Eurovision 2011

Eurovision 2011
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Nα τους δω να τρέχουν στον Αζερμπαϊτσάν του χρόνου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μην έχουμε παράπονο!το είχαμε αδύνατον να περάσουμε στον τελικό και τελικά ήρθαμε πρώτοι στον όμιλό μας...
Και στον τελικό, πάλι μας θεωρούσαν αουτσάιντερ ( έως και 21 θέση στα στοιχήματα) και τελικά φτάσαμε 7οι αφήνοντας πίσω τόσα φαβορί! Και πάλι καλά να λέμε.
Πριν κάτι χρόνια με τη Βίσση και τον Ρουβά το τι είχαμε ξοδέψει, δεν λέγεται. και το αποτέλεσμα; ο Λούκας με ταπεινή συμμετοχή και μόνο με το κεφάλι ψηλά , τους πέρασε και μας έφερε την 7η θέση..συγχαρητήρια αξίζουν σε όλη την ομάδα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αυτο που με τσάντισε ιδιαίτερα,ήταν το γιουχάισμα των γερμανών,όταν η κύπρος έδωσε τους 12 βαθμούς σε εμάς.Δεν κατάλαβα..όλες οι σκανδιναβικές χώρες,και όλο το πρώην ανατολικό μπλοκ...τι κάνουν;Επισης η αυστρία με τη γερμανία;Και εμεις,μόνο μια χώρα έχουμε να μας υποστηρίζει με αυτόν τον τρόπο..αυτοί,είναι ολόκληρες συμμαχίες..
Κι εμένα... αλλά μετά γιουχάρανε και το San Marino όταν μας έδωσε 8 βαθμούς και αν παρατηρούσες μόλις συνειδητοποίησαν ότι η Lena καλά ...χαιδεύοταν επί σκηνής και ήθελε να την πάει στο κρεβάτι ένας άγνωστος, αλλά δεν...συγκίνησε και κανέναν άλλο δεν χειροκροτάγανε καν τις χώρες όταν δίνανε βαθμολογία αν δεν είχε τη Γερμανία μέσα.
Σαν γενική αίσθηση μου έδωσε την αίσθηση της αρτιότατης οργάνωνσης με εξαιρετικά "κακομαθημένο" και σοβινιστικό κοινό που σίγουρα έκανε κακή εντύπωση. Οι δικές μου (υψηλές) ψήφοι πήγαν σε Βοσνία-Ερζεγοβίνη (12), Ισλανδία (10) και Ισπανία (8 )... και φυσικά για μια ακόμα χρονιά οι .. απόψεις μου με τις απόψεις της...υπόλοιπης Ευρωπης... καμία επαφή :P

Πριν την έναρξη των αποτελεσμάτων πίστευα ότι θα κερδίσει η Σουηδία. Από τα "Take That"/"New Kids on the block" τραγούδια που παρουσιάστηκαν (που είχα την αίσθηση ότι αυτά προωθούνταν) ήταν το καλύτερο.
Επίσης από την Παπαρίζου και μετά έχω την αίσθηση ότι δεν κερδίζει το καλύτερο ...τραγούδι, αλλά...το καλύτερο ... μπούτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
σιγά το μπούτι που έχει η Λένα που κέρδισε πέρυσι!// τα πόδια τις κοιτάνε το ένα στην ανατολή και το άλλο στην δύση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Ενα θα πω εγώ...ΜΙΑ ΗΤΑΝ η Παπαρίζου...το πήρε με το σπαθί της..ήταν το καλύτερο κομμάτι..μακράν απο τα άλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το πήρε με το σπαθί της
το λενε και ετσι?

σκατα ηταν το τραγουδι,,επαναλαμβομενο και βαρετο,(ευχομουν να πιασει πατο),τσιχλα που ελεγε και ο καλημερης το πρωι στην τηλεοραση..υπηρχαν σιγουρα καλυτερα ,σημερα δεν το ακουμε ουτε καν στα ραδιοφωνα,,το ξεχασαμε..

απλα ριξαμε πολλα λεφτα προμο τοτε οπως τωρα το αζερμπαιτζαν,,και βγηκαμε πρωτοι με καθε τιμημα..
και ψηφιζε μονο ο κοσμος τοτε,,

τωρα λεφτα δεν εχουμε,(δοξα τω θεω..),οποτε μονο με ποιοτητα μπορουμε να παμε ψηλα
(εκτος και αν θελουμε να περιμενουμε οταν πεφτει πολυ το επιπεδο της eurovision για να βγαινουμε πρωτοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μα αυτό θέλει και ο κόσμος..να ακούει το μπουζούκι, την ελληνική μουσική! είμαι σίγουρη ότι αν δεν είχαμε στείλει τον ράπερ, θα είμασταν στην 3άδα αυτή τη στιγμή..ο συνδυασμός ήταν άσχημος με τον ξένο ραπ στίχο και την 7η θέση την κερδίσαμε ΜΟΝΟ από το ρεφρέν και τον Λούκα...Στίχος και μουσική που θύμιζαν Ελλάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυτή η Λένα δεν άλλαξε κάτι στο πρόσωπό της; Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι. Μύτη; Χείλη; Δε γίνεται να μεγάλωσε απλά σε 1 χρόνο, έχουν αλλάξει και τα χαρακτηριστικά της. Άσχετο αλλά το έχω απορία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κι αυτή η Λένα πάλι..δέκατη βγήκε κ αυτό χάρη στις προκλητικές ματιές που έριχνε.. Όταν ήταν στη σκηνή περισσότερο βλέπαμε το πρόσωπό της με τα κοντινά τραβήγματα παρά την ολική εμφάνιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως επεσα μεσα για Ιταλια, που σιωπηλα κ υπουλα ηρθε 2η.

Το νικητηριο, οπως ειπα, δε θα το ξανακουσει κανενας σε λιγο καιρο. Θα ξεχαστει γρηγορα. Αρα, δεν επρεπε να νικησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Την Ιταλία για το καλωσόρισμα την ψήφισαν... μετά θα την ξ' αποστείλουν μαζί με τη Γαλλία και την Αγγλία. μα έλεος, τι τραγούδι ήταν αυτό για 2η θέση;;;; 20η ίσως...
και από το Αζερμπαϊτζάν αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι τίποτα άλλο, μόνο το οο οο που έκαναν στην αρχή..ξεχάστηκε ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Μου άρεσαν πολύ τα τραγούδια της Γεωργίας και της Γερμανίας! :D

Το Αζερμπαιτζάν που κέρδισε , ένα απλά συμπαθητικό τραγούδι θεωρώ ότι ήταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ενα θα πω εγώ...ΜΙΑ ΗΤΑΝ η Παπαρίζου...το πήρε με το σπαθί της..ήταν το καλύτερο κομμάτι..μακράν απο τα άλλα..

Αν και αυτό το σπαθί μοιάζει περισσότερο με..... το θηκάρι του:P:P:P:P!!!


Τώρα εντάξει τι να πεις, άπειρο fail η πρώτη δυάδα... Το άθλιο κατ' εμέ Αζερμπαϊτζαν στην χειρότερη συμμετοχή του όσο παρακολουθώ εγώ Eurovision, και η Ιταλία με το άπειρο φάλτσο μέσα στο κομμάτι πήρε την θέση μόνο και μόνο από ευγένικο καλωσόρισμα...

Η δε Lena, φέτος πραγματικά μου άρεσε περισσότερο από πέρσι... (Μιλάω πάντα μουσικά κι όχι οπτικά...)

Και η Βοσνία?? ΙΟΥ!! Γιατί τόσο ψηλά???

Άλλα περίμενα πάνω μας κι άλλα ήρθαν...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δηλαδή το τραγούδι της Κύπρου (με την Ευριδίκη) ήταν χειρότερο από τα φετινά; :confused:
Αλλά θα μου πεις, γούστα είναι αυτά... :P
Θίχτηκα τώρα:mad:(:P). Ποιος μίλησε για τον ημιτελικό της eurovision του 2007; Η Ευριδίκη δεν είχε καταφέρει να πάει στον τελικό. Αν διάβασες καλά, έγραψα του τελικού και όχι του ημιτελικού. Ήταν το καλύτερο τραγούδι σε εκείνον το διαγωνισμό, άλλα τότε λειτουργούσαν μόνο οι συμμαχίες των κρατών (δεν είχε επανενταχθεί η κριτική επιτροπή). Η Κύπρος άξιζε να κερδίσει. Υπήρχαν πάρα πολλές αντιδράσεις για την θέση της Κύπρου στον ημιτελικό (15η θέση, ενώ όλα τα στοιχήματα την έβγαζαν πρώτη). Τα θυμάμαι και συγχύζομαι-.-' Πέρασαν τα άχρηστα και δεν πέρασε ΤΟ τραγούδι....:mpinelik::mpinelik::mpinelik:

Η ιστορία επαναλαμβάνεται με τον φετινό τελικό, που ήταν και στημένος. Το καημένο το Αζερμπαϊτζάν θα διοργάνωνε το Διαγωνισμό Eurovision Dance, άλλα η EBU απέρριψε το project. Φέτος, όλως τυχαίως, το Αζερμπαϊτζάν κέρδισε τη φετινή eurovision.

Υπήρχαν πολύ ανώτερα τραγούδια του Αζερμπαϊτζάν (Γαλλία, Σλοβενία....). H Γαλλία δε (σ.σ. το μεγαλύτερο φαβορί),είχε, όλως τυχαίως πάλι, τεχνικές δυσκολίες με την επιστροφή του ακουστικού:mpinelik:

Οι Γερμανοί, που το παίζουν πολιτισμένοι, αποδείχτηκε ότι η συμπεριφορά τους ήταν ανάλογη αυτής των μικρών παιδιών που θίγονται με το παραμικρό-.-'

Αυτά, λίγο πολύ. Συγγνώμη για τον τόνο του μηνύματος, άλλα σήμερα έχω πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πολλά νεύρα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Συγγνώμη για τον τόνο του μηνύματος, άλλα σήμερα έχω πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πολλά νεύρα......

μου συμβαίνει και μένα τελευταία

και δεν βλέπω καν γιουροβύζιον


π.σ. και λίγα για την ευρυδίκη
(πιάσε με αν θέλεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
μου συμβαίνει και μένα τελευταία

και δεν βλέπω καν γιουροβύζιον


π.σ. και λίγα για την ευρυδίκη
(πιάσε με αν θέλεις)
Δεν είναι από την eurovision τα νεύρα-.-'

Πάντως το Αζερμπαϊτζάν (γνώμη μου), δεν άξιζε να κερδίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν είναι από την eurovision τα νεύρα-.-'


από τι είναι ;

μίλησε μου για αυτό , τέκνον μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
από τι είναι ;

μίλησε μου για αυτό , τέκνον μου

Τα δικά μου πάντως, τεκτίον μου, είναι, που το 'ξερα από 10 μέρες πριν, πως το σαχλό τραγούδι του Αζερμπαϊστάν θα 'ταν πρώτο:redface:!

ΥΓ: Κι εδώ που τα λέμε, η γιουροβίζιον είναι ένας αντιπροσωπευτικός καθρέφτης της πολιτισμικής ξεφτίλας των ευρασιατικών μαζών, προς χάρη της στατικότητας που πρέπει να αποκτήσει η επιβεβλημένη πολυπολιτισμική παγκοσμιοποίησή μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
με το υ.γ. σύμφωνος

αλλά γιατί δεν έπαιξες στοίχημα ;

όλα τα προβλήματα τα λύνουν τα χρήματα ή μήπως όχι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

αλλά γιατί δεν έπαιξες στοίχημα ;

...

Είμαι εχθρός του ΟΠΑΠ, του Χρηματιστηρίου κι όλων των στοιχημάτων:redface:! (Γι' αυτό εξάλλου, εκτός από αστυνομική ταυτότητα, τον τελευταίο καιρό κουβαλάω μαζί μου και την κάρτα του ΟΑΕΔ:mad:!)

...όλα τα προβλήματα τα λύνουν τα χρήματα ή μήπως όχι ;

Τα δικά μου, σίγουρα όχι;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top