adsl και ΟΤΕ

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από knowhow.gr:
Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι συνδέσεις των 384 kbps θα γίνουν 786, οι συνδέσεις των 512 θα γίνουν συνδέσεις των 1024 kbps και οι συνδέσεις του 1 Μbps θα γίνουν 2 Mbps. Η μετάβαση των χρηστών στις υψηλότερες ταχύτητες θα γίνει χωρίς κόστος για τους ίδιους και με στόχο να βγει η χώρα και ο ΟΤΕ από τον κατάλογο των ακριβών και χαμηλής ταχύτητας συνδέσεων προς τους χρήστες / πελάτες

πολυ καλη ειδηση ... αντε ετσι να ανεβενουμε ;) :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Δηλαδή, αν ισχύουν οι πληροφορίες, εγώ που έχω 384, θα αναβαθμιστεί σε 786 και θα πληρώνω κανονικά όσα θα πλήρωνα για 384; :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Δηλαδή, αν ισχύουν οι πληροφορίες, εγώ που έχω 384, θα αναβαθμιστεί σε 786 και θα πληρώνω κανονικά όσα θα πλήρωνα για 384; :alljumpy:

Κι όχι μόνο εσυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

ΥΓ: 768 είναι το σωστό! Φτού μας δίνουν ψεύτικες ελπίδες για 18kbps παραπάνω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μπορεί να πω μ@λ@κια αλλα θα ρισκάρω!
Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες η μόνο σε συνδέσεις της Οτενετ? Εγω με hol θα έχω 78τόσο?
Το ΄σωσα?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Μπορεί να πω μ@λ@κια αλλα θα ρισκάρω!
Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες η μόνο σε συνδέσεις της Οτενετ? Εγω με hol θα έχω 78τόσο?
Το ΄σωσα?:redface:

κι εγώ την ίδια απορία έχω. χρησιμοποιώ forthnet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Άλλο η γραμμή και άλλο η πρόσβαση. Ο ΟΤΕ αναβαθμίζει τις γραμμές σε 768 κλπ. Η πρόσβαση με κάποιον παροχέα θα είναι ακόμα 384 εκτός κι αν αγοράσετε 768 όταν διατεθούν ή αν αναβαθμίσουν την πρόσβαση ομοίως και οι παροχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο; Ποτε θα γινει το ολο νταβαντουρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Mην ενθουσιάζεστε ας περιμένουμε να δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Άλλο η γραμμή και άλλο η πρόσβαση. Ο ΟΤΕ αναβαθμίζει τις γραμμές σε 768 κλπ. Η πρόσβαση με κάποιον παροχέα θα είναι ακόμα 384 εκτός κι αν αγοράσετε 768 όταν διατεθούν ή αν αναβαθμίσουν την πρόσβαση ομοίως και οι παροχείς.

όπερ σημαίνει ότι όταν αναβαθμίσει και η forthnet, τότε θα γίνει η αλλαγή και σε μένα, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
όπερ σημαίνει ότι όταν αναβαθμίσει και η forthnet, τότε θα γίνει η αλλαγή και σε μένα, ε?

Εαν έχεις ADSL in a Box (όπου έχεις γραμμή και πρόσβαση από τη Forthnet) πιθανότατα θα αναβαθμιστούν όλα μαζί.

Εαν έχεις πάρει λιανική τη γραμμή από ΟΤΕ (βλέπεις στο λογαριασμό του ΟΤΕ δηλαδή χρεώσεις για πάγια ADSL) και έχεις αγοράσει ξεχωριστά πχ. μια 6μηνη 384 πρόσβαση από φόρθνετ, τότε με βάση αυτή την φημολογία (γιατί δεν πρόκειται περι είδησης ή ανακοίνωσης) θα έχεις γραμμή 768 και πρόσβαση ακόμα 384. (Στην πράξη οι ταχύτητες που θα πιάνεις θα είναι ελαφρώς αυξημένες σε σχέση με τις σημερινές.) Αν θες και 768 πρόσβαση, θα πρέπει να περιμένεις να σε αναβαθμίσει η Φόρθνετ/να αγοράσεις πακέτο αν βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εαν έχεις ADSL in a Box (όπου έχεις γραμμή και πρόσβαση από τη Forthnet) πιθανότατα θα αναβαθμιστούν όλα μαζί.

εύχομαι να έχεις δίκιο :clapup:οεο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
adsl in a box 6 μηνη εχω. λιγα καταλαβα.. μαλλον εννοεις οτι αν γινει αυτο τελικα, θα ισχυει ¨αυτο: "θα έχεις γραμμή 768 και πρόσβαση ακόμα 384. (Στην πράξη οι ταχύτητες που θα πιάνεις θα είναι ελαφρώς αυξημένες σε σχέση με τις σημερινές.) " ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αντε ρεεεεεεε! μακαρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
εγώ που θα βάλω δσλ σε ένα μήνα θα το προλάβω?:confused: :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Θα έχω 1024 kbps!!!:clapup: :clapup: Ίσως...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από xristinaki:
εγώ που θα βάλω δσλ σε ένα μήνα θα το προλάβω?:confused: :( :(

Αν βαλεις του οτε τοτε δεν παιζει ρολο ποτε θα βαλεις η αν εχεις ειδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το θέμα είναι πότε θα ισχύσει αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
Το θέμα είναι πότε θα ισχύσει αυτό...
Αρχική Δημοσίευση από knowhow.gr:
"Άσπρη" μέρα θα δουν από τον Σεπτέμβριο οι χρήστες ευρυζωνικών συνδέσεων. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ έχει δρομολογήσει την αύξηση της ονομαστικής ταχύτητας των συνδέσεων ADSL για όλους τους πελάτες του και μάλιστα χωρίς χρέωση.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και ξαφνικά μου ήρθε μια "μαύρη" ιδεα....
αν όλα αυτά είναι μούφα ώστε να "πουλήσει" κάργα ο ΟΤΕ? :/:


να... αμέσως αμέσως, όσοι δεν έχουν, φυσικά και σκεφτονται να βάλουν σύνδεση με τον ΟΤΕ ώστε να έχουν απολαβές από το γεγονός αν και όταν συμβει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω να πω την αληθεια αυτο που πιστευω ειναι οτι θα γινει οπως με την αναβαθμιση του adsl 384 σε 512 ... απλως θα πεσουν οι τιμες τοσο που η 384 θα κοστιζει 768 και η 512 θα κοστιζει 1024. Αρα στην ουσια ειναι οτι ιδιο γιατι με ενα τηλεφωνο καποιος με τα ιδια λεφτα θα εχει αναβαθμιση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top