Τέλεια ονόματα για τέλειους σκύλους

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Σκοπευω να παρω ενα μαυρο κουταβι doberman (αρσενικο) και δεν μπορω να βρω ουτε ενα ονομα να του ταιριαζει. Ιδεες; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πώς τα φωνάζετε τα σκυλάκια σας ή τους σκυλάρους σας?:P
Με ποιά κριτήρια τα βαφτίσατε;
Ποιά ονόματα σας έχουν κάνει εντύπωση και γιατί;
Εδώ οι ωραίες ιδέες για τα ονόματα των μικρών μας φίλων!:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@ngel

Νεοφερμένος

Η @ngel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Plouto :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω αλλά όταν αποκτήσω τον Μολοσσό μου,θα τον ονομάσω "Ωρίωνα".Απο τον ομώνυμο αστερισμό.

It's copyrighted so dont steal it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To doberman το ονόμασα Hannibal γιατί δάγκωνε όλη την ώρα και μας είχε σακατέψει ή καταστρέψει τα πάντα.
Το κουνελάκι το ονόμασε ο boyfriend "Jessica", από τη Jessica Rabbit.
Το μαλινουά ψάχναμε να βρούμε όνομα και στο μεσοδιάστημα ο boyfriend του έλεγε συνέχεια "ρε κερατά, πάλι ζημιά έκανες?" οπότε το ονόμασα Κερατά.
Το γερμανικό ποιμενικό ήταν από Βουλγαρία με διαβατήριο και είχε Βουλγάρικο ονοματεπώνυμο. Στην αρχή της λέγαμε για πλάκα "βρε, Ιρίνα Κούνοβα σε λένε? Τι ονομα είναι αυτό? Ψιτ, Κούνοβα?". Ε και έμεινε Κούνοβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Darko!! :D Δεν είναι καθόλου dark, είναι ολόλευκος, αλλά η αδερφή μου είναι φαν του Kovasevic.

Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα. :pfff:

Χεχε. Σορυ μωρε, δεν το εκανα επι τουτου. Ειχα στο μυαλο μου σκυλακι, γι'αυτο. Ο,τι θελετε πείτε! Περίσσοτερο όμως στην παρούσα φάση ενδιαφέρομαι για ονόματα σκυλακίων!:P Ολα τα ζωάκια ευπρόσδεκτα φυσικά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα. :pfff:

Ο Άρμιν και ο Μαρκ βγάζουν νύχια αγαπητό Κιτόμελο! Πρέπει οι γατογονείς να επαναφέρουμε την τάξη ενάντια στο καθεστώς των σκυλάδων!:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δείξε ανωτερότητα, Val. :pfff: Είναι γνωστό πως μας διέπει ούτως ή άλλως η ευγένεια και ο σεβασμός της ετερότητας. :pfff: :teasing:

Πλάκα κάνω, καλή μου mind, φαντάζομαι το κατάλαβες ούτως ή άλλως. :redface: Ψάχνετε όνομα για σκυλάκι ή απλώς κάνεις έρευνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το όνομα του σκύλου λένε πως καλό είναι να έχει ρ γιατί το ακούνε πιο πολύ. Εμείς πάντως δύο σκυλιά που είχαμε, το ένα το λέγαμε Ερμή (δεν έχω ιδέα γιατί) και το άλλο Μάρκα (από το είσαι μια μάρκα εσύ και το μάρκα με έκαψες :lol:). Ο σκύλος της πολυκατοικίας λεγόταν Φρήμας, από τον μαθηματικό του ιδιοκτήτη του (άσχετο).

Κι επειδή είμαι περήφανη σκυλοαδέρφη, ιδού η Μάρκα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Frodo ο άντρακας (από το LOTR) και Kira η κόρη του (Kira στα ιαπωνικά σημαίνει φως κι επίσης Kira είναι κι ο κεντρικός χαρακτήρας του Death Note). Και βέβαια είχαμε την Φλώρα (την μαμά) αλλά πέθανε :(

Γενικά έχω την εντύπωση ότι τα ονόματα για σκυλιά πρέπει να είναι κοφτά, κατά προτίμηση δισύλλαβα και να έχουν "ρ" μέσα. Με βάση αυτούς τους κανόνες διαλέγαμε ονόματα.

Γαμάτο όνομα για σκύλο: Ρανταπλάν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή είχα ένα κανισάκι, τη Shiba. Πήρε το όνομά της από το B. Galactica που έδειχνε τότε η τηλεόραση. Κάποια σχέση είχε η κυρία αυτή με τον πρωταγωνιστή Apollo, με τον οποίο ήμουν :inlove: αλλά δεν θυμάμαι πλέον: Ή αδερφή του ήταν ή ερωμένη του.
Άμα περάσει από εδώ ο Βάλντερ, θα μας πει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ έχω τη Λούση και τον Ντίνο (τον οποίο επειδή είναι σαν φλοκάτη τον φωνάζω και Μπούμπη) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Τι μου κάνετε τώρα! Είχα δυο σκύλους. Έναν θηλυκό και έναν αρσενικό. Το θηλυκό σε μικρή ηλικία. Ήταν γιούρα γκέκα - λαγόσκυλο - και το ονόμασα Στρουμφίτα....(τι ήξερα, μικρό παιδάκι ήμουν :redface:). Το άλλο ήταν σε μεγάλη ηλικία. Ήταν ένα ροτβάιλερ και το ονομάσαμε Καλιγούλα. Επειδή ήταν πολύ ιδιαίτερος και νευρικός και δάγκωνε ακόμη και τους ιδιοκτήτες του, (η συμπεριφορά του ήταν.... κάπως ανάρμοστη). Πέθανε ξαφνικά και από τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναπάρω, διότι δεν άντεχα να φεύγουν έτσι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν εχω σκυλο,αλλα αν ειχα το ονομα που θα του εδινα ειναι ''Ferrero''!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βρασίδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eγώ γάτες έχω οπότε για γάτες θα μιλήσω. :pfff: :P

Λάμπρος. Είχε γεννηθεί Μ. Παρασκευή πριν 3 χρόνια. Χθες είχε γενέθλια. :inlove:
Ρούλος. Ήταν 3 αδέρφια και ήταν ο μικρότερος. * Ε μικρούλης-ρούλης-ρούλος. :inlove:
Μπελούτσι. Παρμένο από τον τότε παίχτη του Ολυμπιακού. :P
Πόνυ. Ε πόνυ μου θύμιζε. :P
Σκίπη. Ένα παλιό έργο με ένα καγκουρό που το λέγαν έτσι; Ε αυτή η γάτα μωρό ήταν πολύ τρελόπηδηχτό.
Σούζη. Αυτό ήταν έμπνευση της μαμάς. Είναι και η μεγαλύτερη. Την έχουμε 8 χρόνια!


*Τα άλλα δυο επίσης αρσενικά ο Λιόνταρος (ήταν πολύ τριχωτός!) και ο Εmo (η ουρα του ήταν σαν ξασμένη, όπως τα μαλλιά των emo)
Επίσης τον πρώτο μας γάτο τον φωνάζαμε ''βρε συ!'' και του μεινε το όνομα. :P Mια άλλη θηλυκιά τη λέγαμε Σούμο, επειδή περπατούσε περίεργα.
Άλλα γατιά τα λέγαμε Έντι, Μάρκος, Ορφέας, Νταίζη, χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Απλώς εμπνεύσεις.:D
Αλλά αυτά δε ζουν πια. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.:redface:
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ερμης,αλλα δεν τον βαφτισα εγω,η βαφτισιμια μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top