Πρώτη κίνηση από γυναίκα

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ερώτηση προς άντρες: Πώς θα σας φαινόταν αν μια γυναίκα έκανε την πρώτη κίνηση για να σας πλησιάσει και να σας δείξει το ενδιαφέρον σας; Θα σας άρεσε; Θα ήταν ανάλογα με τον τρόπο; Αν δε σας άρεσε, πώς θα αντιδρούσατε;

Έτσι θα έπρεπε να γίνεται. Γιατί να κάνουμε εμείς την πρώτη κίνηση δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έτσι θα έπρεπε να γίνεται. Γιατί να κάνουμε εμείς την πρώτη κίνηση δηλαδή;

Για τον ίδιο λόγο που το παίζετε βαρύμαγκες και σκληρά πεπόνια.... Κόψτε αυτές τις μαλακίες και μια χαρά θα σας προσεγγίζουμε εμείς.,..;):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Για τον ίδιο λόγο που το παίζετε βαρύμαγκες και σκληρά πεπόνια.... Κόψτε αυτές τις μαλακίες και μια χαρά θα σας προσεγγίζουμε εμείς.,..;):redface:

Εντάξει δεν είμαστε και όλοι έτσι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Φυσικά, αν ερχόταν πρώτη κάποια, δεν θα ξενέρωνα. Ίσα-ίσα, αναλόγως την περίπτωση, μπορεί και να μου άρεσε.
(όχι γιατί με βολεύει, αν ήθελα θα το έκανα εξάλλου και εγώ, αλλά μου δείχνει λίγο πιο open-minded)
(αλλά για να μην κολλάω ταμπέλες, γι' αυτό είπα αναλόγως την περίπτωση)

Πώς μπορεί να δεις μια γυναίκα που θα κάνει πρώτη κίνηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εντάξει δεν είμαστε και όλοι έτσι ;)

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα!!!:redface::D
Αλλά εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είστε μόνο κοιτώντας σας...:(.. Ξέρεις τι τέλειο που θα ήταν αν μπορούσαμε να το κάνουμε???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω ειμαι ντροπαλη. τοσο σε σημειο που ακομα και να με πλησιασει ο αλλος απο αμηχανια μπορει και να τον αγριοκοιταξω και ας μαρεσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Πώς μπορεί να δεις μια γυναίκα που θα κάνει πρώτη κίνηση;

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι με ρωτάς :)

Αν με ρωτάς πως μπορώ να κρίνω κάποια (πχ. ως "open-minded" που ανέφερα), δεν μπορώ φυσικά να την κρίνω από κάτι τέτοιο.
Αλλά σαν πρώτη εντύπωση μπορεί να μου σκάσει θετικά. Μπορεί και όχι. Έχει να κάνει με τον τρόπο της κυρίως και ύστερα με την ίδια.
Γι' αυτό υπογράμμισα ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Και δεν μπορεί να είναι.
Όπως είπα όμως, συνηθίζω να την κάνω εγώ την πρώτη κίνηση, όχι όμως επειδή έχω υποχρεώση ή για άλλο λόγο αλλά γιατί το θέλω. Αν δεν θέλω να την κάνω εγώ, δεν κάνω τίποτα. Παίζει ρόλο και εκείνη για την οποία αναφέρομαι. Και ας μην την γνωρίζω πχ. Είναι το τριπάκι που θα φάω και ανάλογα λειτουργώ.

Αν δεν κατάλαβα σωστά και έχω βγει off topic, απλά αγνόησε ότι γράφω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έτσι θα έπρεπε να γίνεται. Γιατί να κάνουμε εμείς την πρώτη κίνηση δηλαδή;
Για να μην κάνουν αυτές τις πρώτη κίνηση, simple as that.
Αλλά ξέρεις κάτι, αν κάποια θέλει πολύ, θα την κάνει την κίνηση. Ίσως της σπάσεις λίγο τα νεύρα, αλλά άμα θέλει ΠΟΛΥ, δεν θ' αντέξει. Εκτός κι αν είναι εγωίστρια του κερατά, οπότε εκεί ίσως η φίλη της να έχει διαφορετική γνώμη.

εγω ειμαι ντροπαλη. τοσο σε σημειο που ακομα και να με πλησιασει ο αλλος απο αμηχανια μπορει και να τον αγριοκοιταξω και ας μαρεσει! :P
Εσύ αφού είσαι τόσο ντροπαλή, να κάτσεις ήρεμα-ήρεμα σπιτάκι σου, όπου και θα γεράσεις παρέα με τις γάτες σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Η εμπειρία πάντως μου έχει διδάξει κάτι άλλο και αν δεν κάνω λάθος το είχε πει ο άσκητης κάποτε...
Όσο και αν καυχιόμαστε ότι εμείς είμαστε οι κυνηγοί(άλλοι βέβαια κλαίγονται γιαυτό) οι γυναίκες είναι που επιλέγουν ποιός θα τους την πέσει...
Αυτές είναι που σου λένε ,με τη γλώσσα του σώματος, "για έλα κατα δώ εσυ που μαρέσεις"... Την πρώτη κίνηση η γυναίκα την κάνει γιατί αν δεν κουνήσει η γυναίκα την ουρά και δεν σου δώσει το πράσινο φώς χλωμό να πας(θα φάς και τα μούτρα σου δλδ)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Η εμπειρία πάντως μου έχει διδάξει κάτι άλλο και αν δεν κάνω λάθος το είχε πει ο άσκητης κάποτε...

:sly:

αποκλείεται να είπε κάτι ο ασκητής και να έγινε και στην πράξη

η πιο χειροπιαστή περίπτωση που να έχουν επιβεβαιωθεί όσα λέει αυτός ο άνθρωπος είναι τα ποστ του άγγελου 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είμαι κλασσική γυναίκα. Θέλω το αρσενικό να κάνει την πρώτη κίνηση. Σχεδόν πάντα ξενερώνω με τους ντροπαλούληδες.

Όμως, έχει τύχει να κάνω μία εξαίρεση! Ήταν ένα παιδί που με ήθελε για 2 μήνες σχεδόν και το ήξερα και το ήξερε ότι το ήξερα αλλά επειδή παρότι εγώ του είχα δώσει κατά τη γνώμη μου το πράσινο φως αυτός ντρεπόταν να κάνει την πρώτη κίνηση γιατί δεν ήταν 100% σίγουρος. Έτσι, μια μεθυσμένη νύχτα εκεί που χορεύαμε πολύ αισθησιακά και δεν έλεγε να κάνει κίνηση, γέρνω και τον φιλάω εγώ. Ε μα! Πόσο να περιμένω η γυναίκα;

Οπότε, δεν το θεωρώ καθόλου κατακριτέο. Αν είναι να έχουμε μια ευτυχή κατάληξη γιατί να μην κάνει την πρώτη κίνηση η γυναίκα; Στην τελική ποια η διαφορά; Όμως το θεωρώ πιο sexy να κάνει αυτός την πρώτη κίνηση. Και ειδικά όταν δεν είναι σίγουρος. Γιατί αυτό δείχνει έναν άντρα με αυτοπεποίθηση και 'μαγκιά' που όσο να ναι σε εξιτάρει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Όσο και αν καυχιόμαστε ότι εμείς είμαστε οι κυνηγοί(άλλοι βέβαια κλαίγονται γιαυτό) οι γυναίκες είναι που επιλέγουν ποιός θα τους την πέσει...

Οσον αφορα αυτο το γεγονος, πολλοι μπερδευουν τη βουρτσα με τη πουτσ@. Πραγματι, ειναι αστοχος ο χαρακτηρισμος "κυνηγος" για τους ανδρες, παρολαυτα, αν οι γυναικες επελγαν "ποιος θα τους τη πεσει", το "θυμα" δεν θα ειχε αλλη επιλογη παρα να προχωρησει στις απαραιτητες ενεργειες. Καθως κατι τετοιο βεβαια δεν συμβαινει {οι σαββες εξαιρουνται}, οι γυναικες δεν επιλεγουν. Πλεον κρινονται και απορριπτονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Οσον αφορα αυτο το γεγονος, πολλοι μπερδευουν τη βουρτσα με τη πουτσ@. Πραγματι, ειναι αστοχος ο χαρακτηρισμος "κυνηγος" για τους ανδρες, παρολαυτα, αν οι γυναικες επελγαν "ποιος θα τους τη πεσει", το "θυμα" δεν θα ειχε αλλη επιλογη παρα να προχωρησει στις απαραιτητες ενεργειες. Καθως κατι τετοιο βεβαια δεν συμβαινει {οι σαββες εξαιρουνται}, οι γυναικες δεν επιλεγουν. Πλεον κρινονται και απορριπτονται.

Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.. αυτό είναι το πλέον προφανές... Εγώ απλώς εκθείασα ποιος κάνει ουσιαστικά το πρώτο βήμα ασχέτως την κατάληξη αυτού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.. αυτό είναι το πλέον προφανές... Εγώ απλώς εκθείασα ποιος κάνει ουσιαστικά το πρώτο βήμα ασχέτως την κατάληξη αυτού...

Οχι, στο συγκεκριμενο post ειπες οτι "οι γυναικες επιλεγουν το ποιος θα τους τη πεσει, ουσιαστιακα προσαπτωντας σε αυτες τον ουτως ή αλλως ακυρο χαρακτηρισμο "κυνηγος". Η λεξη και μονο "επιλεγουν", προσδιδει πολυ διαφορετικο νοημα. Σχολιαζω αυτα που γραφεις στα post και οχι αυτα που εχεις στο μυαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όσο και αν καυχιόμαστε ότι εμείς είμαστε οι κυνηγοί(άλλοι βέβαια κλαίγονται γιαυτό) οι γυναίκες είναι που επιλέγουν ποιός θα τους την πέσει...
οι γυναικες κυνηγουν με ξοβεργα,διχτυ και μελι..
ενω οι ανδρες με ακοντιο,οπλο κλπ:D

απλα ειναι διαφορετικος τροπος κυνηγιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
όλη η ανασφάλεια που κρύβουν οι άνθρωποι στην επικοινωνία παρουσιάζεται αυθόρμητη στην ύστατη στιγμή του πλησιάσματος
τελικά όμως είναι πολύ αδιάφορο το ποιος σε σχέση το γιατί ξεκινάει μια σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arte

Νεοφερμένος

Η Άρτεμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν σας καταλαβαινω εσας τους αντρες...γιατι φοβαστε τοσο πολυ τις γυναικες που κανουν το πρωτο βημα? Εγω εχω κανει το πρωτο βημα αλλα μετα ανακαλυψα οτι δεν αξιζε ο τυπος.
(ηταν βλημμα αερους εδαφους...):( δεν καταλαβαινω γιατι ντρεπεστε να μας φιλησετε ή να μας αγκαλιασετε ..(μιλαω για τα αγορια της ηλικιας μου) ΕΛΕΟΣ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
.γιατι φοβαστε τοσο πολυ τις γυναικες που κανουν το πρωτο βημα?
απλα μπορει να ειναι απωθητικο.να γουσταρεις τη γυναικα γυναικα και οχι με αντρικη επιθετικη συμπεριφορα..σαν να προσπαθεις να ενωσεις τους ιδιους πολους δυο μαγνητων..δεν κολλαει..

οπως ελεγε και μια γνωστη αμερικανα..αν κυνηγας τον ανδρα αυτος φευγει τρεχοντας..αν τον κυνηγας με ενα μινι ή γυμνη..πρωτα θα σε πηδηξει και μετα θα φυγει τρεχοντας..:hehe:


δεν καταλαβαινω γιατι ντρεπεστε να μας φιλησετε ή να μας αγκαλιασετε ..(μιλαω για τα αγορια της ηλικιας μου) ΕΛΕΟΣ!:P
εγω ρωτω γιατι τα μικρα κοριτσια δεν ντρεπονται λιγακι σε αυτα τα θεματα?τοσο αποτομα ενηλικιωνονται?τα αγορια μενουν πιο παιδια τουλαχιστον
δεν υπαρχει συγκριση της σεξουλικης επιθετικοτητας αγοριων και κοριτσιων μικρης ηλικιας..(δειτε τι κοριτσια ορμανε στο Σακη να του σκίσουν το πουκαμισο..εχετε δει αντιστοιχο με αγορια απεναντι σε προκλητικη τραγουδιστρια?)

μετα συνηθως ωριμαζουν και κοβει καπως αυτη η επιθετικοτητα..στα αγορια ειναι το αντιθετο,,ξεκινανε ντροπαλα και με την ωριμοτητα ορμανε περισσοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arte

Νεοφερμένος

Η Άρτεμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλά δεν είπαμε να τους βιάσουμε κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
α
δεν υπαρχει συγκριση της σεξουλικης επιθετικοτητας αγοριων και κοριτσιων μικρης ηλικιας..(δειτε τι κοριτσια ορμανε στο Σακη να του σκίσουν το πουκαμισο..εχετε δει αντιστοιχο με αγορια απεναντι σε προκλητικη τραγουδιστρια?)

λολ
απλά δεν ανέλαβε ακόμα γυναίκα καλλιτέχνιδα ο ψινάκης

π.σ. για όποιον ενδιαφέρεται , νοικιάζει και πούλμαν για τους αυθόρμητους οπαδούς που ορμάνε στα πουλέν του .
τηλ. και ώρες αναχώρησης στο προφίλ μου (γνωριζόμαστε λόγω κοινού πλαστικού)

π.σ.2 να είμαι και οντόπικ :

πρώτη κίνηση από γυναίκα ; είμαι υπέρ , το φλερτ είναι σαν σκυταλοδρομία - οτιδήποτε χρειαστεί , ακόμα και να παραδώσεις την σκυτάλη , αρκεί να συνεχίζει και να μην σταματάει το παιχνίδι

π.σ. 2β. πάω για τζόκινγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top