Η επικαιρότητα εν συντομία

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
συμπληρώστε τα υπόλοιπα 147 αρχικοπρόστιμα με τη δική σας έμπνευση
Α.Σ. 3.906,15 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ (Κολωνάκι)


Μόνο τόσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
ο Α.Σ. (άσσος ή κώλος επι το αγγλικότερον) που έχω στη δική μου λίστα ρε Γιώργο ειναι στα 145.326,41 ευρώ ! Δε ντρέπεσαι λίγο που πας να τονε καλύψεις άτιμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δε διαφημιζομαι ως η σωστη καθ'ολα Χριστιανη η καμια θεουσα τελοσπαντων, αλλα κατι τετοια σχολια μου τη σπανε:redface:

Κοίταξε. Όσο κι αν σου τη σπάει η άποψή μου, δεν μπορείς να μου απαγορεύσεις να την πιστεύω, πολύ δε περισσότερο να την εκφράζω. Λυπάμαι, αλλά εάν ζούσα τη ζωή μου με γνώμονα το τι τη σπάει στον καθένα, δεν θα ήμουν εγώ, αλλά κάποιος άλλος. Πάντως ως επιχείρημα αποτελεί μια τρύπα στο νερό. Κάποτε θα πρέπει να μάθουν και οι χριστιανοί, ότι η αντίθετη με τη δική τους άποψη, είναι εξίσου σεβαστή. Η δική μου είναι αυτή και την εκφράζω ευθαρσώς και κόσμια: "Η θρησκεία είναι το όπιο του λαού". Εάν έχεις διαφορετική άποψη, ακούω τα επιχειρήματά σου, μπορούμε μάλιστα ν' ανοίξουμε και νέο θέμα για να το συζητήσουμε. Ειδάλλως, η σιωπή είναι χρυσός...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ισχυρότατη έκρηξη το βράδυ της Πέμπτης, περίπου στις 22.15, στη διασταύρωση των οδών Γρηγορίου Λαμπράκη και Σολωμού, περίπου 200 μέτρα μακριά από τις φυλακές Κορυδαλλού και κοντά σε σουπερ μάρκετ της περιοχής.

Η βόμβα, σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία της αστυνομίας είχε τοποθετηθεί σε κάδο απορριμμάτων, δίπλα στον τοίχο των παλιών γυναικείων φυλακών που πλέον δεν λειτουργούν. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες μία γυναίκα έχει τραυματιστεί ελαφρά. Η γυναίκα ήταν στο μπαλκόνι την ώρα της έκρηξης και τραυματίστηκε από θραύσματα.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Κοίταξε. Όσο κι αν σου τη σπάει η άποψή μου, δεν μπορείς να μου απαγορεύσεις να την πιστεύω, πολύ δε περισσότερο να την εκφράζω. Λυπάμαι, αλλά εάν ζούσα τη ζωή μου με γνώμονα το τι τη σπάει στον καθένα, δεν θα ήμουν εγώ, αλλά κάποιος άλλος. Πάντως ως επιχείρημα αποτελεί μια τρύπα στο νερό. Κάποτε θα πρέπει να μάθουν και οι χριστιανοί, ότι η αντίθετη με τη δική τους άποψη, είναι εξίσου σεβαστή. Η δική μου είναι αυτή και την εκφράζω ευθαρσώς και κόσμια: "Η θρησκεία είναι το όπιο του λαού". Εάν έχεις διαφορετική άποψη, ακούω τα επιχειρήματά σου, μπορούμε μάλιστα ν' ανοίξουμε και νέο θέμα για να το συζητήσουμε. Ειδάλλως, η σιωπή είναι χρυσός...:)
Φυσικα και ειναι δικαιωμα σου να λες ευθαρσως την αποψη σου και συνφωνω οτι η θρησκεια εχει σε ορισμενες περιπτωσεις παρει το ρολο του οπιου και οχι μονο ο χριστιανισμος .Αλλα υπαρχουν ατομα (σε αυτα ανηκω) που εχουν αναγκη να πιστευουν και σε αυτη την αναγκη βασιζουν την πιστη τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοίταξε. Όσο κι αν σου τη σπάει η άποψή μου, δεν μπορείς να μου απαγορεύσεις να την πιστεύω, πολύ δε περισσότερο να την εκφράζω. Λυπάμαι, αλλά εάν ζούσα τη ζωή μου με γνώμονα το τι τη σπάει στον καθένα, δεν θα ήμουν εγώ, αλλά κάποιος άλλος. Πάντως ως επιχείρημα αποτελεί μια τρύπα στο νερό. Κάποτε θα πρέπει να μάθουν και οι χριστιανοί, ότι η αντίθετη με τη δική τους άποψη, είναι εξίσου σεβαστή. Η δική μου είναι αυτή και την εκφράζω ευθαρσώς και κόσμια: "Η θρησκεία είναι το όπιο του λαού". Εάν έχεις διαφορετική άποψη, ακούω τα επιχειρήματά σου, μπορούμε μάλιστα ν' ανοίξουμε και νέο θέμα για να το συζητήσουμε. Ειδάλλως, η σιωπή είναι χρυσός...:)


Ευχαριστω για τον ''τελικο γλυκο'' τροπο που μου μιλας(που μου αρεσει τοοοσο πολυ:redface:), αλλα επειτα απο αυτο https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=2274696#post2274696, δε νομιζω να σε ενδιαφερει πραγματικα η αποψη μου, οποτε και δε θα τη μαθεις.:)
Η Κατερινα αγροτισσα μια χαρα στα ειπε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στο Village All Day Bar (The Mall Athens), την Τετάρτη 26 Μαΐου στις 20.00, πραγματοποιείται το πιο fashion party της πόλης μια μέρα πριν την μεγάλη πρεμιέρα του Sex and the City 2!

Σχετικό άρθρο της εκδήλωσης

:bounce::happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Θα έχει πολλά χτενίσματα φαντάζομαι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Θα έχει πολλά χτενίσματα φαντάζομαι... :P




ον
ικ :

Στο Village All Day Bar (The Mall Athens), την Τετάρτη 26 Μαΐου στις 20.00, πραγματοποιείται το πιο fashion party της πόλης μια μέρα πριν την μεγάλη πρεμιέρα του Sex and the City 2!

Σχετικό άρθρο της εκδήλωσης

:bounce::happy:

ειλικρινά
έχω την απορία τι είναι φάσιον πάρτυ ;

επίδειξη μόδας ; και αν ναι , γιατί λέγεται πάρτυ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
επίδειξη μόδας ; και αν ναι , γιατί λέγεται πάρτυ ;

μοδα + δυνατη μουσικη + χορός = παρτυ:P

Θα έχει πολλά χτενίσματα φαντάζομαι... :P

Κι ολα τα παραπανω.
Να παιρνουμε και καμια ιδεα.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Στο Village All Day Bar (The Mall Athens), την Τετάρτη 26 Μαΐου στις 20.00, πραγματοποιείται το πιο fashion party της πόλης μια μέρα πριν την μεγάλη πρεμιέρα του Sex and the City 2!

Σχετικό άρθρο της εκδήλωσης

:bounce::happy:

"Αχ τι τελεια" που λεει και το Λενιω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αγριο έγκλημα για τις εισπράξεις του «Τσομπανάκου»


Δολοφονημένος με πλήγματα από μαχαίρι στον λαιμό, βρέθηκε χθες το πρωί ο 60χρονος ιδιοκτήτης της γνωστής ταβέρνας «Τσομπανάκος» στην Καισαριανή, Κυριάκος Κανονιέρης. Σύμφωνα με την Αστυνομία κίνητρο του δράστη ήταν η ληστεία και κατάφερε να μπει μέσα στην ταβέρνα από την ανοιχτή πόρτα που οδηγούσε στην κουζίνα.

Oπως εκτιμάται, ο άτυχος 60χρονος είχε μείνει μόνος στην ταβέρνα κάνοντας προετοιμασία για το άνοιγμα του μαγαζιού, καθώς μία υπάλληλος είχε πάει να κάνει διάφορες δουλειές. Ελειψε περίπου σαράντα λεπτά και όταν επέστρεψε, στις 9.20 το πρωί, βρήκε το αφεντικό της αιμόφυρτο στην κουζίνα. Το θύμα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο από τους συγγενείς του, αλλά απλώς διαπιστώθηκε ο θάνατός του.

Η ταβέρνα, μία από τις πιο γνωστές και παραδοσιακές, είχε πολλούς πελάτες κυρίως τα σαββατόβραδα και οι εισπράξεις ήταν σημαντικές. Ο δράστης φαίνεται ότι είχε παρακολουθήσει τις κινήσεις και γνώριζε ότι τα πρωινά της Κυριακής ο ιδιοκτήτης πήγαινε στην ταβέρνα του για δουλειές. Στόχος του δράστη ήταν τα χρήματα του ταμείου, οι εισπράξεις, που ο ιδιοκτήτης- όπως υπολόγιζε- δεν είχε προλάβει λόγω του Σαββατοκύριακου να μεταφέρει και να καταθέσει στην τράπεζα.

Μαχαίρι από την κουζίνα
Εισέβαλε στην ταβέρνα με σκοπό όπως όλα δείχνουν να αρπάξει τις εισπράξεις και έγινε αντιληπτός από τον ιδιοκτήτη. Ο δράστης άρπαξε τότε ένα μαχαίρι από την κουζίνα, επιτέθηκε στον ιδιοκτήτη και του κατάφερε χτυπήματα στον λαιμό.

Στο ταμείο και στις τσέπες του θύματος, όπως έγινε γνωστό, δεν βρέθηκαν χρήματα γεγονός που ενισχύει την εκδοχή της ληστείας μετά φόνου.

Για τις συνθήκες της αιματηρής επίθεσης καθώς και αν το θύμα πρόλαβε να προβάλει αντίσταση, θα γίνει σήμερα νεκροτομή. Αξιωματικοί της Ασφάλειας ερευνούν λεπτομερώς τους χώρους της ταβέρνας προκειμένου να βρουν αποτυπώματα ή άλλα στοιχεία που θα τους οδηγήσουν στον δράστη. Ιδιαίτερη προσοχή δείχνουν στον χώρο της κουζίνας και ειδικότερα στο σημείο όπου βρίσκονται τα μαχαίρια- το μαχαίρι της δολοφονίας δεν έχει ακόμα βρεθεί- ερευνώντας για αποτυπώματα ή βιολογικό υλικό.


Αχ κρίμα, πολύ κρίμα.... έχω ανατριχιάσει ολόκληρη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εκτός κυβέρνησης η υφυπουργός Τουρισμού μετά την αποκάλυψη οφειλών του συζύγου της ύψους 5,5 εκατ. ευρώ

Παραίτηση Γκερέκου για τα χρέη του Βοσκόπουλου


Δεκτή έκανε ο πρωθυπουργός την παραίτηση της υφυπουργού Τουρισμού, Άντζελας Γκερέκου, που παραιτήθηκε «για λόγους ευθιξίας» μετά την αποκάλυψη ότι ο σύζυγός της, Τόλης Βοσκόπουλος, έχει βεβαιωμένα χρέη ύψους 5,5 εκατομμυρίων ευρώ προς την εφορία.
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του κυβερνητικού εκπροσώπου, «η Άντζελα Γκερέκου υπέβαλε την παραίτησή της για λόγους ευαισθησίας και ευθιξίας και προκειμένου να μην υπάρξει η παραμικρή αφορμή για να πληγεί η Κυβέρνηση, παρά το ότι, όπως ενημέρωσε τον Πρωθυπουργό, ουδεμία εμπλοκή έχει στις φορολογικές εκκρεμότητες του συζύγου της».
Σύμφωνα έγγραφο της ΔΟΥ, που είδε σήμερα το φως της δημοσιότητας, ο κ. Βοσκόπουλος έχει συσσωρεύσει χρέη 17 ετών προς την εφορία, τα οποία ανέρχονται σε 5,5 εκατομμύρια. Οι οφειλές έχουν βεβαιωθεί με τελεσίδικες δικαστικές αποφάσεις και είχε μάλιστα επιβληθεί κατάσχεση σε ακίνητα που ο γνωστός τραγουδιστής είχε στην κυριότητά του, χωρίς ωστόσο να έχουν προχωρήσει οι πλειστηριασμοί.
Προκειμένου να διερευνηθεί γιατί δεν προχώρησε ο εκπλειστηριασμός των περιουσιακών στοιχείων του κ. Βοσκόπουλου, το υπουργείο Οικονομικών διέταξε Ένορκη Διοικητική Εξέταση, ενώ σε ανακοίνωση του επισημαίνει ότι δόθηκε εντολή στην αρμόδια ΔΟΥ να προβεί σε άμεσες ενέργειες προς αναγκαστική είσπραξη των απαιτήσεων μέσω πλειστηριασμών.
Ο ίδιος ο κ. Βοσκόπουλος, σε ανακοίνωσή του, ισχυρίζεται ότι οι μη καταβληθέντες φόροι αφορούν εισοδήματα που δεν καρπώθηκε ο ίδιος και αφορούν τη διαμάχη με την πρώην σύζυγό του.


Η ανακοίνωση της κ. Γκερέκου
Σημερινά δημοσιεύματα του Τύπου, αναφέρονται σε υπόθεση φορολογικών ζητημάτων του συζύγου μου, η οποία εκκρεμεί δικαστικά από χρόνο πολύ πρότερο της προσωπικής μας γνωριμίας, έως και σήμερα. Δεν θα επιθυμούσα να προχωρήσω σε λεπτομέρειες σχετικά με την υπόθεση αυτή, για την οποία άλλωστε έχουν ήδη γίνει δημόσιες ανακοινώσεις από το σύζυγό μου και τους νομικούς του εκπροσώπους, στις οποίες και παραπέμπω.

Στη μέχρι τώρα πορεία μου στην πολιτική, ποτέ δεν διεκδίκησα την κατοχή του «αλάθητου». Ενδεχομένως να μπορεί κανείς να συμφωνεί ή και να διαφωνεί με τις πολιτικές μου κρίσεις. Δεν θα επιτρέψω όμως σε κανέναν και για τον οποιοδήποτε λόγο, να μου καταλογίσει ατομική ιδιοτέλεια με σκοπό το προσωπικό όφελος. Πολύ δε περισσότερο, δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να επιτρέψω, ειδικά αυτή την εξαιρετικά δύσκολη στιγμή, η υπόθεση αυτή του συζύγου μου, να αποτελέσει τη βάση για γενικευμένες κατηγορίες κατά της Κυβέρνησης και του Πρωθυπουργού. Για το λόγο αυτό, υπέβαλα άμεσα την παραίτησή μου.

Θέλω να ευχαριστήσω προσωπικά τον Πρωθυπουργό, για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε και για τις θέσεις ευθύνης που μου ανέθεσε και επιθυμώ να διαβεβαιώσω, ότι θα συνεχίζω να στηρίζω με όλες μου τις δυνάμεις το έργο της Κυβέρνησης αυτή την κρίσιμη στιγμή. Τέλος, αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω όλους τους συνεργάτες μου, οι οποίοι ξεπερνώντας κάθε μέρα τους εαυτούς τους, με στήριξαν στο δύσκολο έργο της θέσης μου ως Υφυπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Τα σεβη μου στον κυριο Bendit.
Aπλά, κατανοητά, αληθινά, ουσιαστικα, σαφη.



Ντανιέλ Κον Μπεντίτ-ο συχνά άνισος αλλά τολμητίας "Πράσινος" (απ' την Αυγή)

-"Είμαστε υποκριτές. Τους τελευταίους μήνες η Γαλλία πούλησε στην Ελλάδα 6 φρεγάτες για 2,5 δις, ελικόπτερα για 400εκ., και Ραφάλ προς 100εκ. το ένα. Δυστυχώς οι κατασκοποί μου δεν ήξεραν να μου πουν πόσα ακριβώς, αν θα είναι 20 ή 30 Ραφάλ. Σχεδόν 3δις. Η Γερμανία πούλησε 6 υποβρύχια για τα επόμενα χρόνια προς 1δις ευρώ. Τους δίνουμε χρήματα για ν' αγοράσουν τα όπλα μας".
-"Αν είμαστε σοβαροί, να εγγυηθούμε στους Έλληνες τα σύνορά τους. Έχουν 100 χιλιάδες στρατό, ίσως παραπάνω,και η Γερμανία έχει 200.000. Είναι παρανοικό μια χώρα 11εκατομυρίων να έχει 100.000 στρατό.Αυτό να ζητήσουμε από την Ελλάδα. Είναι πιο αποτελεσματικό από το να κόβουμε τους μισθούς κάποιου που βγάζει 1.000 ευρώ. Αυτό ζητάω από την Κομισιόν. Να είμαστε στοιχειωδώς δίκαιοι".



Μεσιέ Κον Μπεντίτ, αυτά με το στρατό είναι γνωστά εδώ και καιρό,
ζούμε κάτω απ' το φόβο της άμεσης πολεμικής.
Δεν ξερω ποιος φταίει γι' αυτό, ο αλι μπραχάμης ή η Τρέμη.

Η (γ)ελλάδα έχει το μισό στρατό αριθμητικά απ' τη Γερμανία,
δε χρειάζεται και στρατηγική.
Τους βάζεις τον έναν δίπλα στον άλλον
και σου 'χουνε φυλάξει όλα τα τετραγωνικά μέτρα.

Η ιδέα ειναι, μέσα σ' όλα, ευφυής.
Αν μας εγγυόνταν τα σύνορα τότε πιστεύω πως οι σπατάλες
για τον πολεμικό εξοπλισμό θα μειώνονταν
αλλα τέτοιοι που είμαστε ως και σ' αυτό θα εμπιστευόμασταν τους άλλους
και τελικά θα αγοράζαμε καζανάκια και μεταξωτές κορδέλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Εκτός κυβέρνησης η υφυπουργός Τουρισμού μετά την αποκάλυψη οφειλών του συζύγου της ύψους 5,5 εκατ. ευρώ


- Για όσους πίστεψαν ότι πράσινη θα'ναι η ανάπτυξη στον πολιτισμό,
ημιεπιβεβαιώθηκαν γιατί αποδείχτηκε πράσινη, αλλά από τη μούχλα φοβάμαι. :worry:
Και σανότερα, Άντζελα.

(αχ έρωτα είσαι παλιόπαιδο)

- Όσο σκέφτομαι στον προθάλαμο της υφυπουργού Άντζελας,
κάτι φάτσες ζητιάνων κλασικόβιες (ξέρετε αυτές τις ψευτοκουλτουριαρέες)
γελάω.....
Γιατί?
Διότι κάποτε θα πρέπει να μάθει η αβάν γκατέ της γελλαδίτσας
πως η Νεράιδα υπήρξε ο χώρος όπου βγήκαν τα λεφτά του μεγάρου μουσικής…
και πως η αέναη ελληνική καψούρα είναι ο πλεόν ανθεκτικός χρηματοδότης του πολιτισμού εν γένει…

- Πάνε κι οι ελπίδες να δω επιδότηση σε νυχτερινό κέντρο,
το επερχόμενο καλοκαιράκι, να πέσει η μπουκάλα στα δέκα ευρώ,
και το φεγγάρι πανωθέ μου ασημένιο τάληρο…
και να κλείσω κι εγώ ως επιδοτούμενος σκυλάς πολυτελείας…:( (κλαααααψ)

- Η Γκερέκου, αν εξαιρέσεις ότι αγάπησε τον Τόλαρο,
και αλλοίωσε όσο να πεις το προφίλ της, ηθοποιός είναι και αρχιτεκτόνα.
Τώρα τα στιχάκια που έγραφε μες την καψούρα για τον Τόλαρο,
δυστηχώς προοικονομούν την πορεία του Πολιτισμού και Μ.Γ εποχή...

(μετά Γκερέκου)

Πάει κατά devil το πράγμα.

- 5,5 εκ. ευρώ και μια χήρα υπουργική θέση πώς ξεχρεώνονται;

Η λαϊκή αριστοκρατία δεν σε σώζει τελικά από το ξεφτυλίκι...

(μέχρι εδώ ακούγεται η κρεβατομουρμούρα...:hmm:)


Υγ. Τιμή και καμάρι της η ηρωϊκή της έξοδος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κόψε 20% από το ενοίκιό σου!

Σε καιρούς κρίσης, όπως αυτή που βιώνουμε τώρα, απαιτούνται πολλές φορές κρίσιμες και ρηξικέλευθες αποφάσεις. Η οικονομική θύελλα δεν επηρεάζει μόνον όσους ασχολούνται άμεσα με το εμπόριο (εμπόρους, καταστηματάρχες, ελεύθερους επαγγελματίες), αλλά και όσους εμμέσως ζουν από αυτό, όπως οι ιδιοκτήτες ακινήτων επαγγελματικής στέγης.
Δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, πλέον, οι τελευταίοι να επιμένουν σε δεδομένα και όρους που συμφωνήθηκαν πριν από πέντε ή δέκα χρόνια, όταν όλα πλέον γύρω μας ανατρέπονται από τη μια μέρα στην άλλη. Έτσι, αν ο εκμισθωτής μιας επαγγελματικής στέγης αρνείται να ακούσει την έκκληση του μισθωτή του για βοήθεια, παγώνοντας τη συμφωνηθείσα αναπροσαρμογή ή ακόμη και μειώνοντας το καταβαλλόμενο μίσθωμα, τότε έρχεται η δικαιοσύνη να υποκαταστήσει τη συναίνεση του ιδιοκτήτη.
Τον περασμένο Φλεβάρη το Πρωτοδικείο της Αθήνας με δύο γενναίες δικαστικές αποφάσεις αποφάσισε σε αντίστοιχες περιπτώσεις καταστηματαρχών του κέντρου της Αθήνας, να μην ισχύσουν οι προβλεπόμενες στα συμβόλαια αυξήσεις και τα ενοίκια να καθοριστούν σε χαμηλότερα επίπεδα.
Χαρακτηριστικά αναφέρεται στην απόφαση ότι: «Ο μισθωτής εμπορικής μίσθωσης μπορεί να ζητήσει την αναπροσαρμογή του οφειλόμενου μισθώματος, εφόσον λόγω απρόβλεπτων περιστάσεων επήλθε αδιαμφισβήτητα τόσο ουσιώδης μεταβολή, ώστε με τις συγκεκριμένες συνθήκες η εμμονή του εκμισθωτή στην καταβολή του συμφωνηθέντος μισθώματος να είναι αντίθετη προς την ευθύτητα και την εντιμότητα που απαιτείται στις συναλλαγές και επιβάλλεται από τις αρχές της καλής πίστης και των συναλλακτικών ηθών παρά την ανάγκη κατοχύρωσης της ασφάλειας των συναλλαγών, η οποία πρέπει πάντοτε να συνεκτιμάται…».
Ήδη μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων ένδυσης εφαρμόζουν μαζικές αναδιαπραγματεύσεις των ενοικίων στα καταστήματα που διατηρούν, προφανώς ακολουθώντας το παράδειγμα του Ελληνικού Δημοσίου για υποχρεωτική μείωση των μισθωμάτων που πληρώνουν οι δημόσιες υπηρεσίες, τουλάχιστον κατά 20%, από 1η Ιουλίου 2010.

Είναι δε βέβαιο ότι μετά τα παραπάνω σύντομα θα υποχρεωθούν και οι τράπεζες να επανεκτιμήσουν τους όρους και τις συμφωνίες κάτω από τις οποίες χορήγησαν δάνεια που τώρα καθίστανται δυσβάστακτα.
Να σημειωθεί ότι όσα ισχύουν για τη μίσθωση επαγγελματικής στέγης μπορούν αναλογικά και κατά περίπτωση να εφαρμοσθούν και στη μίσθωση κατοικίας, όπως και σε κάθε άλλη σύμβαση, εφόσον συντρέχει απρόοπτη μεταβολή των συνθηκών όπως προβλέπεται στο αρ. 388 Αστικού Κώδικα. Ο μισθωτής οφείλει να επικαλεστεί και να αποδείξει αφενός ότι έχει υποστεί σημαντική και απρόβλεπτη μείωση των εισοδημάτων του και αφετέρου ότι το σπίτι που μισθώνει είναι απαραίτητο για την κάλυψη των βασικών στεγαστικών αναγκών της οικογένειάς του και ότι το μίσθωμα που καταβάλλει είναι ιδιαίτερα υψηλό σε σύγκριση με τα τρέχοντα.
Εάν συντρέχει κάποια από τις προαναφερόμενες περιπτώσεις και εφόσον ο ιδιοκτήτης δεν συναινεί στη μείωση του ενοικίου, ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να απευθυνθεί στο δικηγόρο του, προκειμένου να κατατεθεί αγωγή στο αρμόδιο αστικό δικαστήριο (ειρηνοδικείο ή μονομελές πρωτοδικείο) που θα επιληφθεί της υπόθεσης...

Πηγή: https://www.athensvoice.gr/article/city-news-voices/news-voices/κόψε-20-από-το-ενοίκιό-σου

:hmm::hmm::hmm:Σιγά μην επανεκτιμήσουν οι τράπεζες τους όρους των δανείων που έδωσαν πριν από χρόνια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Το «πράσινο φως» για την κατασκευή ποδηλατοδρόμων στο Ψυχικό άναψε το 5ο τμήμα του Συμβουλίου της Επικρατείας.

Το δικαστήριο κρίνει ότι οι ποδηλατόδρομοι δεν προξενούν προβλήματα, καθώς έχουν ληφθεί όλα τα αναγκαία μέτρα ασφαλείας.

Το ΣτΕ προσθέτει ότι απο τους ειδικούς δρόμους που έχουν ήδη ολοκληρωθεί, δε θα επέλθει ανεπανόρθωτη βλάβη στους προσφεύγοντες.

Κατά της κατασκευής τους είχαν προσφύγει στο Ανώτατο Ακυρωτικό Δικαστήριο ο Σύλλογος Περιβαλλοντικής Προστασίας Ψυχικού και 11 κάτοικοι.

Οι προσφεύγοντες ζητούσαν να ακυρωθεί η κατασκευή ποδηλατοδρόμων υποστηρίζοντας ότι υποβαθμίζουν το περιβάλλον, επιβαρύνουν τους όρους διαβίωσης, μειώνουν την αξία των ιδιοκτησιών τους και δυσχεραίνουν την κίνηση των πεζών.

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Ρε λέτε να βγούμε κερδισμένοι από το ΔΝΤ; :P

Μόνον αν αρνηθούμε να πληρώσουμε τα χρεωστούμενα και διακηρύξουμε, εκ νέου, την "εθνική κυριαρχία, ανεξαρτησία και εδαφική ακεραιότητα" της χώρας μας, με την ίδια αποφασιστικότητα των Ισραηλινών, που δείχνουν για τη ...Σιών!

Υγ: Ό,τι είναι (παν)έτοιμοι να διακηρύξουν και οι Ε(ψιλον) δηλαδή:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τρεις μαθητές στη Χίο ήταν τα «θύματα» των κινητοποιήσεων της ΟΛΜΕ.

Απεργοί της ΟΛΜΕ παρεμπόδισαν την Πέμπτη τη διαδικασία των πανελλαδικών εξετάσεων με αποτέλεσμα οι τρεις μαθητές του Εσπερινού Λυκείου του νησιού να μην μπορέσουν να διαγωνιστούν.

Όπως ανακοίνωσε το υπουργείο Παιδείας, οι τρεις μαθητές θα δώσουν σε άλλη ημερομηνία η οποία θα ανακοινωθεί σύντομα.

Στην υπόλοιπη Ελλάδα η διαδικασία κύλησε χωρίς προβλήματα.

Η ΟΛΜΕ είχε ζητήσει να αναβληθούν οι σημερινές εξετάσεις λόγω της 24ωρης απεργίας, ωστόσο το υπουργείο Παιδείας είχε ανακοινώσει ότι θα διεξαχθούν κανονικά.


:confused:(:whatever:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top