Δώρο κουμπάρων/νονών

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν σου πει κάποιος φίλος σου να τον παντρέψεις μπορείς να πεις όχι. Δεν είναι υποχρεωτικό.

Ενοειτε οτι δεν ειναι υποχρεωτικο! Το νοημα ομως ειναι στην νοοτροπια, οχι στο αν θα γινεις η οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι ευγενικό να λέμε ''θέλω αυτό (ρολόι,κόσμημα,τσάντα)''; Εγώ λέω να ρωτούσα πρώτα πόσα χρήματα μπορούν να διαθέσουν παρά να ζητήσω πχ ένα ρολόι και να έρθουν σε δύσκολη (οικονομική) θέση και εκείνοι αλλά και εγώ λόγω ''αγένειας''. Εσείς τι άποψη έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ασφαλώς και δεν είναι (λίαν επιεικώς) ευγενικό, να ζητάει κάποιος κάτι πολύ συγκεκριμένο και ακριβό, όταν το budget του άλλου είναι περιορισμένο, κάτι που -υποτίθεται- γνωρίζουν κι οι δυο πλευρές εφ'όσον οι κουμπαριές προϋποθέτουν και στενή φιλία.
Ωστόσο, μπορεί να τον διευκολύνει στην επιλογή του, λέγοντάς του προς τα πού να προσανατολιστεί. Π.χ. αν επιθυμεί κάτι χρηστικό ή κάποιο κόσμημα, όχι όμως και ποιο ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top