Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ρε εντάξει όχι πρωί για καφέ. :sick:
Δλδ άντρες, λυπηθείτε το σεξ που χάνετε με αυτές τις άθλιες επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Ρε εντάξει όχι πρωί για καφέ. :sick:
Δλδ άντρες, λυπηθείτε το σεξ που χάνετε με αυτές τις άθλιες επιλογές.

να μην τα φοραμε οταν ειμαστε το πρωι για καφε, η να μην πηγαινουμε το πρωι για καφε ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Και τα δυο θα σου έλεγα αν έπερνες την πολυ προσωπική μου γνώμη. :P
Άνθρωπος που πρωινά κωλοβαράει στους καφέδες κάτι δεν κάνει σωστά, ή κάτι δεν κάνει γενικά.

Πάντως εγώ αναφερόμουν στο ροζ μπλουζικό. Πρωινά να φοράτε άσπρα/γαλάζια/μπλε/μπεζ κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laispodias

Νεοφερμένος

Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αφού οι μόδες πλεον ειναι unisex, μπορουν να φορανε ολοι όλα.
Κι οι γυναικες με στρατιωτικα παραλλαγής και αρβυλες δειχνουν καπως υπερβολικές, κι οι άντρες με ροζ φουξια και τα ρεστα δέιχνουν κάπως περίεργα.
Ηδη στη Σουηδία οι οδηγοι τρενων φοράνε φουστα απο τη στιγμη που τους απαγορεύτηκε το σορτσάκι.

Αλλά είναι θέμα χρόνου να παψουν να ειναι θεμα συζητησης ολα αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra.k.

Νεοφερμένος

Η αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εντάξει όλες αυτές οι αντιλήψεις περί αυτού του θέματος είναι εντελώς βαρετές!Δηλαδή απο που κι οσπού ο άντρας δε μπορεί να φοράει το ροζ χρώμα.. μια εντελώς ανούσια προκατάληψη είναι αυτή πιστεύω :mad: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ας βάλει και στρινγκ τότε στην παραλία για να Τον χαζέψουμε καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Αφού οι μόδες πλεον ειναι unisex, μπορουν να φορανε ολοι όλα.


Αλλά είναι θέμα χρόνου να παψουν να ειναι θεμα συζητησης ολα αυτα.

εμενα ηδη μου φαινεται περιεργο που ειναι θεμα συζητησης το αν οι αντρες θα φοραμε ροζ .
Προσωπικα το καλοκαιρι πολλες μπλουζες μου εχουν χρωματα σε ροζ και αποχρωσεις του (ανοιχτα μωβ ,κοραλλι κλπ ) , γιατι ειναι χρωματα που μου πανε κιολας , αλλα τα βλεπω και σε φιλους και σε πολλους αλλους εξω . Σε παντελονια παπουτσια κ ειδικα μπουφαν το θεωρω too much για μενα τουλαχιστον , αλλα στα μπλουζακια καθε αλλο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μόνο που άλλο είναι το ροζ της μικρής παραμυθένιας μπάρμπυ και άλλο το κοραλί, so sexy για καλοκαίρι και το μωβ ακόμη πιο υπέροχο χρώμα.
Τώρα ντάξει, γέλασα, άντρας με ροζ μπουφαν και τα ρέστα μου. :P

Kαι για να μην φανώ η πουριτανή. Είμαι τόσο άνετη με όλα αυτά που θα γέλαγα ακόμη και αν φορούσε μπλουζάκια δικά μου. Και θα έπερνα και εύκολα ροζ σε έναν φίλο μου αν ήξερα πως του πηγαίνει.
Το ότι δεν έχω κόλημα όμως και μπορώ να τα δεχτώ όλα δεν σημαίνει πως θα δω τον κολλητό μου με ροζ παπούτσι και δεν θα τον πειράξω. Έχω φίλο που ντύνεται έτσι και τον πειράζω συνεχώς. Όχι γιατί δεν του πάνε, του πάνε απίστευτα μα είναι αυτό το μπαμ διαφορετικό που το προσέχουν όλοι οπότε εγώ κάνω μαζί του τον χαβαλέ μου.

Γενικά φοράει ο καθένας ότι του πάει.
Και μιλάμε εδώ τόσο για το ροζ και καθαρά για αυτό γιατί κάποιος άνοιξε το θέμα μόνο για αυτό οπότε το ξεψυρίζουμε και εμείς για να περάσει λίγο η ώρα μας.

Σαν Σόφη νομίζω πως
στους μελαχρινούς πηγαίνει πολύ
σε κάποιος ξανθούς που είναι κατάμαυροι από τον ήλιο συγγνώμη αλλά όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά να σας πείσουν ότι 1 χρώμα ή ένα ρούχο μπορεί να είναι gender-restricted...
κλαπ κλαπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.


γενικά,είναι ωραίο το ροζ στους άντρες και δε καταλαβαινω το κομπλεξ μερικων να φορεσουν ροζ.. Υπαρχουν αντρες που τους παει,και σε αλλους που δε τους παει οποτε να μη το φορεσουν..αλλα που ειναι το κακό; σα να μου λετε να μη φοραω μπλε σκουρο,πρασινο ή μαυρο ρουχο.. λολ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ανυπομονώ να ξυπνήσω μία μέρα και ξαφνικά να μου πουν ότι έπαψαν να υπάρχουν προκαταλήψεις.
Δηλαδή,τι άλλο παίζει να'κουσω;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εγώ πάντως σήμερα πήγα και πήρα κάτι τέτοιο...

Πρώτη φορά ξεφεύγω από τα κλασικά άσπρο, μαύρο και είπα να πάρω κάτι με χρώμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
(συγγνώμη που πάλι πετάγομαι σαν την πορδή και την κακιά πεθερά)

Μόνο ΠΟΥ, χρώματα είναι και το γαλάζιο, μπλε, πράσινο, λαχανί, πορτοκαλί, κόκκινο, κίτρινο κλπ.. και έντονα.
Αλλά να πω πως φταις εσύ; Όπου και να γυρίσεις, σε οποιοδήποτε μαγαζί, αυτό το ροζ είναι μαστ.
υγεία να 'χουμε


*δεν κόλησα με το χρώμα μα με την δικαιολογία. Πες μου άρεσε και το πήρα όχι ήθελα χρώμα και το πήρα. Για αυτό πάσαρα άλλα χρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Παντως,εμεις οι γυναικες (οι περισσοτερες τουλαχιστον) τεινουμε προς τα μαυρα.Ας μην κανουν το ίδιο και οι αντρες πια,επιτρέπεται το ροζ,αλλα να μη γινει μπαρμπι κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Δημιουργούμε προβλήματα απο το τίποτα, τέτοιου είδους θέματα δίνουν ιδέες σε άντρες που τύχει να τα διαβάσουν να φοράνε μόνιμα ρόζ ακόμα και άν δέν το συνηθίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
(συγγνώμη που πάλι πετάγομαι σαν την πορδή και την κακιά πεθερά)

Μόνο ΠΟΥ, χρώματα είναι και το γαλάζιο, μπλε, πράσινο, λαχανί, πορτοκαλί, κόκκινο, κίτρινο κλπ.. και έντονα.
Αλλά να πω πως φταις εσύ; Όπου και να γυρίσεις, σε οποιοδήποτε μαγαζί, αυτό το ροζ είναι μαστ.
υγεία να 'χουμε


*δεν κόλησα με το χρώμα μα με την δικαιολογία. Πες μου άρεσε και το πήρα όχι ήθελα χρώμα και το πήρα. Για αυτό πάσαρα άλλα χρώματα.

Να σου πω αρχικά κοίταζα για πράσινο ή μπλε ΄όπως λες, αλλά ήταν πολύ έντονα ενώ αυτό αρκετά ανοιχτό, είδα οτι μου άρεσε και το πήρα :P Δεν έχω ιδιαίτερα τέτοια κολλήματα και δεν παρεξηγώ την απαντησή σου. Πχ εγώ δε θα μπορούσα να φορέσω κόκκινη ή πράσινη φόρμα, τα θεωρώ πολύ έντονα για παντελόνι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ροζ μπλουζάκι ή πουκάμισο είναι ωραίο αλλά όχι πολύ έντονο ροζ νομίζω.
Παντελόνια, βερμούδες, μπουφάν σε ροζ χρώμα και για άντρα θεωρώ πως χτυπάνε άσχημα στο μάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γενικά θεωρώ απαίσιο το ροζ για άνδρες και πιστεύω ότι δεν θα πήγαινε ούτε σε μένα προσωπικά.
Ίσως ακούγεται αναχρονιστικό αυτό που λέω,αλλά προτιμώ να παραμένουν διαχωριστικές γραμμές ανάμεσα στα φύλα.
Η πλήρης ισοπέδωση μόνο καλά πρότυπα δεν δίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Γιατί όχι;
Εντάξει, δεν πηγαίνει σε όλους αυτό το χρώμα, αλλά δεν με πειράζει να το βλέπω πάνω σε άντρες. Ίσα ίσα που κάποιους τους κολακεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι το βασικό είναι να σου πηγαίνει το χρώμα που φοράς. Άμα βλέπεις ξανθό άντρα με φούξια μπλουζάκι το λουκ είναι άκυρο, αλλά ένας μελαχρινός μια χαρά μπορεί να βάλει έντονο ροζ.

Για απαλό ροζ δεν το συζητάμε καν, όλοι τα φοράνε πλέον.

ΟΚ ίσως όχι σε παντελόνι, αλλά και για γυναίκα το ροζ παντελόνι δεν είναι ό,τι κομψότερο εκτός παραλίας (μιλάμε για ηλικίες άνω των 15 χρονών).

Δείτε κι αυτό το άρθρο που είναι πολύ ενδιαφέρον: στις αρχές του 20ου αιώνα θεωρούσαν ότι το ροζ ήταν το κατάλληλο χρώμα για τα αγόρια και το γαλάζιο για τα κορίτσια!

For example, a June 1918 article from the trade publication Earnshaw's Infants' Department said, “The generally accepted rule is pink for the boys, and blue for the girls. The reason is that pink, being a more decided and stronger color, is more suitable for the boy, while blue, which is more delicate and dainty, is prettier for the girl.” Other sources said blue was flattering for blonds, pink for brunettes; or blue was for blue-eyed babies, pink for brown-eyed babies, according to Paoletti.

Read more: https://www.smithsonianmag.com/arts-culture/When-Did-Girls-Start-Wearing-Pink.html#ixzz2XDVTHGoF
Follow us: @SmithsonianMag on Twitter
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top