Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,945 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Internet & Προσωπικά δεδομένα

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 19:52, 17-12-07:

Πόσο κινδυνεύουν τα προσωπικά δεδομένα κάποιου
Α) από την εγγραφή του σε φόρουμ?
Β) από το γράψιμο σχολίων σε blog?
Γ) από την αναζήτηση που μπορεί να κάνει πχ μέσω google?
Δ) από χρήση msn?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:26, 17-12-07:

Τι θεωρείς ως προσωπικό δεδομένο;
Την ανάλυση της οθόνη σου; Το browser σου; Το λειτουργικό σύστημα; Αν ναι τότε κινδυνεύεις.

Αν ως προσωπικά δεδομένα θεωρείς το ΑΦΜ, το όνομα σου τότε δεν κινδυνεύεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 23:33, 17-12-07:

Εντάξει, προσωπικό δεδομένο είναι ας πούμε το που βρίσκεσαι και γράφεις (ακούς Γιώργο? ).

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:33, 18-12-07:

Δεν υπάρχουν κάτι τέτοιο, το μόνο που μπορεί να ξέρει κάποιος web master είναι η το host name.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 00:36, 18-12-07:

Στο οποίο βλέπεις πχ, αν ο άλλος είναι στην πρωτεύουσα των παπούα-νέα γουινέα ή ενδεχομένως στην Αθήνα

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:41, 18-12-07:

Ναι όμως αυτό το στοιχείο το παρέχει ο provider στο web master. Θα μπορούσε κάποιος να διαλέξει κάποιον provider που δεν παρέχει στο hostname τέτοιες πληροφορίες ή να χρησιμοποιεί static ip

Παράθεση

cap (Σωτήρης!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cap
Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O cap έγραψε στις 01:17, 18-12-07:

Τα προσωπικά μας δεδομένα είναι (τουλάχιστον προς το παρόν) τόσο διαθέσιμα όσο επιλέγουμε εμείς να είναι. Π.χ. μπορειτε εύκολα να βρείτε πλήρη στοιχεία για μένα (ακόμα και "δύσκολα" θεωρητικά στην εύρεση - οπως το ποιούς έχω φίλους ή τι αυτοκίνητο έχω) αν ψάξετε λιγάκι, ξεκινώντας για παράδειγμα από τα links που έχω σε κάποια blogs μου και φτάνοντας μέχρι τις σελίδες μου στη brainbench, στο facebook και στο linkedin οπου τα στοιχεία αρκούν για να ξέρετε τι θέα βλέπω από το μπαλκόνι μου και σε ποιόν όροφο μένω. Ομως, αυτή τη "διασύνδεση" και τη "διάθεση" την έχω επιλέξει εγώ (αλλο αν τώρα και να θέλω να κρυφτώ πιά δεν μπορώ).

Αν όμως ξεκινήσω φτιάχνοντας μια νέα δικτυακή ταυτότητα αύριο, λίγα πράγματα θα μπορεί να ξέρει κανείς για μένα. Αν χρησιμοποιήσω ειδικά κανέναν anonymizer, κανένα anonymous VPN οπως το www.relakks.com (γραφτηκα αλλα δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει!) και εγγράφομαι σε forums με τη βοήθεια του πολύ χρήσιμου www.spaml.com, ψάξτε βρείτε τον

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cap : 18-12-07 στις 01:19. Αιτία: Προσθήκη πρότασης
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:56, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από cap
Τα προσωπικά μας δεδομένα είναι (τουλάχιστον προς το παρόν) τόσο διαθέσιμα όσο επιλέγουμε εμείς να είναι. Π.χ. μπορειτε εύκολα να βρείτε πλήρη στοιχεία για μένα (ακόμα και "δύσκολα" θεωρητικά στην εύρεση - οπως το ποιούς έχω φίλους ή τι αυτοκίνητο έχω) αν ψάξετε λιγάκι, ξεκινώντας για παράδειγμα από τα links που έχω σε κάποια blogs μου και φτάνοντας μέχρι τις σελίδες μου στη brainbench, στο facebook και στο linkedin οπου τα στοιχεία αρκούν για να ξέρετε τι θέα βλέπω από το μπαλκόνι μου και σε ποιόν όροφο μένω. Ομως, αυτή τη "διασύνδεση" και τη "διάθεση" την έχω επιλέξει εγώ (αλλο αν τώρα και να θέλω να κρυφτώ πιά δεν μπορώ).

Αν όμως ξεκινήσω φτιάχνοντας μια νέα δικτυακή ταυτότητα αύριο, λίγα πράγματα θα μπορεί να ξέρει κανείς για μένα. Αν χρησιμοποιήσω ειδικά κανέναν anonymizer, κανένα anonymous VPN οπως το www.relakks.com (γραφτηκα αλλα δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει!) και εγγράφομαι σε forums με τη βοήθεια του πολύ χρήσιμου www.spaml.com, ψάξτε βρείτε τον
Θα συμφωνήσω με τον Σωτήρη.
Στο χέρι του καθενός είναι να επιλέξει ποια προσωπικά του στοιχεία θέλει να αποκαλύψει - προβάλλει, και σε ποιο βαθμό θέλει να προασπίσει την προσωπική του ζωή και τα προσωπικά του δεδομένα.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 09:06, 18-12-07:

Δεν συμφωνώ γιατί η πείρα μου, το επάγγελμά μου και γενικά η ενασχόλησή μου με τον χώρο μου λένε ότι στη χειρότερη να δυσκολευτείς να βρεις πληροφορίες για κάποιον.Ακόμα και αν δεν τις έχει αποκαλύψει.Με την νοοτροπία αυτή θα μου πείτε ότι είναι επιλογή κάποιοι να μπαίνουν σε ξένα δίκτυα γιατί αφήσανε εκτεθιμένες πληροφορίες...Λυπάμαι δεν πάει έτσι!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:31, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Δεν συμφωνώ γιατί η πείρα μου, το επάγγελμά μου και γενικά η ενασχόλησή μου με τον χώρο μου λένε ότι στη χειρότερη να δυσκολευτείς να βρεις πληροφορίες για κάποιον.Ακόμα και αν δεν τις έχει αποκαλύψει.Με την νοοτροπία αυτή θα μου πείτε ότι είναι επιλογή κάποιοι να μπαίνουν σε ξένα δίκτυα γιατί αφήσανε εκτεθιμένες πληροφορίες...Λυπάμαι δεν πάει έτσι!
Πέρα απο την πείρα σου και την ενασχόληση σου με το χώρο, μπορείς να μας φέρεις και κάποιο άλλο επιχείρημα; Χωρίς να σε αμφισβητώ, απλά δεν είμαστε σε θέση να τα γνωρίζουμε αυτά ώστε να σε πάρουμε ως αυθεντία.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 09:39, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πέρα απο την πείρα σου και την ενασχόληση σου με το χώρο, μπορείς να μας φέρεις και κάποιο άλλο επιχείρημα; Χωρίς να σε αμφισβητώ, απλά δεν είμαστε σε θέση να τα γνωρίζουμε αυτά ώστε να σε πάρουμε ως αυθεντία.
Κοίτα όσο μασκαρισμένος να είναι κάποιος που μπαίνει κάπου κάνοντας τρακ πρως τα πίσω με τα κατάλληλα εργαλεία βρίσκεις ip τηλέφωνο και ου το καθε εξής.Δλδ προφιλ τύπου hi5 ή δεν ξέρω τι άλλο είναι αστείο να θεωρούμε ότι αποκαλύπτουν προσωπικές πληροφορίες από τη στιγμή που η ίδια η διεθυνσιοδότησή σου μαρτυράει τα πάντα για σένα.Τώρα αν πάρουμε την υπόθεση ότι κάποιος μπαίνει από αλλού κτλ μπορεί να κρατήσει κάποιου είδους ανωνυμία αλλά και πάλι τον βρίσκεις.Ανάποδη αναζήτηση κάνεις!dfs bfs κάτι θα βρεις ένα δεντράκι είναι οι διευθύνσεις

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:11, 18-12-07:

Κοίτα όσο μασκαρισμένος να είναι κάποιος που μπαίνει κάπου κάνοντας τρακ πρως τα πίσω με τα κατάλληλα εργαλεία βρίσκεις ip τηλέφωνο και ου το καθε εξής.Δλδ προφιλ τύπου hi5 ή δεν ξέρω τι άλλο είναι αστείο να θεωρούμε ότι αποκαλύπτουν προσωπικές πληροφορίες από τη στιγμή που η ίδια η διεθυνσιοδότησή σου μαρτυράει τα πάντα για σένα.Τώρα αν πάρουμε την υπόθεση ότι κάποιος μπαίνει από αλλού κτλ μπορεί να κρατήσει κάποιου είδους ανωνυμία αλλά και πάλι τον βρίσκεις.Ανάποδη αναζήτηση κάνεις!dfs bfs κάτι θα βρεις ένα δεντράκι είναι οι διευθύνσεις
Καταρχάς για να έχεις διεύθυνση IP πρέπει να έχεις πρόσβαση σε αυτή. Πχ εσύ που δεν είσαι admin εδώ, μπορείς να βρεις την IP μου?
Επίσης, ακόμα και να την βρεις, δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να βρεις κάτι περισσότερο απο το που μένω και τι παροχέα έχω μέσω αυτής (χωρίς γνωστούς σε ISPs και τέτοια ...ελληνικά).

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 10:18, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Καταρχάς για να έχεις διεύθυνση IP πρέπει να έχεις πρόσβαση σε αυτή. Πχ εσύ που δεν είσαι admin εδώ, μπορείς να βρεις την IP μου?
Επίσης, ακόμα και να την βρεις, δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να βρεις κάτι περισσότερο απο το που μένω και τι παροχέα έχω μέσω αυτής (χωρίς γνωστούς σε ISPs και τέτοια ...ελληνικά).
Δεν ήθελα να καρφοθώ αλλά έχω γνωστούς σε Isps.Αλλά εντάξει αυτό δεν κάνει την διαφορά χρόνο σου γλιτώνει.Θέλει αρετή και τόλμη

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:14, 18-12-07:

[...] κάνοντας τρακ πρως τα πίσω με τα κατάλληλα εργαλεία βρίσκεις ip τηλέφωνο [...]
Εννοείς ότι υπάρχει κάτι που του δίνεις IP και σου δίνει τηλέφωνο;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:51, 30-10-10:

Καλησπέρα.

Ξεθάβω το θέμα λόγω μιας σχετικής συζήτησης που είχα με τον Wild_Boy και ο οποίος με παρακάλεσε να ανοίξω σχετικό θέμα.

Το θέμα ξεκίνησε από μία αναζήτηση, εκ μέρους του Wild_boy, στο google για ένα πρόσωπο και τη συγκέντρωση κάποιων στοιχείων για αυτό το άτομο τα οποία βρίσκονται σε κοινή θέα χωρίς να έχουν καταχωρηθεί από το ίδιο, όπως είναι η αναφορά της δευτεροβάθμιας και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που έλαβε.

Συγκεκριμένα, πληκτρολόγησε στο google το ονοματεπώνυμο και βρήκε κάποιες πληροφορίες. Τρομοκρατήθηκε λίγο λέγοντάς μου πως από ένα επίθετο μπορείς να βρεις αρκετές πληροφορίες για κάποιον και εν τέλει να του κάνεις κακό.

Η απάντησή μου, στον κόσμο μου όπως πάντα , ήταν πως αν κάποιος θέλει να σου κάνει κακό θα βρει τις πληροφορίες που θέλει είτε είναι από το internet είτε από κάποιον γνωστό είτε από κάπου αλλού που μπορεί να συλλέξει πληροφορίες.

Ακόμα, του έθεσα την ερώτηση: «Αν είχες κακές προθέσεις πώς θα χρησιμοποιούσες τις πληροφορίες που συνέλλεξες;» Η απάντηση ήταν πως αποτελεί ένα μικρό λιθαράκι ακόμα και αυτή η πληροφορία και με κατάλληλες κινήσεις μπορείς να συλλέξεις και πιο σημαντικά στοιχεία.

Ποια η θέση σας στο θέμα;
Έχετε δημοσιεύσει στο διαδίκτυο το επίθετό σας;
Θεωρείτε ότι το επίθετο είναι ένα προσωπικό δεδομένο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:03, 30-10-10:

Λόγω δουλειάς, είμαι αρκετά γνωστή στο (κυρίως ξένο) διαδίκτυο με το ονοματεπώνυμο μου. Ακόμη και το κινητό μου μπορεί να βρει κάποιος αν ψάξει λίγο. Το προφίλ μου στο facebook είναι ανοιχτό κατ'επιλογήν, άρα εύκολα μπορεί να βρει και φωτογραφίες και άλλα δεδομένα.

Ουδέποτε μου έχει συμβεί το παραμικρό. Πράγμα όχι περίεργο, διότι και in the real world όταν κυκλοφορώ, ούτε κρύβω το όνομα μου, ούτε φοράω φερετζέ για να μη δούν το πρόσωπο μου. Γιατί να αντιμετωπίζω διαφορετικά το διαδίκτυο;

Πιο πολύ ντρέπομαι για κάποια μηνύματα που είχα γράψει ανώνυμα σε φόρα (και εδώ και αλλού) μικρότερη, με ύφος και απόψεις που δεν με εκφράζουν πλέον, παρά για το ότι μπορεί να βρει πώς μοιάζω ή πώς με λένε. Αν μη τι άλλο, το όνομα μου ή τα στοιχεία μου είμαι εγώ, οι προ 5ετίας απόψεις μου όχι πια.

Το μόνο που θεωρώ ότι πραγματικά διευκολύνει το να είναι κάποιος πιο ανοιχτός στο διαδίκτυο είναι το (σχεδόν πάντα αθώο) internet stalking. Αλλά δεν είναι κάτι που το θεωρώ και τόσο τραγικό, για να ασχοληθεί κάποιος τόσο πολύ μαζί σου, μάλλον σε γουστάρει σαν άτομο οπότε δεν θα σε κακοχαρακτηρίσει εύκολα ο,τι και να βρει.

Γενικά πιστεύω ότι ο κόσμος σιγά σιγά παύει να φοβάται το διαδίκτυο και να νομίζει ότι βρίθει από παιδεραστές, εγκληματίες και κάθε λογής διαταραγμένους, οπότε οδεύουμε προς την εθελοντική άρση της ανωνυμίας σε αυτό. Πχ πριν 5-10 χρόνια ήταν αδιανόητο να γραφτείς σε ένα site με το πραγματικό σου όνομα και να δώσεις τα πραγματικά σου στοιχεία. Πλέον είναι αρκετά κοινό, και όχι μόνο στο facebook αλλά και σε πολλά άλλα SN sites.
Παρατηρώ μάλιστα ότι οι περισσότερο geeks που περνούν περισσότερες ώρες online είναι συνήθως και πιο ανοιχτοί με το θέμα των στοιχείων τους. Συνήθως η συμπεριφορά των πιο geeks σε τέτοια θέματα προδιαγράφει μια γενικότερη τάση που πιστεύω ότι σιγά σιγά έρχεται (και δεν το λέω ως κινδυνολογία, διότι δεν το θεωρώ αρνητικό).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wild_Boy
Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 21:34, 30-10-10:

Βρε Λια μου!Δε το θεωρείς επικίνδυνο να δώσεις επίθετο?Εγώ το λέω,γιατί έχοντας το επίθετο του άλλου μπορείς να βρεις εύκολα πού μένει!Κι αν μη τι άλλο,πού ξέρεις τι προθέσεις έχει ο εν λόγω χρήστης του διαδικτύου,που ψάχνει να βρει στοιχεία σου;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:41, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Wild_Boy
Βρε Λια μου!Δε το θεωρείς επικίνδυνο να δώσεις επίθετο?Εγώ το λέω,γιατί έχοντας το επίθετο του άλλου μπορείς να βρεις εύκολα πού μένει!
Το ίδιο και όποιος περαστικός δει το κουδούνι μου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 21:46, 30-10-10:

Ναι αλλά από το νετ βρίσκει κι άλλα στοιχεία και επίσης από το νετ μπορεί να κινδυνέψεις,ενώ in the real life..ποιος ζει ποιος πεθαίνει! ..Καταλαβαίνετε τι εννοώ!

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη element skate
Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 21:47, 30-10-10:

εγω νομιζω οτι αντε ενα ονομα δε πειραζει να το δωσεις αλλα δε πρεπει να φτανεις σε ακροτητες του ειδους να δινεις δημοσια το τηλεφωνο σου και τετοια και ακομα αν το ψαξεις λιγο νομιζεις ειναι ευκολο να βρεις τροπους που θα σε θωρακισουν σε πιθανες απειλες και κινδυνους

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 21:49, 30-10-10:

Εγώ ούτε επίθετο πιστεύω πρέπει να δίνουμε σε αγνώστους ή δημόσια.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 21:50, 30-10-10:

ουτε εγω δινω γτ κιολας δεν νομιζω οτι ειναι αναγκαιο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:50, 30-10-10:

Ναι αλλά από το νετ βρίσκει κι άλλα στοιχεία και επίσης από το νετ μπορεί να κινδυνέψεις,ενώ in the real life..ποιος ζει ποιος πεθαίνει! ..Καταλαβαίνετε τι εννοώ!
Not really. Ίσα ίσα που στην real life αν κάποιος έχει πραγματικά κακές προθέσεις μπορεί να σε κλέψει, να σε σκοτώσει, να σε βιάσει. Στο net τι από αυτά μπορεί να σου κάνει;
Τις χειρότερες προθέσεις να έχει κάποιος στο net, το πολύ πολύ που μπορεί να σου κάνει είναι να σε γελοιοποιήσει. Που και πάλι, πόσοι θα το δουν και πόσο θα μείνει online?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 21:53, 30-10-10:

ειδα σε προηγουμενο ποστ που ειπε καποιος οτι αν βρουν το ιπ σου μπορουν να βρουν το τηλεφωνο σου δε νομιζω να ισχυει αυτο το εψαξα και με ripe και το μονο που βγαζει ειναι το τηλεφωνο των κεντρικων γραφειων του παροχου ιντρνετ .ισχυει αυτο επαγγελματιες του χωρου

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:54, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από element skate
εγω νομιζω οτι αντε ενα ονομα δε πειραζει να το δωσεις αλλα δε πρεπει να φτανεις σε ακροτητες του ειδους να δινεις δημοσια το τηλεφωνο σου και τετοια και ακομα αν το ψαξεις λιγο νομιζεις ειναι ευκολο να βρεις τροπους που θα σε θωρακισουν σε πιθανες απειλες και κινδυνους
Και όμως, η γνωστοποίηση του κινητού είναι ένα plus για ορισμένα άτομα λόγω δουλειάς.
Άλλωστε μπορείς να βρεις το τηλέφωνο κάποιου καλώντας έναν αριθμό. (Μου έτυχε)

Επίσης κινητά βρίσκεις και σε αγγελίες, είτε αυτές είναι ηλεκτρονικές είτε έντυπες.

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 21:55, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Και όμως, η γνωστοποίηση του κινητού είναι ένα plus για ορισμένα άτομα λόγω δουλειάς.
Άλλωστε μπορείς να βρεις το τηλέφωνο κάποιου καλώντας έναν αριθμό. (Μου έτυχε)

Επίσης κινητά βρίσκεις και σε αγγελίες, είτε αυτές είναι ηλεκτρονικές είτε έντυπες.
δε νμζ οτι παιδακια στο facebook βαζουν το τηλεφωνο για επαγγελματικη αποκατασταση

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:04, 30-10-10:

δε νμζ οτι παιδακια στο facebook βαζουν το τηλεφωνο για επαγγελματικη αποκατασταση
Δεν αναφέρομαι σε παιδάκια του facebook.
Εκεί έχω μία επαφή που βρίσκεται σε σχέση τη μία μέρα και την επόμενη είναι ελεύθερος. Συστηματικά όμως. Δεδομένου αυτού, πώς να πιστέψω ότι το κινητό που ενδεχομένως θα βάλει, δεν το έχω δει πουθενά, είναι αληθινό;

Ακόμα, εφόσον μιλάς για παιδάκια θα πρέπει κάποιος να τους μιλήσει για τους κινδύνους του διαδικτύου.
Αλλά και πάλι τι θα πάθει; Το πολύ-πολύ να έχει ενοχλητικά μηνύματα/τηλεφωνήματα και να αλλάξει κάρτα.

Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 22:04, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Not really. Ίσα ίσα που στην real life αν κάποιος έχει πραγματικά κακές προθέσεις μπορεί να σε κλέψει, να σε σκοτώσει, να σε βιάσει. Στο net τι από αυτά μπορεί να σου κάνει;
Τις χειρότερες προθέσεις να έχει κάποιος στο net, το πολύ πολύ που μπορεί να σου κάνει είναι να σε γελοιοποιήσει. Που και πάλι, πόσοι θα το δουν και πόσο θα μείνει online?
Μπορεί όμως να βρει στο νετ στοιχεία σου για να σου κάνει κακό in real life..Και τότε διπλό το κακό ή μάλλον βλακεία σου και καλά να πάθεις..Γιατί αν δε δημοσιευες και δε θα φοβόσουν στο μέλλον στο νετ και δε θα σου είχε συμβεί τπτ.

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 22:04, 30-10-10:

Την άποψή μου σχετικά με το θέμα την είχα γράψει πρόσφατα στις σκέψεις :
http://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p...ostcount=30103

"... και αν νομίζουμε ότι με το να κρύβουμε τα προσωπικά μας στοιχεία δε ξέρουν ποιοι είμαστε, 'πλανόμαστε πλάνην οικτρά".

Οποιοσδήποτε μας ξέρει έστω και λίγο, αν τύχει και διαβάσει κάποια μηνύματά μας καταλαβαίνει ποιο είναι το πρόσωπο που κρύβεται πίσω από το nickname
."

Πριν από αρκετά χρόνια έγραφα σε κάποιο φόρουμ, και μια μέρα ένας συμφοιτητής με τον οποίο ΔΕΝ γνωριζόμασταν, μου έστειλε email και με ρώτησε : "μήπως είσαι ο τάδε που γράφει στο τάδε φόρουμ;".
Το κατάλαβε επειδή σε μία ιστοσελίδα που είχα στο σέρβερ της σχολής μου είχα βάλει κάπου μία φράση που μερικές φορές την είχα χρησιμοποιήσει και στο φόρουμ εκείνο. Τόσο απλά.

Γι αυτό όσοι δε θέλετε να καταλάβουν ποιοι είστε, προσέχετε τι γράφετε.
πχ όσοι γράφετε διάφορα για τους καθηγητές σας και το σχολείο σας, μη το θεωρείτε καθόλου απίθανο να τα διαβάσει αυτά κάποιος συμμαθητής/καθηγητής σας και να μαντέψει ποιος τα έχει γράψει αυτά.

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:06, 30-10-10:

Ακόμα, εφόσον μιλάς για παιδάκια θα πρέπει κάποιος να τους μιλήσει για τους κινδύνους του διαδικτύου.
Αλλά και πάλι τι θα πάθει; Το πολύ-πολύ να έχει ενοχλητικά μηνύματα/τηλεφωνήματα και να αλλάξει κάρτα.[/QUOTE]

ξερω οτι δυσκολα μπορει να παθει καποιος απλα δεν νμζ οτι ειναι καλο να εκτιθονται σε ενα τετοιο ειδος κινδυνου απο τοσο μικρα αλλα τι να πεις οταν οι ιδιοι οι γινεις βαζουν φωτογραφιες των παιδιων τους online

Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 22:07, 30-10-10:

Δεν αναφέρομαι σε παιδάκια του facebook.
Εκεί έχω μία επαφή που βρίσκεται σε σχέση τη μία μέρα και την επόμενη είναι ελεύθερος. Συστηματικά όμως. Δεδομένου αυτού, πώς να πιστέψω ότι το κινητό που ενδεχομένως θα βάλει, δεν το έχω δει πουθενά, είναι αληθινό;

Αλλά και πάλι τι θα πάθει; Το πολύ-πολύ να έχει ενοχλητικά μηνύματα/τηλεφωνήματα και να αλλάξει κάρτα.
Έτσι νομίζεις??Κάτι τέτοια facebook τα αποφεύγω..Έχουν γίνει περιστατικά διάφορα μέσω fb,η γενικά μέσω νετ...Από απλά φοβερίσματα κάποιων,μεχρι κυκλώματα παιδεραστίας..Δεν είναι αστείο.Μια φίλη μου,της είχε μιλήσει ένας στο μσν,μάλλον χάκερ,γτ και μετά τον αποκλεισμό στο μσν πάλι της μιλούσε(!!!) και είχε κατατρομοκρατηθεί η κοπέλα.Α,το παθε,με τον ίδιο,κι άλλη φίλη μου..(Μάλλον αυτός βρήκε στοιχεία μσν της μίας μέσω της άλλης..

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:08, 30-10-10:

πχ όσοι γράφετε διάφορα για τους καθηγητές σας και το σχολείο σας, μη το θεωρείτε καθόλου απίθανο να τα διαβάσει αυτά κάποιος συμμαθητής/καθηγητής σας και να μαντέψει ποιος τα έχει γράψει αυτά.
πολυ σωστο αυτο που ειπες οτι και να κανεις να κρυψεις το ιπ σου και να σερφαρεις ανωνυμα το σημαντικοτερο που δε σκεφτονται πολλοι ειναι ο τροπος που γραφουν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 02-11-10 στις 12:45. Αιτία: Διόρθωση quote
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:10, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από JosefK
(...)
Δηλαδή να μην εκθέτουμε τις απόψεις και τα πιστεύω μας;
Και αν βρουν ποιοι είμαστε τι θα γίνει;
Δικαίωμά μου δεν είναι να συμμετέχω όπου θέλω; Γιατί να κρύβομαι πίσω από ένα nickname;

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:10, 30-10-10:

Έτσι νομίζεις??Κάτι τέτοια facebook τα αποφεύγω..Έχουν γίνει περιστατικά διάφορα μέσω fb,η γενικά μέσω νετ...Από απλά φοβερίσματα κάποιων,μεχρι κυκλώματα παιδεραστίας..Δεν είναι αστείο.Μια φίλη μου,της είχε μιλήσει ένας στο μσν,μάλλον χάκερ,γτ και μετά τον αποκλεισμό στο μσν πάλι της μιλούσε(!!!) και είχε κατατρομοκρατηθεί η κοπέλα.Α,το παθε,με τον ίδιο,κι άλλη φίλη μου..(Μάλλον αυτός βρήκε στοιχεία μσν της μίας μέσω της άλλης..
αυτο επειδη το ακουω συχνα δεν νομιζω οτι φταιει το ιντερνετ καμια φορα προκαλουμε και εμεις δλδ αυτος που το βρηκε το εμαιλ τους αρχικα το εδιναν απερισκεπατα τι περιμεναν δλδ

Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 22:10, 30-10-10:

πολυ σωστο αυτο που ειπες οτι και να κανεις να κρυψεις το ιπ σου και να σερφαρεις ανωνυμα το σημαντικοτερο που δε σκεφτονται πολλοι ειναι ο τροπος που γραφουν
μ'αυτό το τρόπο σε αναγνωρίζουν εύκολα γνωστοί σου.συμφοιτητές κτλ..Μικρό το κακο...Που να ξερουν οι"κακοί" το πώς γράφεις εσύ????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-11-10 στις 19:03. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:13, 30-10-10:

μ'αυτό το τρόπο σε αναγνωρίζουν εύκολα γνωστοί σου.συμφοιτητές κτλ..Μικρό το κακο...Που να ξερουν οι"κακοί" το πώς γράφεις εσύ????
το θεμα δεν ηταν για τους κακους αλλα για καποιους καθηγητες η συμμαθητες αλλα και παλι με μια απλη συγκριση απο 2 site ειναι ευκολο να καταλαβεις αν γραφει ο ιδιος χρηστης

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-11-10 στις 19:02. Αιτία: Διόρθωση quote
Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 22:15, 30-10-10:

αυτό δεν μπορεί να είναι κακό όμως!απλώς αναγνώριση!θα σε βλάψει ο καθηγητής σου?ή ο συμφοιτητής σου??

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:15, 30-10-10:

αυτό δεν μπορεί να είναι κακό όμως!απλώς αναγνώριση!θα σε βλάψει ο καθηγητής σου?ή ο συμφοιτητής σου??
μπορει να σε βλαψει με αλλο τροπο ομως (κουλουρακι στο τριμηνο χαα)

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 22:17, 30-10-10:

Δηλαδή να μην εκθέτουμε τις απόψεις και τα πιστεύω μας;
Και αν βρουν ποιοι είμαστε τι θα γίνει;
Δικαίωμά μου δεν είναι να συμμετέχω όπου θέλω; Γιατί να κρύβομαι πίσω από ένα nickname;
Αναφέρθηκα σε όσους ΔΕΝ επιθυμούν να καταλάβει κάποια στιγμή ένας γνωστός τους ποιοι είναι.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:20, 30-10-10:

Συνήθως τα e-mail ταξιδεύουν με τα chain letters ή με τη μαζική αποστολή mails χωρίς να αποκρύψεις τα mail του άλλου.
Εικάζω πως η φίλη σου έκανε delete την επαφή χωρίς να την μπλοκάρει.

Πραγματικά, η ζωή μοιράζει σφαλιάρες. Δεν ξέρεις από που θα σου έρθει. Οπότε τη θέση του ''κακού'' μπορεί να την πάρει ο φίλος σου. Δεν ισχύει πως άγνωστος=κακός.
Άλλωστε και εμείς (γενικά) άγνωστοι είμαστε.

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:29, 30-10-10:

Μα υποθετικά μιλάμε.
Αλλά ναι, υπάρχει μια δόση αλήθειας. (βλ. πισώπλατες μαχαιριές, κάτι απλό)
πισωπλατες μαχαιριες ε

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:34, 30-10-10:

Lol!
''Μαχαιριές'' όχι να σε σκοτώσει.
Στο είπα κυρίως για να μην έχεις την εντύπωση ότι άγνωστος=κακός και γνωστός=καλός.

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:37, 30-10-10:

Lol!
''Μαχαιριές'' όχι να σε σκοτώσει.
Στο είπα κυρίως για να μην έχεις την εντύπωση ότι άγνωστος=κακός και γνωστός=καλός.
α μπα απλα εχω παρατηρησει οτι οταν μιλας σε καποιον στο νετ με τον καιρο αποδεικνυεται αλλος απο αυτον που γνωρισεις αρχικα γνκ ειναι πιο ευκολο να κρυφτεις πισω απο εναν υπολογιστη οσο για το γνωστος =καλος σιγουρα δεν ισχυει και η προδοσια απο αυτους ειναι παντα σκληροτερη

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:44, 30-10-10:

Μπορεί όμως να βρει στο νετ στοιχεία σου για να σου κάνει κακό in real life..Και τότε διπλό το κακό ή μάλλον βλακεία σου και καλά να πάθεις..Γιατί αν δε δημοσιευες και δε θα φοβόσουν στο μέλλον στο νετ και δε θα σου είχε συμβεί τπτ.
Όποια στοιχεία μπορεί να βρει στο ίντερνετ, μπορεί πολύ εύκολα να τα βρει και in real life. Για το που μένω, αρκεί να με παρακολουθήσει λίγο. Για κινητό, αρκεί να ανταλλάξουμε business card. Για φωτογραφία, in real life μπορεί και να με τραβήξει μόνος του. Παρομοίως εύκολοι τρόποι υπάρχουν και για όλα τα άλλα που με περισσή επιμέλεια κρύβετε όταν μπαίνετε στο internet.

α μπα απλα εχω παρατηρησει οτι οταν μιλας σε καποιον στο νετ με τον καιρο αποδεικνυεται αλλος απο αυτον που γνωρισεις
Ενώ in real life πάντα η πρώτη σου εντύπωση είναι και σωστή; Γουάου, μιλάμε πρέπει να είσαι φοβερός κριτής χαρακτήρων αν είναι έτσι!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

O element skate Game is over έγραψε στις 22:47, 30-10-10:

Ενώ in real life πάντα η πρώτη σου εντύπωση είναι και σωστή; Γουάου, μιλάμε πρέπει να είσαι φοβερός κριτής χαρακτήρων αν είναι έτσι!
ευχαριστω για την κριτικη αλλα δε το επα ετσι απλα σε μεγαλυτερο βαθμο γινεται αυτο στο νετ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-11-10 στις 19:01. Αιτία: Διόρθωση quote
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:07, 31-10-10:

Το ίδιο και όποιος περαστικός δει το κουδούνι μου
Συμφωνώ ότι και in real life είναι εξίσου επικίνδυνο και εύκολο να σε παρακολουθήσει κάποιος και να μάθει ό,τι θέλει για σένα...
Το παράδειγμα με το κουδούνι δεν είναι ακριβώς...εύστοχο,γιατί σε ένα forum πχ όταν ποστάρεις οι αναγνώστες είναι λογικό να κοιτάξουν και ποιος είναι ο συντάκτης.Αντίθετα είναι λίγο απίθανο όποιος περνάει απ'το σπίτι σου να κοιτάει τα κουδούνια Θέλω να πω ότι στο ιντερνετ δίνεις το όνομά σου έτσι εύκολα σε έναν άγνωστο(θα μου πεις και στη ζωή εκτος ίντερνετ πόσο καλά ξέρουμε τους ''γνωστούς'' μας?)
Anyway...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:18, 31-10-10:

Καταρχάς κοιτάει τα κουδούνια όποιος έρχεται στην πολυκατοικία για οποιοδήποτε λόγο (φυλλάδια, να δει κάποιο γείτονα κτλ). Δεν είναι τόσο σπάνιο.

Αυτό που ήθελα να πω όμως είναι ότι in real life δίνουμε το όνομα μας χωρίς να το σκεφτούμε σε περιστάσεις που ούτε καν μας περνάει από το μυαλό ότι θα έπρεπε να προφυλαχτούμε (πχ δίνεις το όνομα σου στον υπάλληλο στην τράπεζα/αστυνομικό τμήμα/εφορία κτλ και το ακούει όλη η ουρά). Απλά με το ίντερνετ είναι πιο επιφυλακτικός ο κόσμος, λες και διαφορετικοί άνθρωποι είναι αυτοί online από αυτούς που βλέπει κάθε μέρα έξω.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:29, 31-10-10:

Αυτό που ήθελα να πω όμως είναι ότι in real life δίνουμε το όνομα μας χωρίς να το σκεφτούμε σε περιστάσεις που ούτε καν μας περνάει από το μυαλό ότι θα έπρεπε να προφυλαχτούμε (πχ δίνεις το όνομα σου στον υπάλληλο στην τράπεζα/αστυνομικό τμήμα/εφορία κτλ και το ακούει όλη η ουρά). Απλά με το ίντερνετ είναι πιο επιφυλακτικός ο κόσμος, λες και διαφορετικοί άνθρωποι είναι αυτοί online από αυτούς που βλέπει κάθε μέρα έξω.
Υποθέτω το αναφέρουν κυρίως γιατί στο internet τα δίνεις γραπτώς - άρα μένει - και είναι διαθέσιμο σε περισσότερο κόσμο.

Κατά τα άλλα είναι απλό: στο internet κυκλοφορούν τόσα προσωπικά σας δεδομένα όσα εσείς αφήνετε έξω να βγουν. Δεν γίνεται βέβαια να ελέγχεις τα πάντα ο.0 αλλά εξαρτάται κυρίως από εσάς τους ίδιους...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 22:33, 05-11-10:

Καταρχάς κοιτάει τα κουδούνια όποιος έρχεται στην πολυκατοικία για οποιοδήποτε λόγο (φυλλάδια, να δει κάποιο γείτονα κτλ). Δεν είναι τόσο σπάνιο.

Η διαφορά στην Ιντερνετ-λαιφ είναι ότι η ουρά που ακουει ότι λές είναι κατ'αρχάς πολύ μεγαλύτερη απο αυτές στην εφορία, έπειτα ότι αυτό που λές μπορεί να πάει αυτούσιο και με τη ταχύτητα του φωτός και σε μερικές χιλιάδες ακομη, και μάλιστα γραπτά, και απο αυτούς τους πάρα πολλούς πλεον που θα γνωρίζουν διάφορα για σένα, οι πιθανότητες να βρεθούν και μερικοί τρελάρες που θα τα πάρουνε κάπως, αυξάνουν.

Οι άνθρωποι ον λαιν είναι πάντως διαφορετικοι απο αυτούς που επιδιώκουν , και έχουν, πιο πραγματικές και διαζώσης και λιγότερο εξ αποστάσεως, σχέσεις

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:39, 05-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
(...)

Οι άνθρωποι ον λαιν είναι πάντως διαφορετικοι απο αυτούς που επιδιώκουν , και έχουν, πιο πραγματικές και διαζώσης και λιγότερο εξ αποστάσεως, σχέσεις
Τι εννοείς εδώ; Δε σε κατάλαβα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους