Τακούνια στο Πανεπιστήμιο

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ θα πηγαίνω με σταράκι! :D

Εκτός αν ξυπνήσω με extreme διάθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πάντως θα σας πω κάτι που εμένα τουλάχιστον μου έκανε καλό ψυχολογικά----> Περι εξεταστικής περιόδου/ λίγο πρίν και κατά τη διάρκεια: την ημέρα της εξετασης, όταν είχα φάει τις πίκρες του διαβάσματος, σηκωνόμουν νωρίς αν δεν είχα να κάνω επανάληψη, ασχολιόμουν με την εμφάνισή μου παραπάνω απο το σύνηθες εκείνη την περίοδο και πήγαινα να γράψω. Δεν ξεχνούσα πως ακόμα και τις στιγμές άγχους, μερική ώρα για τον εαυτό μου μπροστά στον καθρέφτη μετά απο τόσο διάβασμα, μου υπενθύμιζε πως είμαι γυναίκα (κορίτσι, πείτε το όπως θέλετε) και με τόνωνε πολύ ;) Γενικά την κάθε εξεταστική την αισθανόμουν σαν κάθε τέλος και κάθε νέα αρχή γι'αυτ'ό και τις λάτρευα τις εξεταστικές(ανώμαλη ξέρω:P)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πάντως θα σας πω κάτι που εμένα τουλάχιστον μου έκανε καλό ψυχολογικά----> Περι εξεταστικής περιόδου/ λίγο πρίν και κατά τη διάρκεια: την ημέρα της εξετασης, όταν είχα φάει τις πίκρες του διαβάσματος, σηκωνόμουν νωρίς αν δεν είχα να κάνω επανάληψη, ασχολιόμουν με την εμφάνισή μου παραπάνω απο το σύνηθες εκείνη την περίοδο και πήγαινα να γράψω. Δεν ξεχνούσα πως ακόμα και τις στιγμές άγχους, μερική ώρα για τον εαυτό μου μπροστά στον καθρέφτη μετά απο τόσο διάβασμα, μου υπενθύμιζε πως είμαι γυναίκα (κορίτσι, πείτε το όπως θέλετε) και με τόνωνε πολύ ;) Γενικά την κάθε εξεταστική την αισθανόμουν σαν κάθε τέλος και κάθε νέα αρχή γι'αυτ'ό και τις λάτρευα τις εξεταστικές(ανώμαλη ξέρω:P)!
εγώ πάλι τα πρωινά μαθήματα των εξεταστικών τα μισά τα έχω γράψει με πιτζάμες (καλά όχι τα ...αρκουδάκια αλλά παλιά ρούχα που χρησιμοποιούσα στο σπίτι/για ύπνο). Συνήθως ήμουν με ύπνο λίγων ωρών και ξύπναγα (από τα επίμονα τηλέφωνα φίλων μου) τόσο αργά που δεν προλάβαινα ΚΑΙ να ντυθώ ΚΑΙ να φτάσω πριν μοιράσουν κόλλες :redface:. No wonder ότι σε όλες τις πρωινές εξεταστικές έγραφα στο πρωτο έδρανο :redface:.
Νομίζω ότι μονάχα 2 φορές φόρεσα τακούνι στο ΕΜΠ: τη μέρα που παρέλαβα το δίπλωμα μου και τη μέρα που ορκίστηκα διδάκτορας μηχανικός. Οριακά ντυνόμουν κάπως πιο decent την ημέρα που έπρεπε να κάνω εργαστήρια στους προπτυχιακούς και αυτό από...υποχρέωση.

Και να σας πω την αλήθεια ΚΑΘΟΛΟΥ δεν μετανιώνω που γυρνούσα όπως με βόλευε και χωρίς να με νοιάζει αν θα φαίνομαι όμορφη/καλοντυμένη κτλ, γιατί τώρα πχ. που δουλεύω σε εταίρια που μας έχει πρήξει με το dress-code και έχω πείξει στο μαύρο παντελόνι και το πουκάμισο και το "προσεγμένο υπόδημα", αναπολώ με πολύ νοσταλγία τις φοιτητικές μέρες που πέταγα το τζην και τα αθλητικά μου και έξω από την πόρτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
έπρεπε να κάνω εργαστήρια στους προπτυχιακούς και αυτό από...υποχρέωση.
δηλ αυτα σκεφτονται οι διδακτορικοι για τους προ? τωρα να ξερεις με πληγωσες!:'(:'(:'(:'(:'(
εμας στα εργαστηρια ερχοταν ο καθηγητης με το τζηνακι του...την σχολικη τσαντα στην πλατη που του ηταν και κοντη και εφτανε πολυ ψηλα οπως στα παιδια του δημοτκου...αχουτον μωλε...ηταν γλυκας...!:inlove::inlove::inlove::huglove::huglove::huglove:
Και να σας πω την αλήθεια ΚΑΘΟΛΟΥ δεν μετανιώνω που γυρνούσα όπως με βόλευε και χωρίς να με νοιάζει αν θα φαίνομαι όμορφη/καλοντυμένη κτλ, γιατί τώρα πχ. που δουλεύω σε εταίρια που μας έχει πρήξει με το dress-code και έχω πείξει στο μαύρο παντελόνι και το πουκάμισο και το "προσεγμένο υπόδημα", αναπολώ με πολύ νοσταλγία τις φοιτητικές μέρες που πέταγα το τζην και τα αθλητικά μου και έξω από την πόρτα :D
ποια στην χαρη σου! και τι δεν θαδινα για να δουλευω και εγω ετσι....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
δεν προλάβαινα ΚΑΙ να ντυθώ ΚΑΙ να φτάσω πριν μοιράσουν κόλλες :redface:. No wonder ότι σε όλες τις πρωινές εξεταστικές έγραφα στο πρωτο έδρανο :redface:.

Εγώ το αντίθετο!:D Μία ώρα/ μισή ώρα νωρίτερα, με καφεδάρα και τσιγαράκια μου παραμάσχαλα, έπιανα θεσούλα συνήθως μπροστινές θέσεις επέλεγα να χω την ησυχία μου, άπλωνα κι οργάνωνα το θρανίο μου (δεξιά δύο στυλό μπλε, αριστερά μπλάνκο, μολύβι και γόμα και χάρακα - τον χάρακα τον ήθελα για να ισιώνω τα περιθώρια τα πλαινά:redface:, μετά έσβηνα τη γραμμή που είχα κάνει:D) κι αφού κατακτούσα τη θεσάρα μου, πήγαινα έξω με τις σημειώσεις μου και τον καφέ μου και πάφα πούφα:D Κι ως συνηθως δεν κατάφερνα να κάνω τελ. ανάγνωση γιατί συναντούσα συμφοιτητές κι αρχίζαμε την πάρλα!
Αχ... ωραίες εποχές:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ το αντίθετο!:D Μία ώρα/ μισή ώρα νωρίτερα, με καφεδάρα και τσιγαράκια μου παραμάσχαλα, έπιανα θεσούλα συνήθως μπροστινές θέσεις επέλεγα να χω την ησυχία μου, άπλωνα κι οργάνωνα το θρανίο μου (δεξιά δύο στυλό μπλε, αριστερά μπλάνκο, μολύβι και γόμα και χάρακα - τον χάρακα τον ήθελα για να ισιώνω τα περιθώρια τα πλαινά:redface:, μετά έσβηνα τη γραμμή που είχα κάνει:D) κι αφού κατακτούσα τη θεσάρα μου, πήγαινα έξω με τις σημειώσεις μου και τον καφέ μου και πάφα πούφα:D
Αχ... ωραίες εποχές:redface::D

εγω παλι φρικουλο τελειως....δεν ετρωγα....διαβαζα ακομη και στο λεοφωρειο....μαλλι αφανα...κουβαλουσα και κατι βιβλια βαρια σαν τουβλα στην τσαντα και ετρεχα σαν ζαβο....ωραιες εποχες....δεν τελειωσαν ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγω παλι φρικουλο τελειως....δεν ετρωγα....διαβαζα ακομη και στο λεοφωρειο....μαλλι αφανα...κουβαλουσα και κατι βιβλια βαρια σαν τουβλα στην τσαντα και ετρεχα σαν ζαβο....ωραιες εποχες....δεν τελειωσαν ακομα!

Χαχχχα το τελ. μάρεσε.
..ωραιες εποχες....δεν τελειωσαν ακομα!
, λεωφορείο, ε; Οταν επαιρνα μέσα το χω πάθει κι εγώ αλλά σπάνια έπαιρνα μέσα. Μουχει τύχει όμως στο αμάξι δίπλα το βιβλίο στη θέση συνοδηγού, σε κάθε φανάρι η μποτιλιάρισμα να ρίχνω ματιές στα σταμπιλαρισμένα μου.... :D
Αντε καλό πτυχίο Γιολάντα!!!!!:)
Συγκινηθηκαμε απόψε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Χαχχχα το τελ. μάρεσε., λεωφορείο, ε; Οταν επαιρνα μέσα το χω πάθει κι εγώ αλλά σπάνια έπαιρνα μέσα. Μουχει τύχει όμως στο αμάξι δίπλα το βιβλίο στη θέση συνοδηγού, σε κάθε φανάρι η μποτιλιάρισμα να ρίχνω ματιές στα σταμπιλαρισμένα μου.... :D
Αντε καλό πτυχίο Γιολάντα!!!!!:)
Συγκινηθηκαμεν απόψε! :D

να τωρα συγκινηθηκα και εγω...! τι καλη που εισαι...ευχαριστω...να και τωρα στην εξεταστικη καπως ετσι θα παω....
και να φανταστεις μια φορα στο λεοφωρειο καταλαβα την λυση μιας ασκησης που με παιδευει ολο το εξαμηνο!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Κοιτάξτε, αυτό είναι ένα θέμα που με απασχολεί φοβερά τα τελευταία 10 χρόνια...

Στο Πολυτεχνείο:

Δεκέμβρης 2001 και το πεντάμορφο ζουζούνι να ανεβαίνει με το 12ποντο στις σκάλες του μετρό Κατεχάκη... Ο κόσμος τριγύρω να φωνάσκει εξοργισμένος ότι είμαι ένα έκτρωμα δίπλα στο φοβερό "Καλατραβάκι" (η γνωστή γεφυρούλα εκεί δίπλα) κι εγώ να καλατραβάω τις μασχαλότριχές μου από την τσαντίλα που δεν αναγνωρίζουν την Απολλώνια ομορφιά μου. Στο πόδι Αφροδίτη βέβαια με το τακούνι, αλλά δε γκαμ... πάλι Θεά ήμουν.

Να προσπαθώ να μπω στο 242 που είναι τίγκα στους Ηλεκτρολόγους που πάνε περιχαρείς από τις 8μιση να παρακολουθήσουν Ανάλυση Ι με τον Χ. Κόκκινο (θεος, να ναι καλά ο άνθρωπος, σοβαρά τώρα) κι εγώ να είμαι με το γοβί το κόκκινο. Ε κόκκινο το ένα, κόκκινος κι ο άλλος, για μένα δεν υπήρχε διαφορά. Βγαίνοντας λοιπόν στην Πύλη να περπατήσω προς τις Γενικές Έδρες, να με πονάει το ρημάδι το φτερνί από την τακουνοστασία και να αλαλάζω και να βελάζω το θεσπέσιο άσμα "Ντιλαλάι ντιλαλάει όλο μου τον κοπανάει" (η γόβα τον κάλο στο φτερνί).

Το άντεξα μια, δυο, δέκα... Παράτησα το ΕΜΠ... Δεν είναι για τακούνια το μέρος λέω, κι έφυγα με σκυμμένο το κεφάλι.:(

Στην ΑΣΟΕΕ:

Από το 2004 ως το 2009 ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής μου. Το τακούνι ήταν η ενδεδειγμένη υποδημασία αλλά υπήρχε μια παγίδα... Υπήρχε "Πλήρης Ανταγωνισμός" σε σχέση με το "Μονοπώλιο" του ΕΜΠ. Ένιωθα την καυτή ανάσα της μπάρμπι στην ωμοπλάτη μου (αυτή φόραγε χαμηλότερα τακούνια και η ανάσα της δεν έφτανε στο σβέρκο μου ώστε η φράση να ειπωθεί σωστά).

Κάθε βδομάδα στα μπουζούκια και δώστου το ζουζούνι να χορεύει πάνω στα ξυλοτράπεζα στους ρυθμούς του Κιάμου με την τακούνα και να φωνάζει "ΔΑΠ ΔΑΠ δυνατή, με πιό ψηλά τακούνια, γαμώ τις καταλήψεις που θέλουν τα κομμούνια" και όταν με ρωτάνε στη Γενική Συνέλευση την επόμενη μέρα γιατί ψήφιζα το Άρθρο 16 να τους απαντάω "Μη ρωτάς το γιατίιιιι...."

Ούτε γω ήξερα, μέχρι που κατάλαβα ότι τα κόμματα δε μου πάνε ούτε στο ελάχιστο, και έτσι αποφάσισα να κοιτάω το μόνο λόγο για τον οποίο με στείλανε οι γονείς μου στο πανεπιστήμιο. Να φορέσω τακούνια και να παντρευτώ χρηματιστή! Η μοίρα όμως το θέλησε να γίνω εγώ Χρηματούλης, γιατί με τόσα γοβιά που αγόρασα, έμαθα να κάνω βασική Λογιστική, του ποδαριού κοινώς. Εκεί κατάλαβα ότι η μεγάλη μου αγάπη ήταν η Χρηματοοικονομική. Μου είπαν ότι θα έχει πολλά μοντέλα αποτίμησης. Άκουσα κι εγω τη λέξη μοντέλα και είπα "θα γίνω κι εγω ενα από αυτά!". Έτσι έβαλα τα τακούνια μου και πήρα το πτυχίο....


Στο ΜΒΑ:

Και η ντουλάπα γέμιζε, και κάπως έπρεπε να τα διαχειριστώ... Γόβα Μάνατζμεντ! Φώναζε ο καθηγητής των Ανθρωπίνων Πόρων για τους ανθρώπους τύπου Α (αν έχουν δουλειά, ψάχνουν το τεμπελιό χοντρικά), τους ανθρώπους τύπου Β (αν δεν έχουν δουλειά δεν μπορούν να κάθονται άπραγοι και ψάχνουν δουλειά) και να φωνάζω η δύσμοιρη η Αφροδιτάρα με την τρίχα δέκα μέτρα ότι εγώ είμαι ο τύπος Γ (έχω δουλειά αλλά ψάχνω Γόβες).

Το χειρότερο δεν είναι αυτό, αλλά το πρωί στα ασανσέρ της Ευελπίδων που μπαίνουν όλοι μαζί, φοιτητές και εφοριακοί μιας και απο κάτω είναι η Εφορία. Και να φοβάμαι εγώ η καρμίρω μη και φορολογήσουν τους πόντους στο τακούνι γιατί τότε θα πρέπει να πληρώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου. Μέχρι να φτάσω στον όροφό μου ο ιδρώτας να με λούζει και να τρέχει μέσα από το σακάκι και το πουκάμισό μου, στο θεσπέσιο κορμί μου, ανάμεσα στο στήθος μου, γύρω από τον αφαλό μου και να καταλήγει στην άκρη του τακουνιού που ανασηκώνω με χάρη. Και αυτό γίνεται κάθε μέρα... Μα κάθε μέρα....


Μαρτύριο σας λέω... Θα το γυρίσω στα άρβυλα από το Σεπτέμβρη, αλλά δεν ταιριάζουν με κοστούμι, οπότε θα πάω να πάρω γόβες με ψηλότερα τακούνια!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraya

Νεοφερμένος

Η maraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια και θα ήθελα να βάλω την πρώτη μέρα τακούνια...αλλά φοβάμαι πως θα είναι υπερβολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια και θα ήθελα να βάλω την πρώτη μέρα τακούνια...αλλά φοβάμαι πως θα είναι υπερβολή!
δεν ειναι και κατι σημαντικο το πανεπιστημιο να βαλεις και τακουνια.....φορα κατι απλο! να εισαι ο εαυτος σου ουτε το πολυ μακιγιαζ ενδεικνυται........
αν τελικα ειναι ανοιχτο και δεν τελει υπο καταληψη αποφασιζεις τι θα βαλεις!!!!


υγ. αντε τον ειπα τον πονο μου παλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.


Έξω απ το ΤΕΙ Ηπείρου στα Γιάννενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια και θα ήθελα να βάλω την πρώτη μέρα τακούνια...αλλά φοβάμαι πως θα είναι υπερβολή!

Προσωπικά, διανύω για ακόμη μια φορά την περίοδο "Σταράκια":redface:
Ωστόσο, είμαι της άποψης ότι πρέπει να φορέσεις κάτι που σε κάνει να νιώθεις οικεία, σε κάνει να νιώθεις όμορφα. Ο καθένας από εμάς έχει το προσωπικό του στυλ και τον βολεύουν διαφορετικά πράγματα! Αν αυτό το κάτι είναι το ψηλό παπούτσι, τότε φόρεσε ψηλό παπούτσι. Αν είναι η μπαλαρίνα, τότε βάλε μπαλαρίνα!
Με το να βάλεις δηλαδή απαραίτητα γόβα ενώ δεν σε βολεύει δεν σημαίνει ότι παίρνεις τον εαυτό σου πιο σοβαρά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια και θα ήθελα να βάλω την πρώτη μέρα τακούνια...αλλά φοβάμαι πως θα είναι υπερβολή!
Βαλτα μωρε να σου φυγει η καψα αφου το θελεις!
Σιγα, κουμαντο και στο βρακι μας;
Ο,τι θες φόρα, οπως νιωθεις πιο ωραια. Εμεις λεμε ο καθενας τις αποψεις του και δεν υπαρχει λογος να επηρρεαζεσαι και στην τελικη δε θα'ναι η πρωτη και τελ φορα που θα πατησεις, αρα θα'χεις τοσες επιλογες μετα Αιντε καλη αρχη:) αν και σας μπηκε ανωμαλα../οπως ειχε μπει και σε μενα με ενα σωρο καταληψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
στη σχολη οταν φοραω τακουνι(σπανια), βαζω χαμηλο και χοντρο. που να βαλω εκει ψηλοτακουνο με τα πατωματα που εχουν???????ετσι οπως γλιστρανε και εγω τρεχω να προλαβω δεν θα αργησω να γινω ενα με το πατωμα:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
στη σχολη οταν φοραω τακουνι(σπανια), βαζω χαμηλο και χοντρο. που να βαλω εκει ψηλοτακουνο με τα πατωματα που εχουν???????ετσι οπως γλιστρανε και εγω τρεχω να προλαβω δεν θα αργησω να γινω ενα με το πατωμα:vava:
Εγω και με σανδιαλια ή μπαλαρινες που παω,φοβαμαι μην πατησω κανα φυλλαδιο απο αυτα που δινουν οι παραταξεις και ειναι ολα πεταμενα κατω και βρεθω κατω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εγω και με σανδιαλια ή μπαλαρινες που παω,φοβαμαι μην πατησω κανα φυλλαδιο απο αυτα που δινουν οι παραταξεις και ειναι ολα πεταμενα κατω και βρεθω κατω:P
σωστο...προτεινω να πηγαινουμε ξυπολητες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.

Έτσι όπως έκοψες τη φράση διαστρεβλώνεις το νόημα. Όχι ότι είναι και ιδιαίτερα όμορφο όπως γράφτηκε σα φράση, αλλά νομίζω πως η σημαντικότητα εστιαζόταν ως προς τις στυλιστικες απαιτήσεις του Πανεπιστημίου και όχι ως προς την ουσία του σαν Πανεπιστήμιο και την απομείωση αυτής.

Η σωστή φράση θα ήταν "Δεν έχει και τόσο σημαντικές στυλιστικές απαιτήσεις το Πανεπιστήμιο"....


...αλλά θέλω να νομίζω ότι το είχες καταλάβει και πριν κάνεις το ποστ αυτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top