Γενικές απορίες και προβλήματα σχετικά με την DSL

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Demelene έκανες ένα λαθάκι. www.adslgr.com είναι το site που λες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια γνωρίζετε καποια σελίδα που να έχει αναλυτικά τις προσφορες ADSL απο όλες τις εταιρίες?

και μια ακομα ερωτηση έχω φορθνετ και οπου να'ναι θα λήξει η ανανέωση αν κάνω θα γίνει αμέσως ή θα χρειαστούν πάλι 5-10 ημέρες??:hmm:


bunny, ο οτε εχει ενα παρα πολυ καλο προγραμμα που σου επιτρεπει και δωρεαν ολες τις αστικες και υπεραστικες κλησεις και ειναι και πολυ φτηνο!
καποιο μελος του στεκιου εβαλε προσφατα και μαλλον θα βαλω και εγω.
επειδη το εψαξα λιγο, πμ αν θες να σου πω περισσοτερα, για να μη τους κουραζω ολους εδω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΟΧΙ ΟΤΕ! Εκτός και αν σε ενδιαφέρει το απλό browsing και μόνο.
Κέντρο ΟΤΕ και Voip,Streaming Radio και P2P είναι ανέκδοτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
σας ευχαριστώ πολύ, εγω σκέφτομαι να κάνω ανανέωση στην φορθνετ με 25? τον μήνα απεριοριστα έμεινα ευχαριστημένη.
Πριν μια εβδομάδα κάτι κάναμε για τα στάθερα στην τελας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Επίσης να υπενθυμίσω ότι δικαιούμαι aDSL μέσω του Diodos (φοιτητικό ίντερνετ). Έχω βρει διάφορες προσφορές εκεί. Αξίζουν;
Πέρυσι τον Μάιο έμαθα για την Δίοδο και μετά από περισσή σκέψη κατέληξα ότι με συμφέρει. Επέλεξα μια προσφορά της HOL, 120 ευρώ για ένα χρόνο, στα 384 τότε, χωρίς εξοπλισμό (για τον εξοπλισμό έδωσα 80-90 ευρώ, wireless modem-router, υπάρχουν και πιο φθηνά φαντάζομαι). 10 ευρώ το μήνα δεν νομίζω ότι είναι κανένα τραγικό ποσό, άσε που τα δίνεις μια και καλή και ξεμπερδεύεις! Δεν ξέρω τι προσφορές παίζουν τώρα, αλλά κατά τον Απρίλιο θα πρέπει να το ξανακοιτάξω για να την ανανεώσω και να την αναβαθμίσω επειγόντως.
Οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον συμφέρει. Διατηρώ μια επιφύλαξη, γιατί δεν είχα προηγούμενη εμπειρία με adsl, οπότε δεν ξέρω αν όντως ήταν καλή προσφορά. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πέρυσι τον Μάιο έμαθα για την Δίοδο και μετά από περισσή σκέψη κατέληξα ότι με συμφέρει. Επέλεξα μια προσφορά της HOL, 120 ευρώ για ένα χρόνο, στα 384 τότε, χωρίς εξοπλισμό (για τον εξοπλισμό έδωσα 80-90 ευρώ, wireless modem-router, υπάρχουν και πιο φθηνά φαντάζομαι). 10 ευρώ το μήνα δεν νομίζω ότι είναι κανένα τραγικό ποσό, άσε που τα δίνεις μια και καλή και ξεμπερδεύεις! Δεν ξέρω τι προσφορές παίζουν τώρα, αλλά κατά τον Απρίλιο θα πρέπει να το ξανακοιτάξω για να την ανανεώσω και να την αναβαθμίσω επειγόντως.
Οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον συμφέρει. Διατηρώ μια επιφύλαξη, γιατί δεν είχα προηγούμενη εμπειρία με adsl, οπότε δεν ξέρω αν όντως ήταν καλή προσφορά. Αυτά.
Εγώ τελικά δεν πήρα φοιτητικό, αλλά κανονικό από τον ΟΤΕ, βόλευε πιο πολύ από πολλές απόψεις..
Τώρα περιμένω να μου το ενεργοποιήσουν :clapup:








Θενξ πάντως :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Με γεια, να την χαίρεσαι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μου 'παν ότι θέλει 12 εργάσιμες μετά την αίτηση, στο 134. Οι 12 εργάσιμες συμπληρώνονται αύριο. Πόσο όμως θα πάρει στην πραγματικότητα; :hmm:






(όχι, δεν τους πιστεύω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μου 'παν ότι θέλει 12 εργάσιμες μετά την αίτηση, στο 134. Οι 12 εργάσιμες συμπληρώνονται αύριο. Πόσο όμως θα πάρει στην πραγματικότητα; :hmm:






(όχι, δεν τους πιστεύω :P)


Κανονικα παιρνει απο 5 μεχρι και 14-15 μερες. Συνηθως ενεργοποιειται - πρακτικα- πριν τις 12 μερες, και φαινεται στα συστηματα τους - δηλαδη, και θεωρητικα - περιπου στις 12-14 μερες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ τελικά έκανα την ανανέωση χθες στην φόρθνετ απεριορίστου χρόνου με 25?:D στα 1024
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μεγιά αλλά πολλά μου φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μα σχεδόν όλες με αυτη την ταχύτητα εκεί είναι περίπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ κάνω ποια συγκρίσης με τα ολοκληρωμένα τηλεφωνικά πακέτα, όπως ζίστο,βιβόντι και το νέο της φόρθνετ. Δλδ με βάση συνολικό τηλεπικοινωνιακό κόστος τον μήνα. Αλλιώς δίκιο έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι γίνεται με μένα: έχω κάνει αίτηση αρχές Γενάρη για conn-x κι έχω δεσμεύσει θύρα στο dslam της περιοχής μου (:clapup:). Το μόνο που περιμένω είναι αυτή η ενεργοποίηση επιτέλους. Μου 'παν ότι θέλει 12 εργάσιμες, άντε 15 το πολύ.


Οι 12 εργάσιμες συμπληρώθηκαν την Πέμπτη που μας πέρασε (25/01/2007) και προς το παρόν τίποτα. Εγώ μπορώ να κάνω τίποτα, εκτός από το να τους ξεχ*σω; :P :/:





//πιο πολύ τον πόνο μου λέω, παρά ρωτάω, αλλά δεν βαριέσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι
bend over boy.
και σλουρπ στον οτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λίγο πιο αναλυτικός γιατί δεν κατάλαβα τίποτα; (:P είναι πρωί ακόμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λίγο πιο αναλυτικός γιατί δεν κατάλαβα τίποτα; (:P είναι πρωί ακόμα)
Δεν μπορώ. Ασε να περάσει λίγο η ώρα και τα ξαναλέμε. Και δεν είναι πρωί:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
H Forthnet σήμερα τον παίζει ή μου φαίνεται ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
H Forthnet σήμερα τον π***ει ή μου φαίνεται ???
Κακιές λεξούλες :P


Ναι όντως απ' ό,τι θυμάμαι, απ' το πρωί παραπονιόνται τα μέλη με Forthnet... :mad: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
γιατί ρε παιδιά τί εγινε με την φορθνετ??εγώ δεν αντιμετώπισα καποιο πρόβλημα προχθες:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top