Είναι νόμιμη η αυτοκτονία;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το αυτό ισχύει και με τα βρισίδια γενικώς, πχ αν πεις σε μια ομάδα δέκα ανθρώπων "οι εννιά από εσάς είστε ηλίθιοι" δεν συνιστά προσβολή τιμής, γιατί δεν λες ποιοι εννιά είναι (ναι, παράλογο, αλλά έτσι λέει το ποινικό).

δηλαδή άμα πεις κοιτώντας κάποιον "ρε τι μ*λ*κες υπάρχουν εδω γύρω!" δεν συνιστά προσβολή τιμής ενώ αμα κοιτάζοντας με τον ίδιο τρόπο πεις "τι μ*λ*κς είσαι!" είναι...???

Να το ξέρω να το χρησιμοποιήσω κάπου που έχω υπόψη μου αν είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aχαχαχαχα, γενικά δεν κινδύνευεις πλέον ΝΟΜΙΚΑ λέγοντας κάποιον μ@λάκα δημοσίως, ειδικά αν το πεις όπως λες.. ε όποιος έχει την μύγα να την φέρει πίσω αμέσως, είναι δικιά μου!! :lol:

(το "νομικά" το έγραψα κεφαλαία, γιατί αν ας πουμε το πεις στον προϊστάμενό σου, μάλλον θα έχεις άλλου είδους κυρώσεις.. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top