειναι αλλη, στ)να τον πιασω στα πρασα να κανει cyber με αλλη ειτε να την πεφτει στο fb...To τιμημα ειναι το τελος!

Υπάρχουν άνδρες που δεν κάνουν ποτέ τίποτα απ' όλα αυτά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kaleidoscope με αγχώνει λίγο το γούστο σου ξαφνικά, δεν ξέρω γιατί :lol: Φυσικά και υπάρχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Υπάρχουν άνδρες που δεν κάνουν ποτέ τίποτα απ' όλα αυτά; :hmm:

:eek:Μήπως έχεις κατεβάσει πολύ τα στάνταρ σου; Φυσικά και υπάρχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ok, σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά τι ποσοστό των ανδρών είναι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ok, σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά τι ποσοστό των ανδρών είναι; :hmm:
Λίγο, αν αφαιρέσεις τους gay! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ok, σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά τι ποσοστό των ανδρών είναι; :hmm:



Ας πούμε, εάν τον βρείς, παίξε και ένα λόττο μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ok, σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά τι ποσοστό των ανδρών είναι; :hmm:

Αυτό μου θυμίζει το εργασιακό θέμα της λογικής οτι, αφού υπάρχουν κάποιοι που θα δουλέψουν για 500 ευρώ για 12 ώρες τη μέρα, πρέπει κι εγώ να δουλέψω με αυτά τα λεφτά κάνοντας υπερωρίες που δεν πληρώνομαι. Όσο ανεχόμαστε λοιπόν άντρες που είναι έτσι όπως περιγράφεις, τόσο θα υπάρχουν και θα πληθαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
E δεν πάει ακριβώς έτσι Χιμ, γιατί αυτό είναι θέμα χαρακτήρα και προσωπικά θέλω ο άλλος να μη θέλει να κάνει κάτι άλλο, όχι να μη το κάνει γιατί φοβάται πως θα τον τσακώσω-πλακώσω-χωρίσω! :lol:

Ο Ρεμπ νομίζω έχει δίκιο. Αν βρεις κάποιον που να σε κάνει να μη τον θεωρείς μαλάκα μετά από ένα μήνα γνωρίμιας, πήγαινε να παίξεις ένα λόττο. Αλλά το να βρεις κάποιον να μη σε απατήσει, είναι εύκολο νομίζω, οπότε πάλι βγήκα εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ok, σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά τι ποσοστό των ανδρών είναι;
Ok, σίγουρα θα υπάρχουν,
Αξία, έχει μόνο το μπολνταρισμένο, κι ας μείνει μοναχά ένας άνδρας στον πλανήτη.
Όταν ο άνδρας δεν έχει δυο-τρεις γυναίκες εναλλακτικές και διαθέσιμες, όταν σ’αγκαλιάζει και δεν σκέφτεται τα ενοχοποιητικά σημάδια της απιστίας του που μπορεί να δεις, όταν δεν σου ζητάει πράγματα διάφορα για να εξάψει την φαντασία του, όταν σ’αγκαλιάζει και αντιλαμβάνεται αμέσως την διάθεση σου, όταν – όταν –όταν κ.λ.π. τότε αυτός ο άνδρας ισορροπεί στην σχέση σας και αυτός ο άνδρας είναι για εσένα.
Υ.Γ. μη ψάχνεις ποσοστά. Παρά μοναχά αναζήτησε αυτόν τον άνδρα.
Είμαι απόλυτα σίγουρος πως θα τον βρεις.:)
Να είσαι καλά
Μάξιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top