Μανούλα....

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε μην μπλεκουμε τους Simsons... Με αυτο το σκεπτικο να μην κανει γιο γιατι μπορει να βγει σαν τους Dudesons οι χοιροτερα σαν τον Πασαρη...

Οντως τα περισσοτερα αγορια σ εαυτην την ηλικια ειναι κ*λ*παιδα, το βλεπω και στα γειτονοπουλα μου αλλωστε.
Καταλιγουμε στο οτι και αν ειναι το ιδιο κανει, το θεμα ειναι να βγει γερο, και ποτε δεν θα πουνε ρε γμτ γιατι δεν ητανε του αλλου φυλου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πλάκα έχετε :clapup:
πάντως σας ευχαριστώ όλους....
μέχρι να γεννήσω εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε.... :P

όσο για το όνομα... ναι στανταρ θα είναι αρχαίο Ελληνικό....
Το δεύτερο όνομα το χριστιανικό το σκεφτόμαστε για την περίπτωση που μας σκάσει κανας παππάς προβληματικός που δεν θα το βαφτίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως ένας θεολόγος που είχα στην πρώτη λυκείου μας είχε πει το εξής φοβερό επιχείρημα για αυτό το θέμα:
"Μα είναι χαζό να μην βαφτίζουν ένα παιδί αν το όνομα του δεν το είχε κάποιος άγιος. Έτσι είναι σαν να αποκλείει ο παπάς οτι θα γίνει το ίδιο ένας νέος άγιος."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Λια!!!!!!!!!
θα το χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Το δεύτερο όνομα το χριστιανικό το σκεφτόμαστε για την περίπτωση που μας σκάσει κανας παππάς προβληματικός που δεν θα το βαφτίζει :P

Σκάστου μια δεσμίδα χρήμα να δεις πως θα στο βαφτίσει ακόμα και Ναβουχοδονόσορα. Τα γουστάρουν κάτι τέτοια οι παπάδες!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σκάστου μια δεσμίδα χρήμα να δεις πως θα στο βαφτίσει ακόμα και Ναβουχοδονόσορα. Τα γουστάρουν κάτι τέτοια οι παπάδες!:clapup:

Με με δεσμιδα μεχρι και Αντιχριστο τον βαφτιζει... (βρε λες να του ζητισω να μου βαφτησει τον γιαο Σατανα και την κορη Ανταριελ; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:D:D:D:D


Άσχετα με το όνομα...
θα σας εκμυστηρευτώ κάτι :redface:

ενώ είμαι πάρα πάρα πολύ χαρούμενη... ενώ ήρθε κατόπιν επιλογής όπως καταλάβατε... ενώ όλα πάνε περίφημα ... έχω κλ@σει μέντες :redface:

μπορώ να πω ότι είμαι σχεδόν τρομοκρατημένη....:redface:

Να είναι γερό το μωρό...
να έχω καλή εγκυμοσύνη και τοκετό....
και ενώ ξέρω ότι το αγαπάω ήδη.... ξέρω ότι θα το αγαπήσω ακόμα πιο πολύ.... φοβάμαι.... :redface: θα είμαι καλή και άξια μάνα? θα καταφέρω να το μεγαλώσω δίνοντας του όσο το δυνατόν καλύτερες βάσεις?
και μη βιαστείτε να μου πειτε ότι ναι θα είμαι καλή μάνα :P

είναι τόσο μεγάλη η ευθύνη που το σκέφτομαι συνεχώς....
6 μηνών θα πρέπει να πάει παιδικό σταθμό υποχρεωτικά...
είναι τοσα πολλά αυτα που σκέφτομαι συνεχώς (απ το χρώμα του παιδικού δωματίου μέχρι το πανεπιστήμιο :P:P:P:P:P:P:P:P) που το μυαλό μου στο τέλος θα γίνει ομελέτα :P

Μη με κράξετε ε? οχι πολύ τουλάχιστον....
πρώτη φορά το περνάω αυτό το πράγμα... ενώ έχω τόσες άλλες εμπειρίες και αυτό... ΠΑΝΙΚΟΣ!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ηρεμισε! Αυτα τα σκευτονται ολες οταν ειναι σε εγκυες. Θα γενισεις μια χαρα και μετα θα αρχισει η ξεφρενη κουρσα και πριν το καταλαβεις θα εχει παει 20τοσο χρονων και δεν θα σε εχει αναγκη πια και θα σε πιασει η απογοητευση. Δες ολους τους ανθρωπους γυρο σου, με ολους αυτο δεν γινετε; Αλλωστε εχεις εμας εδω, τοσα θεματα, τοσες ιδεες, τοσες αποψης, τοσες γνωμες δεν σου εχουν δωσει μια πρωτη αποψη για το πως θα μεγαλωσεις το παιδι σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τώρα αν πω ναι...θα είναι ψέμμα :P


κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός
ήτοι διαφορετικές ανάγκες και χρήζει και διαφορετικής αντιμετώπισης.
Σήμερα τα νέα παιδιά έχουν πολύ μεγαλύτερες απαιτήσεις απ τους γονείς τους.
Σας βλέπω δλδ :P
Εγω κάποτε τουλάχιστον έλεγα "νταξ η μάνα μου είναι αμόρφωτη και τόσα ξέρει τόσα λέει και κάνει!"
Εμενα το παιδί μου τι θα λέει??????????????????????? :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα το παιδί μου τι θα λέει??????????????????????? :P:P:P:P:P

"Νταξ, η μανα μου ειναι αμορφοτη και δεν ξερει τι λεει και τι κανει... αστηνα να λεει και να κανει στον βρωντο" :P
Ελα καλε, ηρεμισε. Ποτε δεν υπηρξε χασμα γενεων; Πιοι γονεις ειναι τελιοι; Ισα0ισα να εισαι σιγουρη οτι θα εισαι καλυτερη γονεας απο τους δικους σου, που ητανε καλυτεροι απο τους δικους τους κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω κάποτε τουλάχιστον έλεγα "νταξ η μάνα μου είναι αμόρφωτη και τόσα ξέρει τόσα λέει και κάνει!"
Εμενα το παιδί μου τι θα λέει??????????????????????? :P:P:P:P:P

Εσένα το παιδί σου μπορεί κάλλιστα να σε θαυμάζει όπως θαυμάζω εγώ τη μητέρα μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εσένα το παιδί σου μπορεί κάλλιστα να σε θαυμάζει όπως θαυμάζω εγώ τη μητέρα μου ;)


σωστό κι αυτό!
μπραβο βρε Λία... έτσι δώστε μου κουράγιο!
έχω κλ@σει μέντες σας λέεεεεεεεεεεεεεεεεεεω :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
χαρηκα παρα πολυ με την ειδηση!! :clapup:

σιδερενιο να ειναι ΚΟΥΕ, πω πω χαρηκα λεμε!!!

και αυτο που ειπε ο αρχοντας στεκει ;) σε πηρε χαμπαρι με την μια ;)

ΧΑΡΗΚΑ λεμε!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Άντε με το καλό και με υγεία.
Μη φοβάσαι.Και μόνο που αγχώνεσαι αν θα σαι καλή μάνα σημαίνει οτι θα σαι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Συγχαρητήρια. Γερό να είναι. Εύχομαι τα καλύτερα για όλους σας. Καλή λευτεριά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Να χαρείς αυτές τις στιγμές τις εγκυμοσύνης και έπειτα να χαρείς τη νέα ζωή που φέρνεις σε αυτόν τον κόσμο!!! Γερό να είναι!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Με το καλό!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ΚΟΥΕ μου αυτές είναι φυσιολογικές ανησυχίες μιας μέλουσας μητέρας... Ηρέμισε και όλα θα πάνε καλά...

Είσαι διαλακτίκη, μπορείς και μπαίνεις στην θέση του άλλου, έχεις εμπειρίες και μπορώ να γράψω ένα κατεβατό με τα προτερήματά σου όπως τα γνώρισα εδώ... Θα 'σαι μια υπέροχη μανούλα και φίλη με το παιδί σου...Και όταν υστεριάζεις μαζί του στην εφηβεία, θα είμαστε εδώ οι νεότερες ( μάλλον άλλοι έφηβοι βασικά γιατί κι εγώ τότε θα' μαι σαραντάρα :P) να σου τα ψάλλουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:) :) :)


Λοιπόν... όχι το σουφλέ καμία σχέση (ευτυχώς :P )
Δόξα το Θεό μέχρι στιγμής όλα πάνε κατ ευχήν!
Ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες, ούτε ρουκέτες ούτε τίποτα! :D


Δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση.... αυτό γίνεται στον 5ο μήνα (ήτοι αρκετά αργά!)
Υπάρχει μια νέα εξέταση που γίνεται περίπου 11-13η εβδομάδα...
Βλαστο(κάπως :P ) Δε θυμάμαι ακριβώς την ονομασία :redface:
Η ουσία είναι ότι σου παίρνουν δείγμα απ τον πλακούντα και κάνουν ένα είδος βιοψίας... έχει την ίδια χρησιμότητα με την παρακέντηση μόνο που γίνεται πιο νωρίς και δεν σου τρυπανε τον αμνυακό σάκο...
Εχει όμως μεγαλύτερο ποσοστό αποβολών :( :(

Το 1% μπορεί σαν ποσοστό να είναι μικρό... όμως όταν προκειται για τέτοια φάση, ξαφνικά ακούγεται εκπληκτικά μεγάλο! :/:

Τεσ πα... θα είμαι και 3 μέρες στο κρεβάτι θα με φάτε στη μαπα με το λαπ τοπ :P

1ον) Συνχαρητήρια!! Σου έχομαι να πάνε όλα καλά!
2ον) Μια αδιάκριτη ερώτηση ενωείται αν θες απαντάς!Επειδή και εγώ είμαι έγκυος. Αυτη την εξέταση γιατί την κάνεις? Δεν είναι απ'όσο ξερω από τις βασικές εξετάσει της εγγυμωσύνης.Υπάρχει κάποιο ιστορικό που σε αναγκάζει? Εκανες εξωσωματική μήπως?Δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση απλά επειδή είχα τύχει και εγώ σε έναν γιατρό που μου είχε πει να κάνω πολλές εξετάσεις που γίνονται μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει σοβαρό ιστορικό και είναι εξίσου επικύδηνες για τη εγκυμωσύνη. Και όλα αυτά για να πάρει ένα βαρβάτο ποσό γιατί ήθελε να της κάνω στο ιατρείο-κλινηκή του! Πήρα όμως γνώμες από άλλους 7 γιατρούς που μου είπαν πως δεν χρειαζόταν να κάνω τέτοιου είδους πειράματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:D:D:D:D


Άσχετα με το όνομα...
θα σας εκμυστηρευτώ κάτι :redface:

ενώ είμαι πάρα πάρα πολύ χαρούμενη... ενώ ήρθε κατόπιν επιλογής όπως καταλάβατε... ενώ όλα πάνε περίφημα ... έχω κλ@σει μέντες :redface:

μπορώ να πω ότι είμαι σχεδόν τρομοκρατημένη....:redface:

Να είναι γερό το μωρό...
να έχω καλή εγκυμοσύνη και τοκετό....
και ενώ ξέρω ότι το αγαπάω ήδη.... ξέρω ότι θα το αγαπήσω ακόμα πιο πολύ.... φοβάμαι.... :redface: θα είμαι καλή και άξια μάνα? θα καταφέρω να το μεγαλώσω δίνοντας του όσο το δυνατόν καλύτερες βάσεις?
και μη βιαστείτε να μου πειτε ότι ναι θα είμαι καλή μάνα :P

είναι τόσο μεγάλη η ευθύνη που το σκέφτομαι συνεχώς....
6 μηνών θα πρέπει να πάει παιδικό σταθμό υποχρεωτικά...
είναι τοσα πολλά αυτα που σκέφτομαι συνεχώς (απ το χρώμα του παιδικού δωματίου μέχρι το πανεπιστήμιο :P:P:P:P:P:P:P:P) που το μυαλό μου στο τέλος θα γίνει ομελέτα :P

Μη με κράξετε ε? οχι πολύ τουλάχιστον....
πρώτη φορά το περνάω αυτό το πράγμα... ενώ έχω τόσες άλλες εμπειρίες και αυτό... ΠΑΝΙΚΟΣ!!! :redface:

Μην φοβάσε κουκλίτσα! Η φύση τα έχει κάνειόλα έτσι που με το που γεννάμε ξαφνικά ξέρουμε καριβός τι πρέπει να κάνουμε! Καταλαβένουμε ακόμα και την παραμικρή αλλαγή στο κλάμα του παιδιού μας πότε νυστάζει πότε πεινάει πότε θέλει άλλαγμα ή απλά αγκαλίτσα!:bigarmhug Ολα θα πάνε καλά!Οσο για την εγκυμωσύνη σου αφου ως τώρα δεν είχες ενοχλήσεις, δεν πρόκειτε καν να την καταλάβεις(αρνητικά πάντα)! Λένε πως αν ξεκινήσει ομαλά έτσι πάει μέχρι το τέλος! Εγώ δυστυχώς είμαι στην άλλη κατηγορία.. Πάντως σε περίπου 2 μήνες από τώρα που θα αρχίσεις να νιώθεις τις κινήσεις του θα δείς πως δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο στον κόσμο από την αίσθηση αυτή και την σχέση που αναπτήσεις με το μωρό πρίν ακόμα γεννηθεί!:hug: :book:Αν δεν έχεις ξεκινήσει είδη εξοπλήσου με πολλά βιβλία εγκυμωσίνης. Θα σε βοηθήσουν πάρα πολλύ να κατανοήσεις τις αλλαγές που συμβαίνουν αλλά θα σε πρωετοιμάσουν και για το ευτυχές γεγονός! Τώρα είναι η καλύτερη περίοδος για να μάθεις ότι αφορά την αγκυμωσύνη την γέννα αλλά κια την περιποίηση του μωρού σου! :baby: Μετά δεν θα έχεις τον χρόνο να το ψάξεις! Οι αλλαγές στο μωρό σου θα είναι ραγδαίες! Από ώρα σε ώρα θα βλέπεις αλλαγή! :baby::baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top