[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι έχω πάρα πολύ αδύναμα μαλλιά και καθόλου πλούσια και τα ταλαιπωρώ με βαφές, ισιωτικές και ιστορίες και φοβάμαι ότι αν συνεχιστεί αυτό για καμιά βδομάδα θα μείνω καραφλή στο τέλος. :(

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό αποτελεσματικό συμπλήρωμα διατροφής για μαλλιά;
Γιατί και η διατροφή μου το τελευταίο καιρό είναι απαίσια, γενικά δε τη παλεύω σε θέμα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι έχω πάρα πολύ αδύναμα μαλλιά και καθόλου πλούσια και τα ταλαιπωρώ με βαφές, ισιωτικές και ιστορίες και φοβάμαι ότι αν συνεχιστεί αυτό για καμιά βδομάδα θα μείνω καραφλή στο τέλος. :(

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό αποτελεσματικό συμπλήρωμα διατροφής για μαλλιά;
Γιατί και η διατροφή μου το τελευταίο καιρό είναι απαίσια, γενικά δε τη παλεύω σε θέμα υγείας.

Τα συμπληρώματα έχουν παρενέργειες ορισμένες φορές, οπότε η καλύτερη επιλογή θα ήταν να πας σε ένα φαρμακείο να τους εξηγήσεις το πρόβλημα που έχεις και να σου προτείνουν οι φαρμακοποιοί το κατάλληλο για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Aw κατάλαβα :/
Αυτό θα κάνω, ίσως πάρω απλά σίδηρο, θα δούμε, ελπίζω να βοηθήσει.
Ευχαριστώ γκερλζ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι έχω πάρα πολύ αδύναμα μαλλιά και καθόλου πλούσια και τα ταλαιπωρώ με βαφές, ισιωτικές και ιστορίες και φοβάμαι ότι αν συνεχιστεί αυτό για καμιά βδομάδα θα μείνω καραφλή στο τέλος. :(

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό αποτελεσματικό συμπλήρωμα διατροφής για μαλλιά;
Γιατί και η διατροφή μου το τελευταίο καιρό είναι απαίσια, γενικά δε τη παλεύω σε θέμα υγείας.
βασικα μια αιματολογικη θα ελυνε καποια πραγματα
αλλα για την ωρα εγω εχω δοκιμασει το συμπληρωμα της apivita με βασιλικο πολτο κατι τετοιο https://www.apivita.com/hellas/men/kapsoyles-gia-ta-mallia-symplhroma-diatrofhs.html και μου φανηκε οτι εκανε δουλεια
ισως εαν το χρησιμοποιουσες σε συνδυασμο με το αντιστοιχο σαμπουαν να δεις διαφορα
αλλα μαλλον ξερεις οτι με χαλια διατροφη ως βαση και καθημερινο τραβηγμα μαλλιων δεν μπορεις να καταφερεις πολλα:P

χμ εχω δοκιμασει και αυτο https://www.tofarmakeiomou.gr/pd/sol...form-tabs-60s-5545.htm?lang=el&path=939698036 που μετα τη χρηση του βλεπεις αποτελεσμα

υγ.τυχαινει αυτην την περιοδο να παιρνω και σιδηρο (μασωμενα δισκια) και το συμπληρωμα της solgar, ρωτησε την φαρμακοποιο/γιατρο να δεις αν μπορεις να τα παιρνεις μαζι γιατι τουλαχιστον αυτα το συμπληρωμα για μαλλια δεν εχει σιδηρο ουτε φολικο οξυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
θα μου τα κανει κορακι αυριο μια φιλη μου. αυτο που λεει η αποπανω κοπελα ισχυει.

και μια αλλη ερωτηση,πουδρα vs make-up και ποιες οι διαφορες τους?

Tελικα τι εγινε ;
Princess και εμενα μου πεφτουν τα μαλλια πολυ!!Αλλα εχω πυκνο μαλλι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα σπρέι θερμοπροστασίας που να εφαρμόζεται σε στεγνά μαλλιά πριν την ισιωτική. Ποιο θα μου προτείνατε; Είναι όλα το ίδιο αποτελεσματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα σπρέι θερμοπροστασίας που να εφαρμόζεται σε στεγνά μαλλιά πριν την ισιωτική. Ποιο θα μου προτείνατε; Είναι όλα το ίδιο αποτελεσματικά;
Εγώ σιλικόνη χρησιμοποιώ.Εφαρμόζεται και σε στεγνά μαλλιά.
Σχετικά με αυτό που ρώτησε η Πρινσέσα: Εγώ σε τακτά χρονικά διαστήματα μαδάω σα γάτα Περσίας.
Οπότε,don't worry.Βέβαια μία καλύτερη διατροφή και κανά συμπλήρωμα δε βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ σιλικόνη χρησιμοποιώ.Εφαρμόζεται και σε στεγνά μαλλιά.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προτιμούσα ένα προϊόν που να μην το χρησιμοποιώ μόνο στις άκρες αλλά εντάξει.:) Αν βάζω λίγο μόνο στις άκρες θα λαδώνουν πολύ τα μαλλιά μου; Γενικά έχω πρόβλημα με το λάδωμα και εάν συμβάλει σε αυτό θα έχω πρόβλημα :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προτιμούσα ένα προϊόν που να μην το χρησιμοποιώ μόνο στις άκρες αλλά εντάξει.:) Αν βάζω λίγο μόνο στις άκρες θα λαδώνουν πολύ τα μαλλιά μου; Γενικά έχω πρόβλημα με το λάδωμα και εάν συμβάλει σε αυτό θα έχω πρόβλημα :ermm:
Όταν είχα πάει να αγοράσω ένα προϊόν της Lorvenn που μου είχε συστήσει η princess, μου έδειξαν και αυτό που ψάχνεις. Τσιμπημένη η τιμή του καθώς είναι επαγγελματικό, αλλά τα αξίζει. Ύστερα, η Kerastace έχει πολύ καλά πράγματα γενικά και είναι εγγύηση σαν 'μάρκα'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προτιμούσα ένα προϊόν που να μην το χρησιμοποιώ μόνο στις άκρες αλλά εντάξει.:) Αν βάζω λίγο μόνο στις άκρες θα λαδώνουν πολύ τα μαλλιά μου; Γενικά έχω πρόβλημα με το λάδωμα και εάν συμβάλει σε αυτό θα έχω πρόβλημα :ermm:
Μπροστά σε άλλα λάδια που προστατεύουν την τρίχα από τη θερμοκρασία η σιλικόνη λαδώνει περισσότερο.
Προσπάθησε όταν την εφαρμόζεις να μην βάζεις στις ρίζες και να χρησιμοποιείς όσο μικρότερη ποσότητα περνάει από το χέρι σου.:)

Όταν είχα πάει να αγοράσω ένα προϊόν της Lorvenn που μου είχε συστήσει η princess, μου έδειξαν και αυτό που ψάχνεις. Τσιμπημένη η τιμή του καθώς είναι επαγγελματικό, αλλά τα αξίζει. Ύστερα, η Kerastace έχει πολύ καλά πράγματα γενικά και είναι εγγύηση σαν 'μάρκα'.
Της Kerastace λαδώνουν όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Όταν είχα πάει να αγοράσω ένα προϊόν της Lorvenn που μου είχε συστήσει η princess, μου έδειξαν και αυτό που ψάχνεις. Τσιμπημένη η τιμή του καθώς είναι επαγγελματικό, αλλά τα αξίζει. Ύστερα, η Kerastace έχει πολύ καλά πράγματα γενικά και είναι εγγύηση σαν 'μάρκα'.

Το μόνο προϊόν της Larvenn που ξέρω για τέτοια χρήση είναι το γαλάκτωμα chroma care silk so straight, αυτό εννοείς; :redface:
Θα κοιτάξω και για προϊόντα της άλλης εταιρίας που μου πρότεινες, που από όσο ξέρω έχει διάφορα σαν αυτά που ψάχνω. :)

Διορθωσούλα: Εάν όντως της Kerastace λαδώνουν τα μαλλιά δεν θα είναι ότι καλύτερο για μένα.

Σας ευχαριστώ και τις δύο για την βοήθεια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα σπρέι θερμοπροστασίας που να εφαρμόζεται σε στεγνά μαλλιά πριν την ισιωτική. Ποιο θα μου προτείνατε; Είναι όλα το ίδιο αποτελεσματικά;
schwarzkopf gliss hair repair heat protection spray

εγω εχω αυτο ως θερμοπροστατευτικο (η λεξη που εστειλε....). καλο πρεπει να ειναι (δεν εχω ψαλιδα ιδιαιτερη) και γραφει απανω οτι για ισιωμα πρεπει να εφαρμοζεται σε ηδη στεγνα μαλλια. ισως να κανει. δεν εχω διαπιστωσει κατι για λαδωμα και ας στο περναω γενικα απο το μαλλι. μονο να πω οτι το χρησιμοποιω μονο οταν τα στεγνωνω με πιστολακι και ετσι δεν εχω δει την προστασια για ισιωμα (με ισιωτικο κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
schwarzkopf gliss hair repair heat protection spray
εγω εχω αυτο ως θερμοπροστατευτικο (η λεξη που εστειλε....). καλο πρεπει να ειναι (δεν εχω ψαλιδα ιδιαιτερη) και γραφει απανω οτι για ισιωμα πρεπει να εφαρμοζεται σε ηδη στεγνα μαλλια. ισως να κανει. δεν εχω διαπιστωσει κατι για λαδωμα και ας στο περναω γενικα απο το μαλλι. μονο να πω οτι το χρησιμοποιω μονο οταν τα στεγνωνω με πιστολακι και ετσι δεν εχω δει την προστασια για ισιωμα (με ισιωτικο κλπ)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.:) Θα τσεκάρω και αυτό το προϊόν αν είναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Το μόνο προϊόν της Larvenn που ξέρω για τέτοια χρήση είναι το γαλάκτωμα chroma care silk so straight, αυτό εννοείς; :redface:
Θα κοιτάξω και για προϊόντα της άλλης εταιρίας που μου πρότεινες, που από όσο ξέρω έχει διάφορα σαν αυτά που ψάχνω. :)

Διορθωσούλα: Εάν όντως της Kerastace λαδώνουν τα μαλλιά δεν θα είναι ότι καλύτερο για μένα.

Σας ευχαριστώ και τις δύο για την βοήθεια:D
Δεν ξέρω καθόλου για το εάν λαδώνουν, μιας και τα δικά μου μαλλιά δε λαδώνουν ποτέ. Όσες έχουν ίσια μαλλιά σίγουρα το έχουν ψάξει περισσότερο, μη σε πάρω στο λαιμό μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και για να μην το ξεχάσω.
Έχει ακούσει καμία για χαλάουα;:redface:
Έχω αρχίσει να το ψάχνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και για να μην το ξεχάσω.
Έχει ακούσει καμία για χαλάουα;:redface:
Έχω αρχίσει να το ψάχνω.

Κάνω! Τι θες να μάθεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κάνω! Τι θες να μάθεις; :P
Αν πονάει,πόσο πάει το μαλλί,αν είναι καλύτερη από το κερί.
Για το αν πονάει,πες την αλήθεια.:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αν πονάει,πόσο πάει το μαλλί,αν είναι καλύτερη από το κερί.
Για το αν πονάει,πες την αλήθεια.:cry_x:

Πονάει! :P Από το 0 μέχρι το 10 πιστεύω γύρω στο 7-8. Μιλάμε για μπικίνι πάντα ε; Το μαλλί πάει γύρω στα 15-20ευρώ.

Το αποτέλεσμα σε δικαιώνει όμως. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κάποια αυτή την ενυδατική κρέμα(της Frezyderm);:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top