Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
και η ξαδερφη μου, και θεωρει μια χαρα το υψος μου. ολα ειναι σχετικα. και καποιος μια γυναικα 169 κοντή χαχχαααα ηταν 1.97. εχω μια φιλη και ειναι 154 και εχει αντρα που την λατρευει 190 και πολυ εμφανισιμο!!! σε γυναικα θεωρω οτι δεν πειραζει το υψος, και 1 50 να ειναι, σε αντρα με ενωχλει, γιατι ειμαι ρατσιστρια Θεέ μουυυυυυ!!!!! δεν ερωτευομαι ευκολα αν με πειραζει το υψος, και εσθανομαι χαλια για αυτο. οχι πως δεν με αποριψαν για το υψος μου

Ακόμα ασχολούμαστε με το ύψος εεεε??? :hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
εχεις δικειο αλλα μερικες φορες εχεις αναγκη να τα πεις καπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
εχεις δικειο αλλα μερικες φορες εχεις αναγκη να τα πεις καπου

Έλυσες όλα τα προβλήματά σου δηλαδή, και τώρα έχεις ανάγκη να τα πεις σχετικά με τα ύψη?

Δεν θέλω να σε αποπάρω, απλά νομίζω πως το τραβήξαμε αρκετά.
Κι εγώ φυσικά συμμετείχα σ αυτή τη συζήτηση.

Μια χαρά είναι το ύψος σου και σου εύχομαι να βρεις και έναν άνθρωπο, ψηλό όπως τον ονειρεύεσαι, μα πάνω απ όλα καλό άνθρωπο.
Και θα δεις σε λίγα χρόνια οτι θα γελάς που ένιωθες την ανάγκη "να τα πεις"¨γι αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ακόμα ασχολούμαστε με το ύψος εεεε??? :hmm:
Γιατι?
θα προτιμουσες μήπως το μήκοος?.:rolleyes::shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γιατι?
θα προτιμουσες μήπως το μήκοος?.:rolleyes::shifty:

ενταξη εχει δικειο, απλως η διαφορα ειναι οτι εγω μια κουβεντα είπα κι εσεις τοσες που βαρεθηκατε το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ενταξη εχει δικειο, απλως η διαφορα ειναι οτι εγω μια κουβεντα είπα κι εσεις τοσες που βαρεθηκατε το θέμα

Δίκιο έχεις. Την πλήρωσες άδικα.
Πες μας τον πόνο σου.
Σου αρέσουν οι ψηλοί ενώ είσαι κοντούλα?
Κι εμένα μου αρέσουν οι ψηλοί, κι ας μην είμαι κοντούλα.
Οπότε, σε καταλαβαίνω.
Και στο άλλο συμφωνώ, ότι στη γυναίκα δεν είναι μεγάλο ελάττωμα η έλλειψη ύψους, ενώ στον άντρα, όσο να ναι χτυπάει άσχημα.
Τι άλλο σε προβληματίζει και θες να συζητήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δίκιο έχεις. Την πλήρωσες άδικα.
Πες μας τον πόνο σου.
Σου αρέσουν οι ψηλοί ενώ είσαι κοντούλα?
Κι εμένα μου αρέσουν οι ψηλοί, κι ας μην είμαι κοντούλα.
Οπότε, σε καταλαβαίνω.
Και στο άλλο συμφωνώ, ότι στη γυναίκα δεν είναι μεγάλο ελάττωμα η έλλειψη ύψους, ενώ στον άντρα, όσο να ναι χτυπάει άσχημα.
Τι άλλο σε προβληματίζει και θες να συζητήσεις?

:) σημερα στο πρωτο μου μηνιμα, εκανα μια ερωτιση απο περιεργια. δεν βρεθηκε κανεις να το γνωριζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
:) σημερα στο πρωτο μου μηνιμα, εκανα μια ερωτιση απο περιεργια. δεν βρεθηκε κανεις να το γνωριζει

Διάβασε τα παλαιότερα μηνύματα.
Έχουν γράψει ποια είναι τα επίσημα στοιχεία για τους μέσους όρους ύψους στην Ελλάδα.
Έχει ήδη απαντηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ειμαι 1.55, ναι μικροσκοπική :), αλλα αντρες 1.75 μου φενοντε απιστευτα κοντοι. μου παει το υψος 1.80. θέλω μια απαντιση, παγκοσμίου χαρακτηρα( οχι την αποψη του καθε απο εμας, γιατι ακρη δεν θα βγάλουμε) . Μεχρι τι υψος ενας αντρας θεωριτε κοντός?

Όπα όπα γιατί θα μας τρελάνεις τελείως. Εγώ που σε περνάω δηλαδή πάνω από 10 πόντους, θα σου φανώ κοντός; Να πω ότι είσαι 1.75 να το δεχτώ ότι σου φαίνομαι κοντός, αλλά όταν σου ρίχνω ένα κεφάλι τι στο καλό ζητάς πια;

Δεν λέω ότι εγώ δεν έχω απορρίψει κοπέλα λόγω εμφάνισης (συγκεκριμένα λόγω βάρους), αλλά προσπαθώ να καταλάβω πώς κάποιος στο ύψος μου σου φαίνεται κοντός μπροστά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν είσαι κοντή. Μια χαρά είναι το ύψος σου.
Πες το Λυσιστράτη !!! αν ειναι δυνατον, ενα ωρεότατο ύψος έχει. οταν δεν ειναι καποιος ψυλος, δεν σημενει οτι ειναι κοντος.

Όπα όπα γιατί θα μας τρελάνεις τελείως. Εγώ που σε περνάω δηλαδή πάνω από 10 πόντους, θα σου φανώ κοντός; Να πω ότι είσαι 1.75 να το δεχτώ ότι σου φαίνομαι κοντός, αλλά όταν σου ρίχνω ένα κεφάλι τι στο καλό ζητάς πια;

Δεν λέω ότι εγώ δεν έχω απορρίψει κοπέλα λόγω εμφάνισης (συγκεκριμένα λόγω βάρους), αλλά προσπαθώ να καταλάβω πώς κάποιος στο ύψος μου σου φαίνεται κοντός μπροστά σου.

χαχαχαα ενα καιφαλι=10 ποντοι? με μενα δεν ειναι θεμα, διαφορα σε συγκριση. ενας ψυλος ωρεο ειναι να χει μια ψυλη. π.χ.
εγω ανεφερα προσωπικα δικο μου γουστο. ειμαι συγουρη οτι θα μινεις με μια η εχεις που ειναι ψυλοτερη μου η στο υψος μου. οσοι υπαρχουν ανθρωποι τοσες κι αποψεις. Αλιθεια ειναι οτι μπορει και να σε τρελανω χρηαζεται λιγη τρελα στη ζωη χαχαχαχα. τι να σου πω, με ελκουν ψυλοι απο 1 80, δεν ειπα οτι δεν θα ερωτευτω λιγο κοντοτερο :) ποτε μην λες ποτε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πες το Λυσιστράτη !!! αν ειναι δυνατον, ενα ωρεότατο ύψος έχει. οταν δεν ειναι καποιος ψυλος, δεν σημενει οτι ειναι κοντος.


Συμφωνώ απόλυτα! Αν νιώθουμε ωραία με τον εαυτό μας, το εκπέμπουμε και στους/στις άλλους/ες. Δυστυχώς κι εγώ στα 35 μου το κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ πάλι ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο καλό ο 1,90 κάνει σεξ με την 1,50...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ πάλι ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο καλό ο 1,90 κάνει σεξ με την 1,50...:hmm:

Η 1.50 πάντως όρθια, δεν χρειάζεται να πέσει στα γόνατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο καλό ο 1,90 κάνει σεξ με την 1,50...:hmm:

Ε, οκ, δεν υπάρχουν μόνο 2 στασούλες που παίζει ρόλο η διαφορά ύψους. Βολεύεσαι με άλλες. Εκεί θα κολλήσουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Καλά μωρέ, ναι, απλά πάντα μου φαινόταν αστείο όταν φανταζόμουν την κοπελίτσα από κάτω να έχει χωμένη τη μούρη της στις τρίχες του μαντράχαλου από πάνω. :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ειμαι 1.55, ναι μικροσκοπική :), αλλα αντρες 1.75 μου φενοντε απιστευτα κοντοι. μου παει το υψος 1.80. θέλω μια απαντιση, παγκοσμίου χαρακτηρα( οχι την αποψη του καθε απο εμας, γιατι ακρη δεν θα βγάλουμε) . Μεχρι τι υψος ενας αντρας θεωριτε κοντός?

Γνωμη σου αλλα μια κοπελα στο υψος σου μου φαινεται παραξενο να θεωρει τους 175 αντρες κοντους μιας και ακομα και με τακουνια το πολυ αντε να φτασεις το 165 και παλι πιο κοντη θα εισαι απο εναν 170.Και ενας αντρας γυρω στο 180 αμα ειχε να διαλεξει θα διαλεγε μια κοπελα γυρω στο 170 οχι μια κοπελα στο 1.50 γιατι αυτη του ταιριαζει σαν υψος.
Γενικα πιστευω οτι οι ανθρωποι προτιμουν υψη κοντα στο υψος το δικο τους και εμενα γενικα δεν μαρεσει η κοπελα να ειναι πολυ πιο κοντη απο εμενα δεν ταιριαζουμε εμφανισιακα σαν ζευγαρι,αλλα το υψος δεν ειναι το μονο σημαντικο σε μια σχεση εχουμε δει ολοι ζευγαρια που ειχαν διαφορα υψους πολυ ψηλος αντρας- πιο κοντος αντρας και ηταν μια χαρα και ευτυχισμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γνωμη σου αλλα μια κοπελα στο υψος σου μου φαινεται παραξενο να θεωρει τους 175 αντρες κοντους μιας και ακομα και με τακουνια το πολυ αντε να φτασεις το 165 και παλι πιο κοντη θα εισαι απο εναν 170.Και ενας αντρας γυρω στο 180 αμα ειχε να διαλεξει θα διαλεγε μια κοπελα γυρω στο 170 οχι μια κοπελα στο 1.50 γιατι αυτη του ταιριαζει σαν υψος.
Γενικα πιστευω οτι οι ανθρωποι προτιμουν υψη κοντα στο υψος το δικο τους και εμενα γενικα δεν μαρεσει η κοπελα να ειναι πολυ πιο κοντη απο εμενα δεν ταιριαζουμε εμφανισιακα σαν ζευγαρι,αλλα το υψος δεν ειναι το μονο σημαντικο σε μια σχεση εχουμε δει ολοι ζευγαρια που ειχαν διαφορα υψους πολυ ψηλος αντρας- πιο κοντος αντρας και ηταν μια χαρα και ευτυχισμενοι

Κι αυτό υποκειμενικό είναι. Κι εμένα πάντα μου άρεσαν οι πολύ ψηλότεροι. Γι αυτό και ο αρραβωνιαστικός μου είναι πάρα πολύ ψηλός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γνωμη σου αλλα μια κοπελα στο υψος σου μου φαινεται παραξενο να θεωρει τους 175 αντρες κοντους μιας και ακομα και με τακουνια το πολυ αντε να φτασεις το 165 και παλι πιο κοντη θα εισαι απο εναν 170.Και ενας αντρας γυρω στο 180 αμα ειχε να διαλεξει θα διαλεγε μια κοπελα γυρω στο 170 οχι μια κοπελα στο 1.50 γιατι αυτη του ταιριαζει σαν υψος.
Γενικα πιστευω οτι οι ανθρωποι προτιμουν υψη κοντα στο υψος το δικο τους και εμενα γενικα δεν μαρεσει η κοπελα να ειναι πολυ πιο κοντη απο εμενα δεν ταιριαζουμε εμφανισιακα σαν ζευγαρι,αλλα το υψος δεν ειναι το μονο σημαντικο σε μια σχεση εχουμε δει ολοι ζευγαρια που ειχαν διαφορα υψους πολυ ψηλος αντρας- πιο κοντος αντρας και ηταν μια χαρα και ευτυχισμενοι
ακρηβώς ο καθένας περι ορέξεως. μηπως οι αντρες μου κρυβανε το ύψος τους ηταν 169 πχ και λεγανε 175? :) τι να πω εγω με 1 80 μια χαρα σχεση εκανα και ενιωθα ομορφα σαν γυναικα. ειμαι 1 55
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, αλλά εγώ είμαι 1.80 κι έχω ένα μικρό μικρό μικρό κόμπλεξ με το ύψος μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλα κανεις. Κανεις δεν θα σε παρει που εισαι τοσο ψηλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, αλλά εγώ είμαι 1.80 κι έχω ένα μικρό μικρό μικρό κόμπλεξ με το ύψος μου...

γιατί έχεις κόμπλεξ?? δηλαδή αν ήσουν 1.50 θα ένοιωθες καλύτερα ??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top