Διακοπές με τον/την καλό/ή ή με φίλους;

Φίλοι ή σύντροφος στις διακοπές
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν μπορείτε να πάτε 1 εβδομάδα μόνο διακοπές αυτή θα ήταν με την παρέα σας η με τον/την σύντροφο σας. Μπορείτε να επιλέξετε 1 απο τα 2 και δεν μπορειτε να πειτε και τα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικα να σου πω την αλιθια αυτην την στιγμη θα προτιμουσα με τους φιλους μου αλλα ισως μεγαλονοτας να αλλαξει αυτο οποτε ειμαι ο τυποος με τα κουμπακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ θα προτιμούσα να πάω με τον σύντροφο μου παρά με τη παρέα μου καθώς το θεωρώ ποιό ξεχωριστό, επίσης αν πήγαινα με τον σύντροφο, δε θα μου έλειπε και τόσο η παρέα, ενώ αν πήγαινα με τη παρέα, θα γινόταν το αντίθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πέτρο δεν έχεις καθόλου άδικο. Στην τελική όντως δεν νομίζω ότι για 1 εβδομάδα μπορεί να σου λείψει η παρέα

Dark_Kronos Εσύ είσαι παλικάρι μου ο κουμπάκιας τελικά?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Πέτρο δεν έχεις καθόλου άδικο. Στην τελική όντως δεν νομίζω ότι για 1 εβδομάδα μπορεί να σου λείψει η παρέα

Dark_Kronos Εσύ είσαι παλικάρι μου ο κουμπάκιας τελικά?:)
Οχι, μονο στο συγκεκριμενο ερωτιμα εγικα κουμπακιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Tο παν είναι να έχεις προτεραιότητες.
Στις διακοπές προτεραιότητα είναι να μή με σέρνουν ντάλα μεσιμέρι για μπάνιο και ξεφλουδίζω σαν το φίδι μετα οπως κάνει η παρέα μου... μαλλον θα τουμπάρεται πιο εύκολα η σύντροφος να παμε πιο πρωί, η μπορεί και να μήν τη νοιάζει. Σύν οτι την παρέα μου την βλέπω καθημερινά. Αρα σύντροφος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Λοιπόν, εγώ θα προτιμούσα να πάω με τον σύντροφο μου παρά με τη παρέα μου καθώς το θεωρώ ποιό ξεχωριστό, επίσης αν πήγαινα με τον σύντροφο, δε θα μου έλειπε και τόσο η παρέα, ενώ αν πήγαινα με τη παρέα, θα γινόταν το αντίθετο...
Συμφώνω 10000000000000000% , πιστεύω ότι σε μια σχέση το ζευγάρι δεν πρέπει να τους ενώνει μόνο ο έρωτας, αλλά και μια δυνατή φιλία.....

Υ.γ.: Θα προτιμούσα με την συντροφό μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Όταν ο/η σύντροφος είναι και καλός φίλος και καλό παρεάκι (δηλαδή αναφέρομαι σε μία καλή και υγιή σχέση) τότε σαφώς και προτιμώ τον/την σύντροφο γιατί τα συνδυάζει όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω δαγκωτό συντροφό! Για μένα ο σύντροφος μου είναι και ο καλύτερος μου φίλος άρα αν πάω μαζί του διακοπές τα έχω και τα 2! Άσε που δεν μπορώ να διανοηθώ οτι ηθελημένα θα είμαστε μια εβδομάδα χώρια! Αρκει που είμαστε τόσο καιρό χωρια χωρίς να το θέλουμε. :(
Πάντως gademis το μπάνιο ντάλα μεσημέρι είναι ο,τι καλύτερο αν και ανθυγειινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
αυτον τον καιρο συγουρα ψηφιζω με τον συντροφο μου αλλα παντα περναω καλα με την κοριτσοπαρεα μου (και μου χουν λειψει πολυ και αυτες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Με την σύντροφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αν και όσες φορές έτυχε καλοκαίρι να έχω σχέση πήγα μία ξεχωριστά με παρέα και μία με σύντροφο..Σε αυτή την περίοδο της ζωής μου που είμαι συνέχεια με την κοριτσοπαρέα (α..και δεν υπάρχει σύντροφος) εννοείται ότι θα πήγαινα με σύντροφο διακοπές 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Με την κοπέλα μου. (Εαν φυσικά είχα!!!)
Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχω πάει ποτέ διακοπές μόνος με τη κοπέλα μου (όταν είχα).
Πάντως θα πήγαινα με την κοπέλα μου μόνο στην περίπτωση που η σχέση μας ήταν ψιλοσταθερή. Δηλαδή όχι με κάποια με την οποία θα ήμασταν μαζί κάνα δίμηνο το πολύ. Αν δεν είσαι με τον άλλο αρκετό καιρό και πας κάπου μόνο με αυτόν/ή υπάρχει ενδεχόμενο να δημιουργηθούν προβλήματα λόγο του ότι δεν έχει ζήσει ο ένας τον άλλο αρκετά ώστε να γνωρίζει τα κουσούρια του.
Προσωπική άποψη πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, μονόδρομος η παρέα ως απάντηση :ermm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
από την στιγμή που στην Αθήνα δεν έχω δικό μου σπίτι και μένω με τους γονείς μου προτιμώ να πάω με την κοπέλα μου, να μπορούμε να μένουμε μάζι για μέρικες μέρες. Βέβαια η ανδροπαρέα έχει άλλο χαβαλέ και χάρη... Εξαρτάται από την γενικότερη κατάσταση που βρίσκεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα με τα δεδομένα που έχω τώρα,
εγώ θα πήγαινα με το αγόρι μου
αν είχα μια σχέση απλα για να περνάω καλά θα πήγαινα με φίλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ανάλογα... Σε ποιόν θα ήθελα να αφιερώσω περισσότερο χρόνο. Μπορεί με τον σύντροφο να είσαι κάθε μέρα και να έχεις χαθεί με τα φιλαράκια και να θέλεις να περάσεις λίγο χρόνο μαζί τους... όπως και το αντίστροφο. Οι διακοπές δηλαδή να είναι μια ευκαιρία για το ζευγάρι να έρθει πιο κοντά και να περάσουν μαζί περισσότερες ώρες!

είμαι και στα δυο λοιπόν και επειδή αυτή την εποχή κοπέλα δεν υπάρχει και το πρόγραμμα όλης της παρέας είναι λίγο αλλόκωτο θα ψηφίσω οτι είμαι ο τύπος με τα κουμπάκια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Μμμμμμ... Μαλλον θα πήγαινα και με τουσ δύο αν μπορούσα και συγχρόνως αν γινόταν... Δεδομενου ότι είμαι μόνη σαν το λεμόνι αυτόν τον καιρό, μεγάλη μπουκιά τρώω, μεγάλη κουβέντα δε λέω... Αλλά ελπίζω όσο ερωτευμένη και αν θα ειμαι να μην ξεχάσω ποτέ τουσ φίλουσ μου και πάντα να βρίσκω χρόνο για διακοπές μαζί τουσ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Είχαμε αποφασίσει με τη σύντροφο να πάμε διακοπές με παρέα (δηλαδή και τα 2 ταυτόχρονα).. Τελικά δεν έκατσε και πήγαμε οι 2 μας και ήταν πολύ καλύτερα γιατί αποφασίζαμε μόνοι μας πως θα αξιοποιήσουμε το χρόνο μας (δλδ δεν έπρεπε αν π.χ. ήταν βράδι να πάμε όλοι μαζί στην Α ταβέρνα όπως θα γινόταν με παρέα). Οπότε ψηφάω με σύντροφο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχω κάνει διακοπές και με τον σύντροφο μόνο ενώ είχα φίλες/ους, και με την παρέα μόνο ενώ είχα σύντροφο, και με τους δύο ταυτόχρονα, και γενικά έχω δοκιμάσει όλες τις εκδοχές....

Δε μπορώ να απαντήσω κάτι συγκεκριμένο γιατί υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες που καθορίζουν το με ποιόν θα πάω διακοπές...
Καταρχάς η διάθεση - ψυχολογία που βρίσκομαι την συγκεκριμένη περίοδο...
Κατά δεύτερον πόσο παλιά ή νέα είναι η σχέση... αν κάνω σχέση 15 μέρες πριν τις διακοπές... ε sorry αλλά είναι βέβαιο ότι θα πάω με τις φίλες μου...
Αν έχω σχέση ένα χρόνο.. είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα οργανωθεί κάτι ομαδικό...
Αν δεν γίνεται για Χ - Ψ λόγους να οργανωθεί κάτι ομαδικό, θα προσπαθήσω να μοιράσω τον χρόνο των διακοπών μου.... αν πάλι δεν γίνεται ούτε αυτό γιατί έχω 5 μέρες διακοπές όλες κι όλες... ε μάλλον δε θα πάω πουθενά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top