Ποσο σας επηρεάζει ο τρόπος που μιλάει η γυναίκα;

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
off-topic

Εμένα τώρα, γιατί μου φαίνεται και ακούγεται ταυτόχρονα απαίσιο, όταν χαριτωμένα κορίτσια μιλάνε σαν νταλικέρηδες? Sorry ines μου, αλλά πραγματικά δεν περιέχει καθόλου θηλυκότητα μία τέτοια έκφραση, και αν ήμουν άντρας θα θεωρούσα άκρως αντιαισθητική μία τέτοια κοπέλα που η διάλεκτός της θυμίζει την διάλεκτο που χρησιμοποιεί ο κολλητός μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
off-topic

Εμένα τώρα, γιατί μου φαίνεται και ακούγεται ταυτόχρονα απαίσιο, όταν χαριτωμένα κορίτσια μιλάνε σαν νταλικέρηδες? Sorry ines μου, αλλά πραγματικά δεν περιέχει καθόλου θηλυκότητα μία τέτοια έκφραση, και αν ήμουν άντρας θα θεωρούσα άκρως αντιαισθητική μία τέτοια κοπέλα που η διάλεκτός της θυμίζει την διάλεκτο που χρησιμοποιεί ο κολλητός μου!

το καταλαβαινω οτι μπορει να ακουστει καπως "ακαταλληλο" (χωρις υποννοουμενο:) ), ομως αν το κλιμα το επιτρεπει, πιστευω πως δεν υπαρχει θεμα για παρεξηγησεις και αντιαισθητικοτητα. (ισχυει αυτη η λεξη;)
τεσπα, ομως, αν αυτη η φραση συνοδευοταν και απο αναλογη νταλικιεριδιστικη συμπεριφορα και γενικα ακομψη παρουσια.....ειναι οντως αντιαισθητικο και καθολου ελκυστικο.
αν ομως προερχεται απο καποιον (=εγω, πχ) που γενικα δεν φερεται σαν νταλικιερης, αυτη η εκφραση περναει στις πλακες τις παρεας κι οχι στα χαρακτηριστικα του ατομου.

(ειμαι σε mood για κηρυγμα σημερα η μου φαινεται; σορι για το μονολογο.....:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
το καταλαβαινω οτι μπορει να ακουστει καπως "ακαταλληλο" (χωρις υποννοουμενο:) ), ομως αν το κλιμα το επιτρεπει, πιστευω πως δεν υπαρχει θεμα για παρεξηγησεις και αντιαισθητικοτητα. (ισχυει αυτη η λεξη;)
τεσπα, ομως, αν αυτη η φραση συνοδευοταν και απο αναλογη νταλικιεριδιστικη συμπεριφορα και γενικα ακομψη παρουσια.....ειναι οντως αντιαισθητικο και καθολου ελκυστικο.
αν ομως προερχεται απο καποιον (=εγω, πχ) που γενικα δεν φερεται σαν νταλικιερης, αυτη η εκφραση περναει στις πλακες τις παρεας κι οχι στα χαρακτηριστικα του ατομου.

(ειμαι σε mood για κηρυγμα σημερα η μου φαινεται; σορι για το μονολογο.....:redface: )

Ines-άκι μου, επειδή σ'έχω φτιάξει στο μυαλό μου ως ένα πολύ πολύ γλυκό πλάσμα, χαλάστηκα σκεπτόμενη αυτό το πλασματάκι να μιλάει χρησιμοποιώντας λέξεις και εκφράσεις που αν τις απομονώσεις θυμίζουν τον βοθρατζή της πολυκατοικίας μου! Κατά τα άλλα, σαφώς και θα βρίσεις αν θυμώσεις ή αν αγανακτήσεις, απλά δεν θεωρώ καθόλου κομψό χιούμορ, το χιούμορ που περιέχει βομολοχίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Ines-άκι μου, επειδή σ'έχω φτιάξει στο μυαλό μου ως ένα πολύ πολύ γλυκό πλάσμα, χαλάστηκα σκεπτόμενη αυτό το πλασματάκι να μιλάει χρησιμοποιώντας λέξεις και εκφράσεις που αν τις απομονώσεις θυμίζουν τον βοθρατζή της πολυκατοικίας μου! Κατά τα άλλα, σαφώς και θα βρίσεις αν θυμώσεις ή αν αγανακτήσεις, απλά δεν θεωρώ καθόλου κομψό χιούμορ, το χιούμορ που περιέχει βομολοχίες.

μα και περα απο την αγανακτηση και τα υπολοιπα φυσικα, νομιζω πως αν η φραση ειναι ας πουμε η εξαιρεση στον κανονα (γιατι αν δεν πεταξω το κλισε μου θα βγαλω αφρους απο το στομα και θα ψοφησω:P ) δεν αποτελει καν στοιχειο του χαρακτηρα., ουτε μερος του χιουμορ (μου).
ειδικα, αν οπως στην περιπτωση μου δεν το λεμε σε αλλες παρεες παρα μονο μπροστα στους εμπιστους φιλους (οχι δειτε εκφραση..........)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δεν κόλλησα μόνο στη συγκεκριμένη φράση. Κόλλησα γενικότερα σε όλα τα κορίτσια που ξεπερνούν τα όρια. Σορρυ αν πήρε κ σένα η μπάλα. Σαφώς και στην παρέα θα νιώθεις άνετα και θα μιλάς και λίγο "απρόσεκτα" κάποιες φορές, απλά τι γίνεται όταν η παρέα είναι σε δημόσιο χώρο? Σε ένα καφέ για παράδειγμα? Τι εντύπωση θα σχηματίσει αυτός που κάθεται στο διπλανό τραπεζάκι? Θα μου πεις "δεν με νοιάζει", όμως κατά βάθος όλοι θέλουμε να είμαστε αρεστοί, και η ομορφιά η εσωτερική είναι πολύ πιο σημαντική και αξιόλογη από την εξωτερική. Τελοσπάντων.....
Δεν θέλω να θίξω εσένα, ούτε κανέναν άλλον, αλλά επειδή έχει τύχει να κοκκινίσω ακούγοντας δυο πιτσιρίκες στο διπλανό τραπέζι, το αναφέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Δεν κόλλησα μόνο στη συγκεκριμένη φράση. Κόλλησα γενικότερα σε όλα τα κορίτσια που ξεπερνούν τα όρια. Σορρυ αν πήρε κ σένα η μπάλα. Σαφώς και στην παρέα θα νιώθεις άνετα και θα μιλάς και λίγο "απρόσεκτα" κάποιες φορές, απλά τι γίνεται όταν η παρέα είναι σε δημόσιο χώρο? Σε ένα καφέ για παράδειγμα? Τι εντύπωση θα σχηματίσει αυτός που κάθεται στο διπλανό τραπεζάκι? Θα μου πεις "δεν με νοιάζει", όμως κατά βάθος όλοι θέλουμε να είμαστε αρεστοί, και η ομορφιά η εσωτερική είναι πολύ πιο σημαντική και αξιόλογη από την εξωτερική. Τελοσπάντων.....
Δεν θέλω να θίξω εσένα, ούτε κανέναν άλλον, αλλά επειδή έχει τύχει να κοκκινίσω ακούγοντας δυο πιτσιρίκες στο διπλανό τραπέζι, το αναφέρω.

το ξερω βρε οτι δε με εβριζες κιολας!! (ωπα, βγηκε και λογοπαιγνιο...). και θα σμφωνησω απολυτα στο θεμα με τα κοριτσακια που φαινονται υπεργλυκα και γουτσου-γουτσου μεχρι να ανοιξουν το στοματακι τους, απο οπου πετανε λογακια λες και πανε να δολοφονησουν κανενα....ειναι εντελως αντιαισθητικο και συχνα μου ερχεται να αρχισω να κανω σαν γρια πουριτανη ("μη μιλατε ετσιιιιιιι!!")
απλα θελω να αφησω και καθαρο (γιατι οντως ολοι θελουμε να μας βλεπουν καλα οι αλλοι) οτι δεν ειμαι το στιλ του ατομου που αντι να μιλησει βριζει. πραγματικα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μιας και το θεμα πιστεύω ότι σε γενικό επίπεδο έχει θέμα σκέφτηκα (μετά απο πρόταση της crazyhelen) οτι θα ηταν καλή ιδέα να το κάνω split
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μέτρον άριστον και σε αυτόν τον τομέα..

Με ενοχλεί σαφώς να είναι οχετός, τώρα η ατάκα με τις ωοθήκες με χάλασε σα σκέψη, δηλαδή δεν είναι καθόλου εμπνευσμένη όχι σαν βωμολοχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έχω μια πολύ αγαπημένη φίλη (κ αναφέρομαι σ'αυτήν γιατί δεν είναι πιτσιρίκα, αλλά 29 χρονών γαϊδάρα), η οποία μπορεί να έχει όλα τα χαρίσματα του κόσμου, είναι όμως πολύ αγενής. Καταρχάς καταργεί τον πλυθηντικό σε χρόνο dt, είτε μιλάει σε συνομίλικο της, είτε σε κάποιον πολύ μεγαλύτερο. Έχει πολύ ιδιαίτερο χιούμορ, αλλά δεν ξέρει πότε ΔΕΝ πρέπει να το χρησιμοποιεί, με αποτέλεσμα να φέρνει τους υπόλοιπους της παρέας σε πολύ δύσκολη θέση. Την συγκεκριμένη κοπέλα λοιπόν, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να την πάρω μαζί μου σε κάποιο μέρος που θα υπάρχουν π.χ. συνάδελφοί μου, συγγενείς μου κ.λ.π. γιατί λόγω της τόσο άσχημης εικόνας που βγάζει προς τα έξω, φοβάμαι πως θα περαξηγήσουν κ μένα. Τελικά, δεν αρκεί μόνο το όμορφο παρουσιαστικό για να κερδίσεις τις εντυπώσεις.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ελενιτσα θα συμφωνήσω μαζί σου οτι το ομορφο παρουσιαστικό δεν αρκεί για να κερδίζεις τις εντυπώσεις.
Η όμορφη εικόνα διαλύεται αμέσως αν ο τρόπος που φέρεσαι δεν είναι αρεστός.
Αυτό ισχύει και για τους άντρες, όχι μόνο για τις γυναίκες, αντιπαθητικό ένα άτομο γίνεται απο τον τρόπο που μιλάει και όχι απο την εξωτερική εικόνα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
υπαρχει και η περιπτωση που ανεφερα στο thread με τις πλακες κι ετσι, και ειναι η εξης: βλεπεις ενα κοριτσακι, αγαπουλα απο πανω μεχρι κατω, ντυμενο στα ροζ λες και εχει το συνδρομο της μπομπονιερας........τεσπα, σε καποια φαση φτανουν σε αποσταση ακοης και αρχιζουν να πετανε τετιο ρεπερτοριο βωμολοχιων............!!
ειναι πολυ σοκιν για μενα........:redface: και χαλαει φυσικα ολη τη ροζουλια και εστω θετικη εικονα που ειχε δωσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δυστυχως ή ευτυχώς ολοι επηρεάζονται απο τα εξωτερικά χαρακτηριστικά.Ειναι δύσκολο να μην στραβώσει καποιος οταν δει μια κοπέλα να μιλάει σαν νταλικιέρης:/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν δεν ξέρω τι σας έχουν κάνει οι νταλικιέρηδες και τους χρησιμοποιείτε όλοι για να πείτε ότι κάποιος μιλάει σαν ... νταλικιέρης :P


μεγάλωσα σε σπίτι.... νταλικιέρη lol
μέχρι τα χμμμμμ 17 μου περίπου μιλούσα ίδια και απαράλαχτα ωσάν νταλικιέρης....
ενίοτε περπατούσα, τσακωνόμουν καθώς επίσης ΚΑΙ ντυνόμουν ως νταλικιέρης :P

σήμερα βλέπω πολύ καθαρά πόσο άκομψη είναι μια τέτοια συμπεριφορά είτε πρόκειται για κοριτσάκια είτε πρόκειται για αγοράκια είτε πρόκειται για... νταλικιέρη :P
Και ναι, φυσικά και με επιρρεάζει και με ενοχλεί και μου κακοφαίνεται ΚΑΙ στραβώνω και άσχημα όταν ακούω κάποιον/α να μιλάει έτσι....:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Όπως και να έχει είναι εντελώς αποκρουστικό να βλέπεις να χρησιμοποιεί μία κοπέλα (ασχέτου ηλικίας) βωμολοχίες στον κανονικό της λόγο και όχι σε σπάνιες περιπτώσεις που θα βρεθούν με την κολλητή της και θα τα πούνε λίγο πιο ιδιαίτερα.

Έχει μεγάλη διαφορά να σου κάνει πλάκα κάποια χρησιμοποιώντας άσχημες εκφράσεις από το να το κάνει σε καθημερινή βάση και να τις έχει υιοθετήσει και να τις χρησιμοποιεί εντατικά (να λέει την κολλητή της μ_λ_κα πχ :sick: )

Από την άλλη πλευρά είναι επίσης αποκρουστικό να ακούς έναν άντρα με άσχημο λεξιλόγιο,αλλά συγχωρείτε η χρήση του μ_λ_κα καθώς είναι,όπως και να το κάνουμε ανδρική φράση μεταξύ ανδρών και είναι ένδειξη οικειότητας/φιλίας (ναι μην σας φαίνεται περίεργο,δεν λέμε τον κάθε άνδρα που συναντήσουμε μ_λ_κα ;) )

Γενικά το βρίσκω άχρηστο να βρίζεις καθώς μπορείς να εκφράσεις την απέχθεια/συναισθήματα/επιθυμία με πολύ ωραιότερες και πιο ακριβόλογες εκφράσεις που έχει η υπέροχη γλώσσα μας :)

Eπίσης,από οι πιο εντυπωσιακές και Γυναίκες που έχω γνωρίσει στην ζωή μου (ακόμα κ 18χρόνες,δεν παίζει ρόλο η ηλικία) δεν χρησιμοποιούσε καμία τους άσχημες εκφράσεις στον λόγο της,αλλά όταν ήταν απαραίτητο να δώσει την απαραίτητη έμφαση σε κάτι,το έκανε με τον δικό της χαρακτηριστικό τρόπο/χαρακτηρισμό/λεξιλόγιο που το αποτέλεσμα παραείναι έξυπνο και ταυτόχρονα τρομερά ΣΕΞΥ!

Ποιος διαφωνεί οτί μπορείς να ερωτευτείς κάποια μόνο και μόνο από την όμορφη χρήση της γλώσσας ;Kάθεσαι και την θαυμάζεις καθώς όταν κάποια μιλάει όμορφα σημαίνει ότι διαθέτει και κάποιο πνευματικό επίπεδο πάνω από τον μέσο όρο...αχ αυτές οι σέξυ προφορές και γυναικείες φωνούλες... :redface:

Είναι πραγματικά απόλαυση να ακούς/συζητάς/διαβάζεις κάτι όμορφο από οποιοδήποτε θηλυκό :redface: :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα συμφωνούσα μαζί σας εαν και εφόσον τα όσα λέτε αναφέρονται ΚΑΙ σε άντρες. Ναι, με ξενερώνει να βρίζει κάποιος πολύ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΥΛΟΥ. Ακόμη περισσότερο όμως μου τη δίνει να ακούω να απαξιώνονται τέτοιες συμπεριφορές για γυναίκες αλλά τα ίδια άτομα που τις απαξιώνουν να τις θεωρούν νορμάλ για άντρες. Αυτό είναι καθαρά σεξιστικό. :mad: Και είναι ακόμα πιο θλιβερό να ακους τέτοια πράγματα απο γυναίκες, που θα έπρεπε να έχουν μια μεγαλύτερη ευαισθησία για το θέμα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Βασικά εγω δε τις απεχθάνομαι αυτές που βωμολοχούν ασύστολα. Απλά δε τις υπολογίζω ως γυναίκες. Και σαφώς δε τις λυπάμαι. Είναι κορμιά που κινούνται και τίποτε παραπέρα. Καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του... Μα θα μου πεις μεγάλωσε η άλλη σε σπίτι με μεθύστακα/χαρτοπαίχτη πατέρα και ψυχασθενή μάνα και έγινε έτσι.... δεν έχει σημασία. Εσυ ο ίδιος μπορείς να επηρρεάσεις το χαρακτήρα σου και να τον καθοδηγήσεις όπως θες, άσχετα απ τα όποια ερεθίσματα του μπαμπά νταλικέρη ή χαρτοπαίχτη, ή και του αλήτη πρώην που έκανε χόρτο και έβριζε θεους και δαίμονες. Είδαμε και κοριτσάκια πλουσίων απ τη Δροσιά και το Κεφαλάρι τι ωραία που μιλάνε...

Το ίδιο ισχύει και για εμας τους άντρες (αν και δεν είναι αυτό το θέμα μας, άντε για να μη με πουν και σεξιστή οι προσκυνητές του Κόκκινου Φασισμού). Μακάρι να υπήρχε ενας Καιάδας να έπεφταν (οι κατα συρροήν εγκληματίες της γλώσσας) μέσα να γλυτώναμε... Αντί να σκοτώνουν την ώρα τους στη μελέτη και στις καλές παρέες οι μεν και οι δε, σκοτώνουν τη γλώσσα μας.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω δικαιολογώ την βωμολοχία μόνο σε κατάσταση νεύρων (Και σε εμας τους ανδρές). Αλλά σε καθημερινή βάση απλώς με απογοητεύει.

Τώρα όσο αφορα την διακρίση μεταξύ των ανδρών και γυναικών πιστεύω ότι στην ουσία δεν πρέπει να υπάρχει. Απλώς κάποιες φράσεις ακούγονται πιο "οκ" σε γυναικές και κάποιες άλλες πιο "οκ". Απλώς μου κάνει μπαμ όταν ακούσα μια γυναίκα να λέει την κολλητή της μ@λ@κα αλλά το ίδιο μπαμ θα μου κάνει αν ακουσω έναν άνδρα να λέει τον φίλο του μώρη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ρε Michelle μην αρπάζεσαι :P
Απλά το split που έκανε ο Πάνος ρωτάει αυτό που απαντάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Παιδιά, δεν είναι μόνο οι βωμολοχίες που δημιουργούν την άσχημη εικόνα. Η αγένεια άλλωστε δεν χαρακτηρίζεται μόνο από βρισιές, είναι η όλη στάση του ατόμου.
Και Μισελ, εννοείται ότι είναι άκρως αντιαισθητικό τόσο στις γυναίκες όσο και στους άντρες ένα στόμα οχετός. Κανείς δεν είπε το αντίθετο......

Υ.Γ. Τελικά, μάλλον γι'αυτό δεν μπορώ να γελάσω με κάποιες κωμωδίες που στηρίζουν το χιούμορ τους στις βωμολοχίες....Γιατί εμένα μου προκαλούν θλίψη και όχι γέλιο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Υ.Γ. Τελικά, μάλλον γι'αυτό δεν μπορώ να γελάσω με κάποιες κωμωδίες που στηρίζουν το χιούμορ τους στις βωμολοχίες....Γιατί εμένα μου προκαλούν θλίψη και όχι γέλιο.....

θα συμφωνησω μαζι σου!! θυμαμαι οταν ειδα το scary movie 3 ειχα παθει τετοια καταθλιψη...........ημουν καπου αναμεσα στο υστερικο κλαμα και στη φαση "σπαω πραγματα πανω στην οθονη μεχρι οτι μενει να φαινεται σαν μαγειρεμενο σαλιγκαρι"..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top