Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το 16. Γενικα δεν βαζω πολλα αρχεια μεσα, δηλαδη εχω καπου 150 τραγουδια ουτε τραβαω τοσες πολλες φωτο και μου φτανει. Το μονο του μειονεκτημα ειναι το GPS κι αυτο σε καποιες παρτιδες (που η LG το φτιαχνει σε 2 εργασιμες)



Ειδικα τωρα στα 260 ειναι vfm. Το G3 εχει 60€ παραπανω στα 16GB (που εχει 2GB μνημη) και εχουν ακουστει παρα πολλα παραπονα, για μειωμενη αποδοση μπαταριας, για κολληματα κλπ. Το ιδιο και για το Galaxy S5. Αν δεν εχεις τρελα με τα specs (που τοτε παιρνεις 8πυρηνο κινεζικο) και δεν εχεις να διαθεσεις πολλα χρηματα, το G2 ειναι μια εξαιρετικη συσκευη ακομα και σημερα. Δεν υπαρχει χρηστης του που να εχει σοβαρα παραπονα

Στην ίδια κατηγορία είναι το opo για τους ψαγμένους!!! Μακράν καλύτερο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μόλις σήμερα παράγγειλα το 16άρι και εγώ :clapup:

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :redface::D

Καλοριζικο :D

Στην ίδια κατηγορία είναι το opo για τους ψαγμένους!!! Μακράν καλύτερο!;)

Σερβις στην Ελλαδα εχει; Ή ειναι σαν τα xiaomi που πρεπει να τα στειλεις στην αλλη ακρη της γης για να στο επισκευασουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το δεύτερο το οποίο είναι - αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει τρομερά προβλήματα όπως πχ με επώνυμες σειρές! Θεωρώ ότι ειναι καλό το tradeoff μπροστά στα specs. Σίγουρα δεν απευθύνεται σε casual user!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το δεύτερο το οποίο είναι - αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει τρομερά προβλήματα όπως πχ με επώνυμες σειρές! Θεωρώ ότι ειναι καλό το tradeoff μπροστά στα specs. Σίγουρα δεν απευθύνεται σε casual user!

Ειμαι πολυ επιφυλακτικος με συσκευες που δεν εχουν σερβις στην Ελλαδα, μπορει να παρεις την σουπερ ντουπερ συσκευη που να μην εχει βγαλει κανενα θεμα μεχρι τωρα και να σου τυχει ελαττωματικη, σε αρκετες παρτιδες βγαινουν και σκαρτα. Οσο για τα specs, αν δεν "δενουν" καλα με το λογισμικο δεν λενε τιποτα. Αυτο φοραει CM ή custom UI made in china?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο! Φοράει official CM! Το strong point του για μένα ήταν ότι με το root δεν χάνεις εγγύηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο! Φοράει official CM! Το strong point του για μένα ήταν ότι με το root δεν χάνεις εγγύηση!

Νομιζω πως μονο στα Samsung χανεις εγγυηση αν κανεις root. Τα υπολοιπα επανερχονται και αν εχεις προβλημα hardware πιθανως να μην το ελεγξουν καθολου. Βεβαια το σημαντικο οταν αγοραζεις ενα τηλεφωνο ειναι να σου παρεχει μια τουλαχιστον ικανοποιητικη, αν οχι καλη, εμπειρια χρησης χωρις να το πειραξεις. Αν εσυ θες μετα να του αλλαξεις τα φωτα οκ, δικαιωμα σου, αλλα να μην ειναι αναγκαιο. Εγω πχ εκανα στο G2 root για να βελτιωσω καποια πραγματα, να αφαιρεσω bloatware κλπ, αλλα δεν ητνα και αναγκαστικο. Σε κατι Sony ομως, ειδικα παλιοτερα, ή στο S3 ηταν μονοδρομος, αλλιως λαγκαρε και στον dialer :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Αυτό που έβαλες λέει για το ΚΝΟΧ της Samsung.
Από που προκύπτει ότι οι άλλες εταιρίες δεν σου ακυρώνουν την εγγύηση αν κάνεις root? Έγραψες ότι ΜΟΝΟ στα Samsung χάνεις την εγγύηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτό που έβαλες λέει για το ΚΝΟΧ της Samsung.
Από που προκύπτει ότι οι άλλες εταιρίες δεν σου ακυρώνουν την εγγύηση αν κάνεις root? Έγραψες ότι ΜΟΝΟ στα Samsung χάνεις την εγγύηση.

α μαλιστα. καταλαβα λαθος την ερωτηση σου.

τα υπολοιπα κινητα δεν εχουν καποιο παρομοιο συστημα απο οσο ξερω, μαλιστα εχω παει κι εγω τηλεφωνο στο σερβις που ειχε γινει root, Sony συγκεκριμενα και επισκευαστηκε κανονικοτατα χωρις κανενα απολυτως προβλημα. φυσικα το πηγαινεις αφου το εχεις επαναφερει σε stock κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
α μαλιστα. καταλαβα λαθος την ερωτηση σου.

τα υπολοιπα κινητα δεν εχουν καποιο παρομοιο συστημα απο οσο ξερω, μαλιστα εχω παει κι εγω τηλεφωνο στο σερβις που ειχε γινει root, Sony συγκεκριμενα και επισκευαστηκε κανονικοτατα χωρις κανενα απολυτως προβλημα. φυσικα το πηγαινεις αφου το εχεις επαναφερει σε stock κατασταση.


μήπως έχει να κάνει με το πώς δεν το πήραν χαμπάρι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
μήπως έχει να κάνει με το πώς δεν το πήραν χαμπάρι; :P

Γενικα τιποτα δεν αποκλειεται, δεν ξερω αν επαναφερεις το τηλεφωνο σε στοκ κατασταση αν μενουν "ιχνη" οτι το εχεις κανει root, παντως δεν εχουν δημιουργησει σε κανεναν προβλημα με αυτη την αιτιολογηση. Πιο πολυ τα κλασικα παιζουν του στυλ "Το τηλεφωνο σας κυριε εχει παρει υγρασια οποτε κανει Χ ευρω η επισκευη" και αμα παιξει λιγο καντηλι ως δια μαγειας η υγρασια φευγει και στο φτιαχνουν τσαμπα :P

Στα Σαμσουνγκ ομως αν κανεις root, θα φαινεται παντα λογω του Knox. Και δεν σε καλυπτει ξανα η εγγυηση. Και πολυς κοσμος πειραξε το τηλεφωνο του εν γνωσει του οτι εχασε την εγγυηση επειδη κολλαγε κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θέλω το samsung galaxy s4 mini και ο μπαμπάς μου δεν δέχεται να το ανταλάξει με το δικό μου. Δράμα. :'(

Νταξ είπα το παραλλήρημα μου, συνεχίστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θέλω το samsung galaxy s4 mini και ο μπαμπάς μου δεν δέχεται να το ανταλάξει με το δικό μου. Δράμα. :'(

Νταξ είπα το παραλλήρημα μου, συνεχίστε. :P

Γλυκούλι :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Τι λέτε για iphone 5c? πλησιαζει καθολου το 5s?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το Iphone 5s είναι κατασκευαστικά ανώτερο και προσφέρει καλύτερες επιδόσεις λόγω καλύτερου επεξεργαστή(A8 vs A7) και καλύτερου υποσυστήματος γραφικών.Αναλυτική σύγκριση των 2 τηλεφώνων :https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5690&idPhone2=5685
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Me 500 ευρω που κανει το iphone 5s εχεις ιδεα τι μπορεις να παρεις? Αληθεια μην δωσεις τσαμπα λεφτα για κατι που δεν αξιζει πια! Eδω ειναι καποια κινητα που το πατανε κατω για παρα πολυ.. και στα 400 ευρω ολα !


https://www.skroutz.gr/s/3765221/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB.html
https://www.skroutz.gr/s/5745236/HTC-Desire-Eye-16GB.html

Και το s5 βασικα με 350 ευρω το ξεπερναει κατα την γνωμη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 300 ευρώ για οποιαδήποτε κινητό android και ειδικά samsung.

Για android δες αυτό: https://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html?from=catspan
Για iPhone συμφωνώ μαζί σου: https://www.skroutz.gr/s/4763156/Apple-iPhone-5C-8GB.html?from=catspan

To iPhone 5s δεν θα το έπαιρνα αυτή τη στιγμή. Θα πήγαινα κατευθείαν στο 6, 6 plus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Me 500 ευρω που κανει το iphone 5s εχεις ιδεα τι μπορεις να παρεις? Αληθεια μην δωσεις τσαμπα λεφτα για κατι που δεν αξιζει πια! Eδω ειναι καποια κινητα που το πατανε κατω για παρα πολυ.. και στα 400 ευρω ολα !


https://www.skroutz.gr/s/3765221/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB.html
https://www.skroutz.gr/s/5745236/HTC-Desire-Eye-16GB.html

Και το s5 βασικα με 350 ευρω το ξεπερναει κατα την γνωμη μου!

Οντως αυξηθηκε η τιμη του 5S, ειχε παει στα 430 περιπου που ηταν αρκετα προσιτη.

Ομως τι εννοεις το πατανε; Για εξηγησε λιγο γιατι το iPhone 5S ειναι ενα εξαιρετικο τηλεφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 300 για android αλλά αξίζει να δώσεις 700 για iphone; ρε θα τρελαθούμε τελείως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top