Προσοχή πολιτική διαφήμιση...

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
tsako ανατριχιασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αχ τι μου θύμησε το σύνθημα του tsakou "Υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και τη θέλουμε"
Πανελλήνιες 2003, μάθημα Έκθεση, θέμα "Επιστολή στον Δήμαρχο της πόλης για τη μόλυνση της πόλης μας"
Έγραφα, έγραφα και στο τέλος μου ήρθε στο νου κάτι πολύ πιασάρικο στο μυαλό, που ένιωθα και περήφανη που το σκέφτηκα και που θα έκλεινα με ωραίο και δυνατό τρόπο το γραπτό μου. Το "Υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και τη θέλουμε".

Βγαίνω χαρωπή από την αίθουσα, πηγαίνω στο φροντιστήριο να πω στον καθηγητή μου πως έγραψα και του λέω όλο χαρά την τελευταία μου ατάκα, αφού σχεδόν μόνο αυτή θυμόμουν. :P
Ο καθηγητής τραβούσε τα μαλλιά του και μου ευχήθηκε να πέσω σε νεοδημοκράτες εξεταστές.

Το αποτέλεσμα ένας εξεταστής μου έβαλε 11 και ο άλλος 17! :hehe:

ps: Φυσικά και δεν είχα ιδέα ότι το σύνθημα είχε ειπωθεί από νεοδημοκράτες πρωτύτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλή σκέψη αλλά άθλια εκτέλεση ήταν η παρακάτω διαφήμιση

Bitch please:pfff:
Η εκτέλεση των Α.Μ.Α.Ν ήταν σαφέστατα ανώτερη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
12 εκατομμύρια επιχορήγησης στα κόμματα για τις εκλογές, να πηγαίνουν σε διαφήμιση λες και κάνουν μάρκετινγκ στο λάδι και στο ζαμπόν για να πουλήσει.

12 εκατομμύρια από τα δικά μας λεφτά, για να πλύνουν τον δικό μας εγκέφαλο, για να τους ξαναψηφίσουμε, για να μας φάνε κι άλλα λεφτά. Δηλαδή για τ' όνομα του Χριστού και της Παναγίας, πρέπει να είμαστε πολύ μαλάκες που δεν τους έχουμε πάρει κυριολεκτικά με τις πέτρες. Κυριολεκτικά όμως.


Διαφήμιση πρέπει να κάνει ένα προϊόν που η κατανάλωσή του προσφέρει απόλαυση στην πράξη και δεν είναι βλαβερό για τον κόσμο. Αυτοί οι δεν θέλω να χαρακτηρίσω πως, διαφημίζονται ενώ 30 χρόνια είναι η δυσφήμιση η ίδια στην πράξη.

Μικρό κόμμα αντιμνημονιακό και με πίεση ρε κερατάδες, θα φάτε καλά στις 6 Μαϊου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

Διαχρονική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Σαν βιντεάκι από τους Ράδιο Αρβύλα μου φάνηκε εμένα.:P
Έλεος δηλαδή, από αυτό περιμένουν ότι θα πάρουν ψήφους?
Αλλά τι να πεις κανείς? Όταν το ~40% της χώρας ψηφίζει ακόμα νδ και πασόκ, τίποτα δε φαίνεται αδύνατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλλιτεχνικά βρίσκω το σποτ άψογο σε αντίθεση με προηγούμενα σποτ του κόμματος σε άλλες εκλογικές αναμετρήσεις.

ρε τσακο,,εγω που ειμαι νδ βασικα
και βρισκω το σποτ γελοιωδως ψευτικο και στημενο,,-ειδικα αυτη με τις μπουρμουληθρες ειναι για γιατρο-

ο λογος του σαμαρα ειναι καλος ομως..αλλα δεν φτανει.

και ολο κανει ζουμ στα προσωπα οπως ολα τα σποτ των κομματων,,ειναι μοδα φαινεται

βλακειες..

αντι να δειξει πχ πρωτα εικονες φτωχων φτωχειας ανεργεια,,και μετα εικονες αναπτυξης δουλειας επενδυσεων

δειχνει αυτην την λαιτ ξενερωτιλα με ανθρωπους φατσες και γελοια συνθηματα


δυστυχως οι διαφημιστες ειναι τοσο κατεστημενοι και προκατ,,που ολο τα ιδια ξενερωτα κανουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Σαν βιντεάκι από τους Ράδιο Αρβύλα μου φάνηκε εμένα.:P
Έλεος δηλαδή, από αυτό περιμένουν ότι θα πάρουν ψήφους?
Αλλά τι να πεις κανείς? Όταν το ~40% της χώρας ψηφίζει ακόμα νδ και πασόκ, τίποτα δε φαίνεται αδύνατο...
Σε αυτές τις εκλογές δεν δικαιολογείται το: Δεν ήξερα, δε γνώριζα, εξαπατήθηκα
Τέσπα, το πρώτο σποτ του πασοκ για αυτή την προεκλογική περίοδο είναι:
https://www.newsbomb.gr/ekloges-2012...sieythike-to-proto-proeklogiko-spot-toy-pasok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Σε αυτές τις εκλογές δεν δικαιολογείται το: Δεν ήξερα, δε γνώριζα, εξαπατήθηκα
Τέσπα, το πρώτο σποτ του πασοκ για αυτή την προεκλογική περίοδο είναι:
https://www.newsbomb.gr/ekloges-2012...sieythike-to-proto-proeklogiko-spot-toy-pasok

Πόσο πολύ παίζει να ταιριάζει το ''από τότε που βγήκε το συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο'' σε αυτό το βίντεο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Πόσο πολύ παίζει να ταιριάζει το ''από τότε που βγήκε το συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο'' σε αυτό το βίντεο?
Τουλάχιστον η διαφήμιση δεν είναι σαν την παραπάνω του 2009. Είναι και αυτό μια πρόοδος.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6qIVgPprLzA#!
αν και δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ η διαφήμιση αυτή μου αρέσει επειδή είναι απλή, λιτή και ζητάει συγγνώμη. Δόθηκαν λίγα χρήματα για την παραγωγή της σε σύγκριση με την νδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
SWEET JESUS!!!!!!!!!!!!!!! πω πω αυτο πρεπει να ηταν απο τα πιο σοκαριστικα λεπτα της ζωης μου. θα υπαρξουν κι αλλα;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ρε παιδια,εγω ειμαι μικρος,δεν μπορω να ψηφισω,οσοι μπορειτε, σκεφτείτε τι θα ψηφισετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σε αυτό το θέμα παραθέτουμε και σχολιάζομε τα διαφημιστικά σποτ των κομμάτων για τις βουλευτικές εκλογές 2012. Έπειτα τα σχολιάζουμε καλλιτεχνικά ή με βάση το περιεχόμενο. :D

Αρχίζω με ένα σποτ της ΝΔ.

Καλλιτεχνικά βρίσκω το σποτ άψογο σε αντίθεση με προηγούμενα σποτ του κόμματος σε άλλες εκλογικές αναμετρήσεις. Μας παραθέτει ένα βουνό από διλλήματα και στο τέλος μας προτρέπει να ψηφίσουμε ΝΔ.

:devil::devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ολες οι πολιτικές διαφημίσεις που έχω δει είναι απλά ηλίθιες και προσβλητικές στην νοημοσύνη. Δεν βρίσκω το λόγο να τις πιάσω μια μια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η ΝΔ έχει κάνει καλές κινήσεις ως προς το marketing επί Σαμαρά. Η αρχή έγινε με το logo του κόμματος.

Από αυτό
σε αυτό

:devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

αν και δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ η διαφήμιση αυτή μου αρέσει επειδή είναι απλή, λιτή και ζητάει συγγνώμη. Δόθηκαν λίγα χρήματα για την παραγωγή της σε σύγκριση με την νδ
Μανούλα μου, ο Οξαποδώ!!!
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μανούλα μου, ο Οξαποδώ!!!

ναι,σαν διολος φαινεται

κακος ανθρωπος που προσπαθει να το παιξει καλος και ταπεινος

ειναι δυνατον αυτος ο ανθρωπος να γινει συμπαθης οπως ο Γιωργακης εστω?


τουλαχιστον ο σαμαρας βγαζει κατι το χαζοχαρουμενο λιγο υπερβολικο,,αλλα δεν τρομαζω οπως με τον βαγγελα..

και δεν ειναι θεμα παχους εννοειται,,υπαρχουν χοντροι χαριτμενοι ανθρωποι,,αλλα υφους,,

αυτο το βλεμμα κουμποτρυπα του βενιζελου με τρομαζει..
βγαζει τετοια σκληροτητα,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
τουλαχιστον ο σαμαρας βγαζει κατι το χαζοχαρουμενο λιγο υπερβολικο,,αλλα δεν τρομαζω οπως με τον βαγγελα..

και δεν ειναι θεμα παχους εννοειται,,υπαρχουν χοντροι χαριτμενοι ανθρωποι,,αλλα υφους.
Σωστά, τουλάχιστον με τον Αντώνη ξέρεις ότι θα την φας, αλλά θα στην φορέσει με έναν κάπως πιο ήπιο τρόπο. Ενώ ο άλλος ο αγροίκος ρε παιδί μου, απαπαπαπα. :mad:

ΥΓ: Πώς την πετυχαίνει αυτή τη γλίτσα στο μαλλί σε κάθε του εμφάνιση, απορία το 'χω. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
12 εκατομμύρια επιχορήγησης στα κόμματα για τις εκλογές, να πηγαίνουν σε διαφήμιση λες και κάνουν μάρκετινγκ στο λάδι και στο ζαμπόν για να πουλήσει.

12 εκατομμύρια από τα δικά μας λεφτά, για να πλύνουν τον δικό μας εγκέφαλο, για να τους ξαναψηφίσουμε, για να μας φάνε κι άλλα λεφτά. Δηλαδή για τ' όνομα του Χριστού και της Παναγίας, πρέπει να είμαστε πολύ μαλάκες που δεν τους έχουμε πάρει κυριολεκτικά με τις πέτρες. Κυριολεκτικά όμως.


Διαφήμιση πρέπει να κάνει ένα προϊόν που η κατανάλωσή του προσφέρει απόλαυση στην πράξη και δεν είναι βλαβερό για τον κόσμο. Αυτοί οι δεν θέλω να χαρακτηρίσω πως, διαφημίζονται ενώ 30 χρόνια είναι η δυσφήμιση η ίδια στην πράξη.

Μικρό κόμμα αντιμνημονιακό και με πίεση ρε κερατάδες, θα φάτε καλά στις 6 Μαϊου.

Exactly that. Δε γίνεται ανάμεσα στις διαφημίσεις για το ρολό κουζίνας και το απορρυπαντικό πιάτων να πετάγεται είτε ο Βενιζέλος είτε ο Σαμαράς. Ούτε να τα βλέπω δε θέλω τα ... σποτάκια τους. :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top