Καλοκαιρινές διακοπές: Πού θα θέλατε να πάτε φέτος;

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
5 μέρες Σύρο και άλλες τόσες Κύθνο!!!Ήταν υπέροχα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οι διακοπές για εμένα και τον άντρα είναι περίεργες είναι σ/κα μόνο αυτή την μια ευδομάδα που έκατσα πάλι σ/κα πήγαμε και 4 μέρες ξέπλα, το προιγούμενο στην Λίνδο με τον οξυντες και την κοπέλα του και αυτό με τον άντρα μαζί κιοτάρι, μαζί με ένα ευχάριστο καθησιο 4αρων ημερών, καλό είναι και αύτό, όσο για τα υπόλοιπα δυήμερα συνεχείζουμε μέχρι τέλος του καλοκαιριού:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
:(κ εγω θελω:( σε ποια πολυ εισαι?:(
Σόρρυ για τα greeklish, αλλά είμαι σε pc ξενοδοχείου στην Κολωνία τώρα. Στην Ολλανδία ήμουν 30 λεπτά από το Amsterdam, φιλοξενούμενος σε ένα διόρωφο σπιτάκι μέσα στο πράσινο. Θα ξαναπάω σίγουρα.

Η Κολωνία συμπαθέστατη by the way. Θα ποστάρω ίσως αργότερα, αν μπορώ. Have fun everyone!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πρώτα έμεινα λίγη Αθήνα, τον πήγα και Παρθενώνα, τον βάρβαρό μου...
Μετά Ιθάκη 5 μέρες, μαγεία...
Μετά λίγη Αθήνα, ίσα να πλύνουμε κανά ρούχο...
και μετά Κρήτη!!!!!! Με παρέα... και γονείς και αδερφή και σκύλο... Τέλεια, απλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
3 μέρες Ρόδο και 20 μέρες Νάξο :clapup:
Απλά ξεκούραστα...καταπληκτικά!

Και τωρα τα κεφάλια μέσα...επιστροφή στη δουλειά!
Καλημέρες σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εμας φετος οι διακοπες μας δεν ηταν ετσι οπως τις σχεδιασαμε δυστυχως.. :(
ομως πηγαμε τρεις μερες χαλκιδικη (τορώνη, φοβερη παραλια) και αλλες 3 μερες καστορια σε ενα ΓΑΜΑΤΟ ξενοδοχειο με θεα οοοοοοολη τη λιμνη και μια βολτα στο river party..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση που υπάρχει τόπικ εδώ για ερωτήσεις για χειμερινές διακοπές; θέλω να ρωτήσω πράγματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρώτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Σήμερα γύρισα Σκωτία από τις διακοπές. 10 μέρες Ελλάδα (3 στο χωριό μου για μπανιο και 1 εβδομάδα Αθήνα) και μετά 3 εβδομάδες ΗΠΑ. Πέρασα πολύ ωραία, κουράστηκα ΠΟΛΥ, αλλά είδα μέρη που ποθούσα. Las Vegas. New York πολύ ωραίες πόλεις, Los Angeles μούφα, όλο το Κολοράντο πανέμορφο. Πήγα επίσης Αριζόνα και Μινεσότα, Grand Canyon και Νιαγάρα (ήθελα χρόνια να πάω). Βασικά ήταν διακοπές μακριά από την χαλάρωση που είχα σκεφτεί ότι χρειαζόμουν, αλλά δεν μετανιώνω. Ήταν πολύ ωραία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πω πω under.. ζηλευω... μπραβο σου!! παντα τετοια ευχομαι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ευχαριστώ Evouli, σου εύχομαι να πας κι εσύ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τελεια..!!! περνα να μας πεις και για τη βιζα μερικα πραγματακια βρε αντερ μου...
γιατι η τραβελουκα λειπει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν λέω τριήμερο να πάω Κάρπαθο με την παρέα και να πάρουμε και το αμαξάκι εκεί. Ποιοι έχετε πάει να μου πείτε προτάσεις για παραλίες, φαγητό και μέρος camping; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λοιπόν λέω τριήμερο να πάω Κάρπαθο με την παρέα και να πάρουμε και το αμαξάκι εκεί. Ποιοι έχετε πάει να μου πείτε προτάσεις για παραλίες, φαγητό και μέρος camping; :D
Camping στο Λευκό, παίρνεις το δρόμο (εναν εχει, δεν θα μπερδευτεις) ανεβαίνεις μεχρι το ξενοδοχείο (δεν θυμαμαι πως λεγεται) και ακολουθεις το χωματοδρομο ως την παραλία. :)
Απο παραλίες πολύ καλή η κυρα παναγιά. Οι παραλίες στη νοτιοδυτική πλευρά είχαν πολύ μα πάρα πολύ κοσμο.
Αμαξάκι χρειάζεται μιας και οι αποστάσεις ήταν μεγάλες.
Οπωσδήποτε ψαράκι φρέσκο στο Φοινίκι. Επίσης στο δρόμο απο Λευκο προς Φοινικι εχει καπου χωμενη μεσα στα χωραφια μια ταβερνουλα (ειχε τουλαχιστον πριν 4 χρονια) που φαίνεται από το δρόμο, που είχε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ φαι.
Σουπερ σοσ: Να πατε οπωσδηποτε στον Ολυμπο. Ειτε με αμαξι (αν δεν σας πειράζει να το σπάσετε) είτε με το καραβάκι. Επίσης καφεδάκι στη Σποα. Εγω είχα πάθει σοκ με αυτό το χωριουδάκι.

Επίσης να σου πω ότι είχα πάει το 2004 οποτε αυτά που λέω μπορεί και να μην ισχύουν πια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λοιπόν λέω τριήμερο να πάω Κάρπαθο με την παρέα και να πάρουμε και το αμαξάκι εκεί. Ποιοι έχετε πάει να μου πείτε προτάσεις για παραλίες, φαγητό και μέρος camping; :D

Mίλησε κανείς για το νησί μου???
Προτάσεις:
  • Nα πας μετά τις 25 Ιουλίου για να είμαι κι εγώ εκεί...:P... Σοβαρά τώρα πάγαινε Ιούνιο όταν γίνεται το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σέρφιγκ.
  • Παραλίες: Είναι θέμα γούστου. Αν σ'αρέσει ο "κόσμος" πήγαινε Αμμοπή, Κυρά Παναγιά, Αρκάσα (Άγιο Νικόλαο), Άπελλα, Λευκό. Αν πάλι όχι, πήγαινε προς τη μεριά του Αεροδρομίου. Κοχυλάκια, διακόφτης (έχουν κάτι εξοτικό).
  • Αν προλάβετε πάρτε ένα πρωί το καραβάκι για "τουρνέ" στις παραλίες. Θα σας αφήνει σε διάφορες για μια βουτιά μέχρι να φτάσετε στην τέλεια, τον Άγιο Μηνά. Τα νερά εκεί είναι κρυστάλλινα, πεντακάθαρα. Έχει και σπηλιές μέσα στα βράχια.
  • Θα μπορούσατε να διανυκτερεύσετε εκεί.
  • Αφού έχετε αυτοκίνητο, θα βρείτε στο δρόμο κι άλλες απόμερες παραλίες.
  • Ψάρι στο Φοινίκι. Για ρομαντικά το βράδυ, Εσπερίδες στα Πηγάδια. Πίτσα από το Bella Karpathos.
  • Για ποτό στο Ανώι ή στο Liquid μέχρι τις μία.
  • Για clubbing Fever ή Heaven.
  • Όλυμπο, για την εμπειρία αξίζει, αλλά δε χάθηκε κι ο κόσμος. Με παρέα έχει να πας και καλύτερα.
+
Πες μου :
  • Aν ψάχνεις μέρος να μείνεις, μπορώ να σου προτείνω. Ακόμα κι εγώ έχω σπίτια.
  • Πότε περίπου λέτε, για να σου πω αν έχει κανένα must ιβέντ.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Camping στο Λευκό, παίρνεις το δρόμο (εναν εχει, δεν θα μπερδευτεις) ανεβαίνεις μεχρι το ξενοδοχείο (δεν θυμαμαι πως λεγεται) και ακολουθεις το χωματοδρομο ως την παραλία. :)
Απο παραλίες πολύ καλή η κυρα παναγιά. Οι παραλίες στη νοτιοδυτική πλευρά είχαν πολύ μα πάρα πολύ κοσμο.
Αμαξάκι χρειάζεται μιας και οι αποστάσεις ήταν μεγάλες.
Οπωσδήποτε ψαράκι φρέσκο στο Φοινίκι. Επίσης στο δρόμο απο Λευκο προς Φοινικι εχει καπου χωμενη μεσα στα χωραφια μια ταβερνουλα (ειχε τουλαχιστον πριν 4 χρονια) που φαίνεται από το δρόμο, που είχε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ φαι.
Σουπερ σοσ: Να πατε οπωσδηποτε στον Ολυμπο. Ειτε με αμαξι (αν δεν σας πειράζει να το σπάσετε) είτε με το καραβάκι. Επίσης καφεδάκι στη Σποα. Εγω είχα πάθει σοκ με αυτό το χωριουδάκι.

Επίσης να σου πω ότι είχα πάει το 2004 οποτε αυτά που λέω μπορεί και να μην ισχύουν πια...:P
Ευχαριστώ πολύ πολύ! Αμαξάκι θα έχουμε ;)
Το φοινίκι είναι μέρος ή μαγαζί; Που είναι; Δεν το βρίσκω σε χάρτη (αν είναι μέρος) :worry:
Mίλησε κανείς για το νησί μου???
Προτάσεις:
  • Nα πας μετά τις 25 Ιουλίου για να είμαι κι εγώ εκεί...:P... Σοβαρά τώρα πάγαινε Ιούνιο όταν γίνεται το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σέρφιγκ.
  • Παραλίες: Είναι θέμα γούστου. Αν σ'αρέσει ο "κόσμος" πήγαινε Αμμοπή, Κυρά Παναγιά, Αρκάσα (Άγιο Νικόλαο), Άπελλα, Λευκό. Αν πάλι όχι, πήγαινε προς τη μεριά του Αεροδρομίου. Κοχυλάκια, διακόφτης (έχουν κάτι εξοτικό).
  • Αν προλάβετε πάρτε ένα πρωί το καραβάκι για "τουρνέ" στις παραλίες. Θα σας αφήνει σε διάφορες για μια βουτιά μέχρι να φτάσετε στην τέλεια, τον Άγιο Μηνά. Τα νερά εκεί είναι κρυστάλλινα, πεντακάθαρα. Έχει και σπηλιές μέσα στα βράχια.
  • Θα μπορούσατε να διανυκτερεύσετε εκεί.
  • Αφού έχετε αυτοκίνητο, θα βρείτε στο δρόμο κι άλλες απόμερες παραλίες.
  • Ψάρι στο Φοινίκι. Για ρομαντικά το βράδυ, Εσπερίδες στα Πηγάδια. Πίτσα από το Bella Karpathos.
  • Για ποτό στο Ανώι ή στο Liquid μέχρι τις μία.
  • Για clubbing Fever ή Heaven.
  • Όλυμπο, για την εμπειρία αξίζει, αλλά δε χάθηκε κι ο κόσμος. Με παρέα έχει να πας και καλύτερα.
+
Πες μου :
  • Aν ψάχνεις μέρος να μείνεις, μπορώ να σου προτείνω. Ακόμα κι εγώ έχω σπίτια.
  • Πότε περίπου λέτε, για να σου πω αν έχει κανένα must ιβέντ.
;)
Γεια σου ρε Nininaou με νησί την Κάρπαθο! :clapup:

Λέμε να πάμε τώρα αυτό το ΣΚ μέχρι Τετάρτη, αύριο θα κλείσουμε εισιτήρια. Αν μας αρέσει γιατί όχι να ξαναέρθουμε :P
  • Δεν ξέρω windsurfing αλλά πολύ θέλω να δοκιμάσω :D
  • Μ' αρέσουν οι καθαρές παραλίες με κρυστάλλινα νερά και φυσικά χωρίς κόσμο, οπότε;
  • Στην παραλία του Αγ. Μηνά που λες, δεν πηγαίνει κάποιος αλλιώς ε; Λέω αν ΔΕΝ πάρουμε το καραβάκι που λες, αν μπορείς να πας από ξηρά :)
  • Να διανυκτερεύσουμε στην παραλία του Αγ. Μηνά; Και θα περιμένουμε την επόμενη το καραβάκι να μας πάρει;
  • Τα μαγαζιά για ποτό (δε νομίζω να κάνουμε clubbing) και φαί που προτείνεις είναι στην πόλη της Καρπάθου;
  • Ο/Η Όλυμπος τι έχει;
  • Σε ενοικιαζόμενα μπορεί να πάμε αν μας κουράσει το camping. Εσύ που έχεις σπίτια; :P
  • Λέμε για αυτό το ΣΚ μέχρι Τετάρτη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Γεια σου ρε Nininaou με νησί την Κάρπαθο! :clapup:


Λέμε να πάμε τώρα αυτό το ΣΚ μέχρι Τετάρτη, αύριο θα κλείσουμε εισιτήρια. Αν μας αρέσει γιατί όχι να ξαναέρθουμε :P
  • Δεν ξέρω windsurfing αλλά πολύ θέλω να δοκιμάσω :D
  • Μ' αρέσουν οι καθαρές παραλίες με κρυστάλλινα νερά και φυσικά χωρίς κόσμο, οπότε;
  • Στην παραλία του Αγ. Μηνά που λες, δεν πηγαίνει κάποιος αλλιώς ε; Λέω αν ΔΕΝ πάρουμε το καραβάκι που λες, αν μπορείς να πας από ξηρά :)
  • Να διανυκτερεύσουμε στην παραλία του Αγ. Μηνά; Και θα περιμένουμε την επόμενη το καραβάκι να μας πάρει;
  • Τα μαγαζιά για ποτό (δε νομίζω να κάνουμε clubbing) και φαί που προτείνεις είναι στην πόλη της Καρπάθου;
  • Ο/Η Όλυμπος τι έχει;
  • Σε ενοικιαζόμενα μπορεί να πάμε αν μας κουράσει το camping. Εσύ που έχεις σπίτια; :P
  • Λέμε για αυτό το ΣΚ μέχρι Τετάρτη ;)

Μάλιστα...
  • Στον Άγιο Μηνά ναι, μπορείς να πας και με αυτοκίνητο. Αν πάτε να έχετε μαζί σας φαγητό, γιτί εκεί έχει μόνο ένα μαγαζί που ούτε ρεύμα δεν έχει. Κάπως αλλιώς μαγειρεύουνε και γι' αυτό είναι πανάκριβο.
  • Τα μαγαζιά είναι στην πόλη. Θα τα βρεις εύκολα.
  • Η Όλυμπος είναι μία ξεχωριστή "κοινότητα", ένα μέρος διαφορετικό από την υπόλοιπη Κάρπαθο. Οι άνθρωποι εκεί ντύνονται παραδοσιακά, έχουν διατηρήσει την παράδοση. Βέβαια, κατά τη γνώμη μου, έχει καταντήσει εμπορικό. Και αν λες νια τρεις μέρες δεν αξίζει. Θέλει τουλάχιστον μία μέρα.
  • Το Φοινίκι είναι ένα μικρό ψαροχώρι, εκεί έχω ένα σπίτι (:P).Αν βρεις την Αρκάσα στο χάρτη είναι δίπλα όπως πας. Και φυσικά στο Όθος, το χωριό μου έχω ένα σπίτι (δωμάτιο) με θέα όλη την Κάρπαθο ψηλά στο βουνό.
  • Ίντερνετ καφέ είχε ένα τέλειο, το Galileo όπου έπαιζαν και ωραία μουσική το βράδυ live κάτι φίλοι, αλλά νομίζω ανακαινίζεται. Οπότε μένει το traffic και το Net. Να μπεις να μας πεις πώς περνάς.
  • Για φαγητό θα βρεις πολλά μαγαζιά, τα περισσότερα είναι καλά. Αν είστε του "φαστ" ή από περιέργεια πηγαίνετε στο UNO και ζητήστε U.F.O.
  • Για ό,τι θες ρωτησέ με...
  • Και αν βγεις λίγο έξω από το χωριό της Αρκάσας προς την παραλία Αη Θώρο (Θεόδωρο), έχει εκτός απ'αυτήν και άλλες απροσπέλαστες, στις οποίες δεν πάει κανείς, είναι λίγο δύσκολο να κατέβεις αλλά είναι πολύ όμορφες.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά για Πάρο τι μου έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πείτε και για Νάξο αν ξέρετε.:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top