Προφορικά Zertifikat (B1)

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια την αλλη εβδομαδα δινω προφορικα στο τσερτιφικατ... για να πω την αληθεια το φοβαμαι λιγο μονο και μονο για το θεμα που μπορει να βαλλουν (π.χ. αναλυση μιας γραφικης παραστασης...)αλλα πιο πολυ με τρομαζει το γεγονος οτι επειδη εκανα ιδιαιτερα δν θα ξερω καθολου το αλλο ατομο που θα ειναι μαζι μου.(αν θα μιλαει περισσοτερο η λιγοτερο απο εμενα και το κυριοτερο αν θα υπαρχει καλη συννενοηση):'(η γνωμη σας θα μου ηταν πολυ σημαντικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κοιτα εγω ειχα παει μονη μου(εδινα σεπτεμβρη του 2007 :P)αλλα θυμαμαι οτι μου ειχε πεσει ν ααναλυσω γραφικη παρατσαση!δεν ηταν τιποτα!απλα λες τι δειχνει σε 2-3 σημεια και μετα μου εκανε μια σχετικη ερωτηση....ασε εδω της ειχα πει πριν οτι ειμαι καλη στη γεωγραφια και η ερωτηση ειχε να κανει με γεωγραφικες γνωσεις...ευτυχως δεν πεταξα μαλακια γιατι ειμαι ασχετη απο γεωγραφια...τεσπα :P
παντως με ειχαν ρωτησει για την ιστορια του βερολινου....η καθηγητρια μου ειχαν πει οτι δεν τα ρωτανε αυτα και δεν ηξερα τι να πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianale

Νεοφερμένος

Η ilianale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια δίνω αύριο προφορικά Β1...ξέρει κανείς στα προφορικα στο teil 1 και στο teil 2 αν μας κάνει απλά ερωτήσεις ο εξεταστής ή αν κάνουμε διάλογο με τον διπλανο μας?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τον Σεπτέμβριο που είχα δώσει εγώ και τα 3 teil τα κάναμε μαζί με τον διπλανό μας και οι εξεταστές απλώς άκουγαν.

Καλή επιτυχία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianale

Νεοφερμένος

Η ilianale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!:) Αν και έχω αγχωθεί λιγάκι τωρα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι, δεν είναι τίποτα το δύσκολο.:)

Και εγώ τότε νόμιζα ότι τα πήγα χάλια και τελικά το πέρασα με καλό βαθμό.^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianale

Νεοφερμένος

Η ilianale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ωραία..Μπράβο!!;)

να ρωτήσω και κάτι ακόμα??στην αρχή τις προσωπικες ερωτήσεις τις κανατε μεταξύ σας σωστά??Θυμάσαι παραδειγμα τι ρωτούσατε??ήταν δύσκολο??δηλαδη όνομα,απο που ειναι,που μενει κλπ??ευχαριστω παρα πολυυ!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
οχι ευκολα ειναι
Goethe B1 Teil 2/3
Goethe B1 Teil 3/3
Goethe B1 Teil 1/3

[urlhttps://www.youtube.com/watch?v=k1Iz6gAC3EA&playnext=1&list=PL704498DEAB0BD948

πατα στο youtube zertifikat b1 και θα δεις προφορικα αυτο προσπαθουσα να βαλω αλλα δεν τα καταφερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ilianale

Νεοφερμένος

Η ilianale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστω Στελλα95!!Έδωσα προχθες..και τελικα όλα ήταν σε συζήτηση με τον διπλανό μας..η αλήθεια είναι οτι οντως ηταν σχετικα ευκολα..παρόλο που ο διπλανος μου έτυχε να μην μιλαει σχεδον καθολου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ευχαριστω Στελλα95!!Έδωσα προχθες..και τελικα όλα ήταν σε συζήτηση με τον διπλανό μας..η αλήθεια είναι οτι οντως ηταν σχετικα ευκολα..παρόλο που ο διπλανος μου έτυχε να μην μιλαει σχεδον καθολου!!

ενταξει μην ανχωνεσαι αυτοι μπορουν να καταλαβουν ποιος ξερει και ποιος οχι
και επισης ξερουν ποιος μπορει να μιλησει αν ο διπλανος δεν μιλαει..
μια τετοια περιπτωση ετυχε και με εμενα που ημουν με την κολλητη μου και ειχαμε ανχωθει και δεν πολυμιλουσαμε
ειχα στεναχωρηθει αλλα τελικα ειχα περασει προφανως γιατι καταλαβαν οτι εγω ηξερα απλα δεν με βοηθουσε η ολη κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top