Ηλίθιοι και αστείοι λόγοι χωρισμού που έχετε ακούσει/πει

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
υπάρχει πιο γελοίος χωρισμός από το να πεις στον άλλο "περάσαμε ωραία μαζί, αλλά θα προτιμούσα να σταματήσουμε και μείνουμε ΦΙΛΟΙ" ;; Εντελώς γελοίο και για άτομα χωρίς κότσια.. ωστόσο, το έχουν κάνει αυτό οι περισσότεροι...ανάμεσα τους και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μ'αρέσει η αυτογνωρίσια τον μελών του e-steki. Το κάνουν όντως πολύ; Λογικά θα μου τύχει κάποτε.

Πολλοί** Συγνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ έχω αυτογνωσία τουλάχιστον..:D χειρότερο θα ήταν να τα έριχνα όλα στους άλλους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εννοείται. Όλοι κάνουμε λάθη και πρέπει να τα παραδεχόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γελοίοι χωρισμοί... χμμμ
2 φορές νομίζω έχω χωρίσει πραγματικά με γελοίο τρόπο... (στις υπόλοιπες είχαμε γενικώς ....δράματα ;p)

Tη μία με το αγόρι που είχα στην 3η Λυκείου [με τον οποίο ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα έφτιαξα -let alone γιατί τα είχαμε για 7 ολόκληρους μήνες όταν ήταν σαφές ότι το ... μόνο κοινό που είχαμε ήταν... ότι πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο(!)]. Έχουμε τελειώσει το Λύκειο, έχουμε πάει διακοπές (ο καθένας με την παρέα του), έχω έρθει στην Αθήνα να βρω σπίτι (αυτός δεν είχε περάσει και ψαχνόταν τι θα κάνει--που να σημειώσω ότι η αναίσθητη καθόλου δεν του συμπαραστάθηκα αλλά αντέδρασα με κάτι "αισχρό" του στυλ "ε, το ψιλοπερίμενες όμως δεν μου είχες πει?") και το απόγευμα πριν φύγω για τα καλά για Αθήνα βγαίνουμε για καφέ να χαιρετηθούμε. Μετά από μισή ώρα που είχαμε ανταλλάξει περίπου .. τίποτα από κουβέντα είχαμε πιεί 2 καφέδες και καταναλώσει από ένα πακέτο τσιγάρα έκαστος [you can also call me "αμηχανία"] μου λέει "ναι, ξέρεις θέλω να σου πω και κάτι". "τι?"
"ε να τώρα που θα πας στην Αθήνα νομίζω πρέπει να χωρίσουμε"
"ε... ναι νομίζω έχεις δίκιο".
The end. Πληρώσαμε (ο καθένας τα δικά του), χαιρετηθήκαμε και δεν ξαναμιλήσαμε παρά μόνο πριν από 2 χρόνια που μου έκανε friend request στο fb και επειδή πλέον ασχολείται επαγγελματικά με τη μουσική εμφανιζόταν κάποια στιγμή σε ένα μαγαζί και είχα πάει να τον ακούσω με παρέα, οπότε είχε έρθει στο τραπέζι μας και μιλήσαμε λίγο.

Την πιο ηλίθια δικαιολογία ever την έχω δώσει σε γκόμενο που τον έχω γνωρίσει στο ξεκούδουνο σε περίοδο...ξηρασίας και βγαίναμε για κανά μήνα, όταν ήμουν 23 ή κάπου εκεί τέσπα. Ήξερα λοιπόν ότι περίμενε να μπει φαντάρος τότε και γενικά το είχα δει στο χαλάρο. Ο τύπος βέβαια προέκυψε από εκείνα τα παληκάρια που ... ερωτευονται πολύ γρήγορα [apparently και ξε-ερωτευονται βέβαια αλλά άσχετο αυτό] και μόνο για το 3ο μας παιδί που θα το πούμε Θρασύβουλα δεν μου έλεγε. Τέσπα εκεί κάπου στον ένα μήνα τον ...βαρέθηκα :redface:, οπότε άρχισα να αποφεύγω τις κλήσεις, να μην απαντάω σε μηνύματα, να κανονίζω συνέχεια με άλλες παρέες κτλ κτλ. Όταν λοιπόν βρεθήκαμε κάποια στιγμή και άρχισε να μου κάνει παράπονα πέταξα την ατάκα "κοίτα να δεις νομίζω πρέπει να χωρίσουμε. Εγώ έχω αρχή μου να μην τα έχω με φαντάρους γιατί δεν μπορώ την απόσταση"!
Ο τύπος πρέπει να με πέρασε για τρελή βέβαια δεδομένου ότι μου είχε πει (και έτσι έγινε) ότι εκτός του πρώτου καιρού που θα έλειπε μετά θα ερχόταν στην Εθνική Άμυνα :redface:.
Παρόλαυτα, παραδόξως δεν μου κράτησε κακία και παραμένουμε αρκετά καλοί γνωστοί.

Στις υπόλοιπες σχέσεις μου δεν φέρθηκα έτσι απαράδεκτα αλήθεια λέω :redface::redface::redface::redface::redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Γελοίοι χωρισμοί... χμμμ
2 φορές νομίζω έχω χωρίσει πραγματικά με γελοίο τρόπο... (στις υπόλοιπες είχαμε γενικώς ....δράματα ;p)

Tη μία με το αγόρι που είχα στην 3η Λυκείου [με τον οποίο ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα έφτιαξα -let alone γιατί τα είχαμε για 7 ολόκληρους μήνες όταν ήταν σαφές ότι το ... μόνο κοινό που είχαμε ήταν... ότι πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο(!)]. Έχουμε τελειώσει το Λύκειο, έχουμε πάει διακοπές (ο καθένας με την παρέα του), έχω έρθει στην Αθήνα να βρω σπίτι (αυτός δεν είχε περάσει και ψαχνόταν τι θα κάνει--που να σημειώσω ότι η αναίσθητη καθόλου δεν του συμπαραστάθηκα αλλά αντέδρασα με κάτι "αισχρό" του στυλ "ε, το ψιλοπερίμενες όμως δεν μου είχες πει?") και το απόγευμα πριν φύγω για τα καλά για Αθήνα βγαίνουμε για καφέ να χαιρετηθούμε. Μετά από μισή ώρα που είχαμε ανταλλάξει περίπου .. τίποτα από κουβέντα είχαμε πιεί 2 καφέδες και καταναλώσει από ένα πακέτο τσιγάρα έκαστος [you can also call me "αμηχανία"] μου λέει "ναι, ξέρεις θέλω να σου πω και κάτι". "τι?"
"ε να τώρα που θα πας στην Αθήνα νομίζω πρέπει να χωρίσουμε"
"ε... ναι νομίζω έχεις δίκιο".
The end. Πληρώσαμε (ο καθένας τα δικά του), χαιρετηθήκαμε και δεν ξαναμιλήσαμε παρά μόνο πριν από 2 χρόνια που μου έκανε friend request στο fb και επειδή πλέον ασχολείται επαγγελματικά με τη μουσική εμφανιζόταν κάποια στιγμή σε ένα μαγαζί και είχα πάει να τον ακούσω με παρέα, οπότε είχε έρθει στο τραπέζι μας και μιλήσαμε λίγο.

Την πιο ηλίθια δικαιολογία ever την έχω δώσει σε γκόμενο που τον έχω γνωρίσει στο ξεκούδουνο σε περίοδο...ξηρασίας και βγαίναμε για κανά μήνα, όταν ήμουν 23 ή κάπου εκεί τέσπα. Ήξερα λοιπόν ότι περίμενε να μπει φαντάρος τότε και γενικά το είχα δει στο χαλάρο. Ο τύπος βέβαια προέκυψε από εκείνα τα παληκάρια που ... ερωτευονται πολύ γρήγορα [apparently και ξε-ερωτευονται βέβαια αλλά άσχετο αυτό] και μόνο για το 3ο μας παιδί που θα το πούμε Θρασύβουλα δεν μου έλεγε. Τέσπα εκεί κάπου στον ένα μήνα τον ...βαρέθηκα :redface:, οπότε άρχισα να αποφεύγω τις κλήσεις, να μην απαντάω σε μηνύματα, να κανονίζω συνέχεια με άλλες παρέες κτλ κτλ. Όταν λοιπόν βρεθήκαμε κάποια στιγμή και άρχισε να μου κάνει παράπονα πέταξα την ατάκα "κοίτα να δεις νομίζω πρέπει να χωρίσουμε. Εγώ έχω αρχή μου να μην τα έχω με φαντάρους γιατί δεν μπορώ την απόσταση"!
Ο τύπος πρέπει να με πέρασε για τρελή βέβαια δεδομένου ότι μου είχε πει (και έτσι έγινε) ότι εκτός του πρώτου καιρού που θα έλειπε μετά θα ερχόταν στην Εθνική Άμυνα :redface:.
Παρόλαυτα, παραδόξως δεν μου κράτησε κακία και παραμένουμε αρκετά καλοί γνωστοί.

Στις υπόλοιπες σχέσεις μου δεν φέρθηκα έτσι απαράδεκτα αλήθεια λέω :redface::redface::redface::redface::redface::P
Χαχα! Στη δεύτερη π-ερίπτωση δύο επιλογές είχες. Ή να πεις αυτό που είπες ή να του πεις "έχω αρχή να μην τα φτιάχνω με φαφλατάδες"...Πόλυ ονειροπόλο το παιδί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
στο skype στις 2 το χαραμα...
-μωρο μου...;
-τι ειναι αγαπη μου;
-μαγαπας;
-κοιτα μωρακι μου, τα φτιαξαμε πριν 4 μερες... ειναι νωρις ακομα για τετοιες συζητησεις...
-το ξερα! χωριζουμε!
-σε μισω
ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
στο skype στις 2 το χαραμα...
-μωρο μου...;
-τι ειναι αγαπη μου;
-μαγαπας;
-κοιτα μωρακι μου, τα φτιαξαμε πριν 4 μερες... ειναι νωρις ακομα για τετοιες συζητησεις...
-το ξερα! χωριζουμε!
-σε μισω
ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. Χριστέ μου, θα πεθάνω στο γέλιο! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
στο skype στις 2 το χαραμα...
-μωρο μου...;
-τι ειναι αγαπη μου;
-μαγαπας;
-κοιτα μωρακι μου, τα φτιαξαμε πριν 4 μερες... ειναι νωρις ακομα για τετοιες συζητησεις...
-το ξερα! χωριζουμε!
-σε μισω
ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ
δυσκολευομαι να το πιστεψω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
¨θέλω να χωρίσουμε... είναι το καλύτερο για σενα¨...

και το άκουσα απόψε.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Πρόσφατα είχα βρει ένα άρθρο στο internet, με ηλίθιους τρόπους χωρισμών...

Πχ...θα σε στείλω στη μάνα σου...

Και γω είχα πει ένα ωραίο μια φορά..."κλείσαμε 3 μήνες...ώρα να χωρίζουμε..."

Update: Κάποια με είχε χωρίσει κάποτε...γιατί δεν την πήδηξα στο 1ο ραντεβού...στο οποίο δεν το έκανα γιατί το σπίτι ήταν ακατάστατο, και δεν γουστάρω να φέρνω κόσμο στο σπίτι όταν δεν είναι όλα στην εντέλεια...

Μια άλλη με είχε χωρίσει διότι δεν με έβλεπε συχνά...ανέβαινα Θεσσαλονίκη 1-2 φορές την εβδομάδα, από 1-3 ημέρες, ενώ δούλευα παράλληλα και τα λεφτά ήταν πολύ λίγα, μιας και είχα λίγες ώρες στο φροντιστήριο...και μου είπε ότι πρέπει να χωρίσουμε γιατί με βλέπει σπάνια...Η πλάκα είναι ότι το πρώτο πράγμα που της είχα πει είναι αν θα μπορέσει την απόσταση...

Μια άλλη επειδή (η ίδια που την χώρισα εγώ με την ατάκα "
κλείσαμε 3 μήνες...ώρα να χωρίζουμε..." επειδή...δεν είχε κάτι να δώσει...επειδή είχε την οικογένειά της (μητέρα, αδελφή, αδελφό)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
¨θέλω να χωρίσουμε... είναι το καλύτερο για σενα¨...

και το άκουσα απόψε.. :confused:


Ελεεινό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ο μοναδικός μικροτερός μου που έχω προσπαθήσει να κάνω κάτι με χώρισε γιατί "δεν τον θέλω αρκετά", δηλαδη δεν του στέλνω μυνηματα ολη μερα και δεν τον παιρνω τηλέφωνο συχνά. Αυτός από την πρώτη μερα μου έλεγε πως με αγαπάει και επαιρνε 10 τηλέφωνα και εστελνε και 20 sms τη μερα για να μου πει πόσο του λέιπω και πόσο με αγαπάει. Αν ημουν στη δουλειά ή αν κοιμόμουν και δεν απαντούσα, ρώταγε γιατί τον γράφω και γιατι δεν βρίσκω χρόνο για αυτόν. Ηθελα να τον χωρίσω στην βδομάδα είναι η αλήθεια αλλά δεν ήξερα πως και αυτό με βόλεψε. Ελα όμως που μετά επέστρεψε και μου είπε ότι "ήταν τεστ για να δει πόσο τον θέλω και απέτυχα γιατί δεν τον κυνήγησα". Θα μου πειτε γιατί ασχολιόμουν, αλλά εκείνο το διάστημα με ενδιέφερε πολύ περισσότερο το γεγονός ότι ήταν απίστευτα κούκλος, πολύ "προικισμένος", αθλητης και "με είχε βασίλισσα" από τον χαρακτήρα του. Αφού λοιπόν τελειωνει αυτό, ερχεται στη δουλειά μου μετά από μήνες (εγώ μόνη μου όλο τον καιρό) και λεει ότι έψαξε όλα τα *μαγαζιά του είδους* γιατί δεν ήξερε σε ποιό είμαι και ήθελε να με βρει. Μου λέει πως άλλαξε, σοβάρεψε και κατάλαβε ότι αυτά που έκανε ήταν βλακείες. Βλέποντας το πόσο προσπάθησε, λέω άντε να δώσουμε μια ευκαιρία γιατί αν όντως ισχύει το ότι αλλαξε, εχει όλο το πακέτο και είναι κελεπούρι. Συμφωνώ να βγούμε λοιπόν και τι βλέπω? Είναι αλλοί 6-7 εκεί, φιλοι και φιλες του, ολοι μου λένε ότι εχουν ακουσει τα καλυτερα και οτι με αγαπάει πολύ και τα σχετικά...Συγκινητικό μεν, αλλά τα χειρότερα ήρθαν μετά. Ο τρόπος συμπεριφοράς όλων είναι παιδαιρώδης μέχρι αηδίας. Δεν μπορώ να το περιγράψω, αλλά παρατηρήστε μια μεγάλη παρέα από γυμνασιόπαιδα σε καφετέρια και θα καταλάβετε τι εννοώ. Αφού λοιπον νιώθω άβολα, δεν έχω τι να πω και συνειδητοποιώ ότι τίποτα δεν άλλαξε, φευγω γιατί οντως είχα να παω στη δουλειά και για το υπόλοιπο διμηνο συστηματικά αγνοούσα τις ορδες επικοινωνίας του έρχονταν από το μέρος του. Ηταν λοιπόν απορριψη μέσω απάθειας. Ξέρω ότι δεν είναι ωραίο, αλλά δεν καταλάβαινε το "δεν ταιριάζουμε" που ήταν η αλήθεια και από το να του πω μια βλακεια, απλά δεν έλεγα τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
και είναι η δεύτερη φορά που το ακούω..:confused:

Μου θύμισε αυτό που είχα ακούσει από κάποιον κάποτε "σου αξίζει ενας καλύτερος, εγώ είμαι ένας αλήτης", ένας άλλος τρόπος για να πει "βαρέθηκα, πάω γι άλλο γκομενάκι" αν δεν είχε ήδη πάει δηλαδή... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Μου θύμισε αυτό που είχα ακούσει από κάποιον κάποτε "σου αξίζει ενας καλύτερος, εγώ είμαι ένας αλήτης", ένας άλλος τρόπος για να πει "βαρέθηκα, πάω γι άλλο γκομενάκι" αν δεν είχε ήδη πάει δηλαδή... :confused:

:stunned:
πωπω, αυτό μου θυμίζει παλιά ελληνική ταινία..
κάτι με ξανθόπουλο?... ή μάλλον κάτι σε "η αρχόντισσα και ο αλήτης"..
χάλια, χάλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γι αυτό προχώρα παρακάτω να βρεις άλλον... αλήτη!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,850 μηνύματα.
Ο μοναδικός μικροτερός μου που έχω προσπαθήσει να κάνω κάτι με χώρισε γιατί "δεν τον θέλω αρκετά", δηλαδη δεν του στέλνω μυνηματα ολη μερα και δεν τον παιρνω τηλέφωνο συχνά.
Αυτός από την πρώτη μερα μου έλεγε πως με αγαπάει και επαιρνε 10 τηλέφωνα και εστελνε και 20 sms τη μερα για να μου πει πόσο του λέιπω και πόσο με αγαπάει. Αν ημουν στη δουλειά ή αν κοιμόμουν και δεν απαντούσα, ρώταγε γιατί τον γράφω και γιατι δεν βρίσκω χρόνο για αυτόν. Ηθελα να τον χωρίσω στην βδομάδα είναι η αλήθεια αλλά δεν ήξερα πως και αυτό με βόλεψε. Ελα όμως που μετά επέστρεψε και μου είπε ότι "ήταν τεστ για να δει πόσο τον θέλω και απέτυχα γιατί δεν τον κυνήγησα". Θα μου πειτε γιατί ασχολιόμουν, αλλά εκείνο το διάστημα με ενδιέφερε πολύ περισσότερο το γεγονός ότι ήταν απίστευτα κούκλος, πολύ "προικισμένος", αθλητης και "με είχε βασίλισσα" από τον χαρακτήρα του. Αφού λοιπόν τελειωνει αυτό, ερχεται στη δουλειά μου μετά από μήνες (εγώ μόνη μου όλο τον καιρό) και λεει ότι έψαξε όλα τα *μαγαζιά του είδους* γιατί δεν ήξερε σε ποιό είμαι και ήθελε να με βρει. Μου λέει πως άλλαξε, σοβάρεψε και κατάλαβε ότι αυτά που έκανε ήταν βλακείες. Βλέποντας το πόσο προσπάθησε, λέω άντε να δώσουμε μια ευκαιρία γιατί αν όντως ισχύει το ότι αλλαξε, εχει όλο το πακέτο και είναι κελεπούρι. Συμφωνώ να βγούμε λοιπόν και τι βλέπω? Είναι αλλοί 6-7 εκεί, φιλοι και φιλες του, ολοι μου λένε ότι εχουν ακουσει τα καλυτερα και οτι με αγαπάει πολύ και τα σχετικά...Συγκινητικό μεν, αλλά τα χειρότερα ήρθαν μετά. Ο τρόπος συμπεριφοράς όλων είναι παιδαιρώδης μέχρι αηδίας. Δεν μπορώ να το περιγράψω, αλλά παρατηρήστε μια μεγάλη παρέα από γυμνασιόπαιδα σε καφετέρια και θα καταλάβετε τι εννοώ. Αφού λοιπον νιώθω άβολα, δεν έχω τι να πω και συνειδητοποιώ ότι τίποτα δεν άλλαξε, φευγω γιατί οντως είχα να παω στη δουλειά και για το υπόλοιπο διμηνο συστηματικά αγνοούσα τις ορδες επικοινωνίας του έρχονταν από το μέρος του. Ηταν λοιπόν απορριψη μέσω απάθειας. Ξέρω ότι δεν είναι ωραίο, αλλά δεν καταλάβαινε το "δεν ταιριάζουμε" που ήταν η αλήθεια και από το να του πω μια βλακεια, απλά δεν έλεγα τιποτα.

:hehe: χαχα, φοβερή ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
οχι γιατι ο φίλος μου νόμιζε οτι ήδη τα έχουν... ;)

ps. και κάτι που άκουσα εγώ... "εισαι πολύ καλός, γλυκός και τρυφερός για μένα..." (???????????????????) ερώτηση προς τον γυναικείο πλυθησμό του φόρουμ... Αυτό μεταφράζεται ως α. είσαι μαλaκας β. είμαι μαζόχα και δεν εχεις πάρει γραμμή τίποτα με αποτέλεσμα να άρχίσω να σε βαριέμαι γ. οτι και να πεις και να κάνεις... τελειώσαμε εδω, τελειώσαμε εδώ, μπορείς πια να πάς στο καλό!

μάλλον το τρίτο δυστυχώς. πάντως πρέπει η κοπέλα να είναι πολύ βλαμμένη για να κάνει σχέση με κάποιον που δε γουστάρει και στο τέλος να το παίξει θύμα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
¨θέλω να χωρίσουμε... είναι το καλύτερο για σενα¨...

και το άκουσα απόψε.. :confused:
Είναι πολύ συνηθισμένη ατάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top