Προσεχείς συναυλίες!

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εννοείται. Ποτέ ξανά κερκίδες! :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εννοείται. Ποτέ ξανά κερκίδες! :no:
ωραία θα είμαστε σε ακτίνα μερικών μόνων μέτρων:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Φέτος Ejekt (ναι ναι θα παω τελικά! Zucker ακους!? ) και Red Hot Chilly Peppers.

Σε έπεισα τελικά;;;
Πάω και κλείνω εισιτήρια αύριο κιόλας.:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Με έπεισε η what's up που μου δίνει το εισιτήριο με 15 ευρώ! :happy:

Δεν το είχες πάρει ήδη ορε κοπέλα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Με έπεισε η what's up που μου δίνει το εισιτήριο με 15 ευρώ! :happy:

Δεν το είχες πάρει ήδη ορε κοπέλα;;;;

Λεπτομέρειες...;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μία βλακειούλα στο fb που φτιάχνεις την δική σου αφίσα...Αλλά έληξε η προθεσμία... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
αρκ φεστιβαλ ποιοι θα ειναι φετος ξερουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
αυτο το ειχα βρει και εγω..για της αθηνας ομως δεν εχει βγει καμια ανακοινωση...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ιsida, αν δεν κάνω λάθος δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί στην Αθήνα φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Εννοείται. Ποτέ ξανά κερκίδες!
Πάω και κλείνω εισιτήρια αύριο κιόλας.

Ε ρε το νιάτο πως μυρίζει απο χιλιόμετρα!!!:P
Καλά να περάσετε παιδιά στην αρένα, εγώ θα σας κουνάω απο τη θεσούλα μου το μαντήλι! :P Αρένα ποτέ ξανά, το στριμωξίδι και το κουφείν της επόμενης μέρας που έχω υποστεί ως νεαρά δεν το ξαναπερνάω εκατομμυρια να μου δίνουν! Μπορεί οκεύ στο τέλος να κάνω την εμφάνιση προς τα κάτω, αλλά ξερω εκ των προτέρων οτι θα ευχαριστηθώ μονο αν θα μπορώ να τους βλέπω και να τους ακούω παράλληλα. Επίσης το ΟΑΚΑ δεν ενδείκνυται για αρένα. Αν έχετε ξαναπάει, θα ξέρετε πως είναι τόσο αποπνικτικά που θα προτιμούσα να τραγουδούσαν στη Μαλακάσα που ούτως ή αλλως είναι αρένα ολοκληρη απο μόνη της, ίσιωμα βεβαια αλλά 100% συναυλιακός χώρος. Για το ΟΑΚΑ ξίνισα απο την πρώτη στιγμή, αλλά τι να κάνουμε, ετσι οπως το κανονίσανε, έτσι θα το υποστούμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
FIREWIND LIVE @ ΜΥΛΟΣ ΒΑΒΥΛΩΝΙΑ / ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΙΟΥΛΙΟΥ


Η σημαία για την έναρξη της παγκόσμιας περιοδείας του νέου album "Few against many", θα πέσει στην πόλη τους, Θεσσαλονίκη, όπου θα παρουσιάσουν τραγούδια από τη νέα τους δουλειά αλλά και από προηγούμενες σε μια ΕΚΡΗΚΤΙΚΗ συναυλία η οποία θα είναι σε διάρκεια η μεγαλύτερη που έχουν δώσει, και σε ένα show που θα το θυμόμαστε σίγουρα για χρόνια!


INFO
Μύλος Βαβυλωνια
Ανδρέου Γεωργίου 56, περιοχή Σφαγεία
Προσέλευση: 20:00,
Τηλ πληροφοριων: 2310 510081
Εισητηριο θεάματος: 18€, Προπώληση: 15€
ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ: EMERALD CAFE BAR , TICKET HOUSE , ALONE MUSIC STORE
e-ticket (15€): https://thessticket.eventbrite.com/ και
www.ticketarena.gr

Θα είμαι Κρήτη γαμώτο:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
GORAN BREGOVIC

Ο συνθέτης που έχει αγαπηθεί ιδιαίτερα στην Ελλάδα, τόσο μέσα από το συνθετικό του έργο όσο και από τις πολύ επιτυχημένες συνεργασίες του με καταξιωμένους Έλληνες και ξένους καλλιτέχνες, έρχεται το Σάββατο 30 Ιουνίου στην Τεχνόπολη, για μία και μόνο συναυλία στην Αθήνα, που υπόσχεται πολλά gypsies γκάζια......
Σε αυτή θα παρουσιάσει συνθέσεις από το νέο του CD “Champagne for Gypsies”, στο οποίο συνεργάστηκε με τους Gipsy Kings, Gogol Bordello, Florin Salam, Stephan Eicher, για να αναφέρουμε μερικούς, αλλά δεν θα λείψουν και τα αγαπητά στο κοινό τραγούδια όπως τα Kalasnjikov, Mesecina, In the Death Car, Get the Money, Ederlezi, και πολλά άλλα.
Ετοιμαστείτε για μια 2ωρη διονυσιακή βραδιά.
«Τεχνόπολις» Δήμου Αθηναίων
Πειραιώς 100, Γκάζι
Τιμές Εισιτηρίων: 20€ (Γενική είσοδος), 15€ (φοιτητικό), 10€ (άνεργοι)
Σημεία προπώλησης: καταστήματα Public, viva.gr,
Έναρξη: 21:00
Χορηγός επικοινωνίας kosmos 93,6

ΠΗΓΗ


Ααααχ πόσο θέλω να πάω! Τα κλαίω τα λεφτά του ejekt...στον bregovic έπρεπε να τα είχα δώσει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μ'αρεσει πολύ ο Μπρεγκοβιτς και μάλλον θα πάω. Ξέχασα να σας ποστάρω για τους Μπλε, αλλά έγινε η συναυλία οπότε δεν έχει νόημα να σας το βάλω. Πήγα και ήταν σουπερ. Περαν δικών τους κομματιών, ερμήνευσαν πολλά ροκ μεγάλα κομμάτια οπως των the Clash, the subways κλπ

Τα κλαίω τα λεφτά του ejekt...
Οχι ρε συ μην το λες αυτο και το γκαντεμιαζεις ακομα δεν πηγες! Μπορει να περασεις πολυ ωραια! Εγω περιμενω πως και πως την Τεταρτη. Αληθεια, τι ωρα ξεκιναει? Γιατι το εισιτηριο δε γραφει και στα τηλ δεν απαντουν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μ'αρεσει πολύ ο Μπρεγκοβιτς και μάλλον θα πάω. Ξέχασα να σας ποστάρω για τους Μπλε, αλλά έγινε η συναυλία οπότε δεν έχει νόημα να σας το βάλω. Πήγα και ήταν σουπερ. Περαν δικών τους κομματιών, ερμήνευσαν πολλά ροκ μεγάλα κομμάτια οπως των the Clash, the subways κλπ


Οχι ρε συ μην το λες αυτο και το γκαντεμιαζεις ακομα δεν πηγες! Μπορει να περασεις πολυ ωραια! Εγω περιμενω πως και πως την Τεταρτη. Αληθεια, τι ωρα ξεκιναει? Γιατι το εισιτηριο δε γραφει και στα τηλ δεν απαντουν:/:

Έναρξη προσέλευσης 16.20

Wheatman 17.20 -17.50
Customs 18.05 – 18.45
Band Of Skulls 19.00 – 19.50
Miles Kane 20.05 – 21.00
James 21.30 – 23.00
Kasabian 23.30 – τέλος ημέρας

Τα κλαίω αλήθεια...δεν είναι καθόλου το στυλ μου. Για την παρέα πάω. Όμως στον Bregovic θα είναι διαφορετικά. Θα ρίξουμε πολύ χορό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τα κλαίω αλήθεια...δεν είναι καθόλου το στυλ μου. Για την παρέα πάω. Όμως στον Bregovic θα είναι διαφορετικά. Θα ρίξουμε πολύ χορό! :)

Οχι βρε συ, δεν κλαίμε για τέτοια πράγματα... Ισα ισα που εχοντας και καλή παρέα, μπορεί να το καταδιασκεδάσεις! Ξέρεις πόσες φορές μου έχει τύχει να έχω πληρώσει για μαγαζιά που δε συμπαθώ τη μουσική κι εξαιτίας παρέας να έχω περάσει αξέχαστα; Θυμήθηκα κάποτε ημασταν μια παρέα γυναικών που με έτρεχαν μια περίοδο απο μπουζούκι σε μπουζούκι. Μου αρέσουν τα μπουζούκια, αλλά μια στο τόσο μιας και δεν είναι στο στυλ μου. Κι όμως, έχω ρίξει κάτι γέλια και κάτι τσιφτετέλια σε κάτι τελειωμένα μαγαζιά κι έχω περάσει τόσο καλά με την παρέα που αυτό στο τέλος μέτρησε. Φυσικά δε γίνεται συχνά κάτι τέτοιο γιατι ξενερώνεις απο ένα σημείο κι έπειτα εφόσον δε σου ταιριάζει, αλλά μια στο τόσο έχει την πλάκα του. Μπορείς παντως να ψιλοσφιχτείς και μέχρι τις 30 να μαζέψεις 15 ευρώ μην κάνοντας τίποτε άλλο μες στη βδομάδα. Αν όχι, δεν πειράζει, σου έχω κι άλλη ιδέα! Να κατεβάσεις το λάιβ έπειτα, να καλέσεις μερικούς φίλους και να το δείτε μαζί στον κήπο, στη βεράντα, στο μπαλκόνι, ο,τι είναι τελοσπάντων με κρασάκι! ;)

Ευχαριστώ για την ώρα, το ψαχνα και δεν το βρισκα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλημερες παιδες, ετοιμαζομαι για το eject. Ρε παιδια η πλατεια νερου ολυμπιακου πολου φαληρου ειναι κει που ναι τα βιλατζ? Ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος που να πουλαει εισητηριο για Prodigy????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Morrissey


Έρχεται στην Ελλάδα ο Morrissey


Μία ακόμα συναυλιακή έκπληξη επιφυλάσσει το φετινό καλοκαίρι καθώς το Θέατρο του Λυκαβηττού θα φιλοξενήσει τον Morrissey, πρώην τραγουδιστή του θρυλικού συγκροτήματος «The Smiths».


Ο Άγγλος σταρ θα επισκεφθεί την Ελλάδα για μια μοναδική συναυλία τη Δευτέρα 16 Ιουλίου. Ο Steven Patrick Morrissey γεννήθηκε στις 22 Μαϊου του 1959 στο Μάντσεστερ και το 1982 μαζί με τον κιθαρίστα Johnny Marr ίδρυσαν τους Smiths με τους οποίους έκαναν μεγάλη επιτυχία στα μέσα της δεκαετίας του ΄80.


Το συγκρότημα διαλύθηκε το 1987 λόγω διαφωνιών του Morrissey και του Marr αφήνοντας ως παρακαταθήκη τέσσερα σπουδαία άλμπουμ που τους καθιέρωσαν ως μία από τις κορυφαίες μπάντες της εναλλακτικής σκηνής του Μάντσεστερ.


Στη συνέχεια ο Morrissey ακολούθησε σόλο καριέρα με έχοντας στο ενεργητικό από το 1988 ως σήμερα μεγάλες επιτυχίες τις οποίες περιμένουμε το βράδυ της 16ης Ιουλίου στο Θέατρο του Λυκαβηττού.


Μερικές από αυτές είναι τα «Everyday Is Like Sunday», «The More You Ignore Me, The Closer I Get», «Irish Blood, English Heart», «Suedehead», «First Of The Gang To Die», «You Have Killed Me», «That’s How People Grow Up».


Τα πρώτα 1000 εισιτήρια κοστίζουν 30 Ευρώ και πωλούνται στο
www.ticketarena.gr και από 15 Μαϊου στο Tickethouse και τα Public. Μετά την εξάντλησή τους, τα εισιτήρια θα κοστίζουν 35 Ευρώ. Την ημέρα της συναυλίας, θα πωλούνται μόνο από το ταμείο του συναυλιακού χώρου προς 40 Ευρώ. Οι πόρτες ανοίγουν στις 20.00.


πηγή


https://www.youtube.com/watch?v=KKoS5X4SMrY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Για πειτε εντυπωσεις απο eject.....
Προσωπικα κουραστηκα αρκετα τοσες ωρες, νευριασα με εκει που πουλουσαν τα φαγητα, περιμενα μια ωρα να παρω 2 πραγματα, οργανωση δεν υπηρχε, κανεις δεν υπηρχε με μια σακουλα να μαζευει το σκουπιδαριο, οι James μου φανηκαν παντελως κρυοι, με καθολου επικοινωνια με τον κοσμο και ο τραγουδιστης πολυ για την παρτη του- προτιμω να τον ξανακουσω απο σιντι, ενω ευτυχως οι kassabian τελευταιοι, εδωσαν ρεστα! Εβγαλα και φωτος της χαινεκεν κι εχουν πολυ πλακα :D
Εν ολιγοις, περιμενα πολυ περισσοτερα αλλα δεν το λεω ασχημη βραδια. Αλλα δεν ειναι κι απ'αυτες που θα μου μεινουν κι αξεχαστες

Οι εντυπώσεις μου είναι καλές.

Θετικά:
Λατρεμένοι James, μου άρεσαν πάρα πολύ. Πολύ "feels like home" αίσθημα μου άφησαν, μιας και έχουν έρθει άπειρες φορές και τους αγαπάμε.
Kasabian δεν ακούω πολύ, αλλά πραγματικά μας ξεσήκωσαν! Ήταν ανεπανάληπτοι! Επαγγελματίες, θεατρικοί, επικοινωνιακοί (καλά ο μπασίστας...μεγάααλο ψώνιο :P ), η στιγμή με την "Μυσιρλού" ήταν πολύ τιμητική για μας και επιπλέον πόσο μου άρεσε η acapella ερμηνεία του τραγουδιού των The Beatles στο τέλος. :clapup: Από εδώ και πέρα, είναι μία από τις αγαπημένες μου μπάντες.


Αρνητικά:
Δεν μπόρεσα να πάρω ούτε νεράκι. Μισητό το σύστημα αυτό με τις μάρκες!
Άργησε πάρα πολύ να τελειώσει η συναυλία.
Δεν ξαναπάω σε Ejekt αν δεν έχω εξασφαλίσει τον γυρισμό. 5 γύρισα σπίτι μου :mad:
Πιστεύω πως ο Miles Kane ήταν ο πιο ψυχρός της υπόθεσης (ενώ πήγα για αυτόν, με απογοήτευσε). Όσο για τους James πιστεύω πως δεν ταίριαζαν με το line up. Είναι πολύ soft σε σχέση με Kasabian.

Ήταν μία συναυλία που δεν την συγκρίνω με την περσινή του Moby για κανέναν λόγο, ούτε με του Parov Stelar πριν λίγους μήνες. Ωστόσο, δεν πάυει να ήταν ένα ωραίο βράδυ. :)

mind τα λέμε αύριο στον Bregovic ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top