21χρονος αλλοδαπός κακοποίησε την 15χρονη!

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
H μικρή λουλού ...(ξανά πετάχτηκε πάλι η σουπιά ):clapup:

Απομονωμένος σε ειδικό χώρο βρίσκεται από χθες το βράδυ ο 21χρονος Πακιστανός που κρατείται στις φυλακές Αυλώνα.
Οι σωφρονιστικοί υπάλληλοι τον πήραν από το κελί όπου αρχικά τον είχαν τοποθετήσει μαζί με άλλους τέσσερις Κούρδους, όπου πέρασε το πρώτο του βράδυ ως φυλακισμένος, και τον έβαλαν σε ειδικό χώρο κράτησης αδειούχων, όπου θα παραμείνει για λίγες ώρες ή μερικές ημέρες. .
Ο πακιστανός - κτήνος έχει ήδη πέσει θύμα φραστικών επιθέσεων από τους υπόλοιπους έγκλειστους, ενώ κάποιοι επιχείρησαν ακόμη και να τον λιντσάρουν.
Αυτή ήταν και η αιτία που οι σωφρονιστικοί υπάλληλοι των φυλακών τον τοποθέτησαν στον ειδικό χώρο κράτησης των αδειούχων, προκειμένου να τον απομονώσουν.


Ντροπή γιατί τον πήραν ;;
Σιγά μην του δώσουμε και σουίτα του εγκληματία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Υποσημειωση για να διορθωσω δικο μου προηγουμενο ποστ:Το να καλυψουμε βασικες μας αναγκες,μπορει να μας φτασει σε τετοιες πραξεις.
Αποδεδειγμενο πολλακις και περιτρανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Διαβάστε λίγο ἐδῶ τί λέει ὁ Χίος προτοῦ τὸν βγάλετε κακόμοιρο καὶ ἐξαθλιωμένο...

Σ.σ.: Σαφῶς καὶ κρατῶ ἐπιφυλάξεις γιὰ τὰ ὅσα ἰσχυρίζεται ὁ Χίος, ἀλλὰ ὁ συγκεκριμένος ὑπογράφει μὲ ὀνοματεπώνυμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Είναι ο μόνος δημοσιογράφος που έχει βγάλει τις περισσότερες λαμογιές των υπουργών !
Μόνο και μόνο αυτό φτάνει...
Ντροπή και αίσχος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί σε περιπτώσεις βιασμού από Έλληνα δε γίνεται αυτός ο ντόρος και γιατί θεωρείς την καταγωγή ως την αιτία που οδηγεί στο έγκλημα?

ποιος σου ειπε οτι δεν γινεται ντορος οταν βιαζει καποιος ελληνας;;;φυσικα και υπαρχουν ελληνες κακοποια στοιχεια,αλλα επειδη εχουμε κακοποια στοιχεια,αυτο τι σημαινει;;;οτι πρεπει να φερουμε και εισαγωμενα για να κανουν παρεα;;;

ναι η καταγωγη παιζει μεγαλο ρολο,διοτι ο Πακιστανος εχει βιωματα βιας...ειναι απαιδευτος....ειναι φανατισμενος και γιαυτο τετοιες κουλτουρες ειναι πολυ δυσκολο να απορροφηθουν απο την ελληνικη κοινωνια...που ενταξει δεν ειναι αγγελικη....αλλα μην μου πειτε οτι εχετε εικονες απο ελληνες να κυκλοφορουν με καλασνικωφ στο δρομο και να σκοτωνονται αβερτα...ή απο καμικαζι αυτοκτονιας κλπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Σε ίδια και σε χειρώτερα εγκλήματα έχουν οδηγηθεί και Έλληνες και όλοι οι άνθρωποι στον κοσμο... η κακιά στιγμή ή η στιγμή που ένα άρρωστο μυαλό σαλεύει και βγαίνει εκτός ανθρώπινης λογικής και ψυχραιμίας, δεν έχει εθνικότητα, καταγωγή, θρησκεία κλπ.

Ας μην βιαζόμαστε να κατηγοριοποιούμε ανθρώπους,λαούς και κουλτούρες...παντού γίνονται αυτά και τα βιώματα ,σαφώς παίζουν κάποιο ρόλο αλλά,δεν είναι το παν και δεν αποδεικνύουν τα πάντα...
https://www.newsbeast.gr/greece/arth...odia-se-sugrousi-ih-kai-trenou-stis-afidnes-/

...και αυτοί οι δύο Πακιστανοί ήταν αλλά σκοτώθηκαν για να βοηθήσουν δυο συνανθρώπους μας....και το παραθέτω το link οχι για να δείξω πόσο καλοί ήταν...αλλά για να δούμε πως η ανθρώπινη φύση (ανεξαρτήτως καταγωγής ή βιωμάτων) είναι ίδια παντού και για αυτό έχει τις θετικές και τις αρνητικές της πλευρές!

Καλό θα ήταν να γνωρίζουμε πιοι είναι οι εχθροί μας και να μην εξαντλούμε το μένος μας μόνο εκεί που μας πέρνει να το κάνουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
ποιος σου ειπε οτι δεν γινεται ντορος οταν βιαζει καποιος ελληνας;;;φυσικα και υπαρχουν ελληνες κακοποια στοιχεια,αλλα επειδη εχουμε κακοποια στοιχεια,αυτο τι σημαινει;;;οτι πρεπει να φερουμε και εισαγωμενα για να κανουν παρεα;;;

Δεν είδα ποτέ αντίστοιχο thread για Έλληνα βιαστή, ούτε αντίστοιχες γενικεύσεις για "απολίτιστους βάνδαλους Έλληνες", και όταν μάλιστα γίνεται κάτι τέτοιο παίζει στην επικαιρότητα ελάχιστα, χωρίς να εστιάζει κανένας στο "Έλληνας" αλλά στο "35χρονος" πχ

ναι η καταγωγη παιζει μεγαλο ρολο,διοτι ο Πακιστανος εχει βιωματα βιας...ειναι απαιδευτος....ειναι φανατισμενος και γιαυτο τετοιες κουλτουρες ειναι πολυ δυσκολο να απορροφηθουν απο την ελληνικη κοινωνια...

Ξέρεις κάτι τέτοια λέγανε και οι Αμερικανοί για τους "βρωμοέλληνες" όταν πήγαν μετανάστες εκεί. Πρώτοι οι Έλληνες τότε σε βιασμούς, απαγωγές και διασάλευση δημόσιας τάξης, όπως μπορείς να δεις και στο παρακάτω ντοκυμαντέρ, το οποίο δεν με αφήνει παρά να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι όταν έναν πληθυσμό τον αντιμετωπίζεις εχθρικά, τον εξαθλιώνεις και τον καταπιέζεις, θα αντιδράσει, με τον τρόπο που αντιδρούν οι σημερινοί μετανάστες και με τον ίδιο τρόπο που αντιδρούσαν οι τότε Έλληνες μετανάστες. Έχει επαληθευτεί περίτρανα ότι "αύξηση κοινωνικών ανισοτήτων και οικονομικής εξαθλίωσης --> αύξηση εγκληματικότητας". Τώρα αν οι εθνόκαυλοι θέλουν να πιστεύουν ότι εμείς είμαστε τα αγγελούδια και οι άλλοι είναι οι βάρβαροι που έρχονται στη χώρα μας για να φέρουν το χάος, αποφεύγοντας να δουν το πρόβλημα κατάματα και να το χτυπήσουν στη ρίζα, τέτοια προβλήματα κοινωνικού ρατσισμού θα συνεχίσουν να υπάρχουν προκαλώντας τις αντίστοιχες άσχημες αντιδράσεις των καταπιεσμένων.



αλλα μην μου πειτε οτι εχετε εικονες απο ελληνες να κυκλοφορουν με καλασνικωφ στο δρομο και να σκοτωνονται αβερτα...ή απο καμικαζι αυτοκτονιας κλπ....

Θρησκευτικός φανατισμός για την ακρίβεια.

Υποσημειωση για να διορθωσω δικο μου προηγουμενο ποστ:Το να καλυψουμε βασικες μας αναγκες,μπορει να μας φτασει σε τετοιες πραξεις.
Αποδεδειγμενο πολλακις και περιτρανα.

Το προηγούμενο ποστ σου σε τι ενέργειες αναφέρεται? Κλοπές ή βιασμούς? Για το πρώτο ναι. Με τον δεύτερο δεν καλύπτεις κάποια ανάγκη επιβίωσης, είσαι απλά άρρωστος και σεξουαλικά διαταραγμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
καλώς τον γιοσχ :clapup:

και έλεγα που ήσουν τόσες μέρες.
Πες τα βρε άνθρωπε να αγιάσει το στόμα σου γιατί εμένα δε μ'ακούνε!
Αυτό το τελευταίο με τα κεφαλαία με άρεζε so much! <3 Θεός απλά!

@Irodis, τλμ (νοτ)
μπι μπι
30072012-sill%20gia%20paranomi%20eisodo%20ana%20ipikotita.JPG
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
ναι η καταγωγη παιζει μεγαλο ρολο,διοτι ο Πακιστανος εχει βιωματα βιας...ειναι απαιδευτος....ειναι φανατισμενος και γιαυτο τετοιες κουλτουρες ειναι πολυ δυσκολο να απορροφηθουν απο την ελληνικη κοινωνια...που ενταξει δεν ειναι αγγελικη....αλλα μην μου πειτε οτι εχετε εικονες απο ελληνες να κυκλοφορουν με καλασνικωφ στο δρομο και να σκοτωνονται αβερτα...ή απο καμικαζι αυτοκτονιας κλπ....


"On October 26, 1965, Indianapolis police answered a call saying that a girl had died. The call came from a pay telephone in front of a Shell station in a poor section of the city. The caller was a teenaged boy whose voice had not finished changing into that of an adult man. He sounded very nervous and directed the police to the address, 3850 East New York Street, at which they would find the dead female.

When the cops got to the dingy, rundown, clapboard home to which the anonymous caller had directed them, they found the emaciated dead body of 16-year-old Sylvia Marie Likens. She was covered with bruises and small wounds, later revealed to be cigarette and match burns that numbered over 100. There were also large areas where the outer layer of skin had peeled off. Likens also had a large letter "3" branded on her chest. However, the most remarkable injuries, by far, were the words in block letters that had been burned directly onto her stomach: "I'M A PROSTITUTE AND PROUD OF IT!"

The crime had been perpetrated by an informal group of teenagers and children, some as young as 11 and 12, led by a 37-year-old woman. That woman's name was Gertrude Baniszewski (pronounced "Ban-i-SHEF-ski" rather than the more fittingly ominously sounding way it looks like it should be said: "Ban-i-ZOO-ski"). Sylvia and her younger sister, the 15-year-old disabled Jenny Fay Likens (she had a limp due to polio and a brace around that leg) had been boarding with Baniszewski since early July.

At that time, the Likens parents had left Sylvia and Jenny in the care of Mrs. Baniszewski — they knew her as "Mrs. Wright" — so they would be free to travel the carnival circuit operating a concession stand."


Να τυχαια επεσα πανω σε αυτο
Αμα βρω κιαλλα θα στα στειλω,να καταλαβεις οτι η αγριοτητα δε γνωριζει πολιτισμους και θρησκειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
"On October 26, 1965, Indianapolis police answered a call saying that a girl had died. The call came from a pay telephone in front of a Shell station in a poor section of the city. The caller was a teenaged boy whose voice had not finished changing into that of an adult man. He sounded very nervous and directed the police to the address, 3850 East New York Street, at which they would find the dead female.

When the cops got to the dingy, rundown, clapboard home to which the anonymous caller had directed them, they found the emaciated dead body of 16-year-old Sylvia Marie Likens. She was covered with bruises and small wounds, later revealed to be cigarette and match burns that numbered over 100. There were also large areas where the outer layer of skin had peeled off. Likens also had a large letter "3" branded on her chest. However, the most remarkable injuries, by far, were the words in block letters that had been burned directly onto her stomach: "I'M A PROSTITUTE AND PROUD OF IT!"

The crime had been perpetrated by an informal group of teenagers and children, some as young as 11 and 12, led by a 37-year-old woman. That woman's name was Gertrude Baniszewski (pronounced "Ban-i-SHEF-ski" rather than the more fittingly ominously sounding way it looks like it should be said: "Ban-i-ZOO-ski"). Sylvia and her younger sister, the 15-year-old disabled Jenny Fay Likens (she had a limp due to polio and a brace around that leg) had been boarding with Baniszewski since early July.

At that time, the Likens parents had left Sylvia and Jenny in the care of Mrs. Baniszewski — they knew her as "Mrs. Wright" — so they would be free to travel the carnival circuit operating a concession stand."


Να τυχαια επεσα πανω σε αυτο
Αμα βρω κιαλλα θα στα στειλω,να καταλαβεις οτι η αγριοτητα δε γνωριζει πολιτισμους και θρησκειες
(λιγο ασχετο)υπαρχει και ταινια με βαση αυτο το περιστατικο american crime λεγεται.αυτα που καναν στην κοπελα ειναι απιστευτα.μιλαμε για ψυχακηδες...
και ψυχακηδες υπαρχουν παντου.αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονοσ πως η κουλτουρα των πακιστανων δεν μπορει να αφομοιωθει απο τους ελληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΠΠΟΠΟΤΑΜΟΣ

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Να τυχαια επεσα πανω σε αυτο
Αμα βρω κιαλλα θα στα στειλω,να καταλαβεις οτι η αγριοτητα δε γνωριζει πολιτισμους και θρησκειες

Έπεσες (στα τυφλά) ή βρήκες (ψάχνοντας) :confused:

Αχ βρε δίοτίμα, στη θέση σου μετά από τόσα φάουλ που μετράς εδώ μέσα θα είχα.....ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.

Ανατριχίλα και οργή προκαλεί η κυνική ομολογία του νεαρού Πακιστανού που βίασε και κακοποίησε με πρωτοφανή αγριότητα την 15χρονη Μυρτώ, μέρα μεσημέρι στην πολυσύχναστη Χρυσή Ακτή της Πάρου. Γιατί επέλεξε το κορίτσι αυτό, τί έκανε μετά την επίθεση και πώς εξαφάνισε τα ματωμένα ρούχα, την πέτρα και το κινητό της.

«Εκείνη τη στιγμή ήταν ακόμη ξύπνια. Με το δεξί μου χέρι τη γύρισα ανάσκελα, πήρα με τα δύο μου χέρια την πέτρα και της την έριξα πάνω από το αριστερό της μάτι. Όπως υπολόγισα η πέτρα πρέπει να ήταν περίπου 5 κιλά», κατέθεσε ο 19χρονος Πακιστανός στον ανακριτή σύμφωνα με το κείμενο απολογίας που δημοσιεύει το Πρώτο Θέμα.

Ο δράστης αφού έλιωσε το κεφάλι της κοπέλας που από τις 22 Ιουλίου νοσηλεύεται στην εντατική, ξέπλυνε τις «αμαρτίες» του στη θάλασσα, γύρισε στο ξενοδοχείο σαν να μην συνέβη τίποτε, έκανε το μπάνιο του και πότισε τα λουλούδια, καθώς η δουλειά του είναι κηπουρός!
Ανάκριση διετάχθη από τον Εισαγγελέα Κυκλάδων και σε βάρος του εργοδότη του δράστη ώστε να διαπιστωθεί εάν ο νεαρός Πακιστανός εργαζόταν στην επιχείρησή του χωρίς τα απαραίτητα έγγραφα.
Ο Δράκος της Πάρου μεταφέρθηκε σήμερα το πρωί λίγο μετά τις 09:00 στις φυλακές ανηλίκων του Αυλώνα, ως κατηγορούμενος για την επίθεση στη 15χρονη Μυρτώ, στη Χρυσή Ακτή της Πάρου, στις 22 Ιουλίου. Στο σωφρονιστικό κατάστημα κρατούνται οι κατηγορούμενοι ανήλικοι, καθώς και οι έφηβοι μέχρι 21 ετών. Ο ίδιος είχε από την πρώτη στιγμή ισχυριστεί στην αστυνομία ότι είναι γεννημένος το 1993 και όχι το 1991.
Το κείμενο της απολογίας:
«Επειδή δεν δούλευα μου είπε ένας φίλος μου από το Πακιστάν που ήταν στη Πάρο να πάω και εγώ εκεί μήπως βρω καμιά δουλειά. Έτσι τον τελευταίο ενάμιση χρόνο μένω μόνιμα στην Πάρο. Με το που πήγα στην Πάρο ένα παιδί από το Πακιστάν ζήτησε από έναν Έλληνα που ήταν εκεί να μου βρει καμιά δουλεία. Μετά από λίγες μέρες, αυτός ο Έλληνας πήρε τηλέφωνο τον φίλο μου για να του πει για μια δουλειά σε ένα ξενοδοχείο. Ο φίλος μου όμως είχε πιάσει ήδη δουλειά κάπου αλλού και έτσι πήγα εγώ στη θέση του. Το ξενοδοχείο βρίσκεται στην Χρυσή Ακτή και η δουλειά μου εκεί ήταν να κουρεύω το χορτάρι. Εκεί δούλευα μέχρι πριν από δύο εβδομάδες που έφυγα από την Πάρο.
Τώρα θέλω να σας πω τι έγινε την Κυριακή 22 Ιουλίου. Το προηγούμενο βράδυ, το Σάββατο δηλαδή, είχα πάει μαζί με έναν φίλο μου από το Πακιστάν, τον «Ναΐμ», σε ένα πανηγύρι στο Πίσω Λιβάδι που είχε ελληνικά τραγούδια. Από το πανηγύρι φύγαμε γύρω στις 2:30 και ο «Ναΐμ» μου είπε να πάω να κοιμηθώ στο σπίτι του που βρίσκεται δίπλα από ένα βενζινάδικο στον κεντρικό δρόμο για τη Χρυσή Ακτή, να κάνουμε μαζί Ραμαζάνι και την άλλη μέρα να φύγω και να πάω στο ξενοδοχείο που δούλευα. Ραμαζάνι κάνουμε γύρω στις 4 το πρωί, αλλά εκείνο το βράδυ μας πήρε ο ύπνος και δεν κάναμε.
Ξυπνήσαμε γύρω στις 11:30 το πρωί, φάγαμε πρωινό, είδαμε τηλεόραση και γύρω στις 06:15 το απόγευμα έφυγα με τα πόδια για να πάω στο ξενοδοχείο. Φορούσα ένα άσπρο παντελόνι, αυτό που φοράω όταν πάω βόλτα, μια μπλε μπλούζα και μαύρα παπούτσια. Στο δρόμο για το ξενοδοχείο λίγο πριν φτάσω σε αυτό, πέρασα από μια μικρή παραλία που δεν ξέρω πως την λένε. Αυτή η παραλία είναι 5 λεπτά μακριά από το ξενοδοχείο. Μέχρι εκείνο το σημείο έκανα περίπου 15 λεπτά.
Καθώς περνούσα, είδα ότι στην παραλία καθόταν μια γυναίκα, γύρω στα 30-32 και μέσα στη θάλασσα ήταν ένας άνδρας και μια γυναίκα. Επάνω στο δρόμο ήταν παρκαρισμένα δύο αυτοκίνητα. Εγώ περπατούσα πάνω στον δρόμο, στη δεξιά πλευρά, πηγαίνοντας για το ξενοδοχείο. Δίπλα ακριβώς από την παραλία που σας είπα πριν, είναι κάτι βραχάκια.
Περπατώντας πάνω στο δρόμο, είδα να κάθεται πάνω σε ένα βράχο μια κοπέλα περίπου 17 χρονών και είναι αυτή που μου δείχνεται τώρα στη φωτογραφία (Γίνεται μνεία ότι στον κατηγορούμενο επιδείχθηκε φωτογραφία συνημμένη στην υπ’ αριθ. Ι 37781 αίτηση για έκδοση Δελτίου Ταυτότητας, ατόμου υπό στοιχεία Π. Μυρτώ του Ιωάννη και της Μαρίας, γεν 16-7-1997 στο Μαρούσι Αττικής).
(…) Χτύπησα την κοπέλα σε αυτό εδώ το σημείο (Γίνεται μνεία ότι ο κατηγορούμενος υπέδειξε την αριστερή βρεγματική περιοχή του κρανίου του). Όπως χτύπησα την κοπέλα πάνω στη πέτρα έμεινε σε πλάγια αριστερή θέση. Εκείνη τη στιγμή ήταν ακόμη ξύπνια. Με το δεξί μου χέρι τη γύρισα ανάσκελα, πήρα με τα δύο μου χέρια την πέτρα και της την έριξα πάνω από το αριστερό της μάτι, σε αυτό εδώ το σημείο (Γίνεται μνεία ότι ο κατηγορούμενος υπέδειξε την αριστερή μετωπιαία περιοχή του κρανίου του). Όπως υπολόγισα η πέτρα πρέπει να ήταν περίπου 5 κιλά. Είδα να τρέχει αίμα αλλά η κοπέλα ήταν ακόμη ζωντανή.
Φοβήθηκα, πήρα την πέτρα που είχα ρίξει στην κοπέλα και είχε αίμα επάνω και την πέταξα στη θάλασσα. Έπλυνα και εγώ τα χέρια μου στη θάλασσα πήρα το κινητό της τηλέφωνο, ανέβηκα στο δρόμο και πήγα περπατώντας προς το ξενοδοχείο. Όλο αυτό που έγινε με την κοπέλα κράτησε περίπου 10 με 15 λεπτά.
Φεύγοντας από το σημείο που είχα αφήσει χτυπημένη την κοπέλα, δεν άκουσα κανέναν να φωνάζει. Έφτασα στο ξενοδοχείο, ανέβηκα στο μέρος που έχω τα ρούχα μου και μερικές φορές κοιμάμαι, κάτω από το εστιατόριο του ξενοδοχείου, έβγαλα τα ρούχα μου και έκανα μπάνιο. Μόλις τέλειωσα το μπάνιο, είδα που ερχόταν ο Δημήτρης από την θάλασσα, τον χαιρέτησα, χαιρέτησα τον Πέτρο και τον πατέρα του και πήγα να ποτίσω τα λουλούδια.
Τα ρούχα που φορούσα τα έπλυνα μετά από δύο μέρες. Καθώς πότιζα τα λουλούδια μετά από 20 λεπτά είδα να περνάει το ασθενοφόρο και η Αστυνομία. Κατάλαβα ότι ερχόταν για την κοπέλα.
Φοβήθηκα και τότε πήρα το κινητό της κοπέλας και το πέταξα σε ένα καλάθι που πετάμε τα σκουπίδια. Σκέφτηκα να φύγω από την Πάρο, αλλά δεν είχα λεφτά. Και να είχα όμως λεφτά δεν θα έφευγα γιατί όλοι θα καταλαβαίνανε ότι κάτι είχα κάνει. Μετά από μερικές μέρες ζήτησα από τον Πέτρο να μου πληρώσει τον μήνα που είχα δουλέψει. Μου έδωσε 450 ευρώ και του είπα ότι κατεβαίνω στην Παροικιά να τα στείλω στην μάνα μου στο Πακιστάν.
Θυμάμαι ότι ήταν 31 Ιουλίου, αλλά δε θυμάμαι τη μέρα. Στην Παροικιά πήγα με λεωφορείο που πήρα από την Μάρπισσα. Μέχρι την Μάρπισσα πήγα με οτο στοπ. Έβγαλα εισιτήριο από το γραφείο που βρίσκεται στη πλατεία της Παροικιάς και 21:45 μπήκα στο «High Speed» μαζί με άλλα δύο παιδιά από το Πακιστάν.
Τα παιδιά αυτά μου είχαν πει πριν από ένα μήνα ότι θα πήγαιναν στην Αθήνα γιατί δεν έβρισκαν δουλειά στη Πάρο. Φτάσαμε στον Πειραιά γύρω στη 01:00 το βράδυ. Εκείνο το βράδυ μείναμε σε ένα σπίτι στον Πειραιά που έμεναν και άλλα παιδιά από το Πακιστάν. Αυτούς τους ήξεραν τα δυο παιδιά που ταξιδεύαμε μαζί. Την άλλη μέρα φύγαμε από τον Πειραιά και πήγαμε να μείνουμε σε κάτι άλλα παιδιά εκεί που μας έπιασε εχτές η Αστυνομία».

ΥΓ1. Αναλογιστείτε ότι πέρα απο τα τεράστια ψυχικά τραύματα της ανεπιτυχούς δολοφονίας της ( ο βιασμός της φαντάζει απίστευτα μικρός) μπροστά στον τρόμο του βίαιου θανάτου, η κοπελίτσα, θα έχει για πάντα σημεδεμένη εκτός απο την ψυχή της, και το σώμα της σε τέτοιο βαθμό που θα τυραννιέται στα πάντα.. νομίζω ότι όλοι μπορούν να καταλάβουν, ότι δεν θα εμπιστεύεται άνθρωπο, δεν θα μπορεί να κάνει σχέσεις κλπ κλπ
Ισως οι γιατροί να μπορέσουν να κάνουν το καλύτερο δυνατόν για την εμφάνισή της, ώστε να έχει λιγότερα προβλήματα.... Το ρεζουμε της υπόθεσης είναι ότι ο εγκληματίας (και λαθραίος εισβολέας στη χώρα μας) δεν εκτίμησε ούτε την αθέλητη "φιλοξενία" που του παρείχαμε, αλλά ούτε και τη βοήθεια που του πρόσφεραν οι Ελληνες... αλλά οδηγημένος από τα ζωώδη και δολοφονικά απολίτιστα ένστικτά του... κατέστρεψε σωματικά και ψυχικά ένα μικρό κορίτσι... που θα έχει εφιάλτες και προβλήματα (και υγείας) για όλη του τη ζωή.
Οι διεθνολάτρεις αναρχοκομμουνιστές που εξακολουθούν να γράφουν @@ριές για τους αλλοδαπούς αλλά και για την εγκληματικότητα καλά θα κάνουν, να αναθεωρήσουν (όπως έκανε κι ο Πέτρος Κωστόπουλος), κάτι που θεωρώ απίθανο λόγω του ατταβιστικού μίσους, που νοιώθουν πρός όποιον υπερασπίζεται αυτό το κομμάτι γής, που γέννησε αρχές και αξίες διαχρονικές....

ΥΓ2.
(πάς μη έλλην βάρβαρος)...Δεν σχολιάζω τίποτε άλλο, τα λέει όλα, η "δασκαλεμένη" απολογία του βάρβαρου... για να πέσει στα μαλακότερα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
ΥΓ. (πάς μη έλλην βάρβαρος)...
Οι ελληνες φασιστες τι ειναι δηλαδη?Μου αρεσει και η προβολη κατα καιρους καθε τοσο της αρχαιοελληνικης γραμματειας που υποτιθεται οτι θαυμαζεις και γνωριζεις(εδω γελαμε).Σου ξεφυγε αυτο ομως

«Τοσούτον δ’ απολέλοιπεν η πόλις ημών περί το φρονείν και λέγειν τους άλλους ανθρώπους, ώσθ’ οι ταύτης μαθηταί των άλλων διδάσκαλοι γεγόνασι και το των Ελλήνων όνομα πεποίηκε μηκέτι του γένους, αλλά της διανοίας δοκείν είναι, και μάλλον Έλληνας καλείσθαι τους της παιδεύσεως της ημετέρας, ή τους της κοινής φύσεως μετέχοντας».

Ισοκρατης
Τι λέει εδώ ο Ισοκράτης; Ότι πιο άξιοι να καλούνται Έλληνες είναι όσοι μετέχουν της ημετέρας παιδείας παρά όσοι έχουν ελληνική καταγωγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
@@ριές
Έχει κανένα λαθροεισβολέας κάτι απο τα παραπάνω;;
Επομένως ούτε κι εσύ που ταυτίζεσαι...
Φασίστας είσαι εσύ που προσπαθείς να μου επιβάλλεις την θέληση σου δηλαδή της μειοψηφίας, γιατί αυτό είστε.
Δεν είμαι φασίστας επειδή το λές εσύ που πρόθυμα δέχεσαι τη δικτατορία άμα είναι του προλεταριάτου..
Ο φασισμός σας δεν θα περάσει όσο υπάρχει Δημοκρατία, κι αυτό το δίκαιο των πολλών, αυτό προβλέπει η Δημοκρατία.
Αν δεν σ' αρέσει μπορείς να αλλάξεις λαό.
Για τη Μυρτώ καμιά συμπόνια;; όχι, άν ήταν όμως αλλοδαπή θα καίγατε την Αθήνα και τους τραπεζικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Ψυχογράφημα Πακιστανού της Πάρου: Ανθρωπόμορφο κτήνος
07-08-2012 12:18:35

Κανένα ελαφρυντικό δεν μπορεί να επικαλεστεί το ανθρωπόμορφο τέρας που κακοποίησε και χτύπησε την μικρή Μυρτώ στις 22 Ιουλίου στην Πάρο και που ομολόγησε κυνικά τις πράξεις του σύμφωνα με την αστυνομία.

Ο 21χρονος Πακιστανός αφού έκανε ό,τι έκανε, συνέχισε τη ζωή του με μνημειώδη ψυχραιμία και οργάνωσε με κάθε λεπτομέρεια τον τρόπο διαφυγής του από την Ελλάδα.

Οπως χαρακτηριστικά δήλωσε στο Νewsit o ψυχίατρος Δημήτρης Σούρας: "η συμπεριφορά του εγκληματία της Πάρου δείχνει ότι δεν είναι ψυχιατρικά άρρωστος. Αρα λοιπόν αυτό δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί υπέρ του και πως συνάγεται αυτό. Από τον τρόπο που μιλάει, τον τρόπο που τα διηγήθηκε, τον κυνισμό του, το ότι έπραξε όλα αυτά που έπραξε και σηκώθηκε και έφυγε, κρύφτηκε και προσπάθησε να δραπετεύσει και πήγε στο προξενείο του να ζητήσει επαναπατρισμό.

Αρα αυτός ο 21χρονος άνθρωπος τι είναι; Είναι ένας βαριά διαταραγμένος χαρακτήρας, μια βαριά διαταραγμένη προσωπικότητα. Ολα αυτά που έκανε, ο τρόπος που τα αντιμετώπισε και ο τρόπος που τα παρουσίασε δείχνει ότι είναι ένας ψυχοπαθητικός, πάσχει δηλαδή από μια ψυχοπαθητική διαταραχή της προσωπικότητας.

Είναι οι άνθρωποι που κλέβουν, χτυπάνε, βασανίζουν, δολοφονούν, μπορούν να κάνουν τα πάντα αλλά δε μετανιώνουν ποτέ και δυστυχώς δεν τους ενδιαφέρει τι θα απογίνει το θύμα τους ή τι θα πει η κοινή γνώμη. Ανθρωποι τέτοιοι υπάρχουν πολλοί ανάμεσά μας και μπορεί κάποια στιγμή να φτάσουν μέχρι το έγκλημα. Είναι δυσάρεστο για κάποιον να παραδέχεται μια δολοφονία, ένα έγκλημα ή μια κακοποίηση αλλά για αυτούς τους τύπους αυτό δεν είναι καθόλου δυσάρεστο. Οπως το κάνανε με τον ίδιο τρόπο το παρουσιάζουν".

Η διαταραχή προσωπικότητας είναι αρρώστια; Οχι λέει ξεκάθαρα ο κύριος Σούρας και συνεχίζει "δεν είναι αρρώστια και κανείς δεν πρέπει να το χρησιμοποιήσει αυτό. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν ειναι ψυχιατρικά άρρωστος, είναι ψυχοπαθητικός άνθρωπος με αντικοινωνική διαταραχή της προσωπικότητας που φτάνει μέχρι εκεί που έχει φτάσει χωρίς να μετανιώνει για τίποτα.

Οι ψυχοπαθητικοί άνθρωποι όχι μόνο έχουν ψυχραιμία αλλά είναι άνθρωποι που δεν τους ενδιαφέρει τίποτα. Τα λένε, τα πράττουν, τα ξαναλένε, τα παρουσιάζουν χωρίς να υπάρχει καθόλου συναισθηματική φόρτιση. Σαν να μιλούν για κάποιον άλλον. Σαν να διηγούνται μια ιστορία, σαν να έχουν πάει κινηματογράφο, να έχουν δει μια ταινία και να τη διηγούνται. Είναι άνθρωποι που δεν έχουν καμία συναισθηματική συμμετοχή σε τίποτα. Είναι άνθρωποι πάρα πολλοί επικίνδυνοι, διότι μπορούν να ξεκινήσουν από την παραμικρή παραβατικότητα και να φτάσουν μέχρι το έγκλημα. Πρόκειται για πάρα πολύ επικίνδυνα άτομα τα οποία χρήζουν πραγματικής τιμωρίας"
είπε τέλος ο κύριος Σούρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Έχει κανένα λαθροεισβολέας κάτι απο τα παραπάνω;;
Πες μου ποσο προσπαθησες να τους αφομοιωσεις εσυ και το ελληνικο κρατος αλλα απετυχες.Εκτος αν αφομοιωση εννοεις ρατσιστικες επιθεσεις,επιχειρησεις σκουπας,μαχαιρωματα απο νοσταλγους του Χιτλερ,στυγνη εκμεταλλευση απο καθως πρεπει νομοταγεις επιχειρηματισκους κλπ:eek:
Φασίστας είσαι εσύ που προσπαθείς να μου επιβάλλεις την θέληση σου δηλαδή της μειοψηφίας, γιατί αυτό είστε.
Εγινε το 7.5% της Χ.Α σε 40% αποχη η πλειοψηφια του ελληνικου λαου και δεν το καταλαβα ακομη?:mad:
Για τη Μυρτώ καμιά συμπόνια;; όχι, άν ήταν όμως αλλοδαπή θα καίγατε την Αθήνα και τους τραπεζικούς.
Για τα παιδια που παρεσυρε ο πατριωτης του πολεμικου ναυτικου καμια συμπονια?Για τα παιδια που βιασε ο πετρακης ο χρυσαυγιτης ο Ελλην καμια συμπονια?Για το βιασμο Αλβανιδας απο χρυσαυγιτη στη κρητη καμια συμπονια?Για τις μαχαιριες μεταναστων απο χρυσαυγιτες καμια συμπονια?:eek:
Προσωπικα λυπαμαι αρκετα για το περιστατικο και πολυ περισσοτερο απο κατι ''φιλανθρωπους'' φασιστες που ποσταρουν εδω,πιστεψε με.Ομως δεν μπαινω στα φορουμς χυνοντας κροκοδειλια δακρυα και κανοντας δακρυβεχτα ποστ κανοντας παραλληλα το show μου εκμεταλλευοντας μεχρι τα αυτια πολιτικα το θεμα.
Το show περιεχει επισης και αρκετη λασπη στην Αριστερα με επαναληψη της λεξης κομμουνια,ανθελληνες,αναρχοκομμουνιστες αλογιστα καθε 3 λεξεις(μεγαλη προοδο για το τυπικο ''Ουγκ'' του μεσου φασιστα,εμαθε και καινουριες λεξεις:clapup:)Αυτο φιλτατε λεγεται εξευτελισμος:)
Αν νομιζεις/ετε οτι η τυφλη επικληση στο συναισθημα περι του πανικου καταστροφης της δυσμοιρης Ψωροκωσταινας που ολοι την επιβουλευονται για καποιο λογο που δεν καταλαβαινουμε και των μιαρων αριστερων κανεις/ετε καποια αισθηση τοτε λαθος αγαπητε.Η επικληση στο συναισθημα σαν μεσο πολιτικης πειθους ειναι ειτε για γερους(που δεν θα βρεις αρκετους εδω μεσα λογικα) ειτε για αμορφωτους και παιδαρελια που νομιζω ειναι λιγοι εδω.Τα ''target group'' σου λοιπον ειναι αλλου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ο δράκος της πάρου που φοβάται να μας εμφανίσει το πρόσωπο του να δούμε αν είναι όντως ανήλικος ...
Που φυσικά σιγά μην είναι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ομολογία Πακιστανού: "Χτύπησα με μανία την κοπέλα στο μάτι της με μια πέτρα βάρους πέντε κιλών".
Είπε "με μανία"??? Και ζύγισε την πέτρα? :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

:rofl:


τελικά έχει πλάκα να διαβάζεις κείμενα μπάτσων.
σα να 'χε δίκιο ο ρεμπ τελικά.

Μωράκι μου να πάω για μπάλα?
Δεν θα πας για μπάλα δεν θα μείνω μόνη
μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι.


Δεν μου φταίνε ούτε η χώρα ούτε ο λαός για τις πράξεις κάποιων ανεγκέφαλων.
Tάδε έφη πατέρας της κοπελίτσας στην Πάρο.
Σεβασμός και υπόκλιση.

στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας γίναμε κι ερμηνευτές της Σαρίας σαν άγιοι βασίληδες της Καισαρείας.


όλοι οι εκπρόσωποι της ΧΑ που γράφετε στο θρεντ,
ελπίζω στις παραλίες να μην ξεφουσκώνετε παιδικά μπρατσάκια
από αλλοδαπούς.

συμβουλή σε έναν αλλοδαπό:

-Άδραξε τη μέρα.
-Τι να την κάνω;
-Carpe diem.
-Λες ε;
-ναι σας αγαπάμε, άμα δε μας σκοτώνετε.
-:confused:
-άδραξε σου λέω, άδραξε.
-yeah man.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ομολογία Πακιστανού: "Χτύπησα με μανία την κοπέλα στο μάτι της με μια πέτρα βάρους πέντε κιλών".
Είπε "με μανία"??? Και ζύγισε την πέτρα? :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

:rofl:

Είναι η μεγαλύτερη αλήθεια που ειπες
:D λολ και οι δημοσιογράφοι το παίρνουν τα κειμενα των μπάτσων σαν λόγο του δράστη και εμείς πιστεύουμε τους δημοσιογράφους οποτε πιστεύουμε ότι ο δράστης είπε αυτά.

Εγώ όταν μου κλέψανε το πορτοφολάκι μου πήγα στους μπάτσους και αυτοί οι ίδιοι συνταξανε το κείμενο και μετά υπέγραψα σαν να ήταν δικά μου τα λόγια.

Αυτό συμβαίνει πάντα και οι δράτες παρουσιάζονται σαν να ξέρουν τέλεια γραμματικη, συνταξη και πολλοί από αυτούς χρησιμοποιούν δύκολες λέξεις ανεξάρτητα αν δεν πήγαν ποτέ σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
τελικά έχει πλάκα να διαβάζεις κείμενα μπάτσων.
σα να 'χε δίκιο ο ρεμπ τελικά.

Μωράκι μου να πάω για μπάλα?
Δεν θα πας για μπάλα δεν θα μείνω μόνη
μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι.

Αφού λοιπόν ορθώς λες να μην κατηγορούμε έναν ολόκληρο λαό για τις πράξεις μερικών, εσύ γιατί κατηγορείς ένα ολόκληρο επάγγελμα επειδή μερικοί μπάτσοι είναι επίσης ανεγκέφαλοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top