Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Kαλά είσαι,εδώ άκούω πως οι ομοφυλόφιλοι είναι άρρωστοι..:sick:
:eek: το κομπλεξ εχει ξεφυγει σε μερικες περιπτωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Kαλά είσαι,εδώ άκούω πως οι ομοφυλόφιλοι είναι άρρωστοι..:sick:




Μη το γελάς αυτό γιατί γνωστοί μου έτρεχαν το αγόρι τους από γιατρό σε γιατρό για να το κάνουν καλά!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μη το γελάς αυτό γιατί γνωστοί μου έτρεχαν το αγόρι τους από γιατρό σε γιατρό για να το κάνουν καλά!:(
??? πω ελεος:whatever::whatever::whatever::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Επανήλθαν και οι "θεραπέιες" με ηλεκτροσόκ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή στο πολλ "είμαι νοήμον ον και έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ από το με ποιόν αποφασίζει να πορευθεί στη ζωή του ο διπλανός μου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή στο πολλ "είμαι νοήμον ον και έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ από το με ποιόν αποφασίζει να πορευθεί στη ζωή του ο διπλανός μου".
Το συγκεκριμενο ειδος ανθρωπου ειναι υπο εξαφανιση.... Στο θεμα μας ομως. Οχι δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους. Το τι κανει ο καθενας στο κρεβατι του ειναι δικαιωμα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasquale

Νεοφερμένος

Ο Pasquale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Κι εγώ δεν έχω πρόβλημα... Έλεος πια με τα κολλήματα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

da.blue

Νεοφερμένος

Η da.blue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
δεν εχω παρακολουθήσει τη συζήτηση από την αρχή γι αυτό απλά θα πω την γνώμη μου... Έχω φίλο που είναι ομοφυλόφιλος και ναι ειναι απόλυτα φυσιολογικός... από την στιγμή που υπάρχουν άτομα που γουστάρουν το ίδιο φίλο ΝΑΙ είναι απόλυτα φυσιολογικό. είναι βέβαια και κάτι που ακόμα...ακομα... κατακρίνεται... αλλά θεωρώ πως υπάρχουν πολύ σοβαρότερα ζητήματα για τα οποία κάποιος θα έπρεπε να τσαντίζεται και να χλευάζει...κτλ... που το ότι κάποιος βρίσκει το άλλο του μισό σε άτομα του ίδιου φύλου πλέον ΠΡΕΠΕΙ να θεωρείται φυσιολογικό... υπάρχει...και αφού υπάρχει δεν ειναι αντίθετο με τη φύση... και αφού από την φύση υπάρχει καλά θα κάνουν κάποιοι να το αποδεχθούν... γιατί όσο αναγκάζουμε τους άλλους να καταπνίξουν τα συναισθήματα τους τόσο μικραίνουμε όλοι σαν άνθρωποι... αυτά!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ο καθένας κανει οτι θέλει στο κρεβάτι του,αρκεί να μην προκαλεί με κανεναν τρόπο τους γύρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,981 μηνύματα.
ο καθένας κανει οτι θέλει στο κρεβάτι του,αρκεί να μην προκαλεί με κανεναν τρόπο τους γύρω

Αυτή η καραμέλα στο λαιμό μού κάθεται.... Με ποιο τρόπο σε έχει προκαλέσει κάποιος εσένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πιο πολυ προκαλουνε οι straight macho αντρες...Παρα οι gay...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Πιο πολυ προκαλουνε οι straight macho αντρες...Παρα οι gay...
ναι εχεις ενα δικιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Υπέρ όσων διατηρούν low profile φυσικά, είτε πρόκειται για gay, είτε transexual είτε δεν ξέρω εγώ τί άλλο. Εγώ πχ. είμαι αθείστρια, δεν βγαίνω στους δρόμους με ταμπέλες να το διαλαλώ....

Άσε που είναι κάπως hot...:look: **perv**
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν εχω κανενα προβλημα...ο καθενας κανει οτι θελει στο κρεβατι του!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με ποιο τρόπο σε έχει προκαλέσει κάποιος εσένα;

αμα βγαινουν και το κανουν στο δρομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αυτή η καραμέλα στο λαιμό μού κάθεται.... Με ποιο τρόπο σε έχει προκαλέσει κάποιος εσένα;

Αλήθεια και μένα μου χτυπάει κάπως αυτή η ατάκα. Πλέον την μεταφράζω για κάποιες περιπτώσεις ''σαφώς και δε συμφωνώ με την ομοφυλοφιλία αλλά στο πλαίσιο του να φανώ πολιτισμένος να χαιρέσαι που σου δίνω το ελεύθερο να κάνεις αυτό που κάνεις ''


αμα βγαινουν και το κανουν στο δρομο

Διότι ως γνωστό οι γκέι έχουν μια τάση να το κάνουν στο δρόμο.Κάθε μέρα τους βλέπεις.Τι να πώ ,ελπίζω αυτό Άγγελε να μην προέρχεται από κάποια στερεοτυπική θεώρηση γιατί αν ναί τότε γηράσκω αει διδασκόμενος.


Άσε που είναι κάπως hot...:look: **perv**

Αυτό άραγε ισχύει;Έχω κάποιες φορές ακούσει πως μερικές γυναίκες βρίσκουν ''ενδιαφέρουσα'' την αντρική ομοφυλοφιλία στις ''ελαφριές ή συναισθηματικές'' εκφράσεις της.

Θυμάμαι μάλιστα που διάβαζα ένα άρθρο από το division of gay psychology (British Psychological Society) και είχαν βρεί ένα σημαντικό αριθμό στρέητ γυναικών να τους αρέσει η θέα ενός τρυφερού/σέξυ γκέι φιλιού μεταξύ ανδρών (ειδικά εαν οι άντρες ήταν σχετικά σέξυ). Επίσης το ίδιο φαινόταν να ισχύει σε ότι αφορούσε ερωτική πλοκή γκέι ζευγαριών στον κινηματογράφο,στην τηλεόραση κτλ.

Κάποια βοήθεια από τις γυναίκες του φόρουμ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Διότι ως γνωστό οι γκέι έχουν μια τάση να το κάνουν στο δρόμο.

ασχετο,,

δεν ειπα οτι το κανουν,απλα πως μπορει να προκαλεσουν..

επειδη ειπε η χιμελα οτι και πως μπορει να προκαλεσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ασχετο,,

δεν ειπα οτι το κανουν,απλα πως μπορει να προκαλεσουν..

επειδη ειπε η χιμελα οτι και πως μπορει να προκαλεσουν

Να υποθέσω αντίστοιχα ότι το ίδιο ισχύει και για τους straight?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να υποθέσω αντίστοιχα ότι το ίδιο ισχύει και για τους straight?
στο θεμα του δημοσιου σεξ ναι,,ο νομος δεν κανει διακριση σε αυτο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
βρε κορίτσια,θα μου απαντήσει καμιά σας σε αυτό που ρώτησα παραπάνω.Είναι γενικευμένο φαινόμενο αυτό ; Με έχει φάει η περιέργεια να δώ τι θα πουν οι δεσποσύνες του φόρουμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top