Barroso: Να έχετε πλήρη επίγνωση τι θα ψηφίσετε

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Σε τεραστιο δυστιχος...
Και μαλλον οσο πλησιαζουν οι εκλογες το τρωνε σε πιο μεγαλο ποσοστο...1 Θα φανει βεβαια...

Το θέμα δεν είναι τι χόρτο δεν θες να τρως, αλλά ότι πολλές φορές και κάποια αντι-χόρτα είναι εξίσου δηλητηριώδη. Εγώ δηλαδή ως οικονομολόγος δεν θα ψήφιζα ούτε γι αστείο Σύριζα. Οι άνθρωποι μετά απ' όσα βλέπω να γίνονται και να λέγονται, αν δεν είναι τελείως αφελείς σε αυτά που διακυρρήσουν και στον τρόπο με τον οποίο θα τα πετύχουν, θα έλεγα ότι είναι το λιγότερο επικίνδυνοι λαοπλάνοι.

Σαν Λυκούργος μπορεί να το έριχνα μόνο και μόνο για να τη σπάσω στους Ευρωπαίους, αλλά σαν οικονομολόγος όχι, με τίποτα. Αρχίζω και πιστεύω σιγά σιγά ότι η μόνη σωστή λύση είναι αυτή του Πάνου Καμμένου και κρίμα που τα ποσοστά του πέφτουν. Πραγματικά κρίμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι τι χόρτο δεν θες να τρως, αλλά ότι πολλές φορές και κάποια αντι-χόρτα είναι εξίσου δηλητηριώδη. Εγώ δηλαδή ως οικονομολόγος δεν θα ψήφιζα ούτε γι αστείο Σύριζα. Οι άνθρωποι μετά απ' όσα βλέπω να γίνονται και να λέγονται, αν δεν είναι τελείως αφελείς σε αυτά που διακυρρήσουν και στον τρόπο με τον οποίο θα τα πετύχουν, θα έλεγα ότι είναι το λιγότερο επικίνδυνοι λαοπλάνοι.

Σαν Λυκούργος μπορεί να το έριχνα μόνο και μόνο για να τη σπάσω στους Ευρωπαίους, αλλά σαν οικονομολόγος όχι, με τίποτα. Αρχίζω και πιστεύω σιγά σιγά ότι η μόνη σωστή λύση είναι αυτή του Πάνου Καμμένου και κρίμα που τα ποσοστά του πέφτουν. Πραγματικά κρίμα..

Σωστη λυση εγω δεν βλεπω, δεν εχω και οικονομικες γνωσεις, αλλα με τις φτωχες μου γνωσεις και με την λογικη μου δεν μπορω να εμπιστευω κανεναν ως προς αυτα που λεει, και το ολο συνολο δεν φαινετε πουθενα να εχει μια λογικη ευθεια, ολα καπου διασταυρωνονται επικυνδυνα. Μονο το ΚΚΕ εχει την δικη του ευθεια, αλλα μπαζει απο παντου το καραβι...

Το θετικο στο ΣΥΡΙΖΑ ειναι η αλλαγη, η οποια ελπιζω οτι θα μας αφησει να αναπνευσουμε τουλαχιστων λιγο. Προσωπικα δεν θα το ψηφισω ομως, θα ψηφισω με την καρδια, οπως και στις πρωτες, ακομα και αν παει χαμενη η ψηφος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αρχίζω και πιστεύω σιγά σιγά ότι η μόνη σωστή λύση είναι αυτή του Πάνου Καμμένου και κρίμα που τα ποσοστά του πέφτουν.
αδυνατον να κυβερνησει.. που να πανε τα ποσοστα του?

για το συριζα οικονομικα συμφωνω απολυτα,,ουτε γιαστειο δεν μπορω να τους παρω σοβαρα

το θεμα ειναι ποιος οικονομικα εχει σοβαρη πολιτικη ή προταση
και μπορει να κυβερνησει?

ο καμμενος παντως λεει παλι παραμυθες περι μονομερους καταγγελιας μνημονιου
(και μιλαει λαικιστικα και στον αερα θυμιζοντας δεξιο συριζα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top