Πόσο εμπιστεύεστε την google;

Πόσο ασφαλής νιώθετε για τα προσωπικά σας στοιχεία σας απέναντι στην Google

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 15)
  • Πάρα πολύ

    Ψήφοι: 7 46.7%
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 4 26.7%
  • Δεν με ενδιαφέρει

    Ψήφοι: 4 26.7%

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδια μονο μην το γυρισουμε στο πολιτικο το ζητημα και το θεμα.;)
Απο εκει και περα.Αν το θεμα το δουμε καθαρα και στεγνα απο τεχνολογικη αποψης,ειναι πολυ μεγαλο το βημα.Ειναι πολυ σημαντικο για την καθε εταιρεια παροχης των οποιων υπηρεσιων να μπορει να εχει ενα ακριβες profile του οποιουδηποτε απο εμας την χρησιμοποιει και να μπορει να εκμεταλευτει το καταναλωτικο μας "μικροβιο" στο επακρο!
Θετικο θα ειναι και για εμας μιας και θα μας διαφημιζουν τα οσα μπορει να χρειαζομαστε.Αυτο και για οσο δεν παμε μονοι μας στα χωραφια του υπερκαναλωτισμου δεν θα εχει αρνητικες επιπτωσεις.Το θεμα ομως ειναι οτι βομβαρδιζομενοι "συνεχεια" απο προιοντα στα οποια εχουμε..."αδυναμια", θα πρεπει να δειχνουμε ολοενα και περισσοτερο χαρακτηρα ωστε να μην τα κανουμε μπαχαλο.
Αυτα οσων αφορα το προγραμμα.(Αν και για εμενα τα 12mS μου ακουγονται λιγα.)

Τωρα το θεμα ειναι οτι οσοι τυχων δεχτουν αυτο το προγραμμα, ποια θα ειναι η δικλιδα ασφαλειας, που θα του βεβαιωνει οτι δεν μπορουν να μπουν "3οι "μεσα και να ακολουθησει ενα γενικοτερο internet party;:confused: (αν μου ξεφυγε απο το αρχικο κειμενο sorry)
Και ακομα το σιγουρο ειναι πως αν βγουν και fake τετοια προγραμματα (τα οποια και καλα παλι του google θα ειναι) θα πρεπει να υπαρχει προσοχη για οποιον θελει να εγκαταστησει το αυθεντικο.
Αλλα να μου πεις...στο internet γενικοτερα θελει προσοχη.;)
Το σιγουρο ειναι αυτο που ειπε ο φιλος faithplus...τιποτα δεν γινεται για την ψυχη της μανας κανενος και τι ποιο ιδανικο απο το να ξερει η καθε εταιρεια ποιο ειναι το κουμπι μας...ωστε να ξοδευουμε ολο και περισσοτερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έλεος από το δικό σου περιβόητο κείμενο ρε exposed:


Όταν υπάρχει η τεχνολογία και καλύπτεται με το πέπλο νομιμότητας δεν μπορώ παρά να είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

(Για να μην δούμε και τη φιλοσοφική υπόσταση του ζητήματος, με την υπεραξία του καταναλωτισμού και το πως αυτή τροφοδοτεί τον καπιταλισμό που με τη σειρά του εντείνει τις κοινωνικές ανισότητες..)
Το σημείο που κάνεις bold είναι ΣΧΟΛΙΟ του αρθρογράφου! Δεν βρήκα κάποια άλλο ελληνικό άρθρο πιο αντικειμενικό. Πιστευω οτι ο ανθρωπος εν ετη 2006 οφειλει να ξεχωρίζει τα σχόλια απο την είδηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top