Βάφτιση και οργάνωση

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Φανταστικές μπομπονιέρες!!! Πάρα πολύ πρωτότυπες!!! :clapup::clapup::clapup:

Εγώ θα έπαιρνα και μια παιδική για να χαζοχαρώ! :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εμενα μου άρεσε το προσκλητήριο


southparkoοικογένεια

a ρε κακή επιρροή, ιντερνετοφάτσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν βάφτησα την προηγούμενη κυριακή το Μαρινάκι μου και έχω τιμές για όλα:P

Λοιπόν η αδερφή μου πλήρωσε 400εθρώ μπαλόνια 2 μπαλαρίνες και 6 λαγούς στην είσοδο και ένα μεγάλο με το όνομα της μικρής αν θές έχω και φώτο:whistle:

Δώρο τα προσκλητήρια ασπο το μπουκέτο μπαλόνια σε ότι σχέδιο θέλανε;)

450 ευρώ ένα cd με βίντεο και 80 φώτο, επιπλέων 20φώτο είναι 1,50 η μία απο 50+ με 1 ευρώ..

30 ευρώ χυμοί και 150 τα προφιτερόλ.

Δώρα κουμπάρων ανάλογα την περίπτωση, η αδερφή μου πήρε επώνυμα ρολόγια αξίας λόγο του ότι κάναμε ακριβή βάπτηση του μωρού, τώρα αν εσύ θές πέρνεις ασημένιες εικόνες γύρο στα 100-150 ευρώ

Τώρα εδώ στην ρόδο έχουμε το χρυσό τις μπομπονιέρες τα ρούχα το κουτί την εκκλησία και ότι αφορά την μικρή πάνω μας,(στους νονούς) θές και τιμές περί βαφτιστηκών; έχω και απαυτές:P

Αργησα ε;:P

Να σου ζήσει καρδια μου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλέ μανίτσα, πολύ γρήγορα δεν κάνατε τα βαφτίσια??? πώς το πήρε η μικρή????

εμείς είμαστε σχεδόόόόόν έτοιμοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
καλέ μανίτσα, πολύ γρήγορα δεν κάνατε τα βαφτίσια??? πώς το πήρε η μικρή????

εμείς είμαστε σχεδόόόόόν έτοιμοι:D

17 του Ιούλη γενήθηκε 21 Σεπτέβρη βαπτήστικε:P

Η μικρή δεν κατάλαβε τίποτα, που και που έκανε γκ αλλα σαν γατάκι, η μικρή μου νιαουρίζει πρεπει να σου πώ:P Απο την ώρα που την εντυσαν μέχρι το τέλος της βάπτησης κοιμότανε:whistle: Ιδια η θεία της:P

Αντε να το βαπτήσεις να έχεις τα πρωινά για 3 κυριακές και παραλεία για το ξεμύρωμα που θα βρείς;:P

Κα τα τα άλλα ρώτα άν σε ενδιαφέρει κάτι, φρέσκο πράμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bini

Νεοφερμένος

Η bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα σας και καλη σαρακοστη,
σε εναμιση μηνα εχω τα βαφτισια της κορης μου και ψαχνω μια πρωτοτυπη ιδεα για το γλυκο που θα συνοδευσει την μπομπονιερα.
αν καποιος εχει κατι υποψιν του παρακαλω ας με βοηθησει
ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα ήταν καλό να μας δώσεις μερικές πρόσθετες πληροφορίες όπως
έχει θέμα η βάπτιση? είναι πολλά τα κομμάτια γλυκού που θες? θα ήθελες να τα φτιάξεις μόνη σου ή να τα παραγγείλεις από κάπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bini

Νεοφερμένος

Η bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχεις δικιο ηταν πολυ γενικη η ερωτηση μου
λοιπον τα κομματια που θελω ειναι γυρω στα 90
η βαφτιση δεν εχει καποιο θεμα και αν ειναι κατι που γινεται ευκολα ,καθως εχω 3 παιδια και ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος, θα ηθελα να τα φτιαξω μονη μου γιατι μου αρεσει να ασχολουμαι, βεβαια το γλυκο του κουταλιου που ειναι και το πιο σχετικα απλο, δεν θα το ηθελα γιατι το ειχα κανει στην βαφτιση του αλλου μου παιδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μέσα Μαΐου λοιπόν και κοριτσάκι

Καταρχάς θα μπορούσες να παραγγείλεις να σου φτιάξουν τίποτα κεκάκια με γλάσσο από πάνω που θα έχει τίποτα λουλούδια ή πεταλούδες
Δε σου λέω να τα κάνεις μόνη σου γιατί είναι πολύπλοκα και χρονοβόρα

Άλλη λύση είναι να μοιράσεις παγωτό με παγωτατζή

Επίσης θα μπορούσες αν θες να φτιάξεις μόνη σου καραμελωμένα φρούτα σε ξυλάκι τα οποία καλαμάκια θα στολίσεις με πολλά κορδελάκια

Αλλη ιδέα σουβλάκια από marshmallows και πάλι με πολλά κορδελάκια

Μπορείς να παραγγείλεις και να σου φέρουν συντριβάνι σοκολάτας

Μπορείς να μοιράσεις μικρά πουγκάκια γεμάτα ζαχαρωτά καραμέλες κλπ



χουμ χουμ δεν μου έρχεται τώρα τπτ άλλο :P
Αν σκεφτώ θα επανέλθω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bini

Νεοφερμένος

Η bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ πηρα καποιες ιδεες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτο το συντριβανι σοκολατας μπορουμε να το παραγγειλουμε απο καπου κι εμεις που εχουμε βαφτιστει ηδη; :SLOURRRRRP!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bini

Νεοφερμένος

Η bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
επειδη και εγω αυτο το ζηλεψα παρα πολυ και το ψαχνω για αρχη βρηκα την παρακατω η διευθυνση https://www.candyworld.gr/GR/ChocolateFountains.aspx οπου μπορεις να το παραγγειλεις και για παιδικα παρτυ απο οτι λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.



bini όλοι οι διοργανωτές έχουν συντριβάνι σοκολάτας πλέον, είναι νέα μόδα ;)
το μόνο που πρέπει να λάβεις υπόψη σου είναι ότι θα πρέπει να υπάρχει άτομο ώστε να βοηθάει ώστε να μην κάνουν τα παιδάκια μέσα στη σοκολάτα τα "καλά τους ρούχα" και σε βλαστημάνε οι μανούλες τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Πώς ακριβώς σερβίρεται; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Σαν το φοντύ περίπου. Παίρνεις με ξυλάκι ένα φρούτο/μπισκότο/marshmallow/whatever και το βουτάς στη λιωμένη σοκολάτα που τρέχει. Αχ και βαχ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bini

Νεοφερμένος

Η bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μεγαλη αμαρτιααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η μητέρα μου πήγε πρόσφατα σε μια βάπτιση όπου τις μπομπονιέρες τις είχαν φτιάξει σε ένα κοινωφελές ίδρυμα που φιλοξενεί παιδάκια με νοητική υστέρηση.

Το βρίσκω πολύ καλή ιδέα να φτιάξει κανείς μπομπονιέρες και προσκλητήρια κατ' αυτό τον τρόπο, αφού και όμορφα είναι απ' ό,τι είδα, και παράλληλα επωφελούνται άνθρωποι που και τη δημιουργικότητα έχουν ανάγκη, αλλά και τα χρήματα.

Δε βάζω συγκεκριμένες διευθύνσεις ώστε να μη θεωρηθεί διαφήμιση, αλλά εύκολα μπορεί να βρει κανείς πληροφορίες στο internet. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Μάλιστα πολλές ιδέες... και πολύ ευχαριστώ !!!
Μπομπονιέρες θα κάνω σε ένα τέτοιο ίδρυμα της πόλης μου όπως αναφέρει η φίλη μου η isiliel και ευχαριστώ.. τυχαίνει να δουλευει και εκεί η νύφη μου.

Και προσκλήσεις τελικά !! βγάλαμε μόνοι μας φώτο τον μπεμπήκο και θα βάλει ποιηματάκι επάνω στην φωτο η αδελφή μου που
Χειρίζεται καλά αυτά τα πράμγατα και θα τις τυπώσουμε μόνοι μας... είναι πιο φτηνά και ποιο όμορφα.. χαχα και θα έχω και 4 παραλλαγες
στις φωτογραφίες... τέσσερα διαφορετικά δηλαδή... ότι κάτσει στο καθένα...

Τα βαπτιστικά τα πήρε η νονά μας ήδη και μένει το δώρο της Νονάς..στολισμό έξω από την εκκλησία γιατί μέσα δεν επιτρέπεται...
και το πιο ακριβό το video και φωτογραφίες!!!
ΧΑΧΑΧΑφωτογράφο δεν έτυχε να έχουμε στην οικογένεια..

Α το καλύτερο γλυκάκια κάτι σούπερ, μιαμ μιαμ γλυκάκια και αυτά από γνωστό και φίλο φίλης χαχαχα..
Τελικά αν δεν έχεις γνωστούς δεν την βγάζεις...


Αλλά αυτό που με στεναχωρεί τώρα είναι τη να βάλω...
Εχει κανένα θέμα σχετικά..;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ξεθάβω αυτό το θεματάκι, γιατί θα το χρειαστώ μέχρι τον επόμενο Μάιο (περίπου).

Λοιπόν, πρόκειται να βαφτίσω ένα αγοράκι κι επειδή θα είναι το πρώτο μου βαφτιστήρι (και το αξίζει) έχω σκοπό να του κάνω την τέλεια βάφτιση! Ξέρω, είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα, μα θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου μπομπονιέρες κλπ και μιας και μέσα στο χειμώνα θα υπάρχει πολύ τρέξιμο, λέω να ξεκινήσω από τώρα να παίρνω ιδέες!

Για αρχή, πρέπει να αποφασίσω το θέμα της βάφτισης. Το πρώτο που σκέφτηκα (και επικρατέστερο προς το παρόν) ήταν ο μικρός Πρίγκιπας που είναι ένα πολύ όμορφο και διαχρονικό θέμα, μα ομολογώ πως μου φαίνεται πολυφορεμένο πλέον. Από τα υπόλοιπα που κοίταξα, μου άρεσαν αυτά που είχαν σχέση με μέσα μεταφοράς (καραβάκια, αυτοκινητάκια, ποδηλατάκια, αεροπλανάκια ή αερόστατα), αυτά που είχαν για θέμα κάποιο ζωάκι (κυρίως βατραχάκι) καθώς και διάφορα άλλα (χαρταετός, ξύλινο αλογάκι, καρουζέλ), αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα είδη βάφτισης (προσκλητήρια, μπομπονιέρες κλπ) με το καθένα από αυτά τα θέματα. Τα κλασσικά πριγκιπικά (με τις κορώνες κλπ) και τα πειρατικά δεν μου αρέσουν.

Καμιά καλή ιδέα που έχετε κάνει ή έχετε δει και σας άρεσε; Κάθε συμβουλή θα είναι πολύτιμη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riana-gr

Νεοφερμένος

Η riana-gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Με μεγάλη καθυστέρηση η τοποθέτησή μου, αλλά νομίζω ότι είναι ένα θέμα διαχρονικό. Θα σας προτείνω λοιπόν ένα site, όπου μπορείτε να βρείτε καταπληκτικές ιδέες για προσκλητήρια, μπομπονιέρες και οτιδήποτε άλλο αφορά την οργάνωση της βάφτισης και του γάμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top