Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,845 μέλη και 2,411,281 μηνύματα σε 75,070 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 202 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άνδρες νηπιαγωγοί

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε: στις 22:05, 16-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από e-dog
Oι άνδρες ως γνωστόν, δυστυχώς ή ευτυχώς, παραμένουμε για πάντα παιδιά και γι αυτό δεν θα καταφέρουμε ποτέ να... κατακτήσουμε αυτό το κατεξοχήν γυναικείο επάγγελμα
Κι όμως, τα παιδιά συννενοούνται καλύτερα με τα παιδιά. ΄Ισως αυτό ακριβώς να χρειάζεται αυτό το επάγγελμα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-dog

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O e-dog έγραψε: στις 22:09, 16-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Κι όμως, τα παιδιά συννενοούνται καλύτερα με τα παιδιά. ΄Ισως αυτό ακριβώς να χρειάζεται αυτό το επάγγελμα.
Ναι σωστά αλλά μην ξεχνάμε κάτι βασικό, ότι είναι από φύση και ένστικτο... υπερβολικά ανταγωνιστικά μεταξύ τους
Δεν με "τουμπάρετε" έτσι εύκολα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε: στις 22:14, 16-04-17:

Μα δεν είχα τέτοια πρόθεση, απλά το πιστεύω γιατί έχω δει με τα μάτια μου πόσο αγαπάνε τα μικρά κάποιους άντρες που ασχολούνται μαζί τους και πόσο καλά περνάνε. Σε αντίθεση μ' εμάς τις γυναίκες που από υπευθυνότητα ίσως, είμαστε μέσα στην σοβαρότητα και το άγχος.
Πιστεύω πως δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι για νηπιαγωγοί, άντρες και γυναίκες, κάποιοι άλλοι όμως έχουν έμφυτο ταλέντο.
Παράθεση

e-dog

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O e-dog έγραψε: στις 22:22, 16-04-17:

Εντάξει, πάντα θα υπάρχουν "κάποιοι", ένθεν και ένθεν εκείθεν και εντεύθεν που θα αποτελούν την εξαίρεση του κανόνα.
Όπως και το ότι... υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, να τους κάνουμε νηπιαγωγούς?
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H Helium έγραψε: στις 23:01, 16-04-17:

Όπως και το ότι... υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, να τους κάνουμε νηπιαγωγούς?
Έχουμε δει και γυναίκες να κακοποιουν παιδιά. Ποιόν θα προτιμουσες? Ας μην το πάμε στα άκρα. Δεν είπε κανείς ότι όλοι οι άνδρες κάνουν για νηπιαγωγοι. Όπως δεν κάνουν όλες οι γυναίκες. Υπάρχουν υπεύθυνοι και ανευθυνοι. Υπομονετικοι κι ανυπομονοι. (Και πολλά άλλα καθοριστικης σημασίας) Αυτά τα χαρακτηριστικά μπορεί να τα έχει και άνδρας και γυναίκα. Πάρα πολλές γυναίκες δεν κάνουν ούτε για μαναδες. Κι έχει γεμίσει ο κόσμος με παιδιά με ψυχολογικά. Για πιό λόγο θα δεχοσουν μια τέτοια γυναίκα να συναναστραφει το παιδί σου τη στιγμή που μπορεί να υπάρχει άνδρας καταλληλοτερος? Γιατί ο άνδρας όταν παίρνει απόφαση να γίνει νηπιαγωγος, το κάνει πιο συνειδητά από τη γυναίκα και ζυγίζει τα πράγματα περισσότερο πριν το πάρει απόφαση. Πολλές νηπιαγωγοι απλά πέρασαν εκεί και όχι στη σχολή που ήθελαν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-dog

Αποκλεισμένος χρήστης

O e-dog έγραψε: στις 23:06, 16-04-17:

Επιμένω ότι οι γυναίκες πρέπει να παραμείνουν "νηπιαγωγοί"
Άλλωστε, αν κρίνω από την υπογραφή σου, έχουν...μηδενικά προβλήματα!

Αλήθεια, πως θα βάλω κι εγώ υπογραφή?
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H Helium έγραψε: στις 00:25, 17-04-17:

Επιμένω ότι οι γυναίκες πρέπει να παραμείνουν "νηπιαγωγοί"
Άλλωστε, αν κρίνω από την υπογραφή σου, έχουν...μηδενικά προβλήματα!

Αλήθεια, πως θα βάλω κι εγώ υπογραφή?
Επιμενεις χωρίς επιχείρημα, αστειευεσαι και αλλαζεις το θέμα.. χμμμ μάλλον σε στριμωξα! Την υπογραφή ούτε που θυμάμαι που την είχα βάλει! Καλά λένε ότι πρέπει να προσεχουμε.. θα τσεκαρω και θα σου πω.

Εδιτ: πίνακας ελέγχου χρήστη, επεξεργασία υπογραφής.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Helium : 17-04-17 στις 00:28.
Παράθεση

DIMITRIS KARRAS

Νεοφερμένος

Ο DIMITRIS KARRAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O DIMITRIS KARRAS έγραψε: στις 09:33, 13-06-17:

Αν το αγαπάς δεν πρέπει να σε φοβίζει τίποτα ! Στα 52 μου ,πρώτη φορά ως αναπληρωτής νηπιαγωγός ! Φυσικά και θα πάω ,όπου και αν με πάρουν !
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους