Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω ενημέρωση του προφίλ μου στις νέες λειτουργίες;
πχ αυτό με τα νέα των φίλων στα δεξιά, δεν μου εμφανίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω ενημέρωση του προφίλ μου στις νέες λειτουργίες;
πχ αυτό με τα νέα των φίλων στα δεξιά, δεν μου εμφανίζεται.

Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις εσύ την ενημέρωση, θα την κάνει μόνο του το facebook κάποια στιγμή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις εσύ την ενημέρωση, θα την κάνει μόνο του το facebook κάποια στιγμή!
Οντως και μακαρι να μην κανει και σε μενα;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Οντως και μακαρι να μην κανει και σε μενα;p

Ναι, γιατί είναι αρκετά κουραστικό και άχρηστο να βλέπεις και το παραμικρό like που κάνουν οι φίλοι σου! Πφφφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ξερει κανεις πως γινεται να μην εμφανιζονται προτεινομενοι φιλοι στα δεξια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ξερει κανεις πως γινεται να μην εμφανιζονται προτεινομενοι φιλοι στα δεξια?

κανεις λογκ άουτ και δεν ξαναμπαίνεις ποτέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
κατι πιο εφικτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πεταλουδίτσα, δε νομίζω πως υπάρχει κάποια επιλογή -απ' όσο κοίταξα εγώ, τουλάχιστον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κατι πιο εφικτο;


Ε κράτα μόνο φίλους που δεν έχουν κανέναν άλλο φίλο. Έτσι τα mutual friends θα είναι ...μηδέν και δεν θα εμφανίζεται κανείς. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Σιγουρα ανοιξατε θεμα για facebook αλλα θελω να ρωτησω κατι συγκεκριμενο.Ρε παιδια εκανα το λαθος να ανοιξω λογαριασμο στο facebook πριν κανα 3 χρονια (ενω κατα βαθος ημουν κατα αυτου του φακελωματος, τεσπα ειχα τους λογους μου τοτε και ανοιξα εναν...αναθεμα την ωρα!). Σπανια εμπαινα φυσικα, φιλους μετρημενους στα δαχτυλα και γενικα σχεδον καμια σχεση οπως καποιοι αλλοι. Αρχισε πλεον να μου τη "δινει" εστω και αυτη η μικρη επαφη που ειχα και γενικα το ολο τρυπακι του facebook. Οι ερωτησεις ειναι οι εξης:
1)Μπορει καποιος να κλεισει τελειως το λογαριασμο του (σαν να μην υπηρχε ποτε), οχι απλα να τον απενεργοποιησει ;
2) Ακομα και αν κλεισεις το λογαριασμο σου, τι γινεται με ολα τα προσωπικα σου δεδομενα; Κρατιουνται σε καποιο αρχειο του fb;
3) Απο τον υπολογιστη μου διεγραψα ο,τι φωτογραφιες ειχα και ενω στον υπολογιστη μου διαγραφηκαν, οταν συνδεθηκα απο αλλον υπολογιστη αυτες εξακολουθουσαν να υπαρχουν. Πως γινεται αυτο? Καποια πραγματα μου φαινονται πολυ υποπτα...
4) Πως μπορει να προφυλαξει καποιος τον εαυτο του ωστε να μην μπορουν να ανεβαζουν αλλοι φωτογραφιες σου στο fb (ασχετα αν εσυ εχεις λογαριασμο στο fb η δεν εχεις). Δλδ ο καθενας μπορει να ανεβαζει φωτογραφιες χωρις την αδεια σου και να τις βλεπει ολος ο κοσμος?

Ποσο αφελης ειμαι,που ενω ηξερα οτι ειναι μια μλκ και μιση και οτι σιγουρα κατι "παιζει" απο πισω ,πηγα και ανοιξα λογαριασμο λες και ειμαι κανα 15χρονο...Τι να πω; Ωρες ωρες πραγματικα με εκνευριζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Γεια σας
θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να εχω 2 λογαριασμους στο facebook με το ιδιο ονομα αλλα με διαφορετικο e-mail.
Επισης, πως γινεται να φτιαξω δικο μου γκρουπ και πως γινεται να καλεσω φιλους να γινουν μελη; Και πως γινεται να γραψω πληροφοριες για το γκρουπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γίνεται να έχεις δυο λογαριασμούς με το ίδιο όνομα αλλά διαφορετικό μέιλ, απλώς αν θες να τους έχεις ανοιχτούς ταυτόχρονα θα πρέπει να χρησιμοποιείς δυο browser.
Γκρουπ φτιάχνεις εδώ. Θα δεις οδηγίες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εχω 2 λογαριασμους ενα προσωπικο με τον οποιο σπανια ασχολουμε γιατι σε προσωπικο επιπεδο δεν εχει για μενα κατι να σου προσφερει και πιθα;νον να το καταργησω...
εχω ομως και ενα δευτερο στο οποιο ειμαι απροσωπος και εκει εχει ενα νοημα γιατι ανεβαζω αρθρα, σκεψεις, αποψεις, συντομα σχολια κλπ και λογου οτι εχει μαζικη απευνθυνση εχει καποιο νοημα. Ενιοτε γινονται καλες συζητησεις αναλογα το ενδιαφερον.
Αν θελει καποιος να τον προσθεσω να μου πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Σιγουρα ανοιξατε θεμα για facebook αλλα θελω να ρωτησω κατι συγκεκριμενο.Ρε παιδια εκανα το λαθος να ανοιξω λογαριασμο στο facebook πριν κανα 3 χρονια (ενω κατα βαθος ημουν κατα αυτου του φακελωματος, τεσπα ειχα τους λογους μου τοτε και ανοιξα εναν...αναθεμα την ωρα!). Σπανια εμπαινα φυσικα, φιλους μετρημενους στα δαχτυλα και γενικα σχεδον καμια σχεση οπως καποιοι αλλοι. Αρχισε πλεον να μου τη "δινει" εστω και αυτη η μικρη επαφη που ειχα και γενικα το ολο τρυπακι του facebook. Οι ερωτησεις ειναι οι εξης:
1)Μπορει καποιος να κλεισει τελειως το λογαριασμο του (σαν να μην υπηρχε ποτε), οχι απλα να τον απενεργοποιησει ;
2) Ακομα και αν κλεισεις το λογαριασμο σου, τι γινεται με ολα τα προσωπικα σου δεδομενα; Κρατιουνται σε καποιο αρχειο του fb;
3) Απο τον υπολογιστη μου διεγραψα ο,τι φωτογραφιες ειχα και ενω στον υπολογιστη μου διαγραφηκαν, οταν συνδεθηκα απο αλλον υπολογιστη αυτες εξακολουθουσαν να υπαρχουν. Πως γινεται αυτο? Καποια πραγματα μου φαινονται πολυ υποπτα...
4) Πως μπορει να προφυλαξει καποιος τον εαυτο του ωστε να μην μπορουν να ανεβαζουν αλλοι φωτογραφιες σου στο fb (ασχετα αν εσυ εχεις λογαριασμο στο fb η δεν εχεις). Δλδ ο καθενας μπορει να ανεβαζει φωτογραφιες χωρις την αδεια σου και να τις βλεπει ολος ο κοσμος?

Ποσο αφελης ειμαι,που ενω ηξερα οτι ειναι μια μλκ και μιση και οτι σιγουρα κατι "παιζει" απο πισω ,πηγα και ανοιξα λογαριασμο λες και ειμαι κανα 15χρονο...Τι να πω; Ωρες ωρες πραγματικα με εκνευριζω!!!

Μπορείς να κάνεις το λογαριασμό σου να μην τον βλέπει κανείς, αλλά κατά πόσο θα κρατήσει τα στοιχεία σου το ίδιο το Facebook, δεν το ξέρεις (με λίγη καχυποψία φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι θα διατηρηθούν κάποια).
Μήπως φαίνονται φωτογραφίες που δεν είναι δικές σου? Δηλαδή τις έχει ανεβάσει άλλος και απεικονίζουν εσένα. Μπορείς να πεις στους φιλους σου που έχουν φωτογραφίες σου να μην τις ανεβάζουν και σε όσους έχουν να τους πεις να τις σβήσουν.
Εντάξει, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί την διαδικασία διαγραφής του λογαριασμού? τον έχω απενεργοποιημένο πάνω απο 1,5 χρόνο ε και αφού πλέον γίνεται και να διαγραφεί(ξέρω δεν έχει καμία διαφορά) λέω να μπω να το κάνω
λέω για διαδικασία γιατί δεν έχω ιδέα πως έχει γίνει οπότε δεν ξέρω αν πατάς απλά Options και διαγραφή λογαριασμού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπαίνεις εδώ κι ακολουθείς τα βήματα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Ήμουν απο την αρχή απο αυτούς που "δεν θα έκαναν fb για κανένα λόγο".. μάλιστα είχα τσακωθεί άσχημα με φίλη μου που ανέβασε φωτογραφία μου χωρίς να με ρωτήσει.. Τσαντιζόμουν με αυτούς που μου έλεγαν "γιατι δεν κάνεις fb να τα λέμε απο κει? να μαθαίνω νέα σου "... απαντούσα "αν θες νέα μου, πάμε για καφέ.. ή στείλε μου ένα μήνυμα.. ή πάρε με τηλέφωνο".. δεν γούσταρα να ξέρουν όλοι τι κάνω, αν έχω αλλάξει αυτά τα χρόνια, τι μαρέσει και τι όχι.. ας τα ξέρουν οι λίγοι..
Με εκνεύριζαν φίλες μου που μου έλεγαν "να τον κάνω add;" "να του κάνω like;" "μου μίλησε στο fb!!" .. ή τύπους που μου την έπεφταν ή ήθελα ν με κάποιον τρόπο να επικοινωνήσουν μαζί μου και μου έλεγαν "πως θα σε βρω στο fb;".. με εκνεύριζε όλη αυτή η μόδα.. έβλεπα φίλες μου σε εξόδους να βγάζουν φωτογραφίες "για να τις ανεβάσουν στο fb"..

Όσπου έπεσα και γω στην παγίδα.. Ερωτεύτηκα τρελά ένα αγόρι, που ήταν εκνευριστικά ντροπαλός.. ήξερα οτι του άρεσα πολύ αλλα δεν μπορούσε να κάνει κίνηση.. οπότε προσπαθούσα εγώ, αλλα και πάλι δεν γινόταν τίποτα.. οπότε έκανα fb, τον έκανα φίλο αλλα και πάλι τίποτα.. μετά απο μισό χρόνο διέγραψα τον λογαριασμό οριστικά.. είχα και την αίσθηση οτι άρχισα να "κολλάω" και να κάνω αυτά που "έκραζα" στους άλλους..

Στη σχέση που είμαι τώρα,δεν μπήκε ποτέ το fb ανάμεσά μας.. το πρώτο "comment", ήταν κανονικό, όχι μέσω οθόνης...
το πρώτο χαμόγελο ήταν αληθινό, όχι " :) ".. μάρεσε που στηνόμουν κάτω απο το σπίτι του "τάχα μου για να βγάλω το σκύλο μου βόλτα" με την ελπίδα οτι θα τον δω "τυχαία".. (και ας έμενε τελικά αλλού).. μάρεσε που τα πρώτα πράγματα που έμαθα για αυτόν ήταν σε ένα παγκάκι στο πάρκο με ένα σουβλάκι στο χέρι, και όχι μέσω του chat.. το ευχαριστήθηκα τουλάχιστον..

ειλικρινά, χαίρομαι που έκανα fb.. τουλάχιστον μου έφυγε η περιέργεια, αλλιώς μέχρι τώρα θα αναρωτιόμουνα "βρε λες να ναι τόσο καλό"; ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πόσο δίκιο έχεις skylofili. Είχα κι εγώ fb, και είχα πέσει σχεδόν σε όλες τις παγίδες που περιγράφεις (εκτός από το να βγάζω φωτογραφίες για να τις ανεβάσω, έλεος!). Μετά από αρκετά χρόνια χρήσης αποφάσισα οτι είναι ένας ηλίθιος εθισμός που σου τρώει απίστευτα πολύ χρόνο και φαιά ουσία (αφού στην ουσία ασχολείσαι με το αν σκίστηκε το καλσόν της Μαρίκας, αν έκλασε ο Μίμης κι αν σε έκανε φίλη/ο ο κάθε άκυρος που δεν έχει τα κότσια να ζητήσει το τηλέφωνό σου). Τώρα καταλαβαίνω τους ανθρώπους που είναι κατά του fb...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χαχαχα, κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή και τελικά έκανα και του έδωσα και κατάλαβε (είχα κολλήσει με το πόκερ). Δεν το διαγράφω όμως, απλά δεν μπαίνω συχνά. Είναι χρήσιμο για μερικά πράγματα, όπως να ενημερώνεσαι για γενέθλια και γιορτές (θα μου πεις να τα γράψω, αλλά με τη βαρεμάρα που έχω, σιγά μην το κάνω). Οπότε θεωρώ ότι αν μπαίνεις για συγκεκριμένο λόγο και λίγες φορές το μήνα, είναι χρήσιμο εργαλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top