Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Himela ετσι οπως τα γραφεις πρεπει να χωριζεις τον κοσμο σε τερατα και θεους.

Μόνο με την υπερβολή καμιά φορά μπορεί το επιχείρημα κάποιου να αποδειχθεί σαθρό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ντάξει μας πείσατε οκ. Δεν κοιτάτε τις γκόμενες που μοιάζουν με μοντέλα κι ας είναι αγουροξυπνημένες και με κουρέλια και κοιτάτε τις παχουλές - κοντές - άσχημες κοπέλες που έχουν περιποιηθεί τον εαυτό τους. Σε ποιον τα πουλάτε αυτά;:whatever:
Έχετε αυτή την κακιά συνήθεια να πηγαίνετε από το ένα άκρο στο άλλο...

Σε διαβεβαιώ ότι κανένας σοβαρός άντρας δε κοιτάει τα "μοντέλα" (αν με το "κοιτάει" εννοούμε "την θέλει για ταίρι του") απλούστατα γιατί με τα μοντέλα μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε,από τον πιο σπουδαίο άντρα μέχρι τον τελευταίο χλέμπουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Έχετε αυτή την κακιά συνήθεια να πηγαίνετε από το ένα άκρο στο άλλο...

Σε διαβεβαιώ ότι κανένας σοβαρός άντρας δε κοιτάει τα "μοντέλα" (αν με το "κοιτάει" εννοούμε "την θέλει για ταίρι του") απλούστατα γιατί με τα μοντέλα μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε,από τον πιο σπουδαίο άντρα μέχρι τον τελευταίο χλέμπουρα!

Εξήγησα γιατί πήγα στα άκρα πιο πάνω, I was trying to make a point.;)

Δηλαδή οι άντρες θέλουν να έχουν κάποια την οποία δεν μπορούν να έχουν οι υπόλοιποι άντρες; :worry: Δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες. Οπότε σε 3 υποτιθέμενες υποψήφιες αγνώστου χαρακτήρα και προσωπικότητας, μία πανέμορφη, μία μεσαία και μία άσχημη (πάντα γνωρίζοντας οτι η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά λέμε τώρα, για χάρη του επιχειρήματος), ποια θα διάλεγες να πλησιάσεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δηλαδή οι άντρες θέλουν να έχουν κάποια την οποία δεν μπορούν να έχουν οι υπόλοιποι άντρες; :worry: Δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες. Οπότε σε 3 υποτιθέμενες υποψήφιες αγνώστου χαρακτήρα και προσωπικότητας, μία πανέμορφη, μία μεσαία και μία άσχημη (πάντα γνωρίζοντας οτι η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά λέμε τώρα, για χάρη του επιχειρήματος), ποια θα διάλεγες να πλησιάσεις;:hmm:
Φυσικά δε μιλάμε για κλαρινογαμπρούς DJ/barmanάδες κ.λπ. αλλά για σοβαρούς άντρες που ξέρουν τι θέλουν και ποιο είναι το νόημα της ζωής!
Αυτοί οι άντρες θέλουν η κοπέλα που έχουν δίπλα τους να είναι σωστή και κυρία πρωτίστως και μοντέλο δευτερευόντως...
Απ'αυτά που έχω δει μέχρι σήμερα,το 90%+ αυτών ΔΕΝ θα είναι μοντέλα!Άρα κάποιος ο οποίος δηλώνει πως "ψάχνει κάτι σοβαρό" και προσεγγίζει/κρίνει/αξιολογεί αποκλειστικά και μόνο με βάση την εμφάνιση,τότε ή κοροϊδεύει τον ίδιο του τον εαυτό ή κοιτάει σε λάθος μέρος!

Στην ερώτηση σου η απάντηση είναι απλή...θα ξεκινούσα από την πιο όμορφη και θα κατέληγα στην ασχημούλα!Αλλά όπως λένε "last but not least",η τελική μου επιλογή θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Οπότε σε 3 υποτιθέμενες υποψήφιες αγνώστου χαρακτήρα και προσωπικότητας, μία πανέμορφη, μία μεσαία και μία άσχημη (πάντα γνωρίζοντας οτι η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλά λέμε τώρα, για χάρη του επιχειρήματος), ποια θα διάλεγες να πλησιάσεις;:hmm:

θα πλησιαζαμε ολοι τις κοπελες με την αντιστοιχη σειρα που τις ανεφερες (την τελευταια μπορει και καθολου ) .
βεβαια σε αυτο παιζει ρολο και ποιος κανει την κινηση , ωστε να ξερει σε ποια τον παιρνει να κανει και την κινηση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
θα πλησιαζαμε ολοι τις κοπελες με την αντιστοιχη σειρα που τις ανεφερες (την τελευταια μπορει και καθολου ) .
βεβαια σε αυτο παιζει ρολο και ποιος κανει την κινηση , ωστε να ξερει σε ποια τον παιρνει να κανει και την κινηση .

Οπότε δεν έχει σχέση ούτε η περιποίηση που είπε κάποιος οτι είναι βασικό ούτε και το πόσοι μπορεί να έχουν μια κοπέλα, αλλά ποια σου αρέσει περισσότερο (η πανέμορφη πάρα πολύ, η μεσαία αρκετά). Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε και νιώθω οτι επανήλθα ξανά στον επιφανειακό κόσμο που ήμουν τόσα χρόνια. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Άστο Χιμέλα, εμείς οι άσχημες να πάμε να ριχτούμε σε κάνα καιάδα καλύτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Σιγουρα παιζει ρολο η εμφανιση,απλα το θεμα ειναι να μη κρινεις ενα ανθρωπο μονο απ αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Άστο Χιμέλα, εμείς οι άσχημες να πάμε να ριχτούμε σε κάνα καιάδα καλύτερα :P

Ευτυχώς δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε δεν έχει σχέση ούτε η περιποίηση που είπε κάποιος οτι είναι βασικό ούτε και το πόσοι μπορεί να έχουν μια κοπέλα, αλλά ποια σου αρέσει περισσότερο (η πανέμορφη πάρα πολύ, η μεσαία αρκετά). Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε και νιώθω οτι επανήλθα ξανά στον επιφανειακό κόσμο που ήμουν τόσα χρόνια. :whistle:

Φυσικά και παίζει ρόλο η εμφάνιση και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό είναι κακό. Μου φαίνεται πως έχουμε γεμίσει δήθεν άτομα. Αυτό το εγώ δεν κοιτάω την εμφάνιση όταν το ακούω μου έρχεται να βαράω το κεφάλι μου στο τοίχο. Οι άντρες όπως και οι γυναίκες σε μικρότερο βαθμό, είμαστε γενετικά κατασκευασμένοι έτσι ώστε να μας ελκύει η καλή εξωτερική εμφάνιση.

Ο άντρας ελκύεται περισσότερο από μια όμορφη γυναίκα διότι η ομορφιά τις περισσότερες φορές είναι σημάδι υγείας και υποσυνείδητα θεωρούμε τη γυναίκα αυτή ως καλό άτομο για αναπαραγωγή. Για τους ίδιους λόγους οι γυναίκες ελκύονται περισσότερο από ψηλούς άντρες, άντρες με μαλλιά, άντρες με μεγαλύτερο σωματότυπο, καθώς αυτά για τη γυναίκα υποσυνείδητα είναι σημάδια ενός υγιούς αρσενικού.

Όλα τα παραπάνω ΔΕΝ σημαίνουν πως η ομορφιά είναι το παν για τους άντρες, απλά πως είναι ένα σημαντικό κομμάτι. Απλά μία όμορφη γυναίκα χρειάζεται να προσπαθήσει λιγότερο για να εντυπωσιάσει έναν άντρα σε σχέση με μία λιγότερο όμορφη απλά και μόνο διότι η ομορφιά της, της δίνει ένα πλεονέκτημα. Ναι είναι άδικο το ξέρω αλλά ο κόσμος είναι εκ φύσεως άδικος και δε μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό παρά να προσπαθείς να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς με ότι έχεις.

Η ομορφιά δεν είναι το μόνο που κοιτάνε οι άντρες σε μια γυναίκα, ιδιαίτερα όταν ψάχνουν μια γυναίκα για να κάνουν οικογένεια, είναι όμως το πρώτο. Καλώς η κακώς η προσωπικότητα δε φαίνεται με τη πρώτη ματιά. Εγώ έχω αρκετά παραδείγματα από ζευγάρια όπου ο άντρας είναι αντικειμενικά πολύ ωραιότερος από τη γυναίκα του. Για εμένα αυτό επιβεβαιώνει πως οι άντρες δεν κοιτάνε μόνο την εμφάνιση.

Όσο γιαυτό που λες για την περιποίηση, κατ εμέ και τα δύο φύλλα δίνουν αρκετή σημασία. Υπάρχουν όντως αρκετές γυναίκες που ξυπνάνε και είναι πολύ όμορφες έτσι όπως ξυπνάνε. Για μένα οι γυναίκες κάνουν από μόνες τους πολλές υπερβολές στο θέμα περιποίησης και μετά προσπαθούν να τα ρίξουν στους άντρες. Απεριποίητη εγώ θεωρώ με γυναίκα που δε τηρεί τους βασικούς κανόνες υγιεινής, να πλένει δόντια, να μη βρωμάει και να ξυρίζει μασχάλη/πόδια. Τώρα το αν θα βάλει 8 κρέμες στα πόδια και 10 κιλά μεικ απ ποσώς με ενδιαφέρει και ούτε την κάνει ωραιότερη στα μάτια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Και τα δυο είναι εξίσου σημαντικά:
Η εμφάνιση για να προσελκύσει.
Τα ψυχικά χαρίσματα για να μείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Και τα δυο είναι εξίσου σημαντικά:
Η εμφάνιση για να προσελκύσει.
Τα ψυχικά χαρίσματα για να μείνει.

Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;

Αν όντως είναι υπέροχη προσωπικότητα, τότε δεν θα προλάβω να προσπεράσω. Θα έχει προλάβει εκείνος να με εντυπωσιάσει με την ευστροφία του (ψυχικό χάρισμα απαραίτητο;))

Όσο για τον κούκλο, προσωπικά δεν μου αρέσουν οι "κούκλοι". Θα ρίξω ματιά και πάλι θα προσπεράσω:P
Αλλά θα τη ρίξω τη ματιά, διότι όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος, είμαστε γενετικά προγραμματισμένοι να προτιμούμε την ομορφιά (να υπενθυμίσω οτι οι αρχαίοι θεωρούσαν το κάλλος αρετή και το συνέδεαν με το καλό, ενώ την ασχήμια με το κακό).
Από κει κι ύστερα παίζει και το προσωπικό γούστο του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;

[...] Δεν λέω κάλο να διαφωνείς και να λες την
άποψή σου αλλά δεν χρειάζεται να το πηγαίνεις στα άκρα...
Και ειδικά στα άκρα το πας...Παίρνεις συγκεκριμένες περιπτώσεις τύπου όπως αυτή "αν έχει τα χαρίσματα που έψαχνες σε όλη την ζωή κτλ,κτλ"
Λοιπόν ας είμαστε ειλικρινείς και ας μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλο μας... Το πρώτο πράγμα ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ που έλκει το αντίθετο φύλλο είναι η ομορφιά. Κατά πόσο δηλαδή σε τραβάν τα χαρακτηρίστικα του άλλο. Είτε το θέλεις είτε όχι, δυστυχώς ή ευτυχώς
αυτή είναι η αλήθεια...
Και επειδή διάβασα κάποια σχόλια που κατέκριναν όσους θεοποιούσαν την ομορφιά μιας γυναίκας προβάλλοντας ως επιχειρήματα
ότι "η ομορφιά είναι παροδική" ή ότι "αυτή η όμορφη γυναίκα με τα χρόνια θα χάσει την ομορφιά της" κτλ θα δικαιολογούσα την άποψη σας μόνο αν ΔΕΝ αφορά άτομα μικρής η νεαρής ηλικίας. Δεν πιστεύω ότι ο 20χρόνος που τα έχει με μια κούκλα για ένα μήνα να σκέφτεται πως θα είναι σε 20 χρόνια που το πιο πιθανό είναι να μην την γνωρίζει μέχρι τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;

Βρε Himela μου, διάβασα τις τελευταίες σελίδες και δεν είδα πουθενά κάποιον να αναφέρει πως θα αναζητήσει για σύντροφο του τον/την "κούκλο, κούκλα, μοντέλο" :confused:
Η ομορφία είναι υποκειμενική, κάθε τι που κοιτάς και σου προκαλεί ευχαρίστηση και διάθεση θεωρείται "όμορφο" για τα δικά σου γούστα, όχι όμως και για των υπολοίπων.
Λογικό να υπάρχουν κάποια γενικά χαρακτηριστικά προς "αναζήτηση" που είναι κοινά για όλους (πολύ ωραία τοποθετήθηκε ο ξεχασμένος), όμως υπάρχουν και άλλα κριτήρια που αλλάζουν από άνθρωπο σε άνθρωπο.
Τώρα αν μεταφέρεις την κατάσταση σε δικά μας δεδομένα, και δεν το βάζεις σε καλούπια, θα απαντήσω στην ερώτηση σου, όχι δεν θα πλησίαζα κάποιον άνθρωπο αν δεν μου προκαλούσε έστω και ένα ευχάριστο συναίσθημα η εξωτερική του εμφάνιση, μπορεί να έχει ψυχικά χαρίσματα, αλλά το πρόσωπο του θα το βλέπω κάθε μέρα, και θα μοιράζομαι το σώμα μου μαζί με το δικό του...θα μπορούσε να λειτούργησει αυτό πιστεύεις αν δεν ένιωθα καμιά σωματική έλξη για αυτό το άτομο;
Δεν ψάχνουμε κανένα μοντέλο, ψάχνουμε άτομα που θα μας προσελκύσουν περισσότερο, με βάση τα δικά μας γούστα και "θέλω" , και στο κάτω - κάτω αφού μιλάμε για το στάδιο "αναζήτησης", μην αφήνουμε απ'έξω κι άλλους παράγοντες όπως κίνηση, τρόπος ομιλίας, βλέμμα που παίζουν μεγάλο ρόλο προσέγγισης και είναι ανεξάρτητα από την γενική -εξωτερική εμφάνιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Κι αν ένας άνθρωπος έχει τα υπέροχα ψυχικά χαρίσματα που έψαχνες όλη σου τη ζωή και τον προσπεράσεις απλά και μόνο γιατί το να τον κάνεις παρέα προϋποθέτει για σένα να είναι κούκλος, είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις;

καταρχας για να τον προσεξω και να με ελξει θα πρεπει να χει και μια ωραια συσκευασια...το ωραια συσκευασια ειναι υποκειμενικο παντα...αλλα το να μεινω με εναν ανθρωπο μονο και μονο για τα ψυχικα χαρισματα το βρισκω πολυ δυσκολο οπως και το αντιθετο το να ναι μονο ωραια συσκευασια και το απο μεσα κούφιο ...δεν ειναι ρισκο, απλα δε θελω να ξυπναω με το φρακενσταιν το πρωι μονο και μονο επειδη εχει ψυχικα χαρισματα οπως δε θελω να ξυπναω μονο με γλαστρα...και τα δυο παιζουν ρολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
η εμφανιση δεν ειναι απλα το πρωτο πραγμα που σε κερδιζει ...
ειπαμε ωραια τα ψυχικα χαρισματα κλπ , αλλα οταν προκειται για δεσμο και ποσο μαλλον για γαμο και για τον ανθρωπο που θα περασεις μαζι του τη ζωη σου και θα σε καλυπτει και σεξουαλικα εννοειται πως θα δωσεις αρκετη σημασια και στην εμφανιση ( μιλαω για τον εαυτο μου αυτη τη στιγμη και πιστευω οτι αντιπροσωπευω τη συντριπτικη πλειοψηφια των ανθρωπων οχι μονο των ανδρων ) .
Αν ειναι δυνατον να το αρνουμαστε αυτο δηλαδη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τα πραγματα ειναι απλα....
Αμα σε τραβαει μονο η προσωπικοτητα, το περισσοτερο που μπορεις να κανεις με αυτον τον ανθρωπο, ειναι φιλικη σχεση....
Για να προχωρησει σε ερωτικη, πρεπει να υπαρχει και μια ερωτικη ελξη.... Αμα ο/η αλλος/η δε βλεπεται αυτη η ελξη δε θα ερθει ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Μη ξεχνάμε επίσης, οτι τα γούστα και τα ζητούμενα αλλάζουν με την πάροδο των χρόνων. Άλλα εκείνα της εφηβείας και της νιότης μας και άλλα της ενηλικίωσης και της ωριμότητάς μας, είτε εξωτερικά χαρακτηριστικά είναι αυτά, είτε ψυχικά χαρίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Νομίζω πως όλα μετράνε, εξαρτάται όμως από τον άνθρωπο. Εμένα δε με τραβάει μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Είναι ένας συνδυασμός, στις κατάλληλες ποσότητες, ανάλογα με την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα του άλλου. Σίγουρα πάντως προτιμώ να είναι έτσι κι έτσι εξωτερικά, παρά να είναι έτσι κι έτσι εσωτερικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top