Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
"Ίσως να υπερβάλλω αλλά επειδή η Μαίρη Παναγιωταρά είναι μια εικόνα που συναντώ καθημερινά γύρω μου δυσκολεύομαι να δεχτώ ότι διαιωνίζεται και από γυναίκες." lugar - 15-07

Μη δυσκολεύεσαι καθόλου αγαπητή Lugar.

Αυτό που μάλιστα είναι έως εξοργιστικό είναι ότι καυχιούνται για το πόσες δουλειές μπορούν να κάνουν κάθε βράδυ (μάλιστα βράδυ) που γυρίζουν στο σπίτι από ένα 10ωρο - 12ωρο στο γραφείο και με τα τρεξίματα των παιδιών και όλα τα υπόλοιπα.

Και αν κάποιος άλλος (εγώ π.χ.) δηλώσει ανοιχτά ότι μερικές φορές το ένστικτο της αυτοσυντήρησης υπερισχύει και τέλος πάντων ας φαμε αυγά τηγανητά για βράδυ (και κάποιος να τα φτιάξει παρακαλώ!) επειδή εγώ τουλάχιστον έχω δουλέψει, έχω κουραστεί και δεν πρόκειται να κάνω κι άλλα με το που μπήκα στο σπίτι, με κοιτάζουν έως υποτιμητικά!

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω και ολες τις δουλειες του σπιτιου ξερω να κανω και εχω την ανεση να φερνω γυναικα για να τα κανει.
ειμαι στα 34 και οταν ημουν μικρος επαιζα με αυτοκινητακια και ακομα ετσι παραμενω.........................
τωρα βεβαια να βαλω μια γυναικα στο σπιτι που θα θελει να με κανει να παιζω με κουκλες και για ανταλαγμα να μου στερησει και ολες τις αλλες γυναικες το θεωρω τουλαχιστον παραλογη απαιτηση και μου ακουγεται αστειο..............................................

φανταστειτε κοριτσια να γνωριζατε αντρες που να ζητουσαν να στρογυλοκαθισουν διπλα σας και να τους δινεται τα χρηματα σας για να αλλαζουν αυτοκινητα....
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.........................................................

υ.γ. ΑΝ ο κοσμος ηταν ετσι οπως τον φανταζονται μερικες θα ειχα κανει αλλαγη φυλλου και θα ειχα λυσει ολα μου τα προβληματα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κάποια γυναίκα (όχι ακριβώς βέβαια κάποια :D) μου είπε πρόσφατα : Βρίσκω πολύ αρσενικό και πολύ σέξυ να κάνει ένας άντρας και τις εξωτερικές δουλειές και τις δουλειές στο σπίτι και να μαγειρεύει ακόμα. Το ίδιο βρίσκω και γω. Νοιώθω πολύ σέξυ και πολύ χρήσιμος και δημιουργικός να μην κάνω μόνο ό,τι περνάει απ'το χέρι μου έξω από το σπίτι, αλλά και μέσα σε αυτό. Το δυνατότερο πλάσμα με τους μύες είναι ο άντρας (καλά εκτός κι αν έχεις γυναίκα καμμιά σαν τον Καρπόζηλο:P οπότε αυτή θα είναι δυνατότερη από σένα). Αυτός άρα είναι ο καταλληλότερος να κουβαλάει τις σακούλες από την αγορά.Ο άντρας. Το μαγείρεμα έπειτα είναι τέχνη και δημιουργία και πολλοί καλοί μάγειρες είναι άντρες, το ίδιο συμβαίνει και με τους κηπουρούς. Τότε ποιός λόγος να θεωρούν μερικοί λιγότερο άντρα έναν άντρα που εκτός απ'την κανονική δουλειά του δουλεύει και μέσα στο σπίτι ; 'Αστε τους να λένε τους κομπλεξάρες πασάδες. Οι πρόγονοί μου οι αρσενικοί ήταν πολύ καλοί μάγειρες και δούλευαν στον κήπο και έπλεναν τα πεζοδρόμια και καθάριζαν κάθε κατάσταση. :D 'Ηταν φυσικά και οι πιο δυνατοί κουβαλητές. Στα χνάρια τους βαδίζω με μεγάλη περηφάνεια αγνοώντας τι θα πει ο καθένας. Τώρα τα κάνω σχεδόν όλα (και συμφέρω). Η γυναίκα είναι ομορφότερη. Ο άντρας δυνατότερος. Αυτός είναι πιο φυσικό να σηκώνει πολλά βάρη και να ξεκουράζει τη γυναίκα, ειδικά άμα αυτή είναι μητέρα καλό να της αφήνουμε πολύ ελεύθερο χρόνο για την ανατροφή του παιδιού της. Να κοιτάει και τη δουλειά της έξω, την καριέρα της φυσικά όπως και ο άντρας και όποιος απ'τους δυο προλαβαίνει και θέλει (και το κυριότερο ΜΠΟΡΕΙ) να κάνει και τις δουλειές στο σπίτι, αλλά ο δυνατότερος λογικό μου φαίνεται να κάνει τα περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω στην ισότητα...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Νοιώθω πολύ σέξυ και πολύ χρήσιμος και δημιουργικός να μην κάνω μόνο ό,τι περνάει απ'το χέρι μου έξω από το σπίτι, αλλά και μέσα σε αυτό.

Αυτό λέγεται ανεξαρτησία και αυτονομία, και το βρίσκω εξίσου σέξυ και χρήσιμο και στα δύο φύλα. Δεν αντέχω τις κοπέλες που δεν μπορούν να περιποιηθούν τον εαυτό τους-ακόμη κι αν είναι πολύ απολαυστικό ενίοτε να τις περιποιούμαι εγώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μισές-μισές και δε σηκώνω κουβέντα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μισές-μισές και δε σηκώνω κουβέντα :pfff:


καλλα λεγε οτι θες εσυ θα τις κανεις οταν και καποτε [βεβαια αν] :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλλα λεγε οτι θες εσυ θα τις κανεις οταν και καποτε [βεβαια αν] :P
Εγω με σιγουρια μπορω να σου αναφερω οτι ο μπαμπας μου ισως να κανει και περισσοτερες απο τη μητερα μου!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
καλλα λεγε οτι θες εσυ θα τις κανεις οταν και καποτε [βεβαια αν] :P

Βέβαια αν, γιατί αν βρεθούν στο δρόμο μου άτομα με τέτοιες αντιλήψεις που τις εκφράζουν μάλιστα με τέτοιο δογματισμό, μάλλον δεν θα έχουν και πολλή τύχη μαζί μου :)

-με συγχωρείτε για το οφ :redface:-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
στα 19 σου κανενας δεν θα εχει τυχη διπλα σου....οταν συνηδητοποιησεις ομως τι ζητας και τι μπορεις να δωσεις θα γελας με αυτα που ελεγες το 2008....φιλικα και συγνωμη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
στα 19 σου κανενας δεν θα εχει τυχη διπλα σου....οταν συνηδητοποιησεις ομως τι ζητας και τι μπορεις να δωσεις θα γελας με αυτα που ελεγες το 2008....φιλικα και συγνωμη ;)
Δεν νομίζω ότι γνωρίζεις καλύτερα από την ίδια "τι ζητά και τι μπορεί να δώσει". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγω με σιγουρια μπορω να σου αναφερω οτι ο μπαμπας μου ισως να κανει και περισσοτερες απο τη μητερα μου!:whistle:

πρεπει τα βηματα να γινουν προσεχτικα και με την σειρα .....
ειναι θεμα επιλογων ολα οπως ειπαμε πιο πανω και συμφωνησες....
αν εχεις καταληξει με μια συνταξη και εισαι και σογαμπρος πηγαινεις και τα εγγονακια στο σχολειο
και καθως γυριζεις φερνεις και ψωμι....[μπορει να σε στελνει και για τσιγαρα ο γαμπρος σου]
αλλιως το κρατος μας δεν φημιζεται για την προνοια του......:whistle:
το σιγουρο ειναι οτι ολοι θελουν αλλα λιγοι μπορουν..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
πρεπει τα βηματα να γινουν προσεχτικα και με την σειρα .....
ειναι θεμα επιλογων ολα οπως ειπαμε πιο πανω και συμφωνησες....
αν εχεις καταληξει με μια συνταξη και εισαι και σογαμπρος πηγαινεις και τα εγγονακια στο σχολειο
και καθως γυριζεις φερνεις και ψωμι....[μπορει να σε στελνει και για τσιγαρα ο γαμπρος σου]
αλλιως το κρατος μας δεν φημιζεται για την προνοια του......:whistle:
το σιγουρο ειναι οτι ολοι θελουν αλλα λιγοι μπορουν..:clapup:

Δεν νομίζω ότι γνωρίζεις καλύτερα από την ίδια "τι ζητά και τι μπορεί να δώσει". ;)


σε αυτες τις ηλικιες εισαι κοριτσι και μιλας για αγορια...

οταν γινεις γυναικα η συμβιβαζεσαι με τα παντα για να εχεις αντρα η βρισκεις μισθωτο συγκατοικο που σε [αγαπαει] για να μην μπει φυλακη..

αυτος απ'ολα κανει οχι μονο δουλειες και το ονομα των πεθερικων του θα βγαλει και το αμαξι θα σου πλενει προκειμενου να τον στειλεις πισω στο χωριο.................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
εγω και ολες τις δουλειες του σπιτιου ξερω να κανω και εχω την ανεση να φερνω γυναικα για να τα κανει.
ειμαι στα 34 και οταν ημουν μικρος επαιζα με αυτοκινητακια και ακομα ετσι παραμενω.........................
τωρα βεβαια να βαλω μια γυναικα στο σπιτι που θα θελει να με κανει να παιζω με κουκλες και για ανταλαγμα να μου στερησει και ολες τις αλλες γυναικες το θεωρω τουλαχιστον παραλογη απαιτηση και μου ακουγεται αστειο..............................................

φανταστειτε κοριτσια να γνωριζατε αντρες που να ζητουσαν να στρογυλοκαθισουν διπλα σας και να τους δινεται τα χρηματα σας για να αλλαζουν αυτοκινητα....
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.........................................................

υ.γ. ΑΝ ο κοσμος ηταν ετσι οπως τον φανταζονται μερικες θα ειχα κανει αλλαγη φυλλου και θα ειχα λυσει ολα μου τα προβληματα...:)

'Εχεις απόλυτο δίκιο ..... η γυναίκα έχει γεννηθεί για να είναι "δουλάρα σου"!
Άσε που αν πλύνεις κανα πιάτο, θα σε πούνε "ντιντι"


πρεπει τα βηματα να γινουν προσεχτικα και με την σειρα .....
ειναι θεμα επιλογων ολα οπως ειπαμε πιο πανω και συμφωνησες....
αν εχεις καταληξει με μια συνταξη και εισαι και σογαμπρος πηγαινεις και τα εγγονακια στο σχολειο
και καθως γυριζεις φερνεις και ψωμι....[μπορει να σε στελνει και για τσιγαρα ο γαμπρος σου]
αλλιως το κρατος μας δεν φημιζεται για την προνοια του......:whistle:
το σιγουρο ειναι οτι ολοι θελουν αλλα λιγοι μπορουν..:clapup:

Εσύ βέβαια μπορείς!....

σε αυτες τις ηλικιες εισαι κοριτσι και μιλας για αγορια...

οταν γινεις γυναικα η συμβιβαζεσαι με τα παντα για να εχεις αντρα η βρισκεις μισθωτο συγκατοικο που σε [αγαπαει] για να μην μπει φυλακη..

σε αυτ

Εξαιρετικές απόψεις!!!! Συγχαρητήρια!!!!
Μόνο κάνε λίγο πίσω .... μη σε πάρει καμιά αδέσποτη από τον καβγά που θα ρίξουμε όλες εδωμέσα για το ποιά θα σε πρωτοπαντρευτεί!!!!! :D Φιλικά, πάντα!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
την kalypso και τη Michelle τις "απέρριψες" ως μη ικανές να έχουν κατασταλαγμένη/σίγουρη/σωστή γνώμη για το θέμα ως... μικρές και ως...κορίτσια ακόμα (vs γυναίκες)...

Στη ciby (που είναι 31 όπως βλέπεις) και σε μένα (που είμαι 27) και έχουμε ίδιες απόψεις με τα "κορίτσια" ποιό είναι το επιχείρημά σου αναρωτιέμαι? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...Αν δε με απατά η μνήμη μου, μερικές σελίδες πιο πίσω, υπάρχει η ιδανική γυναίκα για τα γουστα του! Άρα, κανέναν λόγος ανησυχίας! ;) :P

"όμοιος τον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
την kalypso και τη Michelle τις "απέρριψες" ως μη ικανές να έχουν κατασταλαγμένη/σίγουρη/σωστή γνώμη για το θέμα ως... μικρές και ως...κορίτσια ακόμα (vs γυναίκες)...

Στη ciby (που είναι 31 όπως βλέπεις) και σε μένα (που είμαι 27) και έχουμε ίδιες απόψεις με τα "κορίτσια" ποιό είναι το επιχείρημά σου αναρωτιέμαι? :)

Έλα τώρα Ρεζ .... εμείς είμαστε ακαμάτρες, γιατί δουλεύουμε όλη μέρα και μετά έχουμε την ποταπή απαίτηση να μας βοηθάει ο σύζυγος στο σπίτι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλη θεληση και φιλοτιμο να υπαρχει, να βοηθανε ολοι στο σπιτι. Δεν θα χουν ολοι τα ιδια ωραρια και τα ιδια τρεξιματα, θελει και κατανοηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,808 μηνύματα.
υ.γ. ΑΝ ο κοσμος ηταν ετσι οπως τον φανταζονται μερικες θα ειχα κανει αλλαγη φυλλου και θα ειχα λυσει ολα μου τα προβληματα...:)
Αν ο κόσμος ήταν όπως τον φαντάζονται μερικοί (και η γιαγιά μου), καλύτερα όλες οι γυναίκες να κάνανε αλλαγή φύλου για να ζήσουν σαν άνθρωποι. :)

Η πλάκα είναι ότι ο μέσος Έλληνας, όλα αυτά τα μεταφράζει ως κρίση αξιών και νόθευση των ρόλων (:confused:) που έχουν τα δύο φύλα στην κοινωνία.

Με τα χρόνια βαδίζουμε προς το καλύτερο ως κοινωνία. :)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top