Ακοινώνητα ή ανέραστα άτομα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, αφορμή για τον προβληματισμό μου είναι μια... ας πούμε φίλη μου. Οι γονείς της με παίρνουν τηλέφωνο εδώ που είμαι, ενώ όλοι είναι Ελλάδα, και με ρωτάνε αν είναι καλά, γιατί Σάββατο βραδυ δε βγήκε, ενώ είναι 21, δε θα πρέπε να έχει γκόμενους και να το γλεντάει σε αυτήν την ηλικία? Κι ενώ μέχρι εδώ είμαστε ok, το παιδί θέλει το χρόνο του... Με άγχωσαν, γιατί έχουν στο σόι (νομίζω ξαδέλφη η αδελφή της μαμάς της) μια, που κατέληξε υπό καταθλιπτική γεροντοκόρη με διατροφικές διαταραχές. Κι επειδή η φίλη μου τις μοιάζει εμφανισιακά, έχουν μπλεχτεί λίγο και φοβούνται μη γίνει το παιδί τους έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
οκ... το καταλαβαίνω αυτό... δεκτό αν και νομίζω ότι δεν πρέπει να επεμβαίνει κανείς γιατί μπορεί απλά ο άλλος να μην γουστάρει να βγαίνει με τις ...διαθέσιμες παρέες
[κάποια στιγμη στο πανεπιστήμιο η μόνη διαθέσιμη παρέα μου βρέθηκαν να είναι κάποιοι ... μπουζουκόβιοι...πήγα μία, πήγα δύο... την τρίτη προτίμησα να δω dvd μονη στο σπίτι παρασκευή και σάββατο από το να πηγαίνω κάπου που δεν γούσταρα... και την 4η και την 5η κοκ μη σου πω...]

προσωπικά το μόνο που θα έκανα θα ήταν να την παρακινήσω λίγο στο να βγαίνει, με το να την..σύρω για κανά καφέ ή κανά ποτό κτλ... τώρα να μπω στη διαδικασία προξενήτρας... ε και ποτέ (!), απλά ίσως λίγο της "τόνιζα" τη σχέση μου με ...διακριτικότητα ή έμπαινα στη διαδικασία του παιχνιδιού εν ώρα καφέ ("καλέ δεν είναι πολύ ωραίος ο απέναντι?"] καθαρά για να τις ...ταρακουνήσω λίγο αυτά το συναισθήματα... νομίζω πάλι...δεν είμαι και σίγουρη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ακραιο περιστατικο...
επειδη δε βγηκε σαββατο θορυβουνται και σε παιρνουν στην αλλη ακρη της ευρωπης?
εγω στα 21 παιζει να εβγαινα μια το διμηνο...
και απο κοινωνικοτητα γενικα, αλλο τιποτα..! το ξερεις απο πρωτο χερι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ξέρω 1 κοπέλα 25 χρονών, φίλη πολύ καλής μου φίλης. Δεν έχει κάνει ποτέ σχέση, δεν έχει καν ποτέ πιάσει το χέρι κάποιου για να στο πω έτσι. Εδώ και 2 χρόνια πάντως εκφράζει έμμεσα επιθυμία να γνωρίσει κάποιον, επειδή συν των όλων που ανέφερα, δεν έχει πει ποτέ "αυτός μου αρέσει". Βγαίνει συχνά, με συγκεκριμένα άτομα.

Κανονίσαμε να γνωρίσει τον κολλητό μου, θεωρούσα ότι πιθανώς να ταίριαζαν. Βρισκόμαστε εγώ, η κοινή φίλη, ο κολλητός, αλλά έλα που η άλλη να μην φαίνεται. Λίγο πριν είχε μιλήσει με την φίλη μου/της, είχε πει πώς ήταν ΠΟΛΥ αγχωμένη. Επειδή πέρναγε η ώρα της τηλ. και δεν το σήκωνε. Πήγαμε οι 3 μας για ποτό, αισθάνθηκα ΠΟΛΥ μ@λ@κ@ς κι είπα να μην ξανανακατευτώ σε τέτοιες π@π@ριές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Όσον αφορά το σπρώξιμο που είπαμε η γνώμη μου είναι ότι αν συμβαίνει καλό είναι να είναι διακριτικό. Κάποια στιγμή οι ίδιοι θα νιώσουν την ανάγκη για "βοήθεια" ;):).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά...
Τους εξήγησα ότι κι εγώ στα 20 μου, μετά τον πρώτο χωρισμό, είχα μία πολύυυ κλειστή και σπασικλιάρικη φάση...
Και έδωσα κι άλλα παραδείγματα, αν και δεν ξέρουν τους φίλους μου...
Θα δω μήπως την σπρώξω κι εγώ, όχι τόσο τώρα, αλλά για μετά... που λέει να μη φύγει τελικά εξωτερικό για μεταπτυχιακό, που πάντα ήθελε... μη μείνει κι άλλο εκεί που είναι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Σχωρνάτε με, αλλά δε μπορώ να κρίνω κανέναν για τις επιλογές του στη ζωή. Το τι είναι σωστό και τι όχι σε αυτά τα θέματα δεν μπορεί κανείς να το πει με σιγουριά. Πέρα από αυτό, δεν καταλαβαίνω τη σχέση μεταξύ ακοινώνητου και ανέραστου ανθρώπου. Μπορεί να συνυπάρχουν αλλά η ύπαρξη του ενός δεν προϋποθέτει και την ύπαρξη του άλλου. Ανέραστος είναι ο άνθρωπος που δεν έχει γνωρίσει τον έρωτα. Ακοινώνητος είναι αυτός που δεν κάνει εύκολα φίλους, που δεν "ανοίγεται" στους άλλους. Από την άλλη ένας ακοινώνητος άνθρωπος μπορεί να έχει σχέση.
Γενικά οι προσωπικές επιλογές του καθενός δεν με απασχολούν, πόσο μάλλον να τις σχολιάσω κιόλας.

Όσον αφορά τη φίλη σου γίδι (σόρρυ το είδα μετά, όλο βιάζομαι να απαντήσω :P ), δε νομίζω οτι απλά αν δε βγαίνει ο άλλος Σάββατο βράδυ ή αν δεν έχει σχέσηθα καταλήξει με όλα αυτά τα προβλήματα. Λογικό βέβαια να ανησυχούν οι γονείς της, είναι και μακρυά το παιδί τους, αλλά δε νομίζω οτι υπάρχει λόγος ανησυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidddaaa

Νεοφερμένος

Η aidddaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι το 'ακοινώνητα άτομα' δεν συνεπάγεται και 'ανέραστα'(και αντιστρόφως). Όσον αφορά στο 'σπρώξιμο' πιστεύω οτι είναι ανούσιο. Δεν μπορεις να ξέρεις τι έχει ο άλλος στο κεφάλι του και τη φάση μπορει να περνάει.. Έγω υγιές θεωρώ οτιδήποτε σε ευχαριστεί και σε ισοροπεί,είτε αυτό είναι τρελές γνωριμίες και ατελείωτα ξενύχτια είτε να κάθεσαι σπίτι μόνος( και να κάνεις ναργιλέ που λέει ο λόγος)!Εχω ακουστά για τις εξής περιπτώσεις: κοπέλα μέχρι τα 24 δεν είχε κάνει σχέση,στα 24 έκανε την πρώτη της που είχε άδοξο τέλος μετά από 6 μήνες. Στο καπάκι 6 μήνες μετά παντρεύτηκε τον δεύτερο!Αν θες να κάνεις σχέση και το επιδιώκεις θα σου ρθει(αργά η γρήγορα)σχεδόν μαθηματικά αποδεδειγμένο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, ναι, ότι οι σχέσεις είναι κάτι που απλά σου έρχεται αν είναι, και το από πού (κλαμπ, πάρτι, δουλειά, ταχυδρόμο), είναι γεγονός.

Μη με παρεξηγείτε, δεν ταυτίζω τα ανέραστα με τα ακοινώνητα άτομα. Κι εγώ πάντα κάποια σχέση είχα, αλλά παλιά ήμουν κανονικά ακοινώνητη.

Απλά ενώ εν γένει δε συμφωνώ με την τροχοδρόμηση της ζωής του άλλου, βλέπω ότι πού και πού ένα σπρώξιμο χρειάζεται.. Κι εμένα μου έχει κάνει καλό στο παρελθόν... κι ένας φίλος έλεγε χθες, συμπτωματικά, πώς πίεσε την αδερφή του να κάνει Erasmus και πόσο καλό της έκανε τελικά και τον ευχαριστεί... και τώρα πώς της βρήκε ο ίδιος μεταπτυχιακό και την οργάνωσε, γιατί αυτή ήταν σε μαλθακή φάση "έεεελα μωρέ" και δε θα πήγαινε πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νομίζω πως το έμμεσο ξεκούνημα είναι πολύ θετικό, αλλά χωρίς να δείξει σε κάποιον ότι τον θεωρείς παράξενο. Ήμουν 19 νομίζω ή 20 και σχέση δεν είχα κάνει, πέρα από φιλάκια και χαζά όταν ήμουν έφηβη. 1 φίλη μου με την οποία πια δεν κάνω παρέα με έπιασε και ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ. Ότι δεν το προσπαθώ, ότι αν ήμουν ηλίθια και άσχημη δεν θα μου έλεγε τίποτα, αλλά επειδή είμαι ωραία κι έξυπνη είναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ να μην κάνω κάτι και πρέπει να κινητοποιηθώ! Ξέρεις πώς αισθάνθηκα? Μάλλον καταλαβαίνεις.

Κι επειδή ξεκίνησα πιο αργά, στην προσπάθειά μου να κερδίσω τον χαμένο χρόνο, βγήκα ραντεβού και έκανα διάφορα με ακατάλληλα άτομα. Αλλά το διασκέδαζα. Οι φίλες μου όλες με σχέσεις κι εγώ να συζητώ με ποιόν φασώθηκα την προηγούμενη. Με αποτέλεσμα να είμαι η ανώριμη και πχ ο φίλος φίλης μου να φοβάται ότι αν βγούμε μαζί θα την παρασύρω! Εγώ! Που όσοι με ξέρετε έχετε δει πόσο χαμηλών τόνων είμαι!

Βασικά γι'αυτό δεν μου αρέσουν τα στερεότυπα. Ο καθένας κάνει κάτι όταν αισθανθεί έτοιμος κι εμείς βοηθάμε έμμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω κατα βαση ειμαι αντικοινονικος.Βαριεμαι το 99% των ανθροπων και τον τροπο σκεψεις τους.Δεν θα κατσω να πω ομως,"ειναι ολοι μ***ς" η κατι τετοιτο.Ο καθενας επιλεγει το φρομο του,για τους δικους του προσοπικους λογους.Ισως βεβαια καποιοοι να μην εχουν και ιδιαιτερη επιλογη,αλλα εκει αλλαζει το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Αλλά προτού φανεί αν όντως είναι έτσι, εσείς πώς νιώθετε για τέτοιες περιπτώσεις; Έχετε κάποιον κοντινό σας, που πρωτοέκανε σχέση στα 27; Έχετε κάποια φίλη, που αν βγει θα είναι με μία κολλητή, που εκείνο το βράδυ δε θα δει το αμόρε; Έχετε μιλήσει ποτέ με κάποιον τέτοιον για το πώς το αντιλαμβάνεται;
Πιστεύετε αλλάζει αυτό, είναι θέμα καλού συναπαντήματος...;
Η ηλικία που κάποιος κάνει για πρώτη φορά σχέση νομίζω ότι είναι και λίγο θέμα τύχης. Τουλάχιστον πχ μέχρι τα 20 . Το 27 ενδεχομένως να είναι κάπως τραβηγμένο , αλλά μάλλον συμβαίνει σε ανθρώπους που δεν είναι πολύ κοινωνικοί.
Καλώς ή κακώς δεν έχουν όλοι τον ίδιο χαρακτήρα και συνεπώς είναι αναμενόμενο να υπάρχουν αποκλίσεις και στις σχέσεις, τη διασκέδαση και τις παρέες.
Μέχρι τα 25 έχει πάντως αρκετές ευκαιρίες να γνωρίσει κανείς νέο κόσμο κυρίως λόγω των σπουδών και της πιθανής αλλαγής του τόπου διαμονής. Αργότερα που αρχίζει κανείς να δουλεύει , λογικά δεν πρέπει να μειώνονται αυτού του είδους οι γνωριμίες και να παγιώνεται πλέον ένας κύκλος φίλων -γνωστών? Αναρωτιέμαι τι γίνεται πλέον τότε? Και αν τότε όντως, πρέπει κάποιος να ανησυχεί..

Επίσης, πιστεύετε ότι οι φιλιες η η οικογένεια ενός ατόμου, όταν αυτό δείχνει να επαναπαύεται σε αυτές, υποκαθιστούν την ανάγκη του για δεσμό?
Γενικά δεν νομίζω ότι υποκαθιστούν πλήρως την ανάγκη για δεσμό, όμως σε ένα βαθμό μειώνουν τη μοναξιά που θα ένιωθε το άτομο αν αυτές οι άλλες φιλικές και οικογενειακές σχέσεις δεν υπήρχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σχωρνάτε με, αλλά δε μπορώ να κρίνω κανέναν για τις επιλογές του στη ζωή. Το τι είναι σωστό και τι όχι σε αυτά τα θέματα δεν μπορεί κανείς να το πει με σιγουριά. Πέρα από αυτό, δεν καταλαβαίνω τη σχέση μεταξύ ακοινώνητου και ανέραστου ανθρώπου. Μπορεί να συνυπάρχουν αλλά η ύπαρξη του ενός δεν προϋποθέτει και την ύπαρξη του άλλου. Ανέραστος είναι ο άνθρωπος που δεν έχει γνωρίσει τον έρωτα. Ακοινώνητος είναι αυτός που δεν κάνει εύκολα φίλους, που δεν "ανοίγεται" στους άλλους. Από την άλλη ένας ακοινώνητος άνθρωπος μπορεί να έχει σχέση.
+1

Προσωπικά θεωρώ ότι το 'ακοινώνητα άτομα' δεν συνεπάγεται και 'ανέραστα'(και αντιστρόφως). Όσον αφορά στο 'σπρώξιμο' πιστεύω οτι είναι ανούσιο. Δεν μπορεις να ξέρεις τι έχει ο άλλος στο κεφάλι του και τη φάση μπορει να περνάει..
+1

Θα με χαρακτήριζα ακοινώτο-αντικοινωνικό(:P) .Το "σπρώξιμο" αρκετές φορές επιδράει αρνητικά στο άτομο.Τουλαχιστον σε εμένα.(οσο διακριτικό κι αν ειναι).Επιδρά στην ψυχολογία σαν να σε πίεζουν να κανεις κατι με ζόρι, οσο διακριτικα κι αν νομιζουν οτι το κανουν.
Οι σχεσεις του παρελθόντος μου ειχαν γινει χωρις σπρώξιμο απο τριτους κι ετσι μπορούσα και χειριζομουν την κατάσταση χωρις να νιώθω πιεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αμα με σπρωχνουν σε ανηφορα, δε φερνω αντισταση . Αν ειναι κατηφορα ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasa

Νεοφερμένος

Η sasa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
και γω δεν εχω κανει και τρελες σχεσεις στην ζωη μου.
ειμαι 25 και η πρωτη μου φορα ηταν με αρραβονιασμενο εγω στα 18 και αυτος στα 35.κρατησε περιπου στα κρυφα 1 χρονο.
η δευτερη σχεση μου ηταν πολυ αργοτερα και μετα απο αρκετο καιρο μοναξιας και κρατησε 3 μηνες, μετα παλι απο αρκετο καιρο μονη εκανα μια φαση ενα βραδυ και τελος η τελευταια μου σχεση ηταν μια που κρατησε 4 μηνες περιπου.
απο τοτε δεν εχω κανει αλλη σχεση γιατι δεν το ηθελα κιολας αλλα τους τελευταιους μηνες το θελω πολυ:)
δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο η οχι εχω καποιους φιλους που εχουν συνεχως μια σχεση και δεν βρισκουν φυσιολογικο αυτο που κανω εγω μ έχουν πει ακομη και ανεραστη η ανοργασμικη και με πληγωσε αληθεια αυτο πολυ.
δεν θεωρω πως ειμαι και καλογρια απλος εχω καποια στανταρ στην ζωη μου δεν θελω να εχω μια σχεση απλος για να την εχω αν καταλαβαινετε τι εννοω..
αλλοι με ρωτανε πως αντεχω τοσο καιρο χωρις σεξ..μα δεν θεωρω το σεξ πρωταρχικο σε μια σχεση, για μενα αυτη την στιγμη ειναι πιο σημαντικο να εχω εναν ανθρωπο διπλα μου να νοιαζεται πραγματικα και μετα ολα τα αλλα ερχοντε..
δεν ξερω, αλλοι το θεωρουν σωστο αλλοι τρελο αυτο που λεω :)
πιστευω στην ζωη δεν υπαρχει πρεπει αλλα μονο θελω. ειμαστε ελευθεροι να κανουμε οτι νιωθουμε εμεις καλα δεν πρεπει ν ακολουθουμε το πρεπει και το δεν ειναι φυσιολογικο. ποιος ειναι καταλληλος να κρινει ποιο ειναι το σωστο και το λαθος στην ζωη του καθενος?
εγω ειμαι μονη αυτη την περιοδο, μου αρεσε καποιος δεν εγινε τιποτα και ουτε προκειται να γινει στεναχωρηθηκα αλλα προχωραμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά,είχα διαβάσει μια έρευνα που έλεγε πως 4 στους 10 άνδρες είναι εξωστρεφείς και 6 στους 10 εσωστρεφείς,ενώ 6 στις 10 γυναίκες είναι εξωστρεφείς και οι υπόλοιπες 4 στις 10 εσωστρεφείς. Οπότε δεν μιλάτε για κάποιο σπάνιο φαινόμενο. Εξάλλου, με όλα αυτά που μπορεί να κάνει σήμερα κάποιος στο σπίτι του δεν είναι και πολύ παράλογο να μην βγαίνει κάθε μέρα για διασκέδαση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Για τον εαυτό μου θα έλεγα οτι είμαι αρκετά ακοινώνητη. Αφού χώρισα πριν λίγο καιρό αποφάσισα να το "πάρω αλλιώς" και να προσπαθήσω να γίνω πιο κοινωνική. Και το κατάφερα, γνώρισα νέους ανθρώπους κι έκανα πράγματα που δε φανταζόμουν ποτέ οτι θα κάνω. Αλλά τελικά ποτέ μη λες ποτέ.;)

Πάντως με εκνευρίζει αυτό το στερεότυπο με το Σάββατο βράδυ που πρέπει οπωσδήποτε να πας να χτυπηθείς στακλαμπ ή να πετάξεις λουλούδια στα μπουζούκια για να μη σε πουν προβληματικό. Πολλές φορές έχω προτιμήσει να μείνω σπίτι το Σάββατο να δω καμιά σειρά, να κοιμηθώ λίγο παραπάνω, να ακούσω τη μουσική μου. Τουτέστιν, ο καθένας κάνει αυτά που γουστάρει γιατί η ευτυχία είναι υποκειμενική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Ο φίλος μου έκανε πρώτη φορά σχέση και όλα όσα περιλαμβάνονται σε αυτή στα 24.Προσωπικά δε το βρίσκω παράλογο,οι άνθρωποι διαφέρουμε.Με άλλους ρυθμούς πετυχαίνουμε επαγγελματικά,κάνουμε σχέσεις και προχωράμε στη ζωή.Δεν έχουμε όλοι ακριβώς τις ίδιες ανάγκες...:clapping:Και η επιτυχία που έρχεται αργότερα δεν είναι αποτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν είναι θέμα αναγκών και το να κάνεις σχέση δεν συνδέεται με κανένα τρόπο με την επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
δεν είναι θέμα αναγκών και το να κάνεις σχέση δεν συνδέεται με κανένα τρόπο με την επιτυχία

Η επιτυχία πήγαινε για τον επαγγελματικό τομέα που ανέφερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top