Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
:hmm::hmm: Κατάλαβα!:)
Μπα και το τοπ πρέπει να είναι λιτό στη δική μου περίπτωση γιατί ο θεός μας τα έδωσε απλόχερα :redface: και τα πολλα σχέδια το κάνουν άλλο τόσο!:redface:

Υπάρχουν πολλά ωραία σχέδια και για μεγάλο μπούστο. Εγώ έχω πάρει πχ αυτό


Μπορείς να πάρεις ένα κάπως πιο ωραίο τοπ και το από κάτω να το έχεις μαύρο πχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό είναι πάρα πολύ ωραίο Δαλιδά, κι εγώ το θέλω.
Από που είναι???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτό είναι πάρα πολύ ωραίο Δαλιδά, κι εγώ το θέλω.
Από που είναι???????

Είναι η σειρά της Kelly Brook για το New Look. Είναι ένα online shop.

Αυτό το είχα πάρει από πολύ καιρό και δεν το έχει τώρα. Γενικά στα μαγαζιά τύπου calzedonia/ousho κλπ δεν βρίσκω μαγιό που να μου κάνει στο στήθος, οπότε παραγγέλνω online από μάρκες που έχουν D+. Αυτό στο 75DD που είμαι μου κάνει τέλεια.

Πιστεύω είναι το κόψιμο που κολακεύει. Δεν μου αρέσει κανένα άλλο σχέδιο, ούτε τρίγωνο ούτε στραπλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολυ, θα μπω να δω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Είναι η σειρά της Kelly Brook για το New Look. Είναι ένα online shop.

Αυτό το είχα πάρει από πολύ καιρό και δεν το έχει τώρα. Γενικά στα μαγαζιά τύπου calzedonia/ousho κλπ δεν βρίσκω μαγιό που να μου κάνει στο στήθος, οπότε παραγγέλνω online από μάρκες που έχουν D+. Αυτό στο 75DD που είμαι μου κάνει τέλεια.

Πιστεύω είναι το κόψιμο που κολακεύει. Δεν μου αρέσει κανένα άλλο σχέδιο, ούτε τρίγωνο ούτε στραπλες.

Πολύ εκνευριστικό το θέμα μαγιό για εμάς με το μεγάλο στήθος!!:mad:
Ο ρατσισμός στα μαγαζιά δεν έχει τέλος μιας και όλα τα ωραία χρώματα τα βγάζουν για μικρό στήθος και για εμάς έχουν μόνο κάτι γεροντίστικα!:mad::mad:
Δηλαδή τι θα γίνει με εμάς? Να πάμε να το μικρύνουμε??:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είναι σαν να τσαντίζεσαι επειδή έχεις πολλά λεφτά και δεν ξέρεις τι να τα κάνεις...θα προτιμούσες να μην έχεις καθόλου και να χρειάζεται να φοράς βρεγμένα μαξιλαράκια μπας και δείξει πως έχεις λίγο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Είναι σαν να τσαντίζεσαι επειδή έχεις πολλά λεφτά και δεν ξέρεις τι να τα κάνεις...θα προτιμούσες να μην έχεις καθόλου και να χρειάζεται να φοράς βρεγμένα μαξιλαράκια μπας και δείξει πως έχεις λίγο? :P

Ή τσαντίζεται επειδή οι εταιρείες την αντιμετωπίζουν ως εξαίρεση που δεν αξίζει να ασχοληθουν μαζί της.
Ξέρεις έχω ζήσει κατάσταση να ψάχνει μια κοπέλα και να δοκιμάζει και από όλα τα ρούχα-εσώρουχα που της αρέσουν να μη βρίσκει νούμερο επειδή "δε βγαίνει" και δε μιλάμε για τέρατα, για κοπέλες με λίγο παραπάνω λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εδώ δύσκολα βρίσκεις σουτιέν στην ελληνική αγορά πάνω από D. Για μαγιό ούτε λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ούτε και για τα μικρά στήθη έχει μαγιό. Εγώ φοράω 32Β και πάω σήμερα στα H&M και παίρνω το μικρότερο (34) και ήταν σαν παιδικό, μου το ξεχείλιζε και το πατήκωνε. Και βλέπω την Miranda Kerr με το ίδιο στήθος τι ωραία που της στέκονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ούτε και για τα μικρά στήθη έχει μαγιό. Εγώ φοράω 32Β και πάω σήμερα στα H&M και παίρνω το μικρότερο (34) και ήταν σαν παιδικό, μου το ξεχείλιζε και το πατήκωνε. Και βλέπω την Miranda Kerr με το ίδιο στήθος τι ωραία που της στέκονται...

Καλά στην Αμερική ειδικά υπάρχει και 26 ! Από 26 έως 42. Εδώ ντε και καλά όλες να χωρέσουν στο 34 και στο 36. Και από cup άντε μέχρι C στα περισσότερα μαγαζιά.

Τόσα χρόνια σουτιέν κάτω από 40 ευρώ στο μέγεθός μου δεν έχω βρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.


Πως σας φαίνεται αυτο; Πιστεύετε ότι μπορεί μία μοδίστρα να το φτιάξει εξ αρχης; Πόσο λέτε να κοστίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καλά στην Αμερική ειδικά υπάρχει και 26 ! Από 26 έως 42. Εδώ ντε και καλά όλες να χωρέσουν στο 34 και στο 36. Και από cup άντε μέχρι C στα περισσότερα μαγαζιά.

Τόσα χρόνια σουτιέν κάτω από 40 ευρώ στο μέγεθός μου δεν έχω βρει.

Εγώ πάντως είμαι για 34 με τέτοιο στήθος. :P Τώρα τι παίχτηκε, δεν ξέρω!

Αλλά έχεις δίκιο σ'αυτό που λες. Ας πούμε παρατήρησα στα φθηνά μαγαζιά (H&M, Oysho) ότι τα μικρά νούμερα έλειπαν και υπήρχαν μόνο τα μεσαία και τα μεγάλα. Ξαφνικά έγιναν όλες άβυζες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι για 34 με τέτοιο στήθος. :P Τώρα τι παίχτηκε, δεν ξέρω!

Αλλά έχεις δίκιο σ'αυτό που λες. Ας πούμε παρατήρησα στα φθηνά μαγαζιά (H&M, Oysho) ότι τα μικρά νούμερα έλειπαν και υπήρχαν μόνο τα μεσαία και τα μεγάλα. Ξαφνικά έγιναν όλες άβυζες; :P

Καλά τα oysho τα μισώ :P τα μισώ τα μισώ :P
Μόνο πιτζάμες έχω πάρει και ήταν τόσο ωραίες στο ύφασμα! Πήρα 3 medium παντελόνια πιτζάμας και μου είναι κοντά πάνω από τον αστράγαλο :P

Δεν ξέρω, υποπτεύομαι ότι φέρνουν τα εσώρουχα στα κουτουρού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Είναι η σειρά της Kelly Brook για το New Look. Είναι ένα online shop.

Αυτό το είχα πάρει από πολύ καιρό και δεν το έχει τώρα. Γενικά στα μαγαζιά τύπου calzedonia/ousho κλπ δεν βρίσκω μαγιό που να μου κάνει στο στήθος, οπότε παραγγέλνω online από μάρκες που έχουν D+. Αυτό στο 75DD που είμαι μου κάνει τέλεια.

Πιστεύω είναι το κόψιμο που κολακεύει. Δεν μου αρέσει κανένα άλλο σχέδιο, ούτε τρίγωνο ούτε στραπλες.
H αναλογία με το oysho ποια είναι? Γιατί εγώ ας πούμε στο oysho φοράω το 95 ή το 100, τώρα για C και D δε θυμάμαι, δε με βολεύουν από εκεί και δε ψωνίζω συχνά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καλά τα oysho τα μισώ :P τα μισώ τα μισώ :P
Μόνο πιτζάμες έχω πάρει και ήταν τόσο ωραίες στο ύφασμα! Πήρα 3 medium παντελόνια πιτζάμας και μου είναι κοντά πάνω από τον αστράγαλο :P

Δεν ξέρω, υποπτεύομαι ότι φέρνουν τα εσώρουχα στα κουτουρού.

Mήπως είναι κινέζικα; :hmm: Τα κινέζικα τα ρούχα έχουν περίεργα νούμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
H αναλογία με το oysho ποια είναι? Γιατί εγώ ας πούμε στο oysho φοράω το 95 ή το 100, τώρα για C και D δε θυμάμαι, δε με βολεύουν από εκεί και δε ψωνίζω συχνά.:P

To 75 είναι η πλάτη και το DD το cup. Το αγγλικό/αμερικάνικο αντίστοιχο είναι το 34DD και το γαλλικό 90DD.
Τα oysho δεν έχουν τέτοια νούμερα. Ο αριθμός είναι για την πλάτη και το cup για το σακουλάκι που μπαίνει το boobie :P Στα oysho μέχρι 80C έχω δει :P


Mήπως είναι κινέζικα; :hmm: Τα κινέζικα τα ρούχα έχουν περίεργα νούμερα.

Δεν ξέρω, όλα κινέζικα δεν είναι; :P Δοκίμασα μια φορά και το large και ήταν επίσης κοντό αλλά μου πεφτε όσο και αν έσφιγγα το λάστιχο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
To 75 είναι η πλάτη και το DD το cup. Το αγγλικό/αμερικάνικο αντίστοιχο είναι το 34DD και το γαλλικό 90DD.
Τα oysho δεν έχουν τέτοια νούμερα. Ο αριθμός είναι για την πλάτη και το cup για το σακουλάκι που μπαίνει το boobie :P Στα oysho μέχρι 80C έχω δει :P




Δεν ξέρω, όλα κινέζικα δεν είναι; :P Δοκίμασα μια φορά και το large και ήταν επίσης κοντό αλλά μου πεφτε όσο και αν έσφιγγα το λάστιχο :P
Συνήθως έπαιρνα 95C απ' ό,τι θυμάμαι, οπότε οκ, με τη λογική αν το δεις, υπήρχε!:P
Ευχαριστώ.:D
Σημείωση: πάντως είναι μπέρδεμα τα σουτιέν! πλέον μόνο από intimissimi αγοράζω και ας ακριβοπληρώνω κάποια. αξίζουν και δε βρίσκω πουθενά αλλού κάτι που να μου κάθεται καλά. πέρσι ήμουν στο 3, φέτος στο 4. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Ή τσαντίζεται επειδή οι εταιρείες την αντιμετωπίζουν ως εξαίρεση που δεν αξίζει να ασχοληθουν μαζί της.
Ξέρεις έχω ζήσει κατάσταση να ψάχνει μια κοπέλα και να δοκιμάζει και από όλα τα ρούχα-εσώρουχα που της αρέσουν να μη βρίσκει νούμερο επειδή "δε βγαίνει" και δε μιλάμε για τέρατα, για κοπέλες με λίγο παραπάνω λέμε...

Aκριβώς!!!
Δηλαδή πλέον για να μπορείς να ψωνίσεις ρούχα-εσώρουχα πρέπει να είσαι 1,70 50 κιλά και με αναλογίες 90-60-90 :confused::mad:
Έλεος κύριοι! Υπάρχουμε κ εμείς οι πιο...πληθωρικές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το συνειδητοποιείτε πως με το να ταξινομείτε ανθρώπους σε νούμερα πολυεθνικών έχετε μπει εσείς οι ίδιοι στο καλούπι έτσι? Μια κοπέλα δεν την ορίζουν οι αναλογίες της.

PS. Όποιος ψάξει, βρίσκει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το συνειδητοποιείτε πως με το να ταξινομείτε ανθρώπους σε νούμερα πολυεθνικών έχετε μπει εσείς οι ίδιοι στο καλούπι έτσι? Μια κοπέλα δεν την ορίζουν οι αναλογίες της.

PS. Όποιος ψάξει, βρίσκει. :D

Δυστυχώς το βυζί πρέπει να μπει σε καλούπι :hehe:
:P:P:P

i hate boobjail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top