Τα πιο φτηνά σε όλους τους τομείς-Για εμάς τα μπατιράκια

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
γενικα γρηγορης και εβερεστ ειναι πιο φτηνα για καφε(σε σχεση με αλλες κεφετ). παντα ομως υπαρχει και κατι πιο φτηνο , μονο που θελει ψαξιμο. φτηνο καφε εχει στο παντειο πισω απο τον γρηγορη. 2 ευρο καφεσ ,σοκολατα, κ.α. 1,8 σαντουιτσ αραβικες πιτες.

Πού ακριβώς εννοείς?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
γενικα γρηγορης και εβερεστ ειναι πιο φτηνα για καφε(σε σχεση με αλλες κεφετ). παντα ομως υπαρχει και κατι πιο φτηνο , μονο που θελει ψαξιμο. φτηνο καφε εχει στο παντειο πισω απο τον γρηγορη. 2 ευρο καφεσ ,σοκολατα, κ.α. 1,8 σαντουιτσ αραβικες πιτες.
Ο γρηγόρης είναι η πιο απαράδεκτη αλυσίδα του τύπου που πέρασε στην Ελλάδα.
Κατά την γνώμη μου ήταν η αιτία που οι τυρόπιτες κτλ ανεβήκαν 3-4 φόρες πάνω στην τιμή τους, μιλάω για πριν την έλευση του ευρώ. Επειδή έφτοιαχνε καφέ (έξυπνη κίνηση) τον οποίο και μοσχοπουλάει για κάποιο λόγω έγινε trendy και καθιερώθηκε και ως τυροπιταδικο κτλ κτλ. Και αφού είδαν και οι άλλοι ότι τελικά είμαστε αρκετά θύματα και αγοράζουμε υπερτιμημένες τυρόπιτες τις αυξήσαν και όλοι οι άλλοι.

Έζησα την καθιέρωση του μαγαζιού όταν είμουν 3 χρόνια σε δέσμες φάση και από τα μοναδικά μαγαζιά (νομίζω το μοναδικό) ήταν στην Σόλωνος και Μπόταση.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ αλλά είχε και Γρηγόρη μέσα στο Ναύσταθμο Σαλαμίνας και πούλάγε με 20 λεπτά μόνο φθηνότερα και κάτι πανάκριβα λοιπά φάγητα στους άμειρους του ναύτες που έπρεπε να χρυσοπληρώνουν σε κάθε βάρδια γιατί κάποιος έπερνε τρελή μείζα και τα μαγειρεία της ΔΔ δεν τρωγόντουσαν.

Συνοψίζοντας, απλά τον μισώ και αν ήταν στο χέρι μου θα τον είχα κλέίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
α
Πού ακριβώς εννοείς?????
αν πας στο παντειο πανεπιστημιο (κοντα στο μετρο συγγρου φιξ) θα δεις τον γρηγορη μικρογευματα. ο γρηγορης ειναι γωνιακο μαγαζι. η καφετ που λεω ειναι η diverso και ειναι διπλα απο τον γρηγορη. δεν ειναι ασχημη καφετ , αλλα ειναι μακρια απο το σπιτι μου, μενω ηρακλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Ο γρηγόρης είναι η πιο απαράδεκτη αλυσίδα του τύπου που πέρασε στην Ελλάδα.
Κατά την γνώμη μου ήταν η αιτία που οι τυρόπιτες κτλ ανεβήκαν 3-4 φόρες πάνω στην τιμή τους, μιλάω για πριν την έλευση του ευρώ. Επειδή έφτοιαχνε καφέ (έξυπνη κίνηση) τον οποίο και μοσχοπουλάει για κάποιο λόγω έγινε trendy και καθιερώθηκε και ως τυροπιταδικο κτλ κτλ. Και αφού είδαν και οι άλλοι ότι τελικά είμαστε αρκετά θύματα και αγοράζουμε υπερτιμημένες τυρόπιτες τις αυξήσαν και όλοι οι άλλοι.

Έζησα την καθιέρωση του μαγαζιού όταν είμουν 3 χρόνια σε δέσμες φάση και από τα μοναδικά μαγαζιά (νομίζω το μοναδικό) ήταν στην Σόλωνος και Μπόταση.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ αλλά είχε και Γρηγόρη μέσα στο Ναύσταθμο Σαλαμίνας και πούλάγε με 20 λεπτά μόνο φθηνότερα και κάτι πανάκριβα λοιπά φάγητα στους άμειρους του ναύτες που έπρεπε να χρυσοπληρώνουν σε κάθε βάρδια γιατί κάποιος έπερνε τρελή μείζα και τα μαγειρεία της ΔΔ δεν τρωγόντουσαν.

Συνοψίζοντας, απλά τον μισώ και αν ήταν στο χέρι μου θα τον είχα κλέίσει.
συμφωνω μαζι σου για το φαι, αλλα αλλο να δινεις 5 ευρο για να πιεις κατι και αλλο 2-3 ευρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Φαντάζομαι αναφέρομαι στο να θέμα καφέ.
Κοίτα όμως ο γρηγόρης δεν σου διαθέτει πρακτικά να κάτσεις για καφέ. Εϊναι δλδ πάρε φύγε φάση. Συνεπώς και πάλι είναι πανάκριβως όταν αν ξέρω καλά πρακτικά έχει τον καφέ περίπου 0.5 με 1 ευρώ διαφορά από φτηνές καφετέριες.

Δυστυχώς στην ελλάδα στις καφετέριες πληρώνουμε όχι τον καφέ αλλά τον χώρο και την φάση.Στον γρηγόρη τι πληρώνω? το κυπελάκι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
α
αν πας στο παντειο πανεπιστημιο (κοντα στο μετρο συγγρου φιξ) θα δεις τον γρηγορη μικρογευματα. ο γρηγορης ειναι γωνιακο μαγαζι. η καφετ που λεω ειναι η diverso και ειναι διπλα απο τον γρηγορη. δεν ειναι ασχημη καφετ , αλλα ειναι μακρια απο το σπιτι μου, μενω ηρακλειο.

Επί της Συγγρού εννοείς? Βασικά μένω πολύ κοντά γι αυτό ρωτάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Φαντάζομαι αναφέρομαι στο να θέμα καφέ.
Κοίτα όμως ο γρηγόρης δεν σου διαθέτει πρακτικά να κάτσεις για καφέ. Εϊναι δλδ πάρε φύγε φάση. Συνεπώς και πάλι είναι πανάκριβως όταν αν ξέρω καλά πρακτικά έχει τον καφέ περίπου 0.5 με 1 ευρώ διαφορά από φτηνές καφετέριες.

Πήγαινε στο Γρηγόρη που είναι στο μετρό Συγγρού-Φιξ, δυόροφο, με καναπέδες και αρκετά άνετα για να κάτσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oiwnos

Νεοφερμένος

Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Λοιπον φτηνα πραγματα που εχω σταμπαρει.

Βασιλοπουλος
  1. ΑΒ γιαουρτι 2,65 το κιλο 1,5 λιπαρα πολυ ωραιο με γευση σαν τοταλ. Για ενα κιλο κυπελακι-Κυπελακι θα παει πανω απο 8 ευρω.
  2. Μηλα Φρουτα κλπ Καρεφουρ. τα μηλα το κιλο 0,50 οπου κανονικα ειναι 1,50
  3. Βασιλοπουλος -LIDL μισοκιλο μελι 2,90 ευρω αντι 5 ή 6 ευρω
  4. οποιος τρωει τονο σε σαλατες ή μετα το γυμναστηριο,στον βασιλοπουλο τα 1300 γραμ. ειναι 6-7 ευρω οπου κοντα 2 ευρω ειναι οι μικρες συσκευασιες των 140 γραμ. Τον αδειαζεις σε ενα ταπερ σκεπασμενο με νερο στο ψηγειο και κραταει ανετα 10 μερες
  5. Για οποιον τρωει πουρε. η μεγαλη συσκευασια MAggie κανει 2 κατι ευρω εχει 4 σακουλακια τα οποια για ενα ατομο βαζεις το μισο με ενα φλιτζανακι νερο και ενα φλιτζανακι γαλα(καλιτερα αραιωμενο εβαπορε)
  6. Για οποιον πινει γαλα. το lidl εχει UHT γαλα το λεγομενο υψηλης παστεριωσης που ειναι φυλαγμενο σε χαρτινη τετραπακ συσκευασια σαν το φρεσκο αλλα φυλασετε και εκτος ψηγειου μεχρι να ανοιχτει. Το υψηλης παστεριωσεις στα αλλα σουπερμαρκετ εχει 1,60 με 1,70 το λιτρο στο LIDL εχουν το milbona που ειναι αριστης ποιοτητας μονο 0,59 μπορεις να παρεις 4-5 μονολιτρα κουτια και να τα βαζεις στο ψηγειο μονο οταν τα ανοιγεις. Για οποιον απορει το γαλα στις αλλες χωρες ειναι περιπου στα 0,40 με 0,50 λεπτα το λιτρο. μονο στην ελλαδα υπαρχει το ρεζιλεμα του εναμιση ευρω. Οποτε το lidl φερνει το δικο του γαλα σε αυτες τις τιμες.
ΘΑ κανω update οταν βρω χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Επί της Συγγρού εννοείς? Βασικά μένω πολύ κοντά γι αυτό ρωτάω :P
το παντειο ειναι στη συγγρου. αν κατεβεις στη σταση παντειο, με το λεωφοριο ,απο την μερια του παντειου, θα δεισ εναν δρομο καθετα της συγγρου που περνα μπροστα απο την εισοδο του παντειου στο δεξι σου χερι. λιγα μετρα πιο κατω θα δεις το γρηγορη στο αριστερο σου χερι. μολις τον δεις, στριψε αριστερα και θα δεις την diverso.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thebest20

Νεοφερμένος

Ο thebest20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ένα ακόμα σχετικό με το θέμα είναι και τα μπουζούκια.Το θέμα της μπάρας είναι μια λύση αν δεν θες να ξοδέψεις τα τριπλάσια σε τραπέζι.Συνηθισμένη τιμή είναι 15-20 ευρώ στη μπάρα και τραπέζι 40-50 το λιγότερο.Και άνετα μπορείς να κατέβεις πίστα αν είσαι μπάρα!!!Πάω μπουζούκια κάθε 2 βδομάδες και έχω σωθεί...και στα καλύτερα νυχτερινά κέντρα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Επί της Συγγρού εννοείς? Βασικά μένω πολύ κοντά γι αυτό ρωτάω :P

να ενημερωσω ... πηγα στο διωερσο που σου ελεγα και δυστυχως ανεβασαν λιγο τις τιμες
σοκολατα 2,2 $
χυμος φρεσκος αναμ 3,5$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ένα ακόμα σχετικό με το θέμα είναι και τα μπουζούκια.Το θέμα της μπάρας είναι μια λύση αν δεν θες να ξοδέψεις τα τριπλάσια σε τραπέζι.Συνηθισμένη τιμή είναι 15-20 ευρώ στη μπάρα και τραπέζι 40-50 το λιγότερο.Και άνετα μπορείς να κατέβεις πίστα αν είσαι μπάρα!!!Πάω μπουζούκια κάθε 2 βδομάδες και έχω σωθεί...και στα καλύτερα νυχτερινά κέντρα!!!!!!!!

Αναλογα και τι παρεα ειστε και ποσο πινετε..
Αν ειστε 4 ατομα και πινετε απο 2 ποτα ο καθενας, σε συμφερει το μπουκαλι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Για τους καλοφαγάδες Ροδίτες έχω τα κατάληλα μέρη για καλό φαί φρέσκο οικονομικό, όσοι ενδειαφέροντε ακόμα και να έρθουν Ρόδο μπορώ να σας πώ τα καλύτερα και φτηνότερα φαγάδηκα, όσο για ποτά επίσεις έχω τις ποιο οικονομικές ιδέες όσοι ενδειαφέροντε εντώς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρενακι 13

Νεοφερμένος

Η ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
παπουτσια απ τα ταμπουρια,(περιοχη πειραια).φραπε στον σκλαβενιτη 1,50 ευρω.ποτακι στην πατμο 5 ευρω και καθαρο ποτο,διασκεδαση βολτα στο αλλου φαν-παρκ,ετσι κι αλλιως ολοι γυριζουν γυρω-γυρω,κανεις δε ψωνιζει,βλεπεις και κοσμο χαχα.παιδοτοπος στην πατμο 3 ευρω,κτηνιατρος στην πατμο 140 στειρωση σε 3 θυλικες γατες κι εναν αρσενικο,εμβολια για γατες στο κερατσινι γυναργυρος 15 ευρω το τριπλο.ρουχα παιδικα αλλουετε στο βιλατζ-παρκ οταν εχει εκπτωσεις,φορμα παιδικη καλης ποιοτητας 18 ευρω κι ειναι και αλλουετε,κομωτηριο στη ΣΙΑ στο κερατσινι,βαφη,κουρεμα,χτενισμα 37 ευρω ολα.ρουχα αντρικα γυναικεια,ταμπουρια-κερατσινι.τροφιμα στον σκαβενιτη,λαχανικα απ τον κηπο μου!ελπιζω να βοηθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
1. Τα τζαμπέ λεοφωρειάκια του Δήμου!
2. Ο γρηγόρης! 1,30 ο καφές
3. Ο Σταυρός (Πειραική) - Ο Φάρος (Μαρίνα Ζέας)--> μπύρα από super market, άραγμα και απεριόριστη θέα
4. Wifi: Σχεδόν σε όλες τις καφετέριες - Πλατεία συντάγματος - Λιμάνι
5. Τζάμπα Η/Υ και Internet: Καφετέρια Public (Πειραιάς τουλάχιστον...) - Βιβλιοθήκες Σχολών
6. Εμβόλια για γάτες: 7 ευρώ (για παραπάνω πληροφορίες π.μ.). Και ο γιατρός μόνο κομπογιαννίτης δεν είναι! Τις λατρεύει τις γάτες!
7. Ανταλλαγή μαθημάτων! -π.χ. Εάν ξέρεις μία γλώσσα και θέλεις να μάθεις μία άλλη-
8. Υφάσματα για κουρτίνες --> Λαική αγορά (συνεργάζονται με μαγαζιά και έτσι έχουν τα ίδια υφάσματα σε χαμηλότερες τιμές)
9. Ε τώρα για φαγητό δεν αναφέρω κάτι, ανάλογα με την περιοχή υπάρχουν και τα αντίστοιχα οικονομικά μαγαζιά, αν και προτείνω τη λύση του να μαγειρεύουμε σπίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Γνωρίζετε τίποτα μαγαζιά με πολύ καλές τιμές; Καιρός να τα μοιραστούμε!!
Ακόμη γίνονται δεκτές ιστοσελίδες με καλές προσφορές.

Ας κάνω την αρχή. Καλές τιμές σε παπούτσια έχει το koketa.gr. Ακόμη συνηθίζω να ψωνίζω από bershka, pin up, anel καθώς και οι τιμές τους είναι αρκετά προσιτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
το αγαπημένο μου μαγαζί για οικονομικές αγορές είναι το h&m! έχει μεγάλη ποικιλία και η ποιότητα στα περισσότερα ρούχα που έχω πάρει με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένη!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top