Εργασία στο εξωτερικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
γεια σας παιδιά..

θα θελα την γνώμη σας σχετικά με την δουλειά στο εξωτερικό
όταν λέω δουλειά δεν εννοώ δουλειά με πτυχία σε υψηλές θέσεις εταιρειών κτλ...όλοι λίγο πολύ θα έχετε ακούσει άτομα που φεύγουν απο΄την ελλάδα να εργαστούν έξω για 1-2 χρόνια(έτσι λένε) και έπειτα επιστρέφουν έχοντας μαζέψει αρκετά φράγκα, αφού πρόκειται για μεροκάμματα 100+ ευρό...(έτσι λένε)

για πείτε μου λοιπόν έχετε προσωπική εμπειρία ή κάποιου στενού σας προσώπου.είναι όντως καλά??? τι δυσκολίες έχουν είχαν??
βασικά ενός φίλου μου του καρφώθηκε να πάει στο ντουμπάι..και ξέρετε θέλει να μάθει πρώτα... θεσνκσ εκ τςω προτέρων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
βασικά ενός φίλου μου του καρφώθηκε να πάει στο ντουμπάι..και ξέρετε θέλει να μάθει πρώτα... θεσνκσ εκ τςω προτέρων....

Στο Ντουμπάι υπάρχει πολύ μεγάλη ανάπτυξη στην οικοδομή και γενικά είναι μια ραγδαία αναπτυσσόμενη χώρα σε πολλούς τομείς. Απ' ό,τι κατάλαβα έχουν πετροδόλλαρα και εκσυγχρονίζουν την χώρα τους. Δουλειές από Έλληνες που πήγαν εκεί, έχω ακούσει από οδηγός λεωφορείου\φορτηγού και εργάτης, μέχρι μηχανικός που περνάει κεραίες κινητής τηλεφωνίας.

Αν έχεις διάθεση να πας στο εξωτερικό και ειδικά σε κάποια τέτοια χώρα -βλ. πετροδόλλαρα;)- είναι καλή ευκαιρία. Τα λεφτά είναι πολλά. Φυσικά όμως, πρέπει να έχεις και κάποιον που θα σε στείλει εκεί και 8α δουλέψεις σίγουρα κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως μπορεί να πάει και που θα βρει πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
eures καλο μου.
Η πιο σιγουρη λυση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top