Τακούνια στο Πανεπιστήμιο

maraya

Νεοφερμένος

Η maraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κορίτσια φοράτε τακούνια στο Πανεπιστήμιο σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ ναι,αλλά το Σεπτέμβρη τα αποφεύγω.Όταν δίνεις πρέπει να έχεις άνεση για να συγκεντρώνεσαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
καλε οχι,σιγα μην σηκωνομαι απο τις 7 το πρωι και βαζω και τακουνια
σαν τον λετσο παω,με φορμα πολλες φορες και γυαλια,μην πω και με την τσιμπλα στο ματι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
αν εχω κεφια μονο κ αυτο ενα χαμηλο σχετικα, ψηλο με τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αμε, αν έχω όρεξη να βάλω γιατί όχι; Βέβαια είμαι κοντούλα (1.60) οπότε δεν κάνει μπαμ, που εικάζω ότι κάνει ίσως άλλες κοπέλες, πιο ψηλές, να νιώθουν άβολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Όχι. Για μένα, τα τακούνια είναι:
  • άβολα, συνεπώς δεν μπορώ να τα φοράω όλη μέρα
  • special, γι' αυτό τα κρατάω για special στιγμές (ναι βέβαια, η διάλεξη Ακτινολογίας είναι πολύ special στιγμή για μένα)
  • απαράδεκτο footwear για το νοσοκομείο (σημείωση: είμαι φοιτήτρια ιατρικής, συνεπώς περνάω μεγάλο μέρος της μέρας μου σε κλινικές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
όχι.
Πολύ σπάνια φοράω τακούνια, σχεδόν καθόλου θα 'λεγα γιατί τα βρίσκω πολύ άβολα. Επιπλέον, και να ήθελα να φορέσω τακούνια, δεν γίνεται λόγω περιβάλλοντος εργασίας (lab).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
όχι, ποτέ δεν έχω φορέσει... ε πρωί πρωί συνήθως κοιτάζω να κλέψω κανένα λεπτό να χουζουρέψω :P , οπότε δεν έχω και πολύ χρόνο για να ετοιμαστώ ιδιαίτερα... βολέβομαι με κανένα ζευγάρι σταράκια, τα adidas μου, μπότες, άαααντε το πολύ πολύ και καμιά μπαλαρίνα!! πάντως νομίζω ότι δεν θα ένοιωθα και πολύ άνετα φορώντας τακούνια!! δεν με πολύ-βολεύουν κιόλας (περισσότερο με κουράζουν δηλαδή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Όχι. Για μένα, τα τακούνια είναι:
  • άβολα, συνεπώς δεν μπορώ να τα φοράω όλη μέρα
  • special, γι' αυτό τα κρατάω για special στιγμές (ναι βέβαια, η διάλεξη Ακτινολογίας είναι πολύ special στιγμή για μένα)
  • απαράδεκτο footwear για το νοσοκομείο (σημείωση: είμαι φοιτήτρια ιατρικής, συνεπώς περνάω μεγάλο μέρος της μέρας μου σε κλινικές)
συμφωνω απολυτα!
ειδικα στο τελευταιο με το νοσοκομειο ειναι αισχος.Σε εμας εκαναν παρατηρηση σε αρκετες φοιτητριες:mad:, ειναι απαισιος ο ηχος του τακουνιου στα πλακακια και απιστευτα ενοχλητικος.Ας μην ξεχναμε οτι στο νοσοκομειο δεν πηγαινει κανενας για διασκεδαση....εχουν τον πονο τους οι ανθρωποι

τωρα στο πανεπιστημιο εκτος απο το οτι ειναι πολυ αβολα, εγω προσωπικα ειμαι πολυ ψηλη οποτε θα αισθανθω πολυ αβολα αν κυκλοφορησω πρωι πρωι με την γοβα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κονα

Νεοφερμένος

Η κονα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
τακουνια??ουτε καν...με κουραζουν υπερβολικα..!!εδω βαριεμαι να σηκωθω κ να ντυθω οχι να φορεσω κ τακουνια..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εγώ πάλι μονο στον ύπνο μου δεν φοράω τα τακούνια,σαν φοιτήτρια φορούσα πάντα αλλα είπαμε όχι κάνα 12πόντο.δεν αισθάνομαι ωραία άμα δεν φοράω ψηλά παπούτσια γενικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Εγώ ναι,αλλά το Σεπτέμβρη τα αποφεύγω.Όταν δίνεις πρέπει να έχεις άνεση για να συγκεντρώνεσαι :redface:
Νομίζω ότι το Σεπτέμβρη βολεύουν περισσότερο γιατί όταν δίνεις εξετάσεις είσαι καθιστός- καθιστή, σόρρυ. Ενώ, τον υπόλοιπο καιρό, κατά τη διάρκεια του εξαμήνου, πηγαίνεις πέρα-δώθε, πάνω όροφο, κάτω ΄όροφο, αμφιθέατρο Α' υπόγειο, αμφιθέατρο Β υπόγειο, κυλικείο, ε, δεν βολεύουν και πολύ..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ναι, πιστεύω είναι must το δωδεκάποντο στη σχολή, θα πάω να πάρω 2-3 ζευγάρια να 'χω να φοράω από Οκτώβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγω σε σπανιες περιπτωσεις:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
εγώ πάλι μονο στον ύπνο μου δεν φοράω τα τακούνια,σαν φοιτήτρια φορούσα πάντα αλλα είπαμε όχι κάνα 12πόντο.δεν αισθάνομαι ωραία άμα δεν φοράω ψηλά παπούτσια γενικά

Και μία φίλη μου το έχει αυτό!! δεν μπορεί χωρίς να φορά τακούνια (πλατφόρμες ή με χοντρό τακούνι βέβαια- όχι και στιλέτο πρωί πρωί :P ). Aκόμα και οι σαγιονάρες της για την παραλία έχουν μεγάλη σόλα (σαν χαμηλές πλατφόρμες)!!! σκέψου ότι το πέλμα της έχει πάρει την κλίση του "ψηλού παπουτσιού"!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε θυμάμαι να είχα φορέσει ποτέ τακούνια στο Πανεπιστήμιο... Αντε να χει τύχει καμμιά εσπαντρίγια στο αραιό/ Γενικά ντυνόμουν (κι εξακολουθώ να ντύνομαι) κάζουαλ κι όταν τα θέλει η περίσταση τα τακούνια φυσικά και τα φοράω, γυναίκα είμαι!

Ασε που με τόσες σκαλοπατάρες που χω ανεβοκατέβει στη σχολή θα το' χα πάθει σίγουρα το διάστρεμμα με την τακούνα

edit: Πολλές πολλές υπερβολές είχα παρατηρήσει στο Παν/μιο, πολλές υπερβολές απο κοπέλες και στο ντύσιμο και στο υπόδημα και στην εμφάνιση. Οπως και να χει, αν και δεν πανε και πολλά χρόνια, θα συμβούλευα να φρόντιζετε τα πόδια σας όσο μπορείτε, χωρίς υπερβολές και πάντα περιποιημένες. Παλιά μου καθηγήτρια (σήμερα 50 άρα) φορούσε νέα πολύ τακούνι και σήμερα δεν νοείται να βάλει, έχει πάθει ζημιές. Γι'αυτό τον νου σας, άσε που οι υπερβολές σε κάνουν καραγκιόζη κι όχι όμορφη. Υπερβολές νοώντας στιλέτα, έντονα βαψίματα, ρουχισμός σα σε μπουζούκια και κλαμπάκια, έξω όλα φόρα παρτίδα σα σε ξεχνοδοχείο (* ) κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλα παιδια θα πω και εγω την εμπειρια μου....! :D:Dπου λετε οταν ειχα περασει...λεω...να πηγαινω στην αθηνα με τακουνια :redface:γτ πλεον ειμαι δεσποινιδα ...:redface:οχι το σπασικλακι με την σχολικη τσαντα στον ωμο και την φορμα...;)
παω με τις τακουνες και πηγαινα σαν ζαλισμενο κοτοπουλο...:crazy::teasing:τα ατιμα τα τακουνια εμπαιναν στις πετρουλες στην πατριαρχη γρηγοριου...και μου εβαζαν τρικλοποδιες....:/::/:μετα με την τσαντα στο χερι...(σαν την paris hilton):whistle::pfff::pfff:και μεσα ενα καρο πραγματα αλλα να μην φαινονται τιποτα τετραδια...οι αλλες προχωρουσαν φυσιολογικα και εγω με ρυθμο χελωνας...και μετα γυριζα σπιτι...και πονουσαν τα ποδαρακια μου...:'(:'(:'(
μια φορα καναμε φροντιστηριο στην σχολη το βραδακι...και ερχεται μια κοπελια με κατι τακουνες και ακουγονταν στα σκαλια...αντιλαλος....:worry:ντουπ ντουπ και γυρναμε ολοι μαζι να δουμε τι εγινε....:hmm:

τωρα επειδη ειναι και η σχολη μου τετοια και με εφαγε ο ποδαροδρομος..:(:(λεω γιολαντα ασε τις φιγουρες ;);)και το μαλλι στην πενα και κοιτα να φορεσεις τιποτα της προκοπης..:P:P.σπορτεξακια...τζην και οι σημειωσεις στο χερι...:spasiklas::spasiklas::vroum:οι τσαντες μας μαραναν....!:eek:
δεν καταλαβαινω γιατι τα αγορια ντυνονται χαλαρα...με μια βερμουδιτσα...σταρακια ή σπορτεξ...ενα Τ-shirt και με ενα τετραδιο στο χερι και ειναι κουλ και αμα το κανουν τα κοριτσια δεν ειναι...! :tongue::pfff:
καποια αγορια ερχονται και με σχολικη τσαντα αλλα και παλι θεωρειται κουλ...

γενικα πιστευω οτι εχει να κανει με το πως νιωθει καλυτερα και ανετα ο αλλος ο,τι και αν ειναι αυτο που θα επιλεξει να φοραει...
εγω αμα πηγαινα με την 16ποντη γοβα λουστρινι και το στενο παντελονι...στην εδρα να ρωτησω τον καθηγητη θα ενιωθα σαν χαζοκοτα φοιτητρια(ετσι νιωθω εγω δεν το λεω για τις αλλες κοπελες)
απο κει κυστερα αυτη την ανησυχια για τα τακουνια τις παρουσιαζουν πιστευω οι κοπελες που θα γινουν τωρα φοιτητριες...και πολλες φορες μπορει να διαπυστωσατε οτι εχει να κανει με την σχολη....οταν πηγαινω στο παιδαγωγικο ας πουμε ειναι πολλες με τακουνια ,μποτες...μαλλι σινιε...κτλ...ιδεα μου ειναι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οπου υπαρχει υπερπληθυσμός γυναίκας, θα δες καραγκιοζιλίκια καλή μου Γιολάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Οπου υπαρχει υπερπληθυσμός γυναίκας, θα δες καραγκιοζιλίκια καλή μου Γιολάντα

χαχαχχαχα τωρα αυτο δεν θεωρειται και κοπλιμεντο ομως ε;
μια γνωστη μου του εμπ ειχε πει οτι εκει πανε ολοι πιο λαιτ...με φορμες κτλ...τυχαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε νομίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top