Περί της φύσεως και της σοβαρότητας της απιστίας

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Σόρυ νόμιζα αλλο:redface:

Α!!! ανάμεσα στο ζευγάρι ενωείς, ναι υπάρχει ειληκρίνια αλλα καμιά φορά η ειλικρίνια είναι πώς το βλέπουμε, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, προσωπικά λέω πάντα ότι θα τον ευνουχίσω αν κάνει κάτι με άλλη, προτειμώ να μου πεί ξέρεις δεν σε γουστάρω πιά παρά να τον βρώ καβάλα στο δελφίνι;)

Α πα πα!!!Καβάλα? Ούτε να το σκέφτομαι! Ειλικρίνεια & κατανόηση πάνω απ' όλα...αυτό αρκεί για να είμαστε καλά με τον σύντροφό μας φιλενάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Α πα πα!!!Καβάλα? Ούτε να το σκέφτομαι! Ειλικρίνεια & κατανόηση πάνω απ' όλα...αυτό αρκεί για να είμαστε καλά με τον σύντροφό μας φιλανάδα!

εγώ το ξέρω, αλλα ξέρεις πόσες γύρησαν σπίτι και είδαν τον άντρα τους ή τις γυναίκες τους με άλλη/ο; πάρα πολλές, μπορεί να λατρέυεις τον άλλο αλλα ποτέ δεν ξέρεις, όπως λέει κάποιος δικός μου" δεν εμπιστέυομαι ούτε το σώβρακό μου, πόσο μάλλων κάποιου άλλου";)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λές ότι το σέξ δεν επιρεάζει την σχέση αν υπάρχει πραγματική αγάπη, μπορεί εν μέροι να συμφωνω μαζί σου καθώς είναι η δική σου άποψη, αλλα τί γίνετε αν υπάρξει μία στραβή και γκαστρώσει κάποια; ενώ σε αγαπάει, σε λατρέυει κάνει την βλακεία και πάει με κάποια που είναι ξύπνια καιθέλει να τον τηλιξει; αν του πεί ότι είσαι υποχρέωμένος για κάποια πράγματα; αν αν άν άν; πώς θα ένοιωθες; θα άξιζε ακόμα για σένα η επιλογή; πώς θα αντιδρούσες;:worry:
Καταρχάς εννοείται ότι αν πάει με άλλη είναι υποχρεωμένος να πάρει της προφυλάξεις του, όχι μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης, αλλά και για να μην μου μεταδώσει κανένα ΣΜΝ. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για μένα.
Τώρα ααν πέσουμε στο 5% και γίνει η στραβή, δεν είναι υποχρεωμένος από κανένα νόμο να κάνει σχέση μαζί της ή να την παντρευτεί, απ'όσο ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καταρχάς εννοείται ότι αν πάει με άλλη είναι υποχρεωμένος να πάρει της προφυλάξεις του, όχι μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης, αλλά και για να μην μου μεταδώσει κανένα ΣΜΝ. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για μένα.
Τώρα ααν πέσουμε στο 5% και γίνει η στραβή, δεν είναι υποχρεωμένος από κανένα νόμο να κάνει σχέση μαζί της ή να την παντρευτεί, απ'όσο ξέρω.

Εσύ πώς θα ένοιωθες; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εσύ πώς θα ένοιωθες; :worry:
Πως να νιώθω; Το αν θα προκύψει παιδί ή όχι από τη συνουσία αλλάζει κάτι στις πράξεις του; Το ότι έμεινε έγκυος σημαίνει ότι την ερωτεύτηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εσύ πώς θα ένοιωθες; :worry:

Εγώ πάντως μεγάλη απογοήτευση!

Διότι όταν είσαι με έναν άνθρωπο που αγαπάς σίγουρα κατά την διάρκεια της σχέσης σας έχεις δόσει πολλά & κάποιους έχεις αφίσει στην άκρη (π.χ. συγγενείς, φίλους κ.λ.π).

Αν λοιπόν πάρεις αυτό το δωράκι...(δεν το εύχομαι σε κανέναν σας παιδιά!) δεν ξέρει κανείς μας πως θα αντιδράσει!!!

Πάντος όσον αφορά την εμπιστοσύνη...συμφωνώ μαζί σου...αλλά κατα κάποιο τρόπο είναι τα δικαιώματα που σου δίνει το άτομο που είναι δίπλα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Λές ότι το σέξ δεν επιρεάζει την σχέση αν υπάρχει πραγματική αγάπη, μπορεί εν μέροι να συμφωνω μαζί σου καθώς είναι η δική σου άποψη, αλλα τί γίνετε αν υπάρξει μία στραβή και γκαστρώσει κάποια; ενώ σε αγαπάει, σε λατρέυει κάνει την βλακεία και πάει με κάποια που είναι ξύπνια καιθέλει να τον τηλιξει; αν του πεί ότι είσαι υποχρέωμένος για κάποια πράγματα; αν αν άν άν; πώς θα ένοιωθες; θα άξιζε ακόμα για σένα η επιλογή; πώς θα αντιδρούσες;:worry:

Ε, η αγάπη είναι ρίσκο. Κανείς δεν πρέπει να αισθάνεται φυλακισμένος. Κι όσο για το αν θέλει κάποια να τυλίξει τον δικό σου, αυτό σημαίνει ότι αξίζει τουλάχιστον ο άνθρωπος. :P
Επίσης, κανείς δεν τυλίγεται χωρίς να τα θέλει ο ποπός του, οπότε άσε αν είναι να φύγει, να φύγει μια ώρα νωρίτερα, για να γλιτώσεις τα χαμένα χρόνια που αλλιώς θ' ακολουθούσαν. Να έχεις περισσότερο χρόνο αν θέλεις, για να ξαναφτιάξεις τη ζωή σου.

Δεν καταλαβαίνω αυτά περί συντηρητισμού και λοιπά. Εμένα με πειράζει να επιβάλλεται ένας συγκεκριμένος τρόπος σκέψης ως σωστός και όποιος σκέφτεται και φέρεται διαφορετικά, να θεωρείται πόρνος, άτιμος, κατάπτυστος κλπ και να σχολιάζεται με κακεντρέχεια. Όπως έχουν δικαίωμα οι ομοφυλόφιλοι στη σεξουαλική επιλογή, έτσι θα πρέπει να έχουν δικαίωμα και οι πολυγαμικοί. Κανείς δεν τολμά να καυτηριάσει τους ομοφυλόφιλους, χωρίς να του φορτώσουν την ταμπέλα του "ομοφοβικού" και σωστά μάλλον. Γιατί πρέπει να καυτηριάζεται η άλλη ερωτική επιλογή; Είστε μήπως κάποιοι "Πολυφοβικοί"; Μήπως δεν είναι φυσιολογική η πολυγαμία; Τουλάχιστον από μια πολυγαμική σχέση μπορεί να προκύψει τεκνοποίηση, ενώ από μια αποκλειστική ομοφυλοφιλική, όχι. Άρα η πρώτη είναι συγκριτικά πιο φυσιολογική από τη δεύτερη (μην το πάρετε στραβά και αρχίσετε περί του τι είναι φυσιολογικό και τι όχι, δέχομαι ότι είναι θέμα σύμβασης).

Έχω δει σε ντοκυμαντέρ γυναίκες μορμόνων. Στη μια περίπτωση η κοπέλα έλεγε πως της ήταν ανυπόφορο να είναι παντρεμένη μ' έναν άντρα, μαζί με 3 άλλες γυναίκες. Αυτή σίγουρα δεν έπρεπε να καταπιεστεί από τη ρημάδα τη θρησκεία να κάνει έναν πολυγαμικό γάμο. Μια άλλη γυναίκα, δήλωνε πως είναι πολύ ευτυχισμένη μέσα σ' έναν τέτοιο γάμο, αφού είναι μάλιστα οι καλύτερες φίλες με τη δεύτερη γυναίκα του συζύγου της. Αυτή λοιπόν είχε κάνει τη σωστή επιλογή και αν της το απαγορεύει ο νόμος, πρόκειται περί καταπίεσης των ατομικών ελευθεριών. Δεν πιστεύω ότι το κράτος, η εκκλησία ή η μέση ηθική δικαιούνται πλέον στις μέρες μας να καθορίζουν δικαιωματικά μια συγκεκριμένη μορφή συμβίωσης μεταξύ των ανθρώπων και να απαγορεύουν ή να αφορίζουν όλες τις άλλες πιθανές μορφές. Αυτά ανήκουν σ' εποχές που η κοινωνία ήταν στηριγμένη, όχι στο αξίωμα της ελευθερίας προσωπικής επιλογής, αλλά στο αξίωμα της πάση θυσία τάξεως.

Εγώ και οι πέντε γυναίκες μου σας ευχαριστούμε που ακούσατε την άποψή μας:P:D

Αμπντούλ Αλ Αχραζάτ (πρέσβης της Α. Μ. του Μεγάλου Χάους εις την Αραβικήν Χερσόνησον).


:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω αυτά περί συντηρητισμού και λοιπά. Εμένα με πειράζει να επιβάλλεται ένας συγκεκριμένος τρόπος σκέψης ως σωστός και όποιος σκέφτεται και φέρεται διαφορετικά, να θεωρείται πόρνος, άτιμος, κατάπτυστος κλπ και να σχολιάζεται με κακεντρέχεια. Όπως έχουν δικαίωμα οι ομοφυλόφιλοι στη σεξουαλική επιλογή, έτσι θα πρέπει να έχουν δικαίωμα και οι πολυγαμικοί. Κανείς δεν τολμά να καυτηριάσει τους ομοφυλόφιλους, χωρίς να του φορτώσουν την ταμπέλα του "ομοφοβικού" και σωστά μάλλον. Γιατί πρέπει να καυτηριάζεται η άλλη ερωτική επιλογή; Είστε μήπως κάποιοι "Πολυφοβικοί"; Μήπως δεν είναι φυσιολογική η πολυγαμία; Τουλάχιστον από μια πολυγαμική σχέση μπορεί να προκύψει τεκνοποίηση, ενώ από μια αποκλειστική ομοφυλοφιλική, όχι. Άρα η πρώτη είναι συγκριτικά πιο φυσιολογική από τη δεύτερη (μην το πάρετε στραβά και αρχίσετε περί του τι είναι φυσιολογικό και τι όχι, δέχομαι ότι είναι θέμα σύμβασης).

Αυτά ανήκουν σ' εποχές που η κοινωνία ήταν στηριγμένη, όχι στο αξίωμα της ελευθερίας προσωπικής επιλογής, αλλά στο αξίωμα της πάση θυσία τάξεως.

ohhh yesssssss dear!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos


Δεν καταλαβαίνω αυτά περί συντηρητισμού και λοιπά. Εμένα με πειράζει να επιβάλλεται ένας συγκεκριμένος τρόπος σκέψης ως σωστός και όποιος σκέφτεται και φέρεται διαφορετικά, να θεωρείται πόρνος, άτιμος, κατάπτυστος κλπ και να σχολιάζεται με κακεντρέχεια. Όπως έχουν δικαίωμα οι ομοφυλόφιλοι στη σεξουαλική επιλογή, έτσι θα πρέπει να έχουν δικαίωμα και οι πολυγαμικοί. Κανείς δεν τολμά να καυτηριάσει τους ομοφυλόφιλους, χωρίς να του φορτώσουν την ταμπέλα του "ομοφοβικού" και σωστά μάλλον. Γιατί πρέπει να καυτηριάζεται η άλλη ερωτική επιλογή; Είστε μήπως κάποιοι "Πολυφοβικοί"; Μήπως δεν είναι φυσιολογική η πολυγαμία; Τουλάχιστον από μια πολυγαμική σχέση μπορεί να προκύψει τεκνοποίηση, ενώ από μια αποκλειστική ομοφυλοφιλική, όχι. Άρα η πρώτη είναι συγκριτικά πιο φυσιολογική από τη δεύτερη (μην το πάρετε στραβά και αρχίσετε περί του τι είναι φυσιολογικό και τι όχι, δέχομαι ότι είναι θέμα σύμβασης).

Αυτά ανήκουν σ' εποχές που η κοινωνία ήταν στηριγμένη, όχι στο αξίωμα της ελευθερίας προσωπικής επιλογής, αλλά στο αξίωμα της πάση θυσία τάξεως.
To θεμα ειναι οτι ο πολυγαμικος πρεπει απο την αρχη να εχει την ειλικρινια να ξεκαθαρισει την σχεση του στην/ον συντροφο του .ΚαΙ οχι να διατηρει παραληλες σχεσεις με ττην υποσχεση στην μια οτι θα αφησει την αλλη.Η να απαταει κατα συρροη την μονιμη συντροφο με αλλα ατομα γιατι αυτο μπορει να ποκαλεσει ψυχολογικα προβληματα στα παιδια..Εστω η συζυγος η ο συζυγος μπορουν να δεχτουν τα προβληματα αυτα η να κανει το ιδιο και αυτος.Τα παιδια σιγουρα θα αισθανονται ασχημα για αυτη την κατασταση..Μπορει να ακουσουν και απο τον κοσμο ασχημους χαρακτηρισμους ειδικα για την μητερα αν εχει παραλληλες σχεσεις..Για αυτο η πολυγαμια σε επιπεδο πιο σοβαρης σχεσης δεν ειναι αποδεκτη απο το συνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To θεμα ειναι οτι ο πολυγαμικος πρεπει απο την αρχη να εχει την ειλικρινια να ξεκαθαρισει την σχεση του στην/ον συντροφο του .ΚαΙ οχι να διατηρει παραληλες σχεσεις με ττην υποσχεση στην μια οτι θα αφησει την αλλη.Η να απαταει κατα συρροη την μονιμη συντροφο με αλλα ατομα γιατι αυτο μπορει να ποκαλεσει ψυχολογικα προβληματα στα παιδια..Εστω η συζυγος η ο συζυγος μπορουν να δεχτουν τα προβληματα αυτα η να κανει το ιδιο και αυτος.Τα παιδια σιγουρα θα αισθανονται ασχημα για αυτη την κατασταση..Μπορει να ακουσουν και απο τον κοσμο ασχημους χαρακτηρισμους ειδικα για την μητερα αν εχει παραλληλες σχεσεις..Για αυτο η πολυγαμια σε επιπεδο πιο σοβαρης σχεσης δεν ειναι αποδεκτη απο το συνολο.
Δηλαδή η πολυγαμία δεν είναι αποδεκτή από το σύνολο επειδή ...δεν είναι αποδεκτή από το σύνολο; :P

Πάντως εγώ δεν είπα ότι εγκρίνω τις παράλληλες σχέσεις. Εγώ μίλησα καθαρά για σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ακομη και ως σεξ να το δουμε ενα παιδι αισθανεται ασχημα αν αντιληφθει οτι οι γονεις του εχουν ερωτικες σχεσεις και με αλλους ακομη και οταν ειναι μονο για σεξ.

Και μετα ερχεται και αυτο που ειπες.Ειχα ακουσει μια ατακα που την θυμαμαι απο μια παντρεμενη κυρια 50 ετων περιπου οτι εγω και να θελω να κανω απιστια στον συζυγο μου σκεφτομαι οτι θα πουν καποιοι κακοπροεραιτοι αυριο στα παιδια μου οτι η μανα τους ειναι ελευθεριων ηθων..Καταλαβαινεις τι θελω να πω με αυτο.Η πολυγαμια δεν ειναι αποδεκτη απο το συνολο γιατι φοβουνται τα σχολια της υπολοιπης κοινωνιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ακομη και ως σεξ να το δουμε ενα παιδι αισθανεται ασχημα αν αντιληφθει οτι οι γονεις του εχουν ερωτικες σχεσεις και με αλλους ακομη και οταν ειναι μονο για σεξ.

Και μετα ερχεται και αυτο που ειπες.Ειχα ακουσει μια ατακα που την θυμαμαι απο μια παντρεμενη κυρια 50 ετων περιπου οτι εγω και να θελω να κανω απιστια στον συζυγο μου σκεφτομαι οτι θα πουν καποιοι κακοπροεραιτοι αυριο στα παιδια μου οτι η μανα τους ειναι ελευθεριων ηθων..Καταλαβαινεις τι θελω να πω με αυτο.Η πολυγαμια δεν ειναι αποδεκτη απο το συνολο γιατι φοβουνται τα σχολια της υπολοιπης κοινωνιας.

Εγώ από την άλλη δε θεωρώ πως θα μπορούσε να σε σταματήσει η γνώμη που θα σχηματίσει ο κόσμος.. τι θα πει ο γείτονας κλπ.
Γιατί πολύ απλά αν φτάσεις στο σημείο να το σκεφτείς, πάει να πει πως σε τρώει.. και θα κάνεις τα πάντα (αν είναι "παράνομο") να το κρατήσεις επτασφράγιστο μυστικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο αυτο.Μπορει να εχεις βγαλει το συμπερασμα αυτο βλεποντας τι συμβαινει σε αλλους.Κοιτα μια απιστια μπορει να μεινει μυστικο.Η πολυγαμια ειδικα και απο τους δυο ως σταση ζωης δεν μπορει να μεινει μυστικη..Γρηγορα θα γινει αντιληπτο οτι και οι δυο εχουν 1 η περισσοτερους παραλληλους ερωτικους συντροφους και το ζευγαρι θα γινει αντικειμενο κουτσομπολιου.Αν υπαρχουν παιδια απο αυτη την σχεση δεν ξερω αν μπορουν να το αποδεχτουν ετσι ψυχραιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Βρε κινεζούλα τι λες, όμως τώρα? Ότι αυτό κρατάει τα ζευγάρια να μην απιστήσουν?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Οχι,δεν καταλαβες.Εγω απανταω στο κειμενο του great chaos απανω.Που ρωταει γιατι κατακρινουμε τοσο εντονα τις πολυγαμικες σχεσεις..

Και αυτο που εξηγησα ειναι οτι οι πολυγαμικες σχεσεις σε μια οικογενεια μπορει να προκαλεσουν προβληματα στα παιδια.Γιατι θα ακουν σχολια για τους γονεις τους.Και γιατι θα αντιληφθουν οτι οι γονεις τους εχουν παραλληλες σχεσεις..Μαλλον δεν το διαβασες πολυ προσεκτικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακομη και ως σεξ να το δουμε ενα παιδι αισθανεται ασχημα αν αντιληφθει οτι οι γονεις του εχουν ερωτικες σχεσεις και με αλλους ακομη και οταν ειναι μονο για σεξ.

Και μετα ερχεται και αυτο που ειπες.Ειχα ακουσει μια ατακα που την θυμαμαι απο μια παντρεμενη κυρια 50 ετων περιπου οτι εγω και να θελω να κανω απιστια στον συζυγο μου σκεφτομαι οτι θα πουν καποιοι κακοπροεραιτοι αυριο στα παιδια μου οτι η μανα τους ειναι ελευθεριων ηθων..Καταλαβαινεις τι θελω να πω με αυτο.Η πολυγαμια δεν ειναι αποδεκτη απο το συνολο γιατι φοβουνται τα σχολια της υπολοιπης κοινωνιας.
Το παιδί θα αισθανθεί άσχημα αν το έχεις μάθει να βλέπει με τέτοιο τρόπο το σεξ.

Όσο για την κοινωνία, αυτά ισχύουν σε μικρές κοινωνίες, όπως ένα χωριό. Στην Αθήνα που μπορεί να μένεις Κηφισιά και αυτός που θα κάνεις σεξ Γλυφάδα, δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο να μαθευτεί κάτι τέτοιο.
Άλλωστε τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση, 3 χρόνια τώρα δεν έχει συμβεί να πάμε με άλλον, δεν το θέλησε κανένας από τους δυό μας τόσο πολύ ώστε να το προσπαθήσει, παρ'ότι υπάρχει αυτή η ελευθερία. Οπότε όταν συμβεί, ε δεν νομίζω να γίνει και καθημερινή συνήθεια ώστε να γίνει "ο κόσμος το χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι", δεδομένου ότι και οι δύο μας είμαστε πολύ επιλεκτικοί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όσο για την κοινωνία, αυτά ισχύουν σε μικρές κοινωνίες, όπως ένα χωριό. Στην Αθήνα που μπορεί να μένεις Κηφισιά και αυτός που θα κάνεις σεξ Γλυφάδα, δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο να μαθευτεί κάτι τέτοιο.

Λια μου, ξεχνας ομως οτι Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα...
Ασε, που εχω καταλαβει πως ο κοσμος ειναι τοσο μικρος, που το επιχειρημα σου δεν ισχυει ουτε και για την Αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μερικοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.
Αμα θέλεις πολυγαμία φίλε μου, μην κουβαλάς γυναίκα και κουτσούβελα μαζί.
Ζήσε όπως θέλεις, αλλά ενημέρωσε και τον άλλον να ξέρει τι του γίνεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λια μου, ξεχνας ομως οτι Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα...
Ασε, που εχω καταλαβει πως ο κοσμος ειναι τοσο μικρος, που το επιχειρημα σου δεν ισχυει ουτε και για την Αθηνα...
Εγώ Αθήνα μένω όμως και για τον εαυτό μου μιλάω, οπότε δεν νομίζω να είχε νόημα να λέω για την Άνω Ραχούλα :P
Ο κόσμος μπορεί να είναι μικρός, αλλά όχι ΤΟΣΟ ώστε να ξέρει ο καθένας με ποιόν έκανες σεξ κάθε μέρα, στην Αθήνα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εδω ,δεν συμφωνω.Δεν μπορουμε βα μπουμε στη ψυχοσυνθεση του παιδιου να δουμε αν το επηρεασει.Εγω θεωρω οτι ενα παιδι που θα δει διαφορους ασχετου σεξουαλικους συντροφους να μπλεκονται στν ζωη τους θα αισθανει περιεργα.

Εχω ζησει και σε επαρχιακες πολεις οπου τα παντα μαθαινονται.Και σε πιο μεγαλες πολεις οπου ο κυκλος παλι κατα την γνωμη μου γνωριζει τι συμβαινει..Πχ αν η σχεση που ειναι μονο για σεξ ειναι με εναν γνωστο σου η καποιον συναδελφο η φιλο ο γυρω κυκλος τις περισσοτερες φρες ολο και κατι γνωριζει.Πχ οι αλλοι συναδελφοι.Δεν μπορεις να κρυβεσαι απο ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top