Δίπλωμα οδήγησης

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μας μάλωσε :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinarules

Νεοφερμένος

Η katerinarules αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ρε παιδιά πάτε καλά;
Τι είναι αυτά που λέτε για λαδώματα; Είστε και νέοι άνθρωποι!

Δηλαδή βγάζετε από την τσέπη σας λεφτά και πληρώνετε κάποιον για να σας περάσει; Ξέρετε, όσο διεφθαρμένος είναι αυτός που τα παίρνει, άλλο τόσο είστε κι εσείς που τα δίνετε, αντί να πάτε σε ένα αστυνομικό τμήμα και να το καταγγείλετε.

Δεν υπάρχει σωτηρία..

Εσύ καλά τα λες αλλά δεν μας περισσεύουν κιόλας να δίνουμε κάθε εβδομάδα την παράσταση για να μας κόβουν επειδή θέλουν λάδωμα. Οπότε τα σκας, το παίρνεις και ξεμπέρδεψες. Όσο για την αστυνομία καλά θα ήταν αλλά με τις άκρες που έχουν δεν παθαίνουν τίποτα, γιατί αν πάθαιναν θα είχε σταματήσει όλο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εσύ καλά τα λες αλλά δεν μας περισσεύουν κιόλας να δίνουμε κάθε εβδομάδα την παράσταση για να μας κόβουν επειδή θέλουν λάδωμα. Οπότε τα σκας, το παίρνεις και ξεμπέρδεψες. Όσο για την αστυνομία καλά θα ήταν αλλά με τις άκρες που έχουν δεν παθαίνουν τίποτα, γιατί αν πάθαιναν θα είχε σταματήσει όλο αυτό.

ΑΔΥΝΑΤΩ να το κατανοήσω.
Mάλλον δεν έχεις συνειδητοποιήσει τον φαύλο κύκλο που δημιουργεί η στάση σου.
Όταν σου είπαν ότι κόβεσαι για αυτόν τον ηλίθιο λόγο δε φώναξες; Δεν τους είπες ότι με τη λογική τους θα έπρεπε να τους προειδοποιείς κάθε φορά που πατάς φρένο, που αλλάζεις ταχύτητα, που σταματάς στο φανάρι; Δεν τους ζήτησες να δεις αν η εγκύκλιος του υπουργείου μεταφορών περιλαμβάνει κάτι τέτοιο στα κριτήρια αξιολόγησης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinarules

Νεοφερμένος

Η katerinarules αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ΑΔΥΝΑΤΩ να το κατανοήσω.
Mάλλον δεν έχεις συνειδητοποιήσει τον φαύλο κύκλο που δημιουργεί η στάση σου.
Όταν σου είπαν ότι κόβεσαι για αυτόν τον ηλίθιο λόγο δε φώναξες; Δεν τους είπες ότι με τη λογική τους θα έπρεπε να τους προειδοποιείς κάθε φορά που πατάς φρένο, που αλλάζεις ταχύτητα, που σταματάς στο φανάρι; Δεν τους ζήτησες να δεις αν η εγκύκλιος του υπουργείου μεταφορών περιλαμβάνει κάτι τέτοιο στα κριτήρια αξιολόγησης;

Όχι δεν έκανα τίποτα από όλα αυτά ενώ θα έπρεπε. Εγώ ένα δίπλωμα θέλω και θα το πάρω. Προφανώς κάποιοι άλλοι θα πρέπει να το σταματήσουν όλο αυτό. Εμείς δυστυχώς δεν ακουγόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinarules

Νεοφερμένος

Η katerinarules αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για πείτε και καμία άλλη εμπειρία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ είμαι μία από αυτούς που πλήρωσαν (Ηρώ μη βαράς... :P) και το πήρα το δίπλωμα όταν ενηλικιώθηκα.
Όμως, όπως έχω ξαναγράψει, όταν πήρα αυτοκίνητο, ξαναέκανα μαθήματα.

Θυμάμαι στα μαθήματα οδήγησης, είχα πέσει σε ένα δάσκαλο ο οποίος το χε πάρει τελείως διεκπεραιωτικά.
Καθόλου δεν τον ένοιαζε να μάθω να οδηγώ, και εγώ ήμουν κουταβάκι τότε και δεν μιλούσα.
Γιατί αν μου τύχαινε τώρα κάτι τέτοιο θα τον είχα ξεπουπουλιάσει.
Ε μια μέρα, το χα πάρει τόσο πολύ στην πλάκα που δεν μου μάθαινε να οδηγώ, που ενώ κινούσα το τιμόνι, τα πόδια μου δεν ακουμπούσαν καθόλου τα πετάλια. Οδηγούσε ουσιαστικά εκείνος με τα δικά του πετάλια. Αυτό το άφησα για 15-20 λεπτά. Στο τέλος του εικοσάλεπτου, τον ρωταω "Δάσκαλε πως τα πάω με το συμπλέκτη?" και μου απαντάει "Θέλεις δουλεια ακόμα, ίσως χρειαστείς κι άλλα μαθήματα". :clapup::clapup::clapup:
Και ψεύτης και φαταούλας. Ήθελε να βγάλει κι άλλα λεφτά ο άτιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Για πείτε και καμία άλλη εμπειρία! :)

Τι θυμήθηκα τώρα! Μια γνωστή μου, μου διηγήθηκε την εμπειρία της.
Έδωσε μια φορά εξετάσεις και την κόψανε επειδή δεν λάδωσε. Την επόμενη φορά λοιπόν, πριν δώσει εξετάσεις, πέρασε από το αστυνομικό τμήμα και έκανε καταγγελία ότι οι εξεταστές της ζητούν χρήματα για να την περάσουν στις εξετάσεις.
Οι αστυνομικοί τις έδωσαν σε προσημειωμένα χαρτονομίσματα το ποσό του λαδώματος και της είπαν να πάει να δώσει εξετάσεις και να δώσει το ποσό. Έτσι έκανε και η Κατερίνα λοιπόν, και μόλις τελείωσε η εξέταση και οι εξεταστές είχαν πάρει τα χρήματα, οι αστυνομικοί τους συνέλαβαν, βρήκαν πάνω τους τα προσημειωμένα και ακολουθήθηκε η νόμιμη διαδικασία.
Τρομερή εμπειρία ε; :eek:

Κάθε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τι θυμήθηκα τώρα! Μια γνωστή μου, μου διηγήθηκε την εμπειρία της.
Έδωσε μια φορά εξετάσεις και την κόψανε επειδή δεν λάδωσε. Την επόμενη φορά λοιπόν, πριν δώσει εξετάσεις, πέρασε από το αστυνομικό τμήμα και έκανε καταγγελία ότι οι εξεταστές της ζητούν χρήματα για να την περάσουν στις εξετάσεις.
Οι αστυνομικοί τις έδωσαν σε προσημειωμένα χαρτονομίσματα το ποσό του λαδώματος και της είπαν να πάει να δώσει εξετάσεις και να δώσει το ποσό. Έτσι έκανε και η Κατερίνα λοιπόν, και μόλις τελείωσε η εξέταση και οι εξεταστές είχαν πάρει τα χρήματα, οι αστυνομικοί τους συνέλαβαν, βρήκαν πάνω τους τα προσημειωμένα και ακολουθήθηκε η νόμιμη διαδικασία.
Τρομερή εμπειρία ε; :eek:

Κάθε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική

Μου κάνει εντύπωση γιατί τα χρήματα δεν τα δίνεις στον εξεταστή. Τα δίνεις μέρες νωρίτερα στον δάσκαλο. Τουλάχιστον εγώ έτσι είχα κάνει. Μου φαίνεται δύσκολο απροκάλυπτα να δέχονται φακελάκια οι εξεταστές. Βέβαια για να στο πε η φίλη σου, έτσι θα ταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefania94

Νεοφερμένος

Η stefania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΑΑΑΑ δίνω σήμερα ..σε λίγες ώρες για δεύτερη φορά...έχω αγχωθεί πολύ από χτες!!
Την πρώτη φορά είχα πάει χαλαρά δεν είχα άγχος και μια γυναίκα που με εξέταζε μιλούσε δυνατά και είχε νευρά δεν ξέρω γιατί.
Δεν λάδωσα οπότε δεν πέρασα...ούτε σήμερα λέω να λαδώσω , αφού ο δάσκαλος δεν μου το ανέφερε ποτέ.

Έχω τρελό άγχος όμως χωρίς να το θελω..ομολωγω ξέρω να οδηγώ κάνω πολύ κάλα τις γωνιές το παρκάρισμα δεν μου σβήνει πλέον.
Αδικία να κοπώ ειδικά αν από το άγχος μου τα κάνω σαλατα!!

Άντε να το πάρω να τελειώνω γιατί αυτό το δίπλωμα με κρατάει πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ΑΑΑΑ δίνω σήμερα ..σε λίγες ώρες για δεύτερη φορά...έχω αγχωθεί πολύ από χτες!!
Την πρώτη φορά είχα πάει χαλαρά δεν είχα άγχος και μια γυναίκα που με εξέταζε μιλούσε δυνατά και είχε νευρά δεν ξέρω γιατί.
Δεν λάδωσα οπότε δεν πέρασα...ούτε σήμερα λέω να λαδώσω , αφού ο δάσκαλος δεν μου το ανέφερε ποτέ.

Έχω τρελό άγχος όμως χωρίς να το θελω..ομολωγω ξέρω να οδηγώ κάνω πολύ κάλα τις γωνιές το παρκάρισμα δεν μου σβήνει πλέον.
Αδικία να κοπώ ειδικά αν από το άγχος μου τα κάνω σαλατα!!

Άντε να το πάρω να τελειώνω γιατί αυτό το δίπλωμα με κρατάει πίσω.

Το πήρες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
η καλύτερη δουλειά που έχεις να κάνεις είναι να πας με τον πλάγιο τρόπο εξ' αρχής. Ειδικά την πρώτη φορά δεν σε περνάνε, πρέπει να είναι υπερβολικά άψογος, ή αν είσαι γκόμενα να τους κάνεις τα γλυκά μάτια:P. Στην επαρχία συνήθως δεν χρειάζεται λάδωμα,αλλά στις πόλεις μέσα δύσκολα θα τη παλέψεις.

Δυστυχώς, Trolletarian, αυτό που λες για τον πλάγιο τρόπο έχει βάση σε μεγάλο βαθμό (στην Αθήνα τουλάχιστον). Ξέρω πολλά άτομα που πήραν το δίπλωμα με αυτόν τον τρόπο. :/:Εμένα ο εξεταστής με είχε βάλει -μεταξύ άλλων- να παρκάρω ανάμεσα σε δύο αυτοκίνητα. Ε, εκεί ήταν το αδύνατο σημείο μου. Δυστυχώς προτίμησα την πλάγια οδό. Μετά, όμως, έκανα κάποια επιπλέον μαθήματα στο δάσκαλο οδήγησης και εν τέλει έμαθα να παρκάρω καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Ελα ρε παιδια , ποσο πιο πατο?? Λαδωμα για να περασεις το διπλωμα?? Μαθε να οδηγεις πρωτα και μετα δωσε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εχω άλλα 2 μαθήματα και μετά δίνω για δίπλωμα.
Μια χαρά οδηγάω, απλά μερικές φορές ξεχναώ να ανάψω κανένα φλας (για το παραμικρό φλας θέλει, ενώ όλος ο κόσμος ανάβει φλας όπου πραγματικά χρειάζεται).
Και θέλει να παίζεις αυτό το θέατρο, και καλά οτι κοιτάς όλους τους καθρεύτες συνέχεια. Τα κάνω, αλλά μερικές φορές ξεχνιέμαι, και φοβάμαι μη με κόψουν.
Το ερώτημα είναι το εξής. Να λαδώσω ή όχι; 100 ευρώ έχω στην άκρη. Φτάνουν; Θέλω να το πάρω με την αξία μου. Ο μπαμπάς μου λέει αυτά τα 100 ευρώ να τα δώσω στον δάσκαλο για να κάνω κ άλλα μαθήματα για να είμαι 100% έτοιμος. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι θα το πάρω πάλι με την πρώτη. Αυτοί αμα θέλουν να σε κόψουν, κάτι θα βρουν.
Αλλά αξίζει; Εχω φίλους που ξέρουν να οδηγάνε τέλεια, αλλά τους κόψαμε για μαλακίες. Για χαζομάρες δηλαδή. Πχ δεν άναψε ενα φλας, παρόλο που ήταν ολομόναχος στον δρόμο...

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εχω άλλα 2 μαθήματα και μετά δίνω για δίπλωμα.
Μια χαρά οδηγάω, απλά μερικές φορές ξεχναώ να ανάψω κανένα φλας (για το παραμικρό φλας θέλει, ενώ όλος ο κόσμος ανάβει φλας όπου πραγματικά χρειάζεται).
Και θέλει να παίζεις αυτό το θέατρο, και καλά οτι κοιτάς όλους τους καθρεύτες συνέχεια. Τα κάνω, αλλά μερικές φορές ξεχνιέμαι, και φοβάμαι μη με κόψουν.
Το ερώτημα είναι το εξής. Να λαδώσω ή όχι; 100 ευρώ έχω στην άκρη. Φτάνουν; Θέλω να το πάρω με την αξία μου. Ο μπαμπάς μου λέει αυτά τα 100 ευρώ να τα δώσω στον δάσκαλο για να κάνω κ άλλα μαθήματα για να είμαι 100% έτοιμος. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι θα το πάρω πάλι με την πρώτη. Αυτοί αμα θέλουν να σε κόψουν, κάτι θα βρουν.
Αλλά αξίζει; Εχω φίλους που ξέρουν να οδηγάνε τέλεια, αλλά τους κόψαμε για μαλακίες. Για χαζομάρες δηλαδή. Πχ δεν άναψε ενα φλας, παρόλο που ήταν ολομόναχος στον δρόμο...

Τι λέτε;
Όχι.

Να κάνεις εξάσκηση, ώστε να πάρεις το κολαϊ. Τα φλας, καθρέπτες κλπ είναι βασικά πράγματα που σε έκτακτες περιπτώσεις σώζουν τη ζωή σου. Μη ξεχνάς, μέχρι τώρα έμαθες το Α. Μέχρι το Ω έχεις μέλλον και θα τα μάθεις στο δρόμο. Παρεμπιπτόντως στις εξετάσεις, αν είναι σωστοί, σου βγάζουν το λάδι.
Σχετικά με τους εξεταστές, μπορείς να το συζητήσεις με το δάσκαλό σου και να δώσεις σε μέρα που δεν εξετάζουν οι σεσημασμένοι. Εξάλλου τα 100 μάλλον λίγα είναι.

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Εσύ έχεις δίπλωμα? Αυτοί αφορμή ψάχνουν για να κόψουν. Άμα ξαναδώσεις 100 ευρω πληρώνεις κάτι αυτοί παίρνουν ελάχιστα. γι αυτό προτιμούν να τα πάρουν οι ίδιοι μέσω λαδώματος ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εσύ έχεις δίπλωμα?
Αυτοί αφορμή ψάχνουν για να κόψουν. Άμα ξαναδώσεις 100 ευρω πληρώνεις κάτι αυτοί παίρνουν ελάχιστα. γι αυτό προτιμούν να τα πάρουν οι ίδιοι μέσω λαδώματος ολα...
Ναι.
Υπάρχουν αυτοί που λαδώνονται, υπάρχουν και οι σωστοί. Ο δάσκαλος τους ξέρει. Αν είναι σωστός, σε κατευθύνει υπεύθυνα. Αν είναι στο κόλπο, πάσο. Όντως σε περίπτωση αποτυχίας πληρώνεις εκ νέου. Λεπτομέρειες δε θυμάμαι.
Το λογικό και το σωστό είναι να κάνεις ότι σου είπα προηγουμένως. Αυτό έπραξα προσωπικά. Όμως δεν έχουν όλοι την υπομονή. Εσύ επιλέγεις. :)
Υγ. Ιδέα δεν έχω πόσο είναι η τιμή του λαδιού. Δεν χρειάστηκε να αγοράσω λάδι και φυσικά το πήρα με την πρώτη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Μιας κ είμαι ''φρέσκος'' η κατάσταση έχει ως εξής: Όσα παιδιά δίνανε μαζί μου και δεν δώσανε τίποτα τα κόψανε.Σε αυτή την περίπτωση και το μοναδικό λάθος μετράει. Αν σε κόψουν για παράσταση ξαναπληρώνεις 160 ευρώ. Veni πολλές φορές ακόμα και πολύ καλά να οδηγείς δυστυχώς οι περισσότεροι εξεταστές είναι προκατειλημμένοι.Το ότι πήρες το δίπλωμα δε σημαίνει ότι ξέρεις να οδηγείς κακά τα ψέματα. Μέχρι να το πεις αυτό χρειάζεσαι ''τριβή''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Μιας κ είμαι ''φρέσκος'' η κατάσταση έχει ως εξής: Όσα παιδιά δίνανε μαζί μου και δεν δώσανε τίποτα τα κόψανε.Σε αυτή την περίπτωση και το μοναδικό λάθος μετράει. Αν σε κόψουν για παράσταση ξαναπληρώνεις 160 ευρώ. Veni πολλές φορές ακόμα και πολύ καλά να οδηγείς δυστυχώς οι περισσότεροι εξεταστές είναι προκατειλημμένοι.Το ότι πήρες το δίπλωμα δε σημαίνει ότι ξέρεις να οδηγείς κακά τα ψέματα. Μέχρι να το πεις αυτό χρειάζεσαι ''τριβή''

160; Νομίζω 100 είναι ρε συ.
Επίσης, εσύ που λάδωσες(αν κατάλαβα καλά), πόσα έδωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
chaos η αλήθεια είναι ότι το φλας είναι σημαντικό ακόμα και αν είσαι τελείως μόνος σου στο δρόμο.
Δεν ξέρεις πότε μπορεί να σου πεταχτεί κάποιος, ή να μην τον έχεις δει (νεκρά γωνία) ή οτιδήποτε άλλο.
Το φλας πρέπει να το ανάβεις. Επίσης το να ελέγχεις συνέχεια τους καθρέπτες, είναι πάαααρα πολύ βασικό. Μπορεί να χτυπήσεις κανένα μηχανάκι αν δεν το κάνεις συνέχεια.
Αυτά στα οποία δεν πας καλά (φλας, καθρέπτες), είναι εξαιρετικά σημαντικά, απλά τώρα δεν σου χει συμβεί κάτι κακό να "ταρακουνηθείς". Κάνε περισσότερα μαθήματα είναι η δική μου συμβουλή. Η οδήγηση δεν είναι κατοστάρι, είναι μαραθώνιος.

Καλή επιτυχία όταν δώσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εχω άλλα 2 μαθήματα και μετά δίνω για δίπλωμα.
Μια χαρά οδηγάω, απλά μερικές φορές ξεχναώ να ανάψω κανένα φλας (για το παραμικρό φλας θέλει, ενώ όλος ο κόσμος ανάβει φλας όπου πραγματικά χρειάζεται).
Και θέλει να παίζεις αυτό το θέατρο, και καλά οτι κοιτάς όλους τους καθρεύτες συνέχεια. Τα κάνω, αλλά μερικές φορές ξεχνιέμαι, και φοβάμαι μη με κόψουν.
Το ερώτημα είναι το εξής. Να λαδώσω ή όχι; 100 ευρώ έχω στην άκρη. Φτάνουν; Θέλω να το πάρω με την αξία μου. Ο μπαμπάς μου λέει αυτά τα 100 ευρώ να τα δώσω στον δάσκαλο για να κάνω κ άλλα μαθήματα για να είμαι 100% έτοιμος. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι θα το πάρω πάλι με την πρώτη. Αυτοί αμα θέλουν να σε κόψουν, κάτι θα βρουν.
Αλλά αξίζει; Εχω φίλους που ξέρουν να οδηγάνε τέλεια, αλλά τους κόψαμε για μαλακίες. Για χαζομάρες δηλαδή. Πχ δεν άναψε ενα φλας, παρόλο που ήταν ολομόναχος στον δρόμο...

Τι λέτε;
Οπως σου ειπαν και πιο πανω,η καλυτερη λυση ειναι να κανεις μερικα ακομη μαθηματα.Δεν εχεις να χασεις κατι.Ισα ισα,μονο κερδισμενος μπορεις να βγεις.Και προσεκτικοτερος οδηγος θα γινεις,και το διπλωμα θα παρεις με την αξια σου.Το να λαδωσεις για να παρεις διπλωμα οδηγησης,δεν ξερω,μου φαινεται λιγο ξεφτιλα.Αλλα εσυ αποφασιζεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top