Αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας...Μπορούν να αλλάξουν;

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο...:worry:
Στο μόνο που ίσως να διαφωνήσω λίγο είναι στο οτι ΠΛΕΟΝ δίνω 2ες ευκαιρίες, σε όλους.
Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να το κάνεις, και μέχρι στιγμής δε το μετάνιωσα.

Aπλα επειδή είμαι τόσο δύσκολος χαρακτήρας θεωρώ ότι με προδίδουν όι ότι δόθηκα σε ένα άτομο και δεν το σεβάστηκε γιατί ξέρει ότι για να του δοθώ είναι για μένα υπέρβαση του εαυτού μου..Έτσι το βλέπω το πράγμα για αυτό και δεν δίνω 2η ευκαιρία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Aπλα επειδή είμαι τόσο δύσκολος χαρακτήρας θεωρώ ότι με προδίδουν όι ότι δόθηκα σε ένα άτομο και δεν το σεβάστηκε γιατί ξέρει ότι για να του δοθώ είναι για μένα υπέρβαση του εαυτού μου..Έτσι το βλέπω το πράγμα για αυτό και δεν δίνω 2η ευκαιρία :/:

Ναι σε καταλαβαίνω, και αν φας την προδοσία στα μούτρα -είτε είναι σε φιλικό είτε σε ερωτικό επίπεδο- είναι πλ δύσκολο να συγχωρέσεις ,πόσο μάλλον να συνεχίσεις να εμπιστεύεσαι αυτό το άτομο αλλά η 2η ευκαιρία θα δείξει τελικά αν όντως άξιζε τον κόπο.

Υ.Σ και γω δύσκολος χαρακτήρας είμαι αλλά δεν μπορώ να διαγράψω άτομα με τα οποία έχω περάσει κάποιες καλές στιγμές, όσο και να το θέλω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Τα αρνητικα του χαρακτηρα μου ειναι τα εξης :
1.Δυσκολοπιστη:redface:
2.Ευαισθητη
3.Βαζω τα κλαματα πολυ συχνά
4.Φοβαμαι τις αλλαγές
Αυτα νομίζω οτι ειναι τα ελλατωματα μου! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γινομαι ενοχλητικη καποιες φορες
Βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα εξαιτιας της καχυποψιας μου
Δεν ξεχναω

:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τα αρνητικα του χαρακτηρα μου ειναι τα εξης :
1.Δυσκολοπιστη:redface:
2.Ευαισθητη
3.Βαζω τα κλαματα πολυ συχνά
4.Φοβαμαι τις αλλαγές
Αυτα νομίζω οτι ειναι τα ελλατωματα μου! :hmm:

Το 2 και το 3 ειναι σχεδον το ιδιο ή ετω το 3 συνεπεια του 2.
Μπραβο σου, αν εχεις μονο αυτα :P

Το δικα μου ειναι πιστευω τα εξης:
-Οταν γνωρισω καποιον ειμαι πολυ επιφυλακτικη και δεν ανοιγομαι ευκολα με αποτελεσμα να τους απωθω λιγο τους ανθρωπους :P
-Ωστοσο, οταν γνωρισω καποιον και νιωσω ασφαλεια μαζι του μπορω να γινω αρκετα ως πολυ ειρωνικη και να τον πληγωσω
-Καποιες φορες ειμαι πολυ ευαισθητη, ενω καποιες αλλες πολυ σκληρη
-Ορισμενες φορες θελω να τους ικανοποιω ολους, αυτο ομως δεν γινεται και καταληγω να τα κανω ολα σκ**α και τελικα να τους δυσαρεστω
-Μου αρεσει να το παιζω εξυπνη :P Βασικα παθιαζομαι ευκολα και υποστηριζω την γνωμη μου μεχρι τελους και ακομη κι αν εχω αδικο δεν το βλεπω και επιμενω να κανω διαλεξεις προκειμενου ν' αποδειξω τη γνωμη μου (και καταληγω να πειθω και τους αλλους μετα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είμαι λίγο εγωίστρια, νευριάζω πάρα πολύ εύκολα και δεν σκέφτομαι πριν μιλήσω, με αποτέλεσμα να λέω άσχημα λόγια σε άτομα που δεν πρέπει και μετά να το μετανιώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειμαι πολυ πολυ νευρικηηηη!!!
Οταν νευριαζω, αισθανομαι τον εγκεφαλο μου να βγαζει φωτιες και τσιτωνεται ολο μου το σωμα.
Επισης, οταν στεναχωριεμαι ΔΕΝ κλαιω. Αλλα οταν νευριαζω κλαιω πολυ, λεω διαφορα και πεταω κανα αντικειμενο. Οποιος με εχει κανει ετσι, εχει στριψει γωνια. Αμα δε μαφησει να ηρεμησω μονη μου, δεν γλιτωνει.


Απο πιεση θα παω γω στα 100 μου, να μου το θυμαστε! :D

Το 2 και το 3 ειναι σχεδον το ιδιο ή ετω το 3 συνεπεια του 2.
Μπραβο σου, αν εχεις μονο αυτα :P

Το δικα μου ειναι πιστευω τα εξης:
-Οταν γνωρισω καποιον ειμαι πολυ επιφυλακτικη και δεν ανοιγομαι ευκολα με αποτελεσμα να τους απωθω λιγο τους ανθρωπους :P
-Ωστοσο, οταν γνωρισω καποιον και νιωσω ασφαλεια μαζι του μπορω να γινω αρκετα ως πολυ ειρωνικη και να τον πληγωσω
-Καποιες φορες ειμαι πολυ ευαισθητη, ενω καποιες αλλες πολυ σκληρη
-Ορισμενες φορες θελω να τους ικανοποιω ολους, αυτο ομως δεν γινεται και καταληγω να τα κανω ολα σκ**α και τελικα να τους δυσαρεστω
-Μου αρεσει να το παιζω εξυπνη :P Βασικα παθιαζομαι ευκολα και υποστηριζω την γνωμη μου μεχρι τελους και ακομη κι αν εχω αδικο δεν το βλεπω και επιμενω να κανω διαλεξεις προκειμενου ν' αποδειξω τη γνωμη μου (και καταληγω να πειθω και τους αλλους μετα :P )

Τι ζωδιο εισαι συ καλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τι ζωδιο εισαι συ καλε;

το χειροτερο! παρθενος! :P
ενα βιβλιο χαρακτηριζει το ζωδιο μου ως "φαρμακογλωσσο" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
1.υπερβολικα ευαισθητη παιζει να παιρνω την πρωτια σε ολο το πλανητη
2.κλαιω με το παραμικρο που θα μου πουν που ειτε με εχει πληγωσει η με εχει νευριασει
3.δεν ειμαι πολυ κοινωνικη και για να με πιασει πολυλογια πρεπει να γνωριζω τον αλλο πολυ καλα
4.ειμαι εγωιστρα και περιμενω απο τους αλλους να κανουν το πρωτο βημα
5.και πανω απο ολα ειμαι ΖΥΓΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
το χειροτερο! παρθενος! :P
ενα βιβλιο χαρακτηριζει το ζωδιο μου ως "φαρμακογλωσσο" :P

Εμ ετσι εξηγουνται τα παραπανω. Πραγματι ειστε πολυ ιδιορυθμοι χαρακτηρες.. Ωρες ωρες δεν παλευεστε, εχω αρκετους παρθενους στη ζωη μου. Ταιριαζω βεβαια, αλλα με το γνωστο ρητο " τα ετερωνυμα ελκονται".
Εχετε ομως και πολλα καλα, οπως η σοβαροτητα, ο σκεπτικισμος και η τυπικοτητα σας.
Τι να κανουμε δεν ειμαστε τελειοι. Ουτε εσυ ουτε γω ουτε αλλοι. Σκοπος ειναι να εχουμε αυτογνωσια κι οπου κανουμε λαθη να προσπαθουμε να τα διορθωνουμε.
Εγω ας πουμε, πρεπει να σταματησω να ειμαι νευρικη, διοτι και ο αλλος που φταιει, μια χαρα θα ειναι στο τελος, αλλα εγω την πιεση μου θα την εχω ανεβασει ατα υψη. Αξιζει; Οχι...

Αναισθησια.... Γαιδουρια... Αυτο μου λειπει! Αλλα που θα παει, θα το πετυχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αν και έχω αρκετά προχωρημένη ηλικία, δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να διαμορφώσω έναν συγκροτημένο χαρακτήρα. Το χειρότερο στοιχείο που με διακρίνει είναι η συναισθηματική συσσώρευση. Μπορεί δηλαδή να κάνω υπομονή πολύ καιρό απέναντι σε συμπεριφορές που με ενοχλούν ή με αδικούν και να τις δέχομαι στωικά, προσπαθώντας μ΄αυτόν τον τρόπο να αποφύγω τις όποιες εντάσεις, αλλά, κάποια στιγμή η πίεση αυτή δεν αντέχεται και ξεσπάω. Ευτυχώς το αρνητικό αυτό στοιχείο το έχω περιορίσει αρκετά. Δεν μπορώ να πω όμως ότι το έχω αποβάλει. Πάντως όσες φορές βρήκα το θάρρος και μίλησα ήρεμα και ξεκάθαρα για όσα με ενοχλούν σε άτομα που έτυχε να μου φερθούν με ακατάλληλο τρόπο βρήκα το δίκιο μου με συναισθηματικά ανώδυνο τρόπο. Κλείνοντας, έχω να πω ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθούμε να διορθωνόμαστε. Η παθητική αποδοχή ενός ή πιο πολλών αρνητικών στοιχείων του χαρακτήρα μας αποτελεί λανθασμένη τακτική.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
το χειροτερο! παρθενος! :P
ενα βιβλιο χαρακτηριζει το ζωδιο μου ως "φαρμακογλωσσο" :P

Καλε, ίδιες είμαστε :hehe: Εγω βέβαια αν συμπαθήσω τον αλλον πολυ, υπάρχει περίπτωση να ανοιχτώ υπερβολικά, να δεθω μαζί του και να απογοητευτώ στο τέλος, σε περίπτωση που πάψουμε να μιλάμε συχνά, κτλ. Νιώθω σαν να με προδίδουν. Και επισης, κολλάω στο παρελθόν και σε αυτές τις σχέσεις.
Επισης ειμαι ανυπόμονη. Και γνήσιο λιοντάρι που θέλει να εχει την προσοχή των άλλων (το εχετε καταλάβει φαντάζομαι :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ελαττώματα???:hmm:Τι να πω?Νομίζω ότι έχω ελάχιστα,έως καθόλου.:redface::P
Λοιπόν,είμαι:
1.παρορμητικός (αν και όλοι μου λένε το αντίστροφο:confused:)
2.εγωιστής (αυτό δεν το πιστεύω,αλλά όλοι μου το λένε ότι είμαι)
3.αναίσθητος (αυτό όντως ισχύει,μπορώ να το επιβεβαιώσω :yes:)
4.απόμακρος (και αυτό,όπως το προηγούμενο)
5.αντικοινωνικός (εγώ φταίω που όλοι γύρω μου μου τη σπάνε και δεν μπορώ να επικοινωνήσω πραγματικά με κάποιον???)
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ελάττωμά μου είναι η τάση μου να νιώθω ενοχές, η οποία βέβαια δεν κάνει κακό στους/στις άλλους/ες, αλλά σ' εμένα κυρίως. Είμαι τόσο υπερβολική σ' αυτό φτάνοντας σε σημείο να νιώθω ενοχές, ακόμα κι όταν δεν φταίω. Όταν, λόγου χάρη, πηγαίνω πού και πού μια βόλτα με φίλες μου νιώθω άσχημα που λείπω λίγες ώρες απ' το σπίτι μας και είναι οι γονείς μου μόνοι τους. (Σίγουρα σας ακούγομαι υπερβολική, αλλά είναι μεγάλοι σε ηλικία και φοβάμαι μην τούς συμβεί οτιδήποτε). Από την άλλη πάλι νιώθω άσχημα επειδή παραμελώ τις φίλες μου, διότι δεν μπορώ να είμαι μαζί τους όσο συνεπής θα ήθελα λόγω των υποχρεώσεών μου. Άλλο: Δήλωσα μια θεματική ενότητα στο πανεπιστήμιο και νιώθω ενοχές, επειδή δεν δήλωσα δύο φοβούμενη μήπως δεν μπορέσω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις. (Θα ένιωθα βέβαια ενοχές, ακόμα και δύο ενότητες να δήλωνα). Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα, αλλά δεν θα σας πω άλλα, για να μην σας κουράσω. Το κακό είναι ότι αυτό το ελάττωμα είναι ανάλογο με την ηλικία μου, με την έννοια ότι αυξάνεται συνεχώς όσο μεγαλώνω.:/: Έχω σηκώσει πλέον τα χέρια ψηλά.
Με τον εξαντλητικό αυτοέλεγχο κατορθώνω να είμαι σχεδόν άψογη απέναντι στους/στις άλλους/ες και να μην έχει κανένας/μία παράπονο από εμένα. Ωστόσο, νιώθω διαρκώς αγχωμένη φοβούμενη πάντα μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή μήπως στενοχώρησα κάποιον/α με κάτι που είπα ή έπραξα (αν και είμαι πάντοτε πολύ προσεχτική). Ευτυχώς έχω γύρω μου εξαιρετικούς ανθρώπους και βλέπουν τα ελαττώματά μου με κατανόηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα μεγάλο ελάττωμά μου είναι η τάση μου να νιώθω ενοχές, η οποία βέβαια δεν κάνει κακό στους/στις άλλους/ες, αλλά σ' εμένα κυρίως. Είμαι τόσο υπερβολική σ' αυτό φτάνοντας σε σημείο να νιώθω ενοχές, ακόμα κι όταν δεν φταίω. Όταν, λόγου χάρη, πηγαίνω πού και πού μια βόλτα με φίλες μου νιώθω άσχημα που λείπω λίγες ώρες απ' το σπίτι μας και είναι οι γονείς μου μόνοι τους. (Σίγουρα σας ακούγομαι υπερβολική, αλλά είναι μεγάλοι σε ηλικία και φοβάμαι μην τούς συμβεί οτιδήποτε). Από την άλλη πάλι νιώθω άσχημα επειδή παραμελώ τις φίλες μου, διότι δεν μπορώ να είμαι μαζί τους όσο συνεπής θα ήθελα λόγω των υποχρεώσεών μου. Άλλο: Δήλωσα μια θεματική ενότητα στο πανεπιστήμιο και νιώθω ενοχές, επειδή δεν δήλωσα δύο φοβούμενη μήπως δεν μπορέσω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις. (Θα ένιωθα βέβαια ενοχές, ακόμα και δύο ενότητες να δήλωνα). Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα, αλλά δεν θα σας πω άλλα, για να μην σας κουράσω. Το κακό είναι ότι αυτό το ελάττωμα είναι ανάλογο με την ηλικία μου, με την έννοια ότι αυξάνεται συνεχώς όσο μεγαλώνω.:/: Έχω σηκώσει πλέον τα χέρια ψηλά.
Με τον εξαντλητικό αυτοέλεγχο κατορθώνω να είμαι σχεδόν άψογη απέναντι στους/στις άλλους/ες και να μην έχει κανένας/μία παράπονο από εμένα. Ωστόσο, νιώθω διαρκώς αγχωμένη φοβούμενη πάντα μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή μήπως στενοχώρησα κάποιον/α με κάτι που είπα ή έπραξα (αν και είμαι πάντοτε πολύ προσεχτική). Ευτυχώς έχω γύρω μου εξαιρετικούς ανθρώπους και βλέπουν τα ελαττώματά μου με κατανόηση.

Πρέπει να το εξαλήψεις αυτό μόνη σου ή με βοήθεια ειδικού. Είναι πολύ καταστροφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ελάττωμά μου είναι η τάση μου να νιώθω ενοχές, η οποία βέβαια δεν κάνει κακό στους/στις άλλους/ες, αλλά σ' εμένα κυρίως. Είμαι τόσο υπερβολική σ' αυτό φτάνοντας σε σημείο να νιώθω ενοχές, ακόμα κι όταν δεν φταίω. Όταν, λόγου χάρη, πηγαίνω πού και πού μια βόλτα με φίλες μου νιώθω άσχημα που λείπω λίγες ώρες απ' το σπίτι μας και είναι οι γονείς μου μόνοι τους. (Σίγουρα σας ακούγομαι υπερβολική, αλλά είναι μεγάλοι σε ηλικία και φοβάμαι μην τούς συμβεί οτιδήποτε). Από την άλλη πάλι νιώθω άσχημα επειδή παραμελώ τις φίλες μου, διότι δεν μπορώ να είμαι μαζί τους όσο συνεπής θα ήθελα λόγω των υποχρεώσεών μου. Άλλο: Δήλωσα μια θεματική ενότητα στο πανεπιστήμιο και νιώθω ενοχές, επειδή δεν δήλωσα δύο φοβούμενη μήπως δεν μπορέσω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις. (Θα ένιωθα βέβαια ενοχές, ακόμα και δύο ενότητες να δήλωνα). Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα, αλλά δεν θα σας πω άλλα, για να μην σας κουράσω. Το κακό είναι ότι αυτό το ελάττωμα είναι ανάλογο με την ηλικία μου, με την έννοια ότι αυξάνεται συνεχώς όσο μεγαλώνω.:/: Έχω σηκώσει πλέον τα χέρια ψηλά.
Με τον εξαντλητικό αυτοέλεγχο κατορθώνω να είμαι σχεδόν άψογη απέναντι στους/στις άλλους/ες και να μην έχει κανένας/μία παράπονο από εμένα. Ωστόσο, νιώθω διαρκώς αγχωμένη φοβούμενη πάντα μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή μήπως στενοχώρησα κάποιον/α με κάτι που είπα ή έπραξα (αν και είμαι πάντοτε πολύ προσεχτική). Ευτυχώς έχω γύρω μου εξαιρετικούς ανθρώπους και βλέπουν τα ελαττώματά μου με κατανόηση.

Ανασφάλειες είναι όλα αυτά. Προσπάθησε να τις εκλογικεύεις όσο γίνεται για να μην σε τρώνε μες στην μέρα, αλλά ίσως πρέπει να μιλήσεις και με κάποιον ψυχολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Είμαι ενοχική, παρομητική, τελειομανής, νευριάζω εύκολα και πολλές φορές πληγώνω τους άλλους επίτηδες για να βγώ απο πάνω όταν με τσαντίζουν.
Ευτυχώς τα αναγνωρίζω και τα δουλεύω μόνη μου κάθε μέρα.Θεωρώ οτι έχω βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με το παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Είμαι ενοχική, παρομητική, τελειομανής, νευριάζω εύκολα και πολλές φορές πληγώνω τους άλλους επίτηδες για να βγώ απο πάνω όταν με τσαντίζουν.
Ευτυχώς τα αναγνωρίζω και τα δουλεύω μόνη μου κάθε μέρα.Θεωρώ οτι έχω βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με το παρελθόν.

Εισαι και λιγο ... οργισμένη. Οπως φαινεται στην φωτο =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εισαι και λιγο ... οργισμένη. Οπως φαινεται στην φωτο =D

Αυτό το avatar το λατρεύω.<3 Είναι μεν θυμωμένο, αλλά τόσο υπέροχα χαριτωμένο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Αυτό το avatar το λατρεύω.<3 Είναι μεν θυμωμένο, αλλά τόσο υπέροχα χαριτωμένο!:D

κΑΙ εγω τέτοια φάτσα εχω οταν μου τρώνε το μπιφτέκι μου. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top