Γιατί τόση ειρωνεία για την αστυνομία;

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν γινεται γενικα σε κανενα επαγγελμα να ειναι ολοι ιδιοι. Αυτονοητο ειναι. Λογω της ελληνικης πραγματικοτητας και νομιζω ξερουμε ολοι παραδειγματα, επικρατησε το μισος αυτο. Αδικα; Σιγουρα οχι. Ολη αυτη η βια; Που χτυπανε λες και βγαζουν τα νευρα τους; Σιγουρα δεν το κανουν για να φανουν αξιοι. Τοσα βγαινουν στη φορα...μετα λες να συμπαθει ο κοσμος τους αστυνομικους σε γενικες γραμμες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι τρέφω τεράστιο μίσος για τους μπάτσους ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ, δε θα αναλύσω τους λόγους, αλλά μιλώντας αντικειμενικά, ντάξει, φυσικά και δεν είναι όλοι ζώα, φυσικά και δε κάνουν όλοι τα ίδια, φυσικά και δε μ' αρέσει να γενικεύω, αλλά και μόνο το ότι έχουν κάποιες ''συγκεκριμένες'' απόψεις και ιδεολογία εκ φύσεως του επαγγέλματος, και να μην τις έχουν εξ' αρχής, θα τις αποκτήσουν στη πορεία, αηδιάζω, κι έχω μάθει πλέον να μένω μακριά από χρυσαυγίτες και μπάτσους κομπλεξικά όντα που επειδή φοράνε μια μπλε στολή νομίζουν ότι όλοι οι άλλοι είναι κατώτεροι. ΑΗΔΙΑ.
Φυσικά δε θα μιλήσω για ''συζήτηση'' με μπάτσο, δε θα μιλήσω για ''πέφτουλες'' μπάτσους εν ώρα υπηρεσίας, δε θα μιλήσω για ασφαλίτες, δε θα μιλήσω για ματ, βασικά δε θα μιλήσω άλλο.

Εντάξει δεν είναι όλοι ίδιοι, αλλα δε με νοιάζει και πολύ, είμαι προκατειλημμένη and i dont give a shit :D.

/χολή μοοουντ οφφ.


.

Χαχα ε καλά εντάξει δεν σου είπε και κανείς να συμπαθήσεις ή να δείς με άλλο μάτι την Αστυνομία με το ζόρι. Ο καθένας έχει τις απόψεις του γι αυτήν, είτε θετικές είτε αρνητικές :P
Ένα σχόλιο μόνο, μπορεί να μην τους πας, μπορεί να σου προκαλούν αηδία ίσως (όπως λες) αλλά αν τώρα κάποιος πάει και προκαλεί σε μεγάλο βαθμό κάνεναν Αστυνομικό και μπλέξει εξαιτίας του τότε να μην εκπλαγεί κιόλας αν υποστεί συνέπειες. Το λέω γιατί ξέρω άτομα με ίδιο σκεπτικό σαν κ σένα και οι οποίοι προκαλούν.....ρε φίλε αμα δεν τους πας απλά μην ασχολείσαι μαζί τους (όταν και εκείνοι δεν σου έχουν κάνει κάτι μάλιστα)!
((Εννοείται πως δεν αναφερομαι σε σένα προσωπικά απλώς το είπα με αφορμή αυτά που είπες :) ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χαχα ε καλά εντάξει δεν σου είπε και κανείς να συμπαθήσεις ή να δείς με άλλο μάτι την Αστυνομία με το ζόρι. Ο καθένας έχει τις απόψεις του γι αυτήν, είτε θετικές είτε αρνητικές :P
Ένα σχόλιο μόνο, μπορεί να μην τους πας, μπορεί να σου προκαλούν αηδία ίσως (όπως λες) αλλά αν τώρα κάποιος πάει και προκαλεί σε μεγάλο βαθμό κάνεναν Αστυνομικό και μπλέξει εξαιτίας του τότε να μην εκπλαγεί κιόλας αν υποστεί συνέπειες. Το λέω γιατί ξέρω άτομα με ίδιο σκεπτικό σαν κ σένα και οι οποίοι προκαλούν.....ρε φίλε αμα δεν τους πας απλά μην ασχολείσαι μαζί τους (όταν και εκείνοι δεν σου έχουν κάνει κάτι μάλιστα)!
((Εννοείται πως δεν αναφερομαι σε σένα προσωπικά απλώς το είπα με αφορμή αυτά που είπες :) ))

Θεωρώ χαζόμαρα να πάω να προκαλέσω μπάτσο [τι να προκαλέσω δλδ, 1,20ύψος το πολύ πολύ να μου δώσουν καμιά καραμέλα και να με γυρίσουν σπίτι με το περιπολικό] γιατί η κατάληξή μου είναι καταδικασμένη και δεν έχω κανένα + για να το κάνω. Μακριά και αγαπημένοι-νοτ.
Βέβαια είναι τόσο φυσιολογικό για αυτούς αντίστοιχα να σταματήσουν τύπο που μοιάζει με αναρχικό, ή επειδή δε του αρέσει η φάτσα του, ή επειδή είναι έγχρωμος, ή επειδή μιλάει σπαστά ελληνικά.
Για να μη σχολιάσω τη νέα μόδα που εισβάλουν μέσα στα λεωφορεία και παίρνουν ''πιθανούς παράνομους'' , τους κατεβάζουν και τους ζητάνε χαρτιά. μαπόσηξεφτίλα.
ΕΜΕΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
Ενιγουέη, είπαμε ΕΞΟΥΣΙΑ γαμάτη.yo*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Χαχα ε καλά εντάξει δεν σου είπε και κανείς να συμπαθήσεις ή να δείς με άλλο μάτι την Αστυνομία με το ζόρι. Ο καθένας έχει τις απόψεις του γι αυτήν, είτε θετικές είτε αρνητικές :P
Ένα σχόλιο μόνο, μπορεί να μην τους πας, μπορεί να σου προκαλούν αηδία ίσως (όπως λες) αλλά αν τώρα κάποιος πάει και προκαλεί σε μεγάλο βαθμό κάνεναν Αστυνομικό και μπλέξει εξαιτίας του τότε να μην εκπλαγεί κιόλας αν υποστεί συνέπειες. Το λέω γιατί ξέρω άτομα με ίδιο σκεπτικό σαν κ σένα και οι οποίοι προκαλούν.....ρε φίλε αμα δεν τους πας απλά μην ασχολείσαι μαζί τους (όταν και εκείνοι δεν σου έχουν κάνει κάτι μάλιστα)!
((Εννοείται πως δεν αναφερομαι σε σένα προσωπικά απλώς το είπα με αφορμή αυτά που είπες :) ))


Σαν να υπονοείς πως είναι φυσιολογικό ένας αστυνομικός να σε τρέχει επειδή ξέρω γω του φώναξες κάτι την ώρα που περνούσες δίπλα του. Ελπίζω να κατάλαβα λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Θεωρώ χαζόμαρα να πάω να προκαλέσω μπάτσο [τι να προκαλέσω δλδ, 1,20ύψος το πολύ πολύ να μου δώσουν καμιά καραμέλα και να με γυρίσουν σπίτι με το περιπολικό] γιατί η κατάληξή μου είναι καταδικασμένη και δεν έχω κανένα + για να το κάνω. Μακριά και αγαπημένοι-νοτ.
Βέβαια είναι τόσο φυσιολογικό για αυτούς αντίστοιχα να σταματήσουν τύπο που μοιάζει με αναρχικό, ή επειδή δε του αρέσει η φάτσα του, ή επειδή είναι έγχρωμος, ή επειδή μιλάει σπαστά ελληνικά.
Για να μη σχολιάσω τη νέα μόδα που εισβάλουν μέσα στα λεωφορεία και παίρνουν ''πιθανούς παράνομους'' , τους κατεβάζουν και τους ζητάνε χαρτιά. μαπόσηξεφτίλα.
ΕΜΕΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
Ενιγουέη, είπαμε ΕΞΟΥΣΙΑ γαμάτη.yo*

Αυτό είναι και το σωστό, σχετικά με το μακριά και αγαπημένοι. Πάντως επειδή είμουν και στην Γερμανία και εκεί το έβλεπα αυτό να ζητάνε χαρτιά από μελαχρινούς μαυρομάλληδες ή επειδή μιλάνε σπαστά γερμανικά (λόγω των πολλών αλλοδαπών που με αυτά τα χαρακτηριστικά συνήθως παρανομούν υποτίθεται, ντάξει ένα μικρό ΄δικιο το έχουν αλλά το έχουν παρακάνει) Τοχουν παρακάνει γιατί κάθε φορά που πάω Γερμανία (από Ελλάδα προερχόμενος) όταν κατεβαίνω κ μπαίνω μες στο κτήριο τότε τα τελευταία 2 χρόνια πάντα μου ζητάνε χαρτιά κ αν μιλαω γερμανικά καταρχήν (είμαι μελαχρινός). Αλλά κ σε σάλλους Έλληνες της πτήσης, ίσως λόγω της καταστασης της Ελλάδας τι να πω.Εκεί ένα πραγμα αναρωτιέσαι.....είναι δυνατόν να μπήκες λαθραία χωρίς χαρτιά σδτο αεροπλάνο???? Τρύπωσες στον αέρα μήπως??? Δηλαδή τι στα ελληνικά αεροδρόμια δεν σε ελεγξαν πριν μπείς? Τελος παντων τυχαινω κ εγω σε μαλακες μου φαινεται

Σαν να υπονοείς πως είναι φυσιολογικό ένας αστυνομικός να σε τρέχει επειδή ξέρω γω του φώναξες κάτι την ώρα που περνούσες δίπλα του. Ελπίζω να κατάλαβα λάθος.

Ίσως το διατύπωσα λάθος.....Όχι δεν είναι ότι πιο φυσιολογικό. Το φυσιολογικό σε μία τέτοια περίπτωση θα ήταν να σου κάνει απλά μία παρατήρηση (όπως έχω δει να γίνεται κιόλας, καλά άλλοι ηλίθιοι σε τρέχουν βέβαια κιόλας αν κ σπάνια τοχω ακούσει). Κυρίως εννοούσα τώρα αμά πας και τον βρίζεις και του ρίχνεις τίποτα πέτρες ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων, ε τότε λογικό μου φαίνεται να σε τρέχει μετά. Τότε φταίς και σύ κάπως, προκαλείς την τύχη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρώ χαζόμαρα να πάω να προκαλέσω μπάτσο [τι να προκαλέσω δλδ, 1,20ύψος το πολύ πολύ να μου δώσουν καμιά καραμέλα και να με γυρίσουν σπίτι με το περιπολικό] γιατί η κατάληξή μου είναι καταδικασμένη και δεν έχω κανένα + για να το κάνω. Μακριά και αγαπημένοι-νοτ.
Βέβαια είναι τόσο φυσιολογικό για αυτούς αντίστοιχα να σταματήσουν τύπο που μοιάζει με αναρχικό, ή επειδή δε του αρέσει η φάτσα του, ή επειδή είναι έγχρωμος, ή επειδή μιλάει σπαστά ελληνικά.
Για να μη σχολιάσω τη νέα μόδα που εισβάλουν μέσα στα λεωφορεία και παίρνουν ''πιθανούς παράνομους'' , τους κατεβάζουν και τους ζητάνε χαρτιά. μαπόσηξεφτίλα.
ΕΜΕΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
Ενιγουέη, είπαμε ΕΞΟΥΣΙΑ γαμάτη.yo*

Ισχύει. Πέρσι πήγαινα μια φορά για τρέξιμο το βράδυ και πέτυχα έναν Αλβανό συμμαθητή μου και πιάσαμε κουβέντα περπατώντας. Περνάμε από ένα σημείο που την είχαν στήσει οι ΔΙΑΣ και φωνάζει ο ένας με υφάκι στο παιδί: “εε εσύ που πας τέτοια ώρα;“. Η ώρα ήταν εννιάμιση περίπου. Τι να κάνει το παιδί απαντάει “για τρέξιμο βγήκα“. “Τόσο αργά;“ λεει ο μπάτσος. Εντωμεταξύ εγώ ήμουν αόρατος επειδη προφανώς είχα τα ελληνικά χαρακτηριστικά. Τέλος πάντων τον ρώτησαν από που είναι και τέτοια και τον άφησαν. Το θέμα δεν είναι τόσο το τι του είπαν αλλά ο σιχαμερός ρατσισμός που επιτάσσει ότι: Αλβανός ή Πακιστανός ή δεν ξέρω κι εγώ τι=εγκληματίας. Γιατί να μην ρωτούσαν κι εμένα για τα στοιχεία μου, είμαι λιγότερο ύποπτος ως Έλληνας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ισχύει. Πέρσι πήγαινα μια φορά για τρέξιμο το βράδυ και πέτυχα έναν Αλβανό συμμαθητή μου και πιάσαμε κουβέντα περπατώντας. Περνάμε από ένα σημείο που την είχαν στήσει οι ΔΙΑΣ και φωνάζει ο ένας με υφάκι στο παιδί: “εε εσύ που πας τέτοια ώρα;“. Η ώρα ήταν εννιάμιση περίπου. Τι να κάνει το παιδί απαντάει “για τρέξιμο βγήκα“. “Τόσο αργά;“ λεει ο μπάτσος. Εντωμεταξύ εγώ ήμουν αόρατος επειδη προφανώς είχα τα ελληνικά χαρακτηριστικά. Τέλος πάντων τον ρώτησαν από που είναι και τέτοια και τον άφησαν. Το θέμα δεν είναι τόσο το τι του είπαν αλλά ο σιχαμερός ρατσισμός που επιτάσσει ότι: Αλβανός ή Πακιστανός ή δεν ξέρω κι εγώ τι=εγκληματίας. Γιατί να μην ρωτούσαν κι εμένα για τα στοιχεία μου, είμαι λιγότερο ύποπτος ως Έλληνας; :hmm:

Τελλ μι αμπάουτ ιτ. -.-
Επειδή είχα τη τιμή κάποια στιγμή να κάνω τέτοια συζήτηση με μπάτσσσ, κατάλαβα ότι έχουν αυξημένη την ικανότητα εντοπισμού υπόπτου. :hehe:
Έχουν ''πολιτικές'' σε φάση '''φοράς μαύρα, κυκλοφορείς βράδυ και έχεις περίεργη φάτσα? ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΕΙΣ".
Περιττό δε να αναφέρω συμβάν με τον αδερφό μου, που τον είχαν σταματήσει με το αμάξι χειμωνιάτικα, τον έβγαλαν έξω και επειδή είχε κρύο είχε τα χέρια στις τσέπες του και αυτοί ήταν σε φάση ''ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ; ΒΓΑΛΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ'' XAXAXAX
για κλάμματα.

επίσης, έχω άθλιες εικόνες στο μυαλό μου από το τμήμα στον αγ.παντελεήμονα, που έτυχε να κάνω κάτι εκεί, και η φάση ήταν ότι ήταν πολύ ''ανθρώπινοι'' με όσους έπιαναν.
Πραγματικά ψάχνω να βρω καλά παραδείγματα και δε μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελλ μι αμπάουτ ιτ. -.-
Επειδή είχα τη τιμή κάποια στιγμή να κάνω τέτοια συζήτηση με μπάτσσσ, κατάλαβα ότι έχουν αυξημένη την ικανότητα εντοπισμού υπόπτου. :hehe:
Έχουν ''πολιτικές'' σε φάση '''φοράς μαύρα, κυκλοφορείς βράδυ και έχεις περίεργη φάτσα? ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΕΙΣ".
Περιττό δε να αναφέρω συμβάν με τον αδερφό μου, που τον είχαν σταματήσει με το αμάξι χειμωνιάτικα, τον έβγαλαν έξω και επειδή είχε κρύο είχε τα χέρια στις τσέπες του και αυτοί ήταν σε φάση ''ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ; ΒΓΑΛΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ'' XAXAXAX
για κλάμματα.

επίσης, έχω άθλιες εικόνες στο μυαλό μου από το τμήμα στον αγ.παντελεήμονα, που έτυχε να κάνω κάτι εκεί, και η φάση ήταν ότι ήταν πολύ ''ανθρώπινοι'' με όσους έπιαναν.
Πραγματικά ψάχνω να βρω καλά παραδείγματα και δε μπορώ.

Τι να πεις. Υπάρχουν και αστυνομικοί πιστεύω που κάνουν το καθήκον τους είναι στην υπηρεσία του πολίτη κλπ αλλά συνήθως θα δεις το αντίθετο. Κάτι άλλο που με ενοχλεί είναι οτι προστατεύουν τους “δικούς“ τους. Π.χ. μια φορά ήμουν. σε ένα αυτοκίνητο με φίλους και η κοπέλα που οδηγούσε ήταν αδερφή αστυνομικού. Μας σταματάνε μετά από ένα φανάρι χωρίς ζώνες χωρίς τίποτα και της ζητάνε δίπλωμα. Αυτή είχε μόνο ένα φοιτητικό πάσο ούτε ταυτότητα ούτε τίποτα. Βγάζει το μπλοκάκι τότε ο μπατσος και μόλις το βλεπει η άλλη του λέει “ο αδερφός μου είναι ο τάδε!“ (που σημειωτέον ήταν και αξιωματικός). “Ωω το φίλο τον ταδε πες του χαιρετίσματα από τον αστυφύλακα ταδε και άλλη φορά πιο προσεκτική..“ λέει ο μπατσος. Το θυμάμαι αυτό και μετά συγκριτικά θυμάμαι εμένα στα 16 να με σταματάνε χωρίς κράνος, δίπλωμα και να μου αλλάζουν τα φώτα με 700 ευρώ πρόστιμο. Αν είχα φίλο/αδερφό/μπάρμπα αστυνόμο δεν θα πάθαινα τίποτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ειναι αυτονοητο οτι το επαγγελμα του αστυνομικου δινει μια ειδους εξουσια σε οσους το ασκουν. Η εξουσια τις πιο πολλες φορες διαφθειρει ακομα και τους πιο εντιμους πολιτες. Πολλοι κατακρινουν τους μπατσους κτλ. Αν ηταν ιδιοι πχ ματατζηδες ομως, θα ειχαν την ιδια η και χειροτερη συμπεριφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ειναι αυτονοητο οτι το επαγγελμα του αστυνομικου δινει μια ειδους εξουσια σε οσους το ασκουν. Η εξουσια τις πιο πολλες φορες διαφθειρει ακομα και τους πιο εντιμους πολιτες. Πολλοι κατακρινουν τους μπατσους κτλ. Αν ηταν ιδιοι πχ ματατζηδες ομως, θα ειχαν την ιδια η και χειροτερη συμπεριφορα.

Για να πας να γίνεις αστυνομικός με αυτό το σκεπτικό της εξουσίας, ή είσαι καραψωνάρα ή έχεις καβαλήσει το καλάμι ή αα ναι είσαι καραψωνάρα. Τους βλέπεις να κορδόνωνται συνέχεια και λες από μέσα σου "σιγά ρε σε λίγο θα μας απαγορεύσεις και να αναπνέουμε;"
Στο κάτω κάτω αν είσαι σωστός δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! Αυτοί γίνονται ρεζίλι εάν π.χ σταματήσουν έναν Αλβανό ή έναν Πακιστανό ενώ δεν τους έχει κάνει κάτι. Άλλωστε οι περισσότεροι από αυτούς που πάνε για μπάτσοι έχουν την προδιάθεση να εξελιχθούν σε διεφθαρμένες ψωνάρες.... (οι περισσότεροι όχι όλοι). Υπάρχουν και οι άνθρωποι που απλά κάνουν τη δουλειά τους και είναι σωστοί απέναντι σε όλους... Τώρα για τους κομπλεξικούς που θέλουν να τονώσουν το εγώ τους ποσώς με ενδιαφέρει!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οι γνωστοί στρατόκαυλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειναι αυτονοητο οτι το επαγγελμα του αστυνομικου δινει μια ειδους εξουσια σε οσους το ασκουν. Η εξουσια τις πιο πολλες φορες διαφθειρει ακομα και τους πιο εντιμους πολιτες. Πολλοι κατακρινουν τους μπατσους κτλ. Αν ηταν ιδιοι πχ ματατζηδες ομως, θα ειχαν την ιδια η και χειροτερη συμπεριφορα.
Ντάξυ αν κάποιος έχει λίγο μυαλό στο κεφάλι του ας καταλάβει τι πάει να κάνει όταν θέλει να γίνει μπάτσος, δεν του φταίει κανείς.

On: Πιστεύω ότι όλα αυτά με τους χαρακτηρισμούς και το μίσος προς την αστυνομία δεν είναι τυχαία. Δηλαδή οκ υπάρχουν άνθρωποι που την δουλειά τους την κάνουν καλά (έχω γνωστούς στη δίωξη ναρκωτικών πχ και βλέπω τι τρεχάματα έχουν τα παιδιά) αλλά οι περισσότεροι είναι πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον. Ειδικά οι ματατζήσες είναι για πολλές σφαλιάρες. Και δεν θέλω να μπω στο τρυπάκι "αν δεν ήταν τα ματ τι θα γινόταν στις πορείες, στη βουλή κτλ" μπορεί να ήταν χειρότερα δεν λέω αλλά τα άτομα νομίζουν πως έχουν εξουσία και μπορούν να βαράνε/συλλαμβάνουν/πυροβολούν όποιον δεν τους αρέσει φάτσα του. Και δεν είναι μόνο τα περιστατικά που βλέπουμε στην τηλεόραση τα βλέπουμε και στον δρόμο κάτι τέτοια πετυχημένα βλαστάρια της αστυνομίας να κάνουν ότι θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βέβαια μη ξεχνάμε ότι και οι ματατζήδες δεν λειτουργούν από μόνοι τους. από κάπου παίρνουν τις εντολές και κάνουν ό,τι κάνουν, είναι ''δουλειά τους''. Το θέμα είναι τι κουβαλάς στο κεφάλι σου και φτάνεις σε σημείο να γίνεις ματατζής ή ασφαλίτης και πώς κοιμάσαι τα βράδια ήσυχος.:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βέβαια μη ξεχνάμε ότι και οι ματατζήδες δεν λειτουργούν από μόνοι τους. από κάπου παίρνουν τις εντολές και κάνουν ό,τι κάνουν, είναι ''δουλειά τους''. Το θέμα είναι τι κουβαλάς στο κεφάλι σου και φτάνεις σε σημείο να γίνεις ματατζής ή ασφαλίτης και πώς κοιμάσαι τα βράδια ήσυχος.:sick:
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα! Οι ματατζήδες φτάνουν σε σημείο να πιστεύουν ότι όντως έχουν εξουσία ενώ στην πραγματικότητα τι είναι; Σκυλάκια του αφεντικού. Και οκ εγώ δεν θα ένιωθα και πού καλά να κάνω μια τέτοια μαριονέτα. Είναι βεβαία πως το βλέπει κανείς και τέτοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
καταρχας η πλειονοτητα που μπηκε αστυνομια ηταν για την επαγγελματικη αποκατασταση...στα 20 δουλευεις...ουτως η αλλως μετα αξιολογηση δεν υπαρχει, οποτε μπαινεις και κανεις οτι σου καπνισει ...και ετσι πολλοι σκεφτηκαν γιατι οχι; ο σεβασμος κερδιζεται...δεν μπορει εσυ να σαι κουκουρουκου και μετα να απορεις γιατι σε ειρωνευονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top