Τι γίνεται, όταν ο καλύτερός σου φίλος σε μειώνει συνέχεια;

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μου συμβαινει κι εμενα τελευταια, και ειλικρινα, δεν καταλαβαινω αν εχω χασει το χιουμορ μου και εχω γινει κομπλεξικη ή αν το κανει εσκεμμενα.
Αστειευται ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το υψος μου, μου την λεει οταν θα παρει καλυτερο βαθμο απο εμενα αλλα οταν θα γινει το αντιθετο δεν λεει τιποτα. Γενικώς είμαστε μονίμως στην κόντρα. Ή εγώ το βλέπω έτσι, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μου συμβαινει κι εμενα τελευταια, και ειλικρινα, δεν καταλαβαινω αν εχω χασει το χιουμορ μου και εχω γινει κομπλεξικη ή αν το κανει εσκεμμενα.
Αστειευται ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το υψος μου, μου την λεει οταν θα παρει καλυτερο βαθμο απο εμενα αλλα οταν θα γινει το αντιθετο δεν λεει τιποτα. Γενικώς είμαστε μονίμως στην κόντρα. Ή εγώ το βλέπω έτσι, δεν ξέρω.
Συνηθως ...δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια...:/:Εαν υπαρχουν πραγματα στην συμπεριφορα του που σε ενοχλουν ,καλυτερα να του το πεις στα ισια,εφοσον ειναι και ο καλυτερος σου φιλος οποζ ως λες...;)Στις φιλιες δεν πρεπει να υπαρχουν ''συνεφακια''.Μονο σεβασμος και ειλικρινια...:)
Προσεξε ομως ,επειδη η σχεση ειναι ετεροφυλη,υπαρχει και το ενδεχομενο ,αυτη η ξαφνικη συμπεριφορα του να οφειλεται σε ...''ροζ συνεφακι'' :redface: ,να σε εχει ερωτευθει και λογω ενδεχομενης απειριας ή φοβου πως να στο εκφρασει ...του βγαινει ''επιθετικα''...Εχε το κι αυτο στο βαθος του μυαλου σου....ετσι σαν κατι που μπορει να παιζει....οταν θα κανεις τις κινησεις σου....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Συνηθως ...δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια...:/:Εαν υπαρχουν πραγματα στην συμπεριφορα του που σε ενοχλουν ,καλυτερα να του το πεις στα ισια,εφοσον ειναι και ο καλυτερος σου φιλος οποζ ως λες...;)Στις φιλιες δεν πρεπει να υπαρχουν ''συνεφακια''.Μονο σεβασμος και ειλικρινια...:)
Προσεξε ομως ,επειδη η σχεση ειναι ετεροφυλη,υπαρχει και το ενδεχομενο ,αυτη η ξαφνικη συμπεριφορα του να οφειλεται σε ...''ροζ συνεφακι'' :redface: ,να σε εχει ερωτευθει και λογω ενδεχομενης απειριας ή φοβου πως να στο εκφρασει ...του βγαινει ''επιθετικα''...Εχε το κι αυτο στο βαθος του μυαλου σου....ετσι σαν κατι που μπορει να παιζει....οταν θα κανεις τις κινησεις σου....;)

Είναι κοπέλα η συγκεκριμένη περίπτωση :P Απλώς το έβαλα έτσι για πιο γενικό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis80

Νεοφερμένος

Ο telis80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αμα τ κανει σε βαθμο π σε ενοχλει τοτε πες τ το αμα το λεει απλα γ πλκα τ σ πρζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Είναι κοπέλα η συγκεκριμένη περίπτωση :P Απλώς το έβαλα έτσι για πιο γενικό! :P
τοτε κρατησε το κομματι της απαντησης μου που ειναι γενικο...Να το συζητησεις μαζι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αμα τ κανει σε βαθμο π σε ενοχλει τοτε πες τ το αμα το λεει απλα γ πλκα τ σ πρζει;

Δεν με πείραζε όσο έβλεπα ότι το κάνει για πλάκα. Τώρα όμως δεν μου φαίνεται πλέον αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αφου εχει σταματησει να σου φαινεται ως αστειο πρεπει να της το πεις για να το ξεκαθαρισετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Συζήτησε το αλλά αν δεις πως δεν καταλαβαίνει ή ότι δεν σταματάει 8α πρέπει ν' αρχίσεις να προβληματίζεσαι...και στο λέω γιατί έχω περάσει ίδια κατάσταση και τελικά αποδείχθηκε ότι δεν ήταν τόσο φίλη μου όσο πίστευα!! Και να ξέρεις ότι οι φίλοι σου, αν είναι πραγματικοί θα πρέπει να χαίρονται περισσότερο από σένα όταν κάνεις κάτι καλό κι όχι να έχουν στο μυαλό τους μόνο τον ανταγωνισμό!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όταν ένας αγαπαπημένος φιλος σου σε μειώνει δεν είναι αγαπημένος φίλος δεν είναι καν φίλος φύγε κόψε κάθε επαφή μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Κι εγώ θα σου προτείνω να το συζητήσετε...Βασικά εγώ θα σου προτείνω να παρατηρήσεις...Μπορεί αλλαγές στη δική της ζωή να την κάνουν πιο επιθετική..Κάποια προβλήματα που μπορεί να προέκυψαν μπορεί να την οδηγούν σε αυτή τη συμπεριφορά χωρίς η ίδια να το καταλαβαίνει οπότε σε αυτή την περίπτωση το να το συζητήσεις δεν θα σου προσφέρει απαντήσεις ωστόσο μπορεί να βοηθήσει στη εξάλειψη αυτής της συμπεριφοράς...
Πάντως αν της πεις αυτό που σε προβληματίζει και δεν αλλάξει τίποτα τότε καλύτερα να την κάνεις σιγά σιγά γιατί μάλλον δεν είναι η φίλη που νομίζεις...Ωστόσο μην είσαι απόλυτη εξ αρχής και ερεύνησε όλα τα πιθανά σενάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Donald

Νεοφερμένος

Η Eleni Donald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καταλαβαίνω αυτό γίνεται σε πολλά παιδιά αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί... εκεί που είμαστε μια χαρά τα δίνει όλα μία και τα χαλάει... φεύγει με άτομα που δεν γνωρίζει, σε παρατάει για κάποιες που δεν γνωρίζει... γενικά δεν ασχολείται μαζί σου... :/ πφ... δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
σε πρωτη φαση το εξιγεις οτι αυτο που κανει σε ενοχλει
αν δεν καταλαβει του το κανεις και συ για να καταλαβει πως νιωθεις
αν ΠΑΛΙ δεν καταλαβει απλα ξεκοβεις!!γιατι να κανεις παρεα με ενα ατομο το οποιο σε μειωνει συνεχεια και δεν εκτιμαει αυτο που πραγματικα εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τότε πολύ απλά δεν θεωρείται ο καλύτερος σου φίλος. Τέτοια άτομα καλύτερα να τα αποφεύγουμε και να ξεκόβουμε σιγά σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λενε ότι ο φίλος δεν είναι αυτός που δεν κοιτάει τα ελαττώματά σου,αλλά αυτός που παραμένει φίλος σου παρόλα αυτά.
Αν σε μειώνει,τότε δεν είναι όχι απλά ο καλύτερος σου φίλος αλλα ούτε καν φίλος.
Εντάξει κανά πειραγματάκι που και που καλό είναι να υπάρχει(ουδείς τέλειος) αλλά όχι σε σημείο να προσπαθεί να βγεί απο πάνω λες και είναι ο τέλειος άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πρωτα, εξηγησε οτι σε ενοχλει και ζητα να το κοψει..αν συνεχισει τοτε ξεκοψε. Η φιλια δεν εχει σχεση με ανταγωνισμο, το πειραγμα φτανει ως ενα σημειο μετα γινεται προσβολη, και αν δεν υπαρχει αιτια για αυτη την συμπεριφορα δεν καθεσαι να το ανεχεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
απλα σταματας να τον εχεις στην κορυφη της πυραμιδας (οσον αφορα τους φιλους σου) και επειδη ειναι μεγιστη κομπλεξαρα του κερατα, απλα δειχνεις με τις πραξεις σου ποσο γαματη εισαι , χωρις να κανεις διαφημιση του ευατου σου, και το μαλακιστιρι , απλα μενει κλειδωμενο στο δωματιο του, κλαιγοντας για τα ψυχολογικα του :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ενα σου λεω ζηλια ζηλια ζηλια.... Να 'τανε η ζηλια ψωρα να χαθει ολη η χωρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το εχω παθει κι εγω ...και οχι μια φορα.Θα προτιμουσα να μου δωσει χαστουκι η φιλη μου εκεινη τη στιγμη παρα να με μειωσει.Αν θες συζητησε μαζι της αλλα απο προσωπικη εμπειρια ισως σε κανει να νιωσεις ακομη χειροτερα και συνηθως δε βγαζεις ακρη.Ειναι προτιμοτερο να βρεις ευκαιρια και να την προσβαλεις η να την ταπωσεις,πιανει πιο πολυ.Αν συνεχισει σου προτεινω να ξεκοψεις... :)
Φλικα,
Ελενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν είναι χιούμορ και γίνεται συνέχεια σε ζηλεύει.
Άμα σε ζηλεύει φίλος > ψάξε για άλλον.
Συγνώμη που στο λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Μηπως ειναι του τυπου χιουμορ;;Γιατι κι εγω ψιλοκοροιδευω αλλα φροντιζω να χαμογελαω πονηρα η να συνεχιζω με ενα αντιστοιχο σχολιο για τον εαυτο μου.Αν δν ισχυει αυτο συζητα το .αν δεν απαντα ξεκαθαρα η σου πει κατι προσβλητικο τοτε φεγραψε τον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top