Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πώς να φανεί, δηλαδή; Τυπικό το μήνυμά σου, τυπική κι η απάντησή της. Απ' τη στιγμή που σ' ενδιαφέρει η άλλη και θες να κάνεις αισθητή τη παρουσία σου για το κάτι περισσότερο, δεν μένεις σε δύο γραμμές. Θα μπορούσες να της γράψεις πώς πέρασε, αν σκοπεύει να κάνει κάτι ιδιαίτερο κλπ. Δεν μπορώ να καταλάβω πού είναι το δύσκολο.

Σημ: Το να παραθέτεις τις συνομιλίες σας, προσωπικά, το βρίσκω άσχημο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πώς να φανεί, δηλαδή; Τυπικό το μήνυμά σου, τυπική κι η απάντησή της. Απ' τη στιγμή που σ' ενδιαφέρει η άλλη και θες να κάνεις αισθητή τη παρουσία σου για το κάτι περισσότερο, δεν μένεις σε δύο γραμμές. Θα μπορούσες να της γράψεις πώς πέρασε, αν σκοπεύει να κάνει κάτι ιδιαίτερο κλπ. Δεν μπορώ να καταλάβω πού είναι το δύσκολο.

Σημ: Το να παραθέτεις τις συνομιλίες σας, προσωπικά, το βρίσκω άσχημο.

Και γιατι το βρισκεις ασχημο;λες υπαρχει πιθανοτητα να παρακολουθει το θρεντ:P ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Γιατι δεν μας ενδιαφέρουν οι προσωπικές σας ομιλιες προκειμενου να σου πουμε τι πρέπει να κάνεις για να ξεκαθαρισει η κατασταση.


Εστιάζεις σε λάθος σημειο. Οι ανθρώπινες σχέσεις στο αρχικό στάδιο είναι πολύ απλές αν προσπαθήσουμε να τις κρατήσουμε απλές
και δεν βάλουμε και εμεις πολυπλοκοτητα μέσα. Αν βγεις ραντεβού πχ και αρχιζεις και λές αμφιλεγόμενα πράγματα με σκοπο
να την αντικρουσεις μπορει να νιώσει προσβεβλημένη και μετά άντε τραβα ψάξει τι την πειραξε. Η κατασταση έγινε πολυπλοκη.


Επισης πολυπλοκη πας να την κάνεις τωρα με το να προσπαθεις να ερμηνεύσεις ακομα και το χρονια πολλά ή γιατι σου έβαλε μονο ερωτηματικο
και όχι θαυμαστικό. Δεν έχουν κανενα νοημα όλα αυτά. Η σειρά είναι η εξης μπες μιλησε της και πρότεινε αμέσως να βγειτε.
Το ιδιο λάθος κάνουν και οσοι την πέφτουν σε κοπελες που γνωριζουν πρώτη φορά πηγα λέει της μιλησα και οκ.


Κινητο πήρες; εξοδο προτεινες; επομενη συνάντηση; αν όχι τοτε δεν έκανες τιποτα. Επειδή ξεκινάς τωρα δεν θα είμαι καλος μαζι σου
για την ώρα το πάς χάλια. Προσπαθησε να ακολουθήσεις αυτά που σου ειπα-ειπαμε και μην ξεφευγεις. Δεν θα πετυχεις τιποτα
με τον τροπο που το πάς. Τα πράγματα είναι απλά δεν χρειαζεται ουτε κάποιος να το παιξεις ουτε να πετάς ψαγμένες δηθεν
ατάκες. Μιλα της σαν άνθρωπος , εκμεταλευσου ευκαιριες για χιουμορ που δεν θα την προσβάλουν και τέλος προτεινε
της να βγειτε αφου ξέρεις που θα πάτε. Εσυ όχι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια! Λέει δεν θα πάει στο Μέγαρο γιατί δίνει δύσκολο μάθημα την Δευτέρα που ακολουθεί! Τι να του πω; Θέλω πολύ να βγώ μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Που λες πηγα να κανω μια αποπειρα χθες να της πω να βγουμε στελνοντας για αρχη χρονια πολλα στο φβ αλλα απαντησε καπως ουδετερα γι αυτο εκανα πισω......να οριστε η συνομιλια:εγω:Χρόνια πολλά και καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία

αυτη:ευχαριστω . επισης

πως σου φαινεται;

Εχμ πρακτικα δεν εχετε και καποια ιδαιτερη σχεση οπως καταλαβαινω.Καλα σου λεει ο devil βγες μαζι της,<<φερτην>> κοντα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Εχμ πρακτικα δεν εχετε και καποια ιδαιτερη σχεση οπως καταλαβαινω.Καλα σου λεει ο devil βγες μαζι της,<<φερτην>> κοντα σου



To πρώτο πράγμα που επιδιώκεις μολις γνωρίσεις κάποια είναι να της προτείνεις να βγειτε. Αν δεχθεί να βγειτε μονοι σας σημαινει ότι ενδιαφέρεται. Μπορει βεβαια μετα την 1η έξοδο να πεις κάτι και να το πάρει στραβα ή να μην της άρεσε κάτι. Επειδή κάποιοι αναρωτιουνται γιατι βγηκανε μια φορά και δεν ξαναβγηκανε.


Αν σου πει θα φέρω και φιλες και γενικά παρέα σε βλέπει φιλικά σαν μια απλή επαφή. Αν την πρώτη φορά βγειτε μονοι σας και μετά σου μιλάει μεν αλλα δεν είναι ευκολη στο να βγειτε ξανά έχεις την επιλογή αμα θέλεις να το προσπαθήσεις λιγο παραπάνω μπας και την συγκινησει η επιμονη σου.


Κάποια πράγματα εξαρτώνται από την περιπτωση. Αλλα οι βασικοι δρομοι είναι οι παραπάνω. Τωρα να κάθεσαι και να μιλάς με κάποιον στο φβ ή κάποια και να μην βρίσκεστε ποτέ είναι μια κοροϊδια και μισή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια! Λέει δεν θα πάει στο Μέγαρο γιατί δίνει δύσκολο μάθημα την Δευτέρα που ακολουθεί! Τι να του πω; Θέλω πολύ να βγώ μαζί του.

Προτεινε του για καφε ειτε πρωι ειτε απογευμα.

Χρόνια πολλα σε όλους.


ΥΓ : Πάει το Μέγαρο :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
22 είμαι.


συνήθως άμα του απευθύνεις το λόγο ενώ τον κοιτάς έντονα στα μάτια ή άμα νοιάζεσαι για αυτόν και όχι μόνο έτσι για τα τυπικά ρωτάς 2-3 πράματα, περνάς το μήνυμα ότι ενδιαφέρεσαι για το άτομό του και θέλεις να είναι ευτυχισμένος.


δεν ξέρω άλλα κολπάκια, όσες φορές είχα πρόβλημα να δείξω σε κάποια οτί μου αρέσει απλώς έδινα έμφαση στα προβλήματά της π.χ αυτή είχε θέμα με τον αδελφό της που ήταν ΑμΕΑ και εγώ (χωρίς να το κάνω επιτηδευμένα ή υποκριτικά) τη ρωτούσα για το πως είναι η ζωή με αδελφό που έχει σωματικές δυσκολίες, πως το αντιμετωπίζει ο ίδιος, πως είναι η κατάσταση στο σπίτι και γενικά της μιλούσα σαν να ήμουν και φίλος και σαν να την έβλεπα ερωτικά και χωρίς το ένα να επηρεάζει το άλλο, π.χ και να μου έριχνε Χ έδινα την εντύπωση πως θα ήθελα να μάθω για τον αδελφό της λόγου χάρη απλά και μόνο επειδή με ενδιαφέρει η ίδια και αφού περνάει χρόνο στο σπίτι της , με ενδιαφέρει και η οικογενειακή της κατάσταση επειδή θέλω να βοηθήσω άμα κάτι προκύψει.


ίσως βοηθάει να τη ρωτάς 1η για το που θα πάει μετά π.χ άμα έχει κανονίσει κάτι. Δηλαδή εννοώ όχι να έχετε κανονίσει εσύ με τη παρέα σου και "άντε έλα και εσύ", το ανάποδο, να κανονίζεις το πρόγραμμά σου σύμφωνα με τι εκείνη θέλει, η 1η σου προτεραιότητα δηλαδή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Αγγελε για ποιο λογο να κάτσεις να κάνεις τέτοια κουβεντα με κάποια που ποτε δεν θα ενδιαφεροταν για σενα;


βλέπεις πχ μια ότι σε έχει γραμμενο. Γιατι να ενδιαφερθείς εσυ για τα προβλήματα της. Θα μου πεις είναι συμφεροντολογικο αυτό που γράφω. Είναι ναι.


Ειμαι συμφεροντολόγος και εγω όπως και ολοι. Ειδικα αμα κάτσω να σου πω μερικους γάμους που έχω δει να γινονται μονο και μονο επειδή ο άλλος έχει περιουσια θα καταλάβεις τι συμφεροντολογες είναι μερικές γυναικες. Δεν βλέπεις τις μοντέλες ολες ξαφνικαν ερωτευτηκαν επιχειρηματιες. Μονο με επιχειρηματιες τις ακους.


Αμα ηταν τοσο απλος και αγνος ο κοσμος τα καλα παιδια θα έβρισκαν αμέσως γκομενα και δεν θα τους λέγανε ότι αμα συνεχισουν να είναι ντροπαλα θα μεινουν έτσι. Θα κάτσω τωρα εγω να ενδιαφερθώ αν η άλλη εχει προβλήματα σπιτι της που μπαινει πχ φβ ή σκαϊπ και δεν λέει ένα γειά. Άσε ρε φιλε. Τι ειμαστε εμεις οι διακονοι του κοσμου. Ότι δινεις παιρνεις σε αυτή τη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αγγελε για ποιο λογο να κάτσεις να κάνεις τέτοια κουβεντα με κάποια που ποτε δεν θα ενδιαφεροταν για σενα;


βλέπεις πχ μια ότι σε έχει γραμμενο. Γιατι να ενδιαφερθείς εσυ για τα προβλήματα της. Θα μου πεις είναι συμφεροντολογικο αυτό που γράφω. Είναι ναι.


Ειμαι συμφεροντολόγος και εγω όπως και ολοι. Ειδικα αμα κάτσω να σου πω μερικους γάμους που έχω δει να γινονται μονο και μονο επειδή ο άλλος έχει περιουσια θα καταλάβεις τι συμφεροντολογες είναι μερικές γυναικες. Δεν βλέπεις τις μοντέλες ολες ξαφνικαν ερωτευτηκαν επιχειρηματιες. Μονο με επιχειρηματιες τις ακους.


Εκείνη δεν ενδιαφερόταν όμως εγώ ενδιαφερόμουν για αυτήν και το ενδιαφέρον (το γνήσιο) δεν περιορίζεται στα ερωτικά μόνο. Άμα έχεις έναν φίλο και ξέρεις οτί περνάει δυσκολίες οικονομικές, δε θα κοιτάξεις να τον βοηθήσεις (εάν μπορείς) ακόμα και να μην είστε συνεργάτες ή και χωρίς να υπάρχει η πιθανότητα να σε ξεπληρώσει κάποτε; ενδιαφέρεσαι για αυτόν και το ενδιαφέρον υπάρχει και σε όλους τους τομείς της ζωής του, εφόσον η ζωή του επηρεάζει την ευτυχία του δεν θα ενδιαφερθείς μόνο για αυτόν ως άτομο αλλά και τους παρασκηνιακούς παράγοντες που καθορίζουν τη ζωή του.



Δεν είναι κακό να είσαι συμφεροντολόγος αλλά στο συναισθηματικό επίπεδο εγώ δε μπορώ να βάλω φίλτρα οπότε καταλήγω ή να ενδιαφέρομαι για όλα ή να αδιαφορώ για όλα.

Αμα ηταν τοσο απλος και αγνος ο κοσμος τα καλα παιδια θα έβρισκαν αμέσως γκομενα και δεν θα τους λέγανε ότι αμα συνεχισουν να είναι ντροπαλα θα μεινουν έτσι. Θα κάτσω τωρα εγω να ενδιαφερθώ αν η άλλη εχει προβλήματα σπιτι της που μπαινει πχ φβ ή σκαϊπ και δεν λέει ένα γειά. Άσε ρε φιλε. Τι ειμαστε εμεις οι διακονοι του κοσμου. Ότι δινεις παιρνεις σε αυτή τη ζωή.


Δεν είπα ότι είμαι καλό παιδί και νομίζω ότι το να βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα επειδή είπα οτί θα ενδιαφερόμουν για αυτήν και τα προβληματά της γενικότερα είναι λίγο βιαστικό.


Άμα δε λέει ούτε "γειά" φυσικά και δε θα μιλάω μόνος μου, ούτε και θα της στέλνω μηνύματα άμα δείχνει πως δε θέλει να απαντήσει όμως θα προσπαθούσα να δείξω κατανόηση , στη τελική άμα σου αρέσει κάποια σε σένα αρέσει, μπορεί σε αυτή να μην αρέσεις άρα γιατί να σκέφτεσαι με γνώμονα τι θα κερδίσεις από πριν.. έτυχε και σου άρεσε, θα μπορούσε να σου άρεσε μία που να μη σε έγραφε όπως η άλλη. Δεν επιλέγεις εσύ τον έρωτα, επιλέγεις μόνο πως θα αντιδράσεις σε αυτόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Εκείνη δεν ενδιαφερόταν όμως εγώ ενδιαφερόμουν για αυτήν και το ενδιαφέρον (το γνήσιο) δεν περιορίζεται στα ερωτικά μόνο. Άμα έχεις έναν φίλο και ξέρεις οτί περνάει δυσκολίες οικονομικές, δε θα κοιτάξεις να τον βοηθήσεις (εάν μπορείς) ακόμα και να μην είστε συνεργάτες ή και χωρίς να υπάρχει η πιθανότητα να σε ξεπληρώσει κάποτε; ενδιαφέρεσαι για αυτόν και το ενδιαφέρον υπάρχει και σε όλους τους τομείς της ζωής του, εφόσον η ζωή του επηρεάζει την ευτυχία του δεν θα ενδιαφερθείς μόνο για αυτόν ως άτομο αλλά και τους παρασκηνιακούς παράγοντες που καθορίζουν τη ζωή του.



Δεν είναι κακό να είσαι συμφεροντολόγος αλλά στο συναισθηματικό επίπεδο εγώ δε μπορώ να βάλω φίλτρα οπότε καταλήγω ή να ενδιαφέρομαι για όλα ή να αδιαφορώ για όλα.


Oχι αμα ξέρω ότι θα με γράψει όταν χρειαστω βοηθεια ασφαλώς και δεν θα τον βοηθησω. Καλυτερα να βοηθησω έναν συμμαχο μου. Γιατι να βοηθησω έναν άνθρωπο που δεν με υπολογιζει. Τοτε φερομαι άδικα ως προς έναν συμμαχο μου αντι να βοηθησω αυτόν βοηθάω άσχετους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Άρα δεν είστε "φίλοι" απλώς κάνετε παρέα επειδή αληθινή φιλία (όσο ουτοπικό και αν ακούγεται) είναι άνευ κέρδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είμαι καλό παιδί και νομίζω ότι το να βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα επειδή είπα οτί θα ενδιαφερόμουν για αυτήν και τα προβληματά της γενικότερα είναι λίγο βιαστικό.


Άμα δε λέει ούτε "γειά" φυσικά και δε θα μιλάω μόνος μου, ούτε και θα της στέλνω μηνύματα άμα δείχνει πως δε θέλει να απαντήσει όμως θα προσπαθούσα να δείξω κατανόηση , στη τελική άμα σου αρέσει κάποια σε σένα αρέσει, μπορεί σε αυτή να μην αρέσεις άρα γιατί να σκέφτεσαι με γνώμονα τι θα κερδίσεις από πριν.. έτυχε και σου άρεσε, θα μπορούσε να σου άρεσε μία που να μη σε έγραφε όπως η άλλη. Δεν επιλέγεις εσύ τον έρωτα, επιλέγεις μόνο πως θα αντιδράσεις σε αυτόν..


Δεν εβγαλα κανενα συμπερασμα για σενα γενικά μιλάω αλλα με αφορμή το ποστ σου. Εισαι λιγο ρομαντικος ακομα λογω ηλικιας. Σιγα μην ερωτευομουν κάποια που δεν θα ένιωθε το ιδιο για μένα. Πάνε αυτά περασανε. Άσε που ξενερώνω αμεσα όταν βλέπω πως η άλλη κάνει αγγαρεια ή δεν θέλει. Πάλι γινεσαι άδικος ως προς κάποια άλλη που θα σε ήθελε αλλα και ως προς τον ιδιο σου τον εαυτο που πάς να ενδιαφερθείς για κάποια που δεν θα έκανε το ιδιο για σενα.


Πλέον οι αχαριστιες , οι προδοσιες και τα σνομπαρίσματα με ξενερωνουν άγρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν είμαι ηθικό άτομο ούτε ρομαντικός απλά λέω πως άμα ενδιαφέρεσαι για κάποιον δεν επιλέγεις συγκεκριμένα σε ποιους παράγοντες θα νοιάζεσαι για αυτόν/η και που όχι, π.χ το "τι κάνει η σύζυγος; καλά; όχι; καλά δε με νοιάζει, εγώ για σένα ενδιαφέρομαι όχι για αυτό που ενδιαφέρει εσένα και αυτόματα επηρεάζει τη διάθεσή σου.." μου φαίνεται λάθος εξ αρχής... χωρίς ανιδιοτέλεια φιλία δεν υπάρχει αλλιώς είναι φιλία βασισμένη στο κέρδος και όχι την αμοιβαία εκτίμηση και εμπιστοσύνη! Μπορεί να έχουμε 2018 (πλην 2 ημερών) όμως τέτοιες φιλίες υπάρχουν και στις μέρες μας... πόσα παιδιά ξέρω που γνωρίστηκαν στρατό και διατήρησαν επαφή και ας μπήκαν τόσα στη μέση ή και ας μετακόμισαν μακριά ο ένας απτόν άλλον... άμα η φιλία τους ήταν βασισμένη μόνο στο όφελος τότε θα διακόπτονταν άμεσα, με το πρώτο κυμματάκι θα διαλυόταν το σκάφος... άρα δεν ήταν γερό σκαρί.

Δε μπορώ να σε κρίνω αρνητικά καθώς δε ξέρω πόσο είσαι ή τι έχεις περάσει όμως υπάρχουν 9+ δις εκατομμύρια άνθρωποι και είμαι σίγουρος πως εκτός άμα γνωρίστηκες με τους μισούς και είδες πως όλες είναι ανέντιμες και ανήθικες και και και, δε νομίζω οτί μπορείς να γενικεύεις, είναι επικίνδυνο και οδηγεί στο σεξισμό και στη προκατάληψ. Κεγώ έχω πέσει σε μερικές που έκαναν τις άλλες ανάξιες στα μάτια μου αλλά φυσικά είναι στον άνθρωπο και όχι στο φύλο, δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Άρα δεν είστε "φίλοι" απλώς κάνετε παρέα επειδή αληθινή φιλία (όσο ουτοπικό και αν ακούγεται) είναι άνευ κέρδους.


Αληθινη φιλια σημαινει ότι ενδιαφέρεσαι τοσο για τον φιλο σου και τον αγαπάς που θα ρισκάρεις κιολας για πάρτη του αν χρειαστεί. Θα μπεις και εσυ μπροστα. Προφανως αυτό είναι μεγάλο κέρδος για τον φιλο ο οποιος θα ξεπεράσει την δυσκολια που έχει ευκολοτερα αμα έχει και σενα μαζι από ότι αν ηταν μονος του. Το αντιστροφο εννοείται θα γινει και από μέρους σου. Αυτά είναι αμφίδρομα.

Δε μπορώ να σε κρίνω αρνητικά καθώς δε ξέρω πόσο είσαι ή τι έχεις περάσει όμως υπάρχουν 9+ δις εκατομμύρια άνθρωποι και είμαι σίγουρος πως εκτός άμα γνωρίστηκες με τους μισούς και είδες πως όλες είναι ανέντιμες και ανήθικες και και και, δε νομίζω οτί μπορείς να γενικεύεις, είναι επικίνδυνο και οδηγεί στο σεξισμό και στη προκατάληψ. Κεγώ έχω πέσει σε μερικές που έκαναν τις άλλες ανάξιες στα μάτια μου αλλά φυσικά είναι στον άνθρωπο και όχι στο φύλο, δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι


Διαβάζω και εγω βιβλια άγγελε και ξέρω να χειρίζομαι τον λογο! Την περιμενα αυτή την απάντηση για αυτό έγραψα για μερικές και όχι ολες. Που είναι και η αληθεια φυσικά. =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αληθινη φιλια σημαινει ότι ενδιαφέρεσαι τοσο για τον φιλο σου και τον αγαπάς που θα ρισκάρεις κιολας για πάρτη του αν χρειαστεί. Θα μπεις και εσυ μπροστα. Προφανως αυτό είναι μεγάλο κέρδος για τον φιλο ο οποιος θα ξεπεράσει την δυσκολια που έχει ευκολοτερα αμα έχει και σενα μαζι από ότι αν ηταν μονος του. Το αντιστροφο εννοείται θα γινει και από μέρους σου. Αυτά είναι αμφίδρομα.


Αρα για σένα δεν υπάρχει αληθινή φιλία.


Διαβάζω και εγω βιβλια άγγελε και ξέρω να χειρίζομαι τον λογο! Την περιμενα αυτή την απάντηση για αυτό έγραψα για μερικές και όχι ολες. Που είναι και η αληθεια φυσικά. =D


Αφού είναι η αλήθεια τότε γιατί φαίνεσαι τόσο απελπισμένος όσον αφορά τις γυναίκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Αρα για σένα δεν υπάρχει αληθινή φιλία.





Αφού είναι η αλήθεια τότε γιατί φαίνεσαι τόσο απελπισμένος όσον αφορά τις γυναίκες;


Ισως για κάποιον που δεν είναι διατεθειμενος να βοηθησει τον φιλο του με το πρόσχημα της ανιδιοτέλειας δεν υπάρχει αληθινη φιλια και όχι για μενα. Εγω έγραψα ξεκάθαρα τι θεωρω φιλια και ότι είμαι έτοιμος να ρισκάρω για έναν πραγματικο φιλο μου. Τωρα να μιλήσουμε που και που στο τηλεφωνο και απλα να μην έχουμε χαθει πως έγραψες και εσυ πριν δεν λέει απολυτως τίποτα.


Αφού είναι η αλήθεια τότε γιατί φαίνεσαι τόσο απελπισμένος όσον αφορά τις γυναίκες;


χαχα αυτό το παιρνω ως καλαμπούρι. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως. Αν ποτε νιώσω απελπισια με τις γυναικες θα σε συμβουλευτω. =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ισως για κάποιον που δεν είναι διατεθειμενος να βοηθησει τον φιλο του με το πρόσχημα της ανιδιοτέλειας δεν υπάρχει αληθινη φιλια και όχι για μενα. Εγω έγραψα ξεκάθαρα τι θεωρω φιλια και ότι είμαι έτοιμος να ρισκάρω για έναν πραγματικο φιλο μου. Τωρα να μιλήσουμε που και που στο τηλεφωνο και απλα να μην έχουμε χαθει πως έγραψες και εσυ πριν δεν λέει απολυτως τίποτα.





χαχα αυτό το παιρνω ως καλαμπούρι. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως. Αν ποτε νιώσω απελπισια με τις γυναικες θα σε συμβουλευτω. =D





πως όμως θα ξέρεις ποιος είναι πραγματικός φίλος σου άμα σκέφτεσαι εγωϊστικά εκ των προτέρων και περιμένεις εσύ να κάνεις 5 και αυτός όμως 10 αλλιώς νιώθεις χαμένος;



Εγώ διάβασα απλά όσα έγραψες για τις γυναίκες, εξού και το "απελπισμένος", είμαι σίγουρος ότι όποιος διαβάσει ένα-ένα τα μηνύματα θα σε νομίζει ή πως έχεις απελπιστεί με τις γυναίκες που γνώρισες έως τώρα ή πως σχημάτισες γνώμη από τις εμπειρίες σου και όσες δεν γνώρισες τις ψυχολόγησες επειδή λογικά όλες οι γυναίκες πρέπει να μοιάζουν , εμ βέβαια, το να προσπαθήσεις να μάθεις κάποιον είναι πολύ δυσκολότερο από το να του ρίξεις εκεί 2-3 ταμπελάκια και να πεις πως είναι σαν τους άλλους ... ;) φαντάσου να πετύχεις κάποια γυναίκα ακριβώς σαν εσένα ιδεολογικά απλά στο αντίθετο φύλο... εκεί ή θα σκαλώσεις ή θα ξενερώσεις επειδή ή θα την αγαπήσεις επειδή επιβραβεύει τον ναρκισσισμό σου και είναι όπως εσύ ή θα ξενερώσεις όταν θα αντιληφθείς πως είσαι στο άλλο φύλο, θα σου κακοφανεί όπως κακοφαίνεται σε κάποιον που παρκάρει σε θέσεις για ΑμΕΑ -χωρίς να είναι ο ίδιος- κάποιος που παρκάρει έτσι που εμποδίζει το δικό του αμάξι να ξεκινήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Μα δεν περιμένω κάτι από κάποιον που γνωρισα προσφατα εκεινο που περιμενω είναι να αναγνωριζει το δικαιο και την αληθεια γιατι και εγω αυτης της λογικής είμαι. Και προχωρόντας η φιλια θα δέσει από μονη της θα με χρειαστεί κάπου θα τον βοηθησω θα τον χρειαστώ και εγω μετά και θα με βοηθησει. Αυτό είναι ηθικο κέρδος. Αυτό ορισα ως κέρδος. Εσυ λες ότι δεν υπάρχει κέρδος σαν να μου λες ότι εσυ φιλε θα με βοηθήσεις ξερω γω και μετα εγω αμα βιώσεις μια δυσκολια εγω μπορει και να μην σε βοηθησω. Οποιος δέχεται τέτοια φιλια είναι κοροϊδο κατά τη γνωμη μου.


Σχετικα με τις γυναικες απλα έγραψα κάτι αυτονοητο ότι οποια δεν ενδιαφέρεται για σενα το θεωρω κάπως περιεργο να αρχιζεις να την ρωτας για τους συγγενείς της και για άλλα προσωπικα θέματα. Αμα δεν σου δινει το ελευθερο να μάθεις πρωτα για την ιδια θα κάτσεις να ασχοληθείς πχ με κάποιον συγγενή της που αντιμετωπιζει προβλημα; καλα να είναι ο άνθρωπος. Δηλαδη τι να την αβανταρω τωρα εγω τι κάνει ο τάδε συγγενης σου για να της κάνω τον καλο; και αμα γυρισει και μου πει τι σε ενδιαφερει εσενα και είναι προσωπικο;


Τωρα οσο για το συμφέρον θα δεις μεγαλώνοντας ότι είναι μεγάλη αληθεια. Ειδικα από τα 30 σου και μετά αμα δεν εχεις μια δουλειά καμια δεν προκειται να γυρισει να σε κοιτάξει(εκτος και αν εισαι Σπαλιαρας). Αυτό δεν είναι ότι είμαι εγω απελπισμένος. Τεσπα ξεφευγουμε από το αρχικο θέμα. Κάποια πραγματα τα βλέπεις ρομαντικά στην θεωρια τα λενε ολοι και χαιρονται αλλα μετα στην πορεια βλέπεις άλλα πράγματα. Βλέπεις διαζύγια , τσακωμους , παρεξηγήσεις κτλπ. εγω αντι να μπω σε αυτό το τρυπάκι θα κοιτάξω από την αρχη να μην καταληξω πλέον σε τέτοιες ιστοριες. Οποτε ο ρομαντισμος δεν με ενδιαφέρει μονο η λογική και ο ρεαλισμος.


Στο μονο που χάνω και είμαι φάουλ είναι ότι χωρις ρομαντισμο γυναικα δεν ριχνεις ευκολα διοτι ολες γουσταρουν το φρου φρου και ο ρεαλισμος τις κάνει να σε βλέπουν σαν αυστηρο - ξινο και δεν ξερω και εγω τι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μα δεν περιμένω κάτι από κάποιον που γνωρισα προσφατα εκεινο που περιμενω είναι να αναγνωριζει το δικαιο και την αληθεια γιατι και εγω αυτης της λογικής είμαι. Και προχωρόντας η φιλια θα δέσει από μονη της θα με χρειαστεί κάπου θα τον βοηθησω θα τον χρειαστώ και εγω μετά και θα με βοηθησει. Αυτό είναι ηθικο κέρδος. Αυτό ορισα ως κέρδος. Εσυ λες ότι δεν υπάρχει κέρδος σαν να μου λες ότι εσυ φιλε θα με βοηθήσεις ξερω γω και μετα εγω αμα βιώσεις μια δυσκολια εγω μπορει και να μην σε βοηθησω. Οποιος δέχεται τέτοια φιλια είναι κοροϊδο κατά τη γνωμη μου.


Σχετικα με τις γυναικες απλα έγραψα κάτι αυτονοητο ότι οποια δεν ενδιαφέρεται για σενα το θεωρω κάπως περιεργο να αρχιζεις να την ρωτας για τους συγγενείς της και για άλλα προσωπικα θέματα. Αμα δεν σου δινει το ελευθερο να μάθεις πρωτα για την ιδια θα κάτσεις να ασχοληθείς πχ με κάποιον συγγενή της που αντιμετωπιζει προβλημα; καλα να είναι ο άνθρωπος. Δηλαδη τι να την αβανταρω τωρα εγω τι κάνει ο τάδε συγγενης σου για να της κάνω τον καλο; και αμα γυρισει και μου πει τι σε ενδιαφερει εσενα και είναι προσωπικο;


Τωρα οσο για το συμφέρον θα δεις μεγαλώνοντας ότι είναι μεγάλη αληθεια. Ειδικα από τα 30 σου και μετά αμα δεν εχεις μια δουλειά καμια δεν προκειται να γυρισει να σε κοιτάξει(εκτος και αν εισαι Σπαλιαρας). Αυτό δεν είναι ότι είμαι εγω απελπισμένος. Τεσπα ξεφευγουμε από το αρχικο θέμα. Κάποια πραγματα τα βλέπεις ρομαντικά στην θεωρια τα λενε ολοι και χαιρονται αλλα μετα στην πορεια βλέπεις άλλα πράγματα. Βλέπεις διαζύγια , τσακωμους , παρεξηγήσεις κτλπ. εγω αντι να μπω σε αυτό το τρυπάκι θα κοιτάξω από την αρχη να μην καταληξω πλέον σε τέτοιες ιστοριες. Οποτε ο ρομαντισμος δεν με ενδιαφέρει μονο η λογική και ο ρεαλισμος.


Στο μονο που χάνω και είμαι φάουλ είναι ότι χωρις ρομαντισμο γυναικα δεν ριχνεις ευκολα διοτι ολες γουσταρουν το φρου φρου και ο ρεαλισμος τις κάνει να σε βλέπουν σαν αυστηρο - ξινο και δεν ξερω και εγω τι άλλο.


Πόσο χρονών είσαι; μπορεί στην ηλικία σου να έχω ίδια αντιμετώπιση των πραμάτων, ποτέ δε μπορείς να ξέρεις...

Είσαι μάλλον σε μία ηλικία όπου έχεις περάσει το στάδιο του ρομαντισμού και τα έβαλες κάτω στο τραπέζι και τα ανάλυσες τόσο που είπες πως μόνο κάποια που αξίζει το ενδιαφέρον μου πραγματικά οσο αξίζω κεγώ το δικό της, πρέπει να εγκρίνω.


Εγώ δεν έχω καν κριτήρια άρα μπορείς να καταλάβεις πως δεν είμαι τόσο σκληραγωγημένος σε ερωτικά σκαμπανεβάσματα όσο εσύ.. σόρυ άμα είπα τίποτα και σε παρεξήγησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top