Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παρο, αχ Παρο! Σου χω πει, ε? Μια μερα... οταν μεγαλωσω :P θα ανοιξω ενα μπαρακι στην ομορφη Παρο! :D (Ετσι ελεγα νεοτερη.., ομως ποτε δεν ξερεις :P)
Να πατε και στην Ναξο, ναι. Εχω παει, ειναι πολυ ωραια και θελει αμαξι. Ειναι οικογενειακο μερος, δηλαδη δεν εχει την νυxτερινη ζωη της Παρου. Την οποια πρεπει να ζησεις!!! Αλλα ειναι απεναντι, ετσι το χα συνδυασει κι εγω. Παρο εχω παει πολλες φορες!
Σαμο, οχι δεν εχω παει οποτε δεν μπορω να σου πω και να συγκρινω. Λεω ομως Παρο γιατι μαρεσει πολυ!!!
Ευχαριστώ για την απάντηση:D
Κάποιοι καλοί μας φίλοι είναι από την Νάξο ( καταγωγή) αλλά δεν πηγαίνουν συχνά :P
Εγώ είχα στο μυαλό μου την Νάουσα της Πάρου. Μου φαίνεται πολύ όμορφο μέρος. Η νυχτερινή ζωή δεν με πειράζει, καλές παραλίες με καθαρά νερά να έχει γιατί εγώ κάθομαι 12 ώρες μέσα:P:P

Deutsch,Σάμο είχαν πάει οικογενειακώς τα ξαδέρφια μου πριν κάποια χρόνια (4μελής οικογένεια).Ήταν να μείνουν 10 μέρες και στην 7η γύρισαν,γιατί σκυλοβαρέθηκαν.Βέβαια αυτά γούστα είναι,μπορεί να σου αρέσει εσένα. ;) :)

:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εξωτερικό, να ανοίξει το μάτι σας -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μην παίζεις με τον πόνο μου.:mad:

Ω έλα μωρέ, πιστεύω πως τον χειμώνα θα περάσει κανείς πιο ωραία στο εξωτερικό από ότι το καλοκαίρι. Τα νησιά είναι ό,τι πρέπει! Και οι νησιώτες μόνο για αυτό θα χαίρονται, που το καλοκαιρί έχουν δίπλα τους θάλασσα και δεν χρειάζεται οπωσδήποτε να πάνε διακοπές, άσχετα που θα ήθελαν. Όλο το χρόνο στο νησί, θα χουν μπουκτίσει. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ω έλα μωρέ, πιστεύω πως τον χειμώνα θα περάσει κανείς πιο ωραία στο εξωτερικό από ότι το καλοκαίρι. Τα νησιά είναι ό,τι πρέπει! Και οι νησιώτες μόνο για αυτό θα χαίρονται, που το καλοκαιρί έχουν δίπλα τους θάλασσα και δεν χρειάζεται οπωσδήποτε να πάνε διακοπές, άσχετα που θα ήθελαν. Όλο το χρόνο στο νησί, θα χουν μπουκτίσει. :hehe:

Τον χειμώνα ναι το εξωτερικό έχει την χάρη του :inlove:
Αλλά σε ένα εξωτερικό δεν θα έλεγα αυτή τη στιγμή όχι:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
To να παει κανεις εξωτερικο πολλες φορες βγαινει πολυ φθηνοτερα απο το εσωτερικο , ειδικα αν ψαχτει κανεις λιγουλακι . Οποτε κι εγω με τη σειρα μου θα προτεινω Βαρκελωνη . Θα παμε με τους φιλους μου , εννια ατομα ολοι κι ολοι , το Σεπτεμβρη για μια εβδομαδα (6 βραδια Βαρκελωνη , ενα βραδυ σε μια διπλανη πολη , τη Χιρονα απ οπου και θα παρουμε το αεροπλανο για επιστροφη).Φαινεται πραγματικα πολυ ενδιαφερουσα πολη , ολοι εχουμε κατενθουσιαστει και επισης εχουμε ακουσει και τις καλυτερες κριτικες . Ανυπομονω να επισκεφτω το παρκο Guell και το ενυδρειο
κατι φιλοι μου θα πανε Σκιαθο κλασσικα και θα τους βγει πιο ακριβα η μεταφορα και η διαμονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μαρία Γ.

Νεοφερμένος

Η Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καθώς το καλοκαίρι έχει φτάσει ποίος νομίζεις ότι είναι ο ποίο τοπ προορισμός για φέτος αν πούμε ότι φέτος τελείωσα το λύκειο και θέλω να πάω διακοπές με τους φίλους μου, αλλά δεν μπορούμε να αποφασίσουμε.... Τι προτείνεις;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εχετε καμια προταση για νησι με νυχτερινη ζωη καλη(οχι σαν την ιο αλλα ουτε σαν τη σαλαμινα);;;
Εχουμε υποψιν Κω και Ζακυνθο που λενε οτι ειναι αρκετ καλα. Καμια αλλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γενικοτερα στις Κυκλαδες θα βρεις πλουσια νυχτερινη ζωη περισσοτερη αποτι στο Ιονιο, τουλαχιστον αυτο εχω βιωσει εγω που εχω γυρισει σχεδον ολα τα νησια.
Θα σου προτεινα Μυκονο, Παρο, Σαντορινη, Ιο. Γιατι αποκλειεις την Ιο? Η ζακυνθος περα απο ορισμενες περιοχες, δεν μπορεις να πεις πως εχει φουλ νυχτερινη ζωη, εκτος αν μεινετε στο Λαγανα. Εγω τοτε δηλ που ειχα παει, η νυχτερινη ζωη ηταν εκει, αλλα οκ ειχε τοσους λαιμαργους τουριστες που οσα δεν κανουν στη χωρα τους, ερχονται εδω και τα κανουν και τοση ανωμαλια που καπου ψιλοαηδιαζες. Και η Μυκονος εχει την διαφθορα της αλλα εχεις επιλογες να περασεις πολυ ωραια γιατι παει και νορμαλ κοσμος. Εχει πολλα events επισης οπου ερχονται απολα τα μηκη και πλατη να παρακολουθησουν! Κω δεν εχω παει για να σου πω... Η Σαλαμινα πραγματι εχει νυχτερινη ζωη αλλα ειναι τοσο κοντα που πας οποτε θες. Καλυτερα να πας καπου πιο μακρια να δεις καποια πραγματα παραπανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Γενικοτερα στις Κυκλαδες θα βρεις πλουσια νυχτερινη ζωη περισσοτερη αποτι στο Ιονιο, τουλαχιστον αυτο εχω βιωσει εγω που εχω γυρισει σχεδον ολα τα νησια.
Θα σου προτεινα Μυκονο, Παρο, Σαντορινη, Ιο. Γιατι αποκλειεις την Ιο? Η ζακυνθος περα απο ορισμενες περιοχες, δεν μπορεις να πεις πως εχει φουλ νυχτερινη ζωη, εκτος αν μεινετε στο Λαγανα. Εγω τοτε δηλ που ειχα παει, η νυχτερινη ζωη ηταν εκει, αλλα οκ ειχε τοσους λαιμαργους τουριστες που οσα δεν κανουν στη χωρα τους, ερχονται εδω και τα κανουν και τοση ανωμαλια που καπου ψιλοαηδιαζες. Και η Μυκονος εχει την διαφθορα της αλλα εχεις επιλογες να περασεις πολυ ωραια γιατι παει και νορμαλ κοσμος. Εχει πολλα events επισης οπου ερχονται απολα τα μηκη και πλατη να παρακολουθησουν! Κω δεν εχω παει για να σου πω... Η Σαλαμινα πραγματι εχει νυχτερινη ζωη αλλα ειναι τοσο κοντα που πας οποτε θες. Καλυτερα να πας καπου πιο μακρια να δεις καποια πραγματα παραπανω!

Ιο εχω παει για αυτο την απεκλεισα. Απλα ψαχνομαστε με κανα δυο φιλους για το που θα παμε και δε καταληγουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Κάντε zoom όσο γίνεται περισσοτερο σε μια photo με θεα καποια εξωτικη παραλία, επεξεργαστειτε την ώστε να απεικονιζονται σε αυτην διαφοροι φιλοι καθως και εσεις οι ιδιοι και εκτυπώστε την και αφισοκολίστε την σε έναν τοίχο μπροστα σας, ενώ εσείς θα καθεστε φορωντας το μαγιο σας σε μια ξαπλώστρα ή στην πετσετα σας κατω απο την ομπρελα(στερεωστε την σε κανα δοχείο με χώμα ή στην άκρη του τοίχου) και θα πίνετε το αναψυκτικο σας ή το παγωτο αγορασμένο απο το περίπτερο και το σαντουιτς ψημενο στον φουρνο σας μικροκυματων...Για μαύρισμα αλείψτε το κορμι σας με το αντιηλιακο σας την ωρα που θα ειστε ξαπλωμενοι κατω απο τα φωτιστικά του σπιτιού ή κανα λαμπατερ ή ξαπλωστε στον ηλιο στο μπαλκονι(μην ξεχασετε τα γυαλια ηλιου)....Αν εχετε και καμια σκηνη για καμπινγκ χρησιμοποιηστε και αυτην και στο youtube θα βλεπετε βιντεκια για BBQ την ωρα εσεις θα τρωτε ψημενο ποπ κορν...Πάρ'τε και λίγη αμμο και λιγα πετραδακια απο καμια γλαστρα ή κανα παρκο, βαλτε σε ενα δοχειο και εκει ακουμπατε τα ποδια σας, ενώ για ηχητικά εφέ πάρ'τε κανα μαγνητοφωνο στο οποίο να έχουν καταγραφεί τιτιβισματα πουλιών(κατα προτιμηση, γλάρων)...Ρίξ΄τε λίγο νεράκι επάνω σας σε περιπτωση που δεν σας πιανει ο ιδρώτας(πχ επειδη μενετε σε κανα ψηλο διαμερισμα)...Αν θελετε να κανετε και λιγη ιστιοσανιδα αγοραστε μερικα μπουκαλακια νερό, αδειαστε τα στην μπανιερα με κλειστη την ταπα και ριξτε την σανιδα μεσα σεαυτην(αν εχετε και μασκες ακομη καλυτερα)...Αν σκοπευετε να φατε ψαρια για μεσημερι(εννοειτε τα εχετε ηδη αγορασει), μπορειτε πρωτα να τα "ψαρεψετε" μεσα απο την μπανιερα σας για να επιδειξετε και τις ικανοτητες σας στην υπολοιπη παρεα σας...Κυρίες και κύριοι, κάπως έτσι θα είναι οι διακοπές στο ελλαδισταν απο το 2015 και έπειτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
θα πατε διακοπές ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εμενα δεν με αγγιζει η κριση, οποτε τα σχεδια μου παραμενουν ως εχουν :D:D:D
Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να κατεβω Ελλαδα για διακοπες, αλλα να πω την αληθεια μονο η σκεψη να κατεβω σε αυτο το χαος με ανατριχιαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εμενα δεν με αγγιζει η κριση, οποτε τα σχεδια μου παραμενουν ως εχουν :D:D:D
Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να κατεβω Ελλαδα για διακοπες, αλλα να πω την αληθεια μονο η σκεψη να κατεβω σε αυτο το χαος με ανατριχιαζει.

Για που σχεδιάζεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι είναι αυτό το πράγμα με τις Κυκλάδες πια? Μια φορά είπα να πάω και δεν βρίσκω τίποτα.
Δεν κοιτάω καν τα κοσμοπολίτικα νησιά και είναι όλα φίσκα. Μα καλά ποιοι κλείνουν?

*και θέλω και Ιούλιο, φανταστείτε τον Αύγουστο*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

johnpa

Νεοφερμένος

Ο johnpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Λευκάδα. Εγκρεμνοι . Ψηφίστηκε ως μια από τις καλύτερες παραλίες του πλανήτη. Και όχι Αδίκως. Κάντε google. Δείτε εικόνες. Απίστευτη ομορφιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top