Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και υπαρχουμε και εμεις που τα συνδυαζουμε ολα
αλλα τρώτε τζατζίκι οποτε φεύγουν όλοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αν ψάχνεσαι αυτό που σε ελκύει αρχικά είναι η εμφάνιση..Αλλά αν ο άνθρωπος είναι σκάρτος χαρακτήρας δεν έχει σημασία η εμφάνιση.
Αγαπάς και εκτιμάς έναν άνθρωπο για αυτό που είναι μέσα του όχι για την ομορφιά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
πάντως αν σκεφτούμε ότι η εμφάνιση είναι θέμα τύχης και παίζει τόσο τεράστιο ρόλο στη ζωή μας, καταλήγουμε ότι όλα είναι τυχαία τελικά. προσωπικά το θεωρώ άδικο να κρίνεται αρνητικά ένας άνθρωπος επειδή έτυχε να είναι άσχημος ή να προκαλεί ρίγη θαυμασμού επειδή έτυχε να είναι όμορφος. όμως αυτή είναι η πραγματικότητα αν κοιτάξουμε γύρω μας.. και ποιος είπε ότι η πραγματικότητα είναι δίκαιη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αυτο το ομορφος και ασχημος παντως ειναι πολυ σχετικο
εξαρταται και απο τα γουστα αλλα και απο τα προτυπα που μας επιβαλλει η κοινωνια
ας πουμε ομορφος θεωρειται ο Μαρτακης για τα κοριτσακια ε?
απλα,και μη χειροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,988 μηνύματα.
πάντως αν σκεφτούμε ότι η εμφάνιση είναι θέμα τύχης και παίζει τόσο τεράστιο ρόλο στη ζωή μας, καταλήγουμε ότι όλα είναι τυχαία τελικά. προσωπικά το θεωρώ άδικο να κρίνεται αρνητικά ένας άνθρωπος επειδή έτυχε να είναι άσχημος ή να προκαλεί ρίγη θαυμασμού επειδή έτυχε να είναι όμορφος. όμως αυτή είναι η πραγματικότητα αν κοιτάξουμε γύρω μας.. και ποιος είπε ότι η πραγματικότητα είναι δίκαιη;

Ερωτήματα προς σκέψη: αν η εμφάνιση είναι όπως λες θέμα τύχης, γιατί όλες οι γυναίκες (προσέξτε τι λέω, μόνο οι γυναίκες, στους άντρες καρφί δεν καίγεται) σκοτώνονται να πάρουν καλλυντικά, να κάνουν λιπαναρροφήσεις, πλαστικές, να βάφονται, να φτιάχνουν μαλλιά, βυζιά, νύχια (η λίστα είναι ατελείωτη) για να είναι όμορφες; Και αναρωτιέμαι: όλοι οι άντρες που ψάχνουν μια σοβαρή σχέση (όχι απλά σεξ) προϋποθέτουν η γυναίκα που θα βρουν να τους φαίνεται και όμορφη; Κι αν ναι, γιατί συμβαίνει αυτό; Είναι από τη φύση φτιαγμένοι οι άντρες ώστε να αναζητούν μόνο ωραίες (στα μάτια τους) γυναίκες; Γιατί για τις γυναίκες αυτό δεν ισχύει; Κι αν υπάρχει αυτό στη φύση, τότε γιατί υπάρχουν ακόμα (αντικειμενικά) άσχημες γυναίκες;

Την πραγματικότητα ολονών δεν μπορείς να την αλλάξεις, τη δική σου όμως μπορείς, αν σου φαίνεται άδικη. Εγώ αρνούμαι να αποδεχτώ οτι "αυτό είναι έτσι γιατί το λένε οι πολλοί" αν αυτό εμένα δε μου αρέσει. Ζω για μένα και θα φτιάξω τη δική μου πραγματικότητα, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει οτι θα ζω μόνη μου μέσα σε αυτήν...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
πάντως αν σκεφτούμε ότι η εμφάνιση είναι θέμα τύχης και παίζει τόσο τεράστιο ρόλο στη ζωή μας, καταλήγουμε ότι όλα είναι τυχαία τελικά. προσωπικά το θεωρώ άδικο να κρίνεται αρνητικά ένας άνθρωπος επειδή έτυχε να είναι άσχημος ή να προκαλεί ρίγη θαυμασμού επειδή έτυχε να είναι όμορφος. όμως αυτή είναι η πραγματικότητα αν κοιτάξουμε γύρω μας.. και ποιος είπε ότι η πραγματικότητα είναι δίκαιη;
Καίριο ρόλο παίζει και η ηλικία όμως.
Στα 20 ψάχνεις το τέλειο, που εκεί παίζει σημαντικό ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά στα 30 ρίχνεις τα στάνταρ σου και δίνεις ιδιαίτερη προσοχή στον εσωτεριικό του κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,988 μηνύματα.
Καίριο ρόλο παίζει και η ηλικία όμως.
Στα 20 ψάχνεις το τέλειο, που εκεί παίζει σημαντικό ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά στα 30 ρίχνεις τα στάνταρ σου και δίνεις ιδιαίτερη προσοχή στον εσωτεριικό του κόσμο.

Wtf, δε ρίχνεις τα στάνταρ σου (αυτά τα λένε κάτι μισογύνηδες :whistle:) απλά καταλαβαίνεις ποια είναι τα σημαντικά στη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Wtf, δε ρίχνεις τα στάνταρ σου (αυτά τα λένε κάτι μισογύνηδες :whistle:) απλά καταλαβαίνεις ποια είναι τα σημαντικά στη ζωή.
Σ'έναν παράλληλο κόσμο λέμε το ίδιο πράγμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Ερωτήματα προς σκέψη: αν η εμφάνιση είναι όπως λες θέμα τύχης, γιατί όλες οι γυναίκες (προσέξτε τι λέω, μόνο οι γυναίκες, στους άντρες καρφί δεν καίγεται) σκοτώνονται να πάρουν καλλυντικά, να κάνουν λιπαναρροφήσεις, πλαστικές, να βάφονται, να φτιάχνουν μαλλιά, βυζιά, νύχια (η λίστα είναι ατελείωτη) για να είναι όμορφες; Και αναρωτιέμαι: όλοι οι άντρες που ψάχνουν μια σοβαρή σχέση (όχι απλά σεξ) προϋποθέτουν η γυναίκα που θα βρουν να τους φαίνεται και όμορφη; Κι αν ναι, γιατί συμβαίνει αυτό; Είναι από τη φύση φτιαγμένοι οι άντρες ώστε να αναζητούν μόνο ωραίες (στα μάτια τους) γυναίκες; Γιατί για τις γυναίκες αυτό δεν ισχύει; Κι αν υπάρχει αυτό στη φύση, τότε γιατί υπάρχουν ακόμα (αντικειμενικά) άσχημες γυναίκες;

Την πραγματικότητα ολονών δεν μπορείς να την αλλάξεις, τη δική σου όμως μπορείς, αν σου φαίνεται άδικη. Εγώ αρνούμαι να αποδεχτώ οτι "αυτό είναι έτσι γιατί το λένε οι πολλοί" αν αυτό εμένα δε μου αρέσει. Ζω για μένα και θα φτιάξω τη δική μου πραγματικότητα, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει οτι θα ζω μόνη μου μέσα σε αυτήν...:/:

Εννοώ πως θέμα τύχης είναι το με τι εμφάνιση θα γεννηθούμε. Το αν κάνεις επεμβάσεις ή όχι είναι θέμα επιλογής.
Το γιατί όλοι οι άντρες θέλουν μία όμορφη γυναίκα είναι (προφανώς γτ γυναίκα είμαι:P) επειδή είναι πολύ σημαντικό το οπτικό κομμάτι γι αυτούς. Όσο για τη φύση θα επαναλάβω ότι πιστεύω πως είναι τυχαία η λειτουργία της και δε νοιάζεται για το τι θέλουν οι άνθρωποι! :P
Μου άρεσε ο επίλογός σου και θέλει ωριμότητα για να καταλήξεις σε μία τέτοια στάση ζωής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγω ψηφιζω προσωπικοτητα και μονο!πριν πολλα χρονια η δευτερη μου σχεση ηταν με μια κοπελα κοντουλα και κατω του μετριου εμφανισιακα ενω εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο!ολοι οι φιλοι μου και φιλες μου ελεγαν οτι δεν μου αξιζει,οτι ειναι κοντη, που τη βρηκες, αλλα εγω τους εγραφα κανονικοτατα γιατι ειχα βρει το ετερον μου ημιση!Ηταν ισως η μονη κοπελα που με καταλαβαινε και θυμαμαι οτι μιλουσα μαζι της απιστευτα πολλες ωρες!Ειμασταν αγκαλια καθε βραδυ και συνηθως ξημερωνε χωρις να καταλαβω πως περασαν τοσες ωρες!Μετα απο καιρο χωρισαμε εγω της το ζητησα εφταιγε αυτη και παρηγοριομουν με τη σκεψη οτι ειμαι νεος και θα γνωρισω πολλες ακομα κοπελες σαν και αυτη.Μεγαλο μου λαθος γιατι αν και γνωρισα δεκαδες γυναικες γυναικα με τετοια προσωπικοτητα δεν βρηκα.Πολυ πιο ομορφες απο αυτη βρηκα και μαλιστα η τελευταια μου σχεση ηταν με 20 χρονων ψηλο μοντελο αλλα τι να τη κανεις την ομορφη κοπελα αν ειναι μαιντανος?Απο την εμπειρια μου και μονο γνωμη μου ειναι οτι ολα ειναι θεμα χημειας και προσωπικοτητας ανεξαρτητου εμφανισεως.Το αν ειναι και εμφανισιμη τοσο το καλυτερο αλλα ποσες γυναικες διαθετουν ολο το πακετο?Ελαχιστοτατες!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σιγουρα οταν βλεπουμε καποιον για πρωτη φορα κοιταμε την εμφανιση του... Αρα η εμφανιση βοηθαει στην προσεγγιση την πρωτη φορα. Ενω η προσωπικοτητα κερδιζει την καρδια... Και κανει τον αλλον να μεινει για παντα στην καρδια σου και να τον θελεις διπλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puzzled

Νεοφερμένος

Η puzzled αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα στη παρέα!

Συμφωνώ με την Deutsch... Lover. Σίγουρα και τα 2 παίζουν ρόλο. Όταν γνωρίζεις κάποιον για πρώτη φορά, το πρώτο πράγμα που κοιτάς είναι η εξωτερική εμφάνιση και στη συνέχεια ανακαλύπτεις τον εσωτερικό του κόσμο. Δεν αρκεί ο εσωτερικός κόσμος από μόνος του. Θα πρέπει να υπάρχει και έλξη. Και αντίστοιχα, η εξωτερική εμφάνιση δε μπορεί από μόνη της να κρατήσει μια σχέση. Χρειάζονται και άλλα στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ τους βλέπω όλους σαν ανθρώπους πάνω απ'όλα και είναι αλήθεια πως όλοι έχουμε αισθήματα και δεν μπορώ να διανοηθώ να παρατούσα πχ κάποια κοπέλα αν είχαμε χημεία, επειδή δεν είχε ώραια φάτσα/βυζιά/κώλο κ.ο.κ. Όσο προσέχει τον εαυτό της και δέχεται το ποια είναι, όπως είναι (δε θέλω αξύριστη μασχάλη και το βράδι κλάψες "πως είμαι έτσι μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!") είμαι μια χαρά μαζί της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εγώ τους βλέπω όλους σαν ανθρώπους πάνω απ'όλα και είναι αλήθεια πως όλοι έχουμε αισθήματα και δεν μπορώ να διανοηθώ να παρατούσα πχ κάποια κοπέλα αν είχαμε χημεία, επειδή δεν είχε ώραια φάτσα/βυζιά/κώλο κ.ο.κ. Όσο προσέχει τον εαυτό της και δέχεται το ποια είναι, όπως είναι (δε θέλω αξύριστη μασχάλη και το βράδι κλάψες "πως είμαι έτσι μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!") είμαι μια χαρά μαζί της.
Άγγελε μακάρι να σκεφτόταν όλοι σαν κι εσένα!
Στις μέρες και στην ηλικία μας όλοι ανεξαρτήτως αγόρια και
δεν ενδιαφέρονται πάρα μόνο για την εμφάνιση με αποτέλεσμα να δημιουργούν ανούσιες σχέσεις...και γι αυτό κατά την γνώμη μου αδικούνται και τα "καλά παιδιά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Όλα τα κοιτάμε και χαρακτήρα και εμφάνιση,αν τα έχει και τα 2 κάποια είναι η τέλεια γυναίκα,τι να τον κάνω τον χαρακτήρα αν δεν βλέπεται (με χαρτοσακούλα στο κεφάλι κάτι γίνεται :P ) ή το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Όλες εσάς που λέτε πως "η εμφάνιση μετράει μόνο την πρώτη φορά","σε κερδίζει η προσωπικότητα" κ.λπ. θα ήθελα να στέκομαι από μια μεριά και να σας παρακολουθώ την ώρα που ξεκινάτε κοινωνική γνωριμία με έναν φαφούτη (αλλά κατά τ'άλλα παιδί διαμάντι) και να έβλεπα πως θα τον κοιτούσατε και πόση ώρα υπομονή θα κάνατε μέχρι να τον αγνοήσετε τελείως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Οι περισσότεροι από εδώ(μπορεί και όλοι απλώς το λέω διπλωματικά) που λέτε ότι η εμφάνιση δεν παίζει ρόλο κλπ είστε υποκριτές...Όλοι μας κοιτάμε την εμφάνιση.Κανείς δεν προχωράει το πράγμα με κάποιον που δεν του αρέσει.Και το πιο γαμάτο χαρακτήρα να έχει αν εσένα δε σου αρέσει τότε δεν το προχωράς.Το μόνο που διαφέρει από άτομο σε άτομο είναι το γούστο...

Ας είμαστε ρεαλιστές λοιπόν.Δε λέμε η κοπέλα ή το αγόρι να είναι καθαρό 10 αλλά να μας αρέσει.Πως αλλιώς θα θέλουμε να γνωρίσουμε τον άλλο,να τον ζήσουμε αν δε μας αρέσει?

Εξάλλου με ποιο κριτήριο πλησιάζουμε κάποιον/κάποια πέρα από το αν μας αρέσει ή όχι?Το χαρακτήρα δε μπορούμε να τον ξέρουμε από την αρχή.Ίσα ίσα που θέλει πολύ χρόνο να μάθεις τον άλλο...

Οπότε στην ερώτηση αν η εμφάνιση έχει μικρότερη σημασία μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα θα απαντήσω ότι και τα 2 παίζουν καθοριστικό ρόλο στη δημιουργία μιας σχέσης και ότι δε μπορεί να γίνει σύγκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Νομίζω ότι μια προσεγμένη εμφάνιση δείχνει λεπτά θετικά σημεία του χαρακτήρα ενός ανθρώπου. Φυσικά, δεν αναφέρομαι στην μάταιη "υπερπροσπάθεια" για μια ομορφιά ή ωραία εμφάνιση που ενδεχόμενα δείχνει πόσο επιφανειακή είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,988 μηνύματα.
Νομίζω ότι μια προσεγμένη εμφάνιση δείχνει λεπτά θετικά σημεία του χαρακτήρα ενός ανθρώπου. Φυσικά, δεν αναφέρομαι στην μάταιη "υπερπροσπάθεια" για μια ομορφιά ή ωραία εμφάνιση που ενδεχόμενα δείχνει πόσο επιφανειακή είναι.

Δηλαδή αν είμαι κακάσχημη αλλά έχω βαφτεί - κουρευτεί - ντυθεί με πολύ προσεγμένο τρόπο θα με προτιμήσεις από το αν είμαι πανέμορφη αλλά δεν έχω προσέξει καθόλου την εμφάνισή μου έτσι; Ντάξει μας πείσατε οκ. Δεν κοιτάτε τις γκόμενες που μοιάζουν με μοντέλα κι ας είναι αγουροξυπνημένες και με κουρέλια και κοιτάτε τις παχουλές - κοντές - άσχημες κοπέλες που έχουν περιποιηθεί τον εαυτό τους. Σε ποιον τα πουλάτε αυτά;:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Himela ετσι οπως τα γραφεις πρεπει να χωριζεις τον κοσμο σε τερατα και θεους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top