Game of Thrones

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
shock το σημερινό επεισόδιο, όπως περίμενα το κόβει σε σημείο που τραβάς τα μαλλιά σου.
Ακόμα κι αν ξέρεις πάντως τι θα γίνει σε αγγίζει:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κακούργα Γούτσου, ξέρεις τί γίνεται παρακάτω :P
Άντε να βγει το επόμενο!
Άντε να ζήσει ο Ντρόγκο να τους σφάξει όλους.Και τον Τζέφρυ, πολύ μου τη σπάει κι αυτός και η Σάνσα :P
Έχω την εντύπωση ότι νωρίς φάγαν το Εντ Σταρκ. Ούτε για διαπραγματεύσεις δεν τον κρατήσαν. Κι εκεί που πίστεψα ότι όντως θα τον στείλουν στη Φρουρά της Νύχτας τσουπ.
Τελικά είχε δίκιο η Cersei όταν του πε για το game of thrones ότι you win or you die.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κακούργα Γούτσου, ξέρεις τί γίνεται παρακάτω :P
Άντε να βγει το επόμενο!
Άντε να ζήσει ο Ντρόγκο να τους σφάξει όλους.Και τον Τζέφρυ, πολύ μου τη σπάει κι αυτός και η Σάνσα :P
Έχω την εντύπωση ότι νωρίς φάγαν το Εντ Σταρκ. Ούτε για διαπραγματεύσεις δεν τον κρατήσαν. Κι εκεί που πίστεψα ότι όντως θα τον στείλουν στη Φρουρά της Νύχτας τσουπ.
Τελικά είχε δίκιο η Cersei όταν του πε για το game of thrones ότι you win or you die.



εγώ το έβαλα να ξαναπαίξει γιατί δεν πίστευα στα μάτια μου! Μα είναι δυνατόν να σκοτωθεί από τώρα;
Το τελευταίο επεισόδιο είναι το επόμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Yeap.
Κανονίστε προβολή με τους φίλους σας, θα σας αφήσει 'άφωνους το τελευταίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κάνοντας μια σούμα για να δούμε που μας αφήνει αυτό το απίστευτο επεισόδιο.
Με υποψήφιους βασιλιάδες
- Joffrey Baratheon/Lannister
- Renly Baratheon
- Stannis Baratheon
- Robb Stark (the king in the North)
- Daenerys Stormborn Targaryen

Τον Tyrion να γίνεται hand και να παίρνει την πόρνη μαζί του αψηφώντας την εντολή του πατέρα του Tywin
Tη Sansa να μένει στο παλάτι, αιχμάλωτη στην ουσία στη βίαιη συμπεριφορά του Joffrey
Την Arya να μεταμφιέζεται σε αγόρι και να φεύγει προς Wall με ένα τσούρμο κακοποιούς και το μπάσταδο του τέως βασιλέα
Τον Jon να μένει στο Night's Watch και να φεύγει beyond the Wall για να δει τι παίζει με τα wildlings
Toν Jaime αιχμάλωτο από το Robb
Και το επικό φινάλε...
Τη Daenerys αφού πνίξει και κάψει τον Drogo - φυτό, να πηδά στη φωτιά με τα αυγά και να επιβιώνει θηλάζοντας (!) τρεις νεογέννητους δράκους και κερδίζοντας ένα khalasar (αν και όχι τόσο ζηλευτό)


Wake me up when next April comes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τον Απρίλιο θα βγει η επόμενη season; Πώς θα περιμένουμε τόσο; :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Βιβλία! τανταααν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ξεκίνησα να το βλέπω και μ'αρέσει πάααρα πολύ. *_*

Από ό,τι κατάλαβα από αυτά που είπατε θα έχουν και 2η σεζόν, οπότε τέλεια.:D
Btw, μόνο 10 ep κάθε φορά; Τς τς τς. :pfff:


Όποια θέλει να την βάλει κάτω ο Khal Drogo :inlove:



και να της αλλάξει τα φώτα ας σηκώσει το χέρι


Oh, yes. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ακολουθούν σπόιλερς οπότε μην τα διαβάσετε οι κολλημένοι με το απροσδόκητο της υπόθεσης. :P

Έχω δει προς το παρόν τα 8/10 της σειράς.

Υπήρχε η αμφιβολία στην αρχή για μια σειρά καχέκτυπο του LOTR και χολιγουντιανές ανοησίες περί ηρωισμού και 1 man hero που δέρνει τους άλλους και μένει άφθαρτος.

Ε, ευτυχώς εξεπλάγην ευχάριστα.

Αγαπάμε Tyrion Lannister, ελπίζουμε μια μέρα να γίνει ο νέος βασιλιάς και να γονατίζουν μπροστά του τα σκουλήκια.

Μισούμε Tywin Lannister πρέπει να του κόψουν τα μπαλάκια και να τα δώσουν στα σκυλιά όπως θα έλεγε οποιοσδήποτε χαρακτήρας τη σειράς που έχει σκοτώσει πάνω από 3 ανθρώπους :P

Θεωρούμε Βλάκα τον Ned Stark, ευθύνεται για πολλές μαλακίες με τον δήθεν ηρωισμό του.

Περιμένουμε να δούμε και άλλα πράγματα από τη σειρά.

Η τελευταία φορά που είδα σειρά του HBO ήταν το Carnivale (κάποια στιγμή να ανοίξουμε θέμα για αυτό το διαμάντι που είναι άγνωστο στο ευρύ κοινό) και σταμάτησε στη β' σεζόν με απότομο και απογοητευτικό τέλος.

Ελπίζουμε τώρα να καούμε μερικά χρονάκια με αυτή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Σύμφωνα με την επίσημη σελίδα του HBO το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν θα προβληθεί την πρώτη μέρα του Απρίλη....:clapup:

Και μέχρι τότε θα έχω φάει το πληκτρολόγιο μου από τα πολλά teaser trailers.....:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και μέχρι τότε θα έχω φάει το πληκτρολόγιο μου από τα πολλά teaser trailers.....:crazy:
Και σ' εμάς δεν έφερες να δούμε τίποτα;;; Καλά σου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Και σ' εμάς δεν έφερες να δούμε τίποτα;;; Καλά σου :pfff:

Εχεις δίκιο..:redface:

Ας φάμε όλοι μαζί τα πληκτρολόγια μας λοιπόν...

https://www.youtube.com/watch?v=sBrsM_WlfV8&feature=share

Α και το αγαπημένο μου site...

https://www.makinggameofthrones.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
At last, spring is coming bitcheeeeeez...

Ένας από τους λόγους που νευριάζω που θα πάω στρατό είναι που δεν θα το δω επεισόδιο-επεισόδιο, γκοντ νταμν.

Φυσικά και είναι απαραίτητη η επανάληψη της σειράς μιας και πρέπει να ξαναδούμε τον μέγα κοντό ραδιούργο Τίριον Λάννιστερ και τον παπάρα τον αδερφό του να παραδίδουν μαθήματα κυνισμού... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ελπιζω να εχω προλαβει το δευτερο βιβλιο πριν αρχισει.Για να ξερω ακριβως τι θα γινει.
Ο Tyrion καθηγητης παντως...Ο πιο γαματος χαρακτηρας. Μετα τον Ned φυσικα
που τον εφαγαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
O Ned ήταν παπάρας, σοζ αλλά αυτή είναι η γνώμη μου :P (γενικά υπάρχουν διάφοροι παπάρηδες, μη σκεπτόμενα όντα που αφήνουν τους Λάννιστερς να παίζουν μπάλα μόνοι τους)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ηταν αντρας με τιμη(οχι αγοραια...απο την αλλη). Προσπαθησε να σωσει το βασιλειο,αλλα μεσα στην αφελεια του εξαπατηθηκε.Και εγινε οτι εγινε.
Προσωπικα θελω να δω τον Jaime και την Cersei στην πυρα σε ενα παλουκι(οπως ακριβως την φυστικωνε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ηταν αντρας με τιμη(οχι αγοραια...απο την αλλη). Προσπαθησε να σωσει το βασιλειο,αλλα μεσα στην αφελεια του εξαπατηθηκε.Και εγινε οτι εγινε.
Προσωπικα θελω να δω τον Jaime και την Cersei στην πυρα σε ενα παλουκι(οπως ακριβως την φυστικωνε).

Άντρας με τιμή είναι ο Snow Stark, o Ned Stark ήταν κορόιδο με τιμή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top