Αδικίες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά δεν την έχω κάνει ακόμη διότι κανείς δεν μου έχει ζητήσει απόδειξη (το έψαξα για μια δουλειά για την οποία έπρεπε να κόψω, τελικά όμως έκλεισε η επιχείρηση :P:()
Όταν μου τύχει και άλλος που θέλει απόδειξη και την κάνω θα σου πω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αν και το θεμα ειναι πολυ πολυ παλιο...
σημερα ΠΑΛΙ απο συγγενη την πατησα.. ελεος.
και μισελ, τι εκανες με τη σφραγιδα τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ δεν αισθάνομαι δικαιωμένος απ' τη ζωή, μετράει; :worry: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγώ δεν αισθάνομαι δικαιωμένος απ' τη ζωή, μετράει; :worry: :/:
Γιατι? Τι έγινε? Καμιά όμορφη ερωτεύτηκες…:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατι? Τι έγινε? Καμιά όμορφη ερωτεύτηκες…:hmm:
:P


Γενικά, έτσι νοιώθω κάποιες φορές :/:

Αλλά ένα ποτήρι μπύρα ή άσπρο κρασί τα φτιάχνει όλα :clapup:
[Πάλι offtopic βγήκαμε :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είχα πάντα την γνώμη των γονειων μου για την αδερφή μου, για μένα ήταν άδικο να δέχοντε την αδερφή μου όπως ήταν επιδή τους έμιαζε και εμένα να μην με καταλαβένουν και να περιμένουν να της μιάσω, δεν έχω τίποτα με την αδερφή μου άλλα είχα με εκείνους που ήθελαν να μιάσω με εκείνην. τι έκανα λοιπόν έκανα μια καλύτερη ζώη(όχι για εκείνους για μένα) αργότερα τότε δεν μηλούσα κατέβαζα το κεφάλι ή τους έπριζα για την αδικία, τώρα δεν μπορούν να πούν να γίνω σαν και εκείνη, παραδεχτήκανε ότι έτσι είμαι, διαφορετική, άν και πιστέυουν ότι θα άλλαξω.

Πάντος γενικά κατεβάζω το κεφάλι σε αδικίες και αφήνω τα πράγματα και ο καιρός να τους πληρώσει, πραγματικ΄'α είναι η καλύτερη απόδηξη και πληρωμη της αδικίας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με πιάνει γλωσσοδέτης, και δεν μπορώ να αρθρώσω λέξη..και μέσα μου βράζω σαν τον Βεζούβιο..
:mad17:
Άσε που μετά που έχω περισσότερη ψυχραιμία σκέφτομαι όλα όσα έπρεπε να έχω πει και με πιάνει το στομάχι μου... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θυμάμαι ποτέ να με έχουν αδικήσει για κάτι, και η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα σχετικά με αυτό. Υποθέτω όμως οτι η αντίδρασή μου θα ήταν ανάλογη του μεγέθους και της σημασίας της αδικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υποθέτω όμως οτι η αντίδρασή μου θα ήταν ανάλογη του μεγέθους και της σημασίας της αδικίας.

Οι δικές μου αντιδράσεις είναι δυστυχώς αντιστρόφως ανάλογες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Εμένα δυστυχώς είναι σχεδόν ανύπαρκτες οι αντιδράσεις μου απέναντι στην αδικία. Απορώ και εγώ με τα όρια ανοχής που έχω. Κάποτε (αλλά πότε; ) θα εκραγώ και όποιον πάρει ο Χάρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Τελευταια φορα που με αδικησαν ηταν στη δουλεια μου (προσφατα κιολας). Τα μαζεψα λοιπον και εφυγα με αξιοπρεπεια. Η αδικια για μενα ειναι το χειροτερο πραγμα και επειδη τα παιρνω ολα κατακαρδα, φοβαμαι μην παθω κανενα κακο απο τη στεναχωρια που μου προκαλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mμμμ...ναι έχω αδικηθεί πολλές φορές αλλά πλέον το πάθημα μου έγινε μάθημα :D

Πάντως προσπαθώ να τις λύσω πολιτισμένα αλλά μετά ποιος με είδε και δεν με φοβήθηκε! Θα πω ότι έχω να πω... (και δυστυχώς πολλές φορές με τρελά νεύρα και πολύ φωνή αλλά νταξ είμαι θερμόαιμη...εγώ φταίω :P) και μετά θα σηκωθώ να φύγω σαν κυρία και άσε τους άλλους μετά να παρακαλάνε! :mad:

Και θα συμφωνήσω με τους άλλους.... Ποτέ δουλειές με συγγενείς... μία φορά έκανα την μαλ@κία δεν την ξανακάνω... Τώρα την έκανε ο bro μου και του έλεγα μακριάααααααα! Τώρα προσπαθεί να ξεμπλέξει! Έπρεπε να ήμουν εγώ στην θέση του θα τους είχα κανονίσει μια χαρά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sarah

Νεοφερμένος

Η Sarah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κι εμένα πολύ μου τη σπάει η αδικία όπου και όποτε συμβαίνει. Στη δουλειά ή στο οικογενειακό περιβάλλον. Γι' αυτό προσπαθώ να μην επιτρέπω σε κανέναν να με αδικήσει, και προσπάθω πάντα να υπερασπίζομαι τον εαυτό μου. Αλλοτε τα καταφέρνω και άλλοτε όχι. Πάντως αν κάποιος με αδικήσει προσπαθώ να του δώσω να καταλάβει το άδικο και άν δεν τα καταφέρω απλά δεν ξαναασχολούμαι μαζί του. Πάντως όποτε συμβαίνει μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι και φθείρομαι πολύ ψυχολογικά. Είδικά στην δουλειά μου συμβαίνουν πολλές φορές πράγματα για τα οποία δεν είμαι υπεύθυνη εγώ. Αλλες φορές το καταλαβαίνουν και άλλες όχι Στην δεύτερη περίπτωση στεναχωριέμαι πάρα πολυ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτο με οικογενειακο κυκλο ξαναπειτε το... ασε μη τα θυμαμαι καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εγω εχω αδικηθει στη δουλεια μου αρκετες φορες αλλα τι να πεις... θα βρεις το δικιο σου με τους ανωτερους; νταξ θα πιασω τον ανωτερο και θα του μιλησω για την αδικια που θα γινεται αλλα το αν θα βρω το δικιο μου αυτο ειναι αλλο θεμα. στο δημοσιο αν δεν εισαι προισταμενος η διευθυντης δεν εχεις δικιο:/:
τι θυμηθηκα τωρα.... εχει 2-3 χρονια πριν δεν θυμαμαι ακριβως...:hmm:
αντικαθιστουσα εναν υπαλληλο(τελικα αποδειχτηκε πολυ μαμακας:mad: ) οταν ηθελε να παρει αδειες προσφερθηκα να αναλαμβανω το ποστο του κι εγω για να τον εξυπηρετησω...(καλα να παθω:mad: ) και που λες ο κυριος με επρηζε τα τρια απ το γεναρη ποτε θα παρω καλοκαιρινη αδεια για να ξερει και καλα να μη δηλωσει ιδια ημερομηνια με μενα. εμενα ο αντρας μου ομως μαθαινει τον μαιο ποτε θα παρει αδεια και του λεγα δεν ξερω ακομη θα σου πω....
και αυτος που λετε πηγε και δηλωσε μονος του αδεια χωρις να μου πει καν ξερεις θα παρω τοτε... μπορεις εσυ; αν δωσουν και στον αντρα σου τοτε αν μπορει να αλλαξει.... τπτ ο καφρος!!!:mad: :mad:
και η ειρωνια της τυχης...δινουν στον αντρα μου αδεια ιδια περιοδο με αυτη που δηλωσε αυτος!!!:mad: :mad: :mad: :mad:
μιλαμε θα τον εδερνα!!!! εκλαιγα απ τα νευρα μου!!!!:mad: :mad: :mad:
παμε πανω στη διευθυντρια για να το δουμε το θεμα...και τι μου λεει; αυτος δηλωσε πρωτος την περιοδο αυτη δεν θα αλλαξει:mad: :mad: :mad: και τι θα γινει λεω δεν θα παω διακοπες εγω επειδη ο αλλος δεν με ενημερωσε καν;:mad: ο αλλος η βλαμενος ελεγε δε με νοιαζει εγω τοτε θα παρω!!!! οταν ο ανθρωπος ειναι π...στης στην ψυχη οτι και να κανεις...:mad:
με τα πολλα πηρα τον αντρα μου ενω ετρεμα απ τα νευρα μου του λεω το και το...και ειπε θα προσπαθησει να αλλαξει περιοδο...αν μπορεσει καλως...αν οχι...:/: ευτυχως μπορεσε και πηγαμε διακοπες. αλλα ακομη το θυμαμαι αυτο και φορτωνω και μονο που βλεπω τη φατσα του εκεινου του λαλακα. εννοειται οτι απο τοτε και μετα εκανα τα παντα για να μην τον αντικαθιστω πια... ας παει να κοψει το σβερκο του τωρα. εγω εκανα το καλο και βγηκα ζημιωμενη απο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πωπω...ειναι να φουρκιζεσαι ε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Θα σας αφηγηθώ ένα περιστατικό και θέλω συμβουλές και γνώμες αν θέλετε...Λοιπόν,μια μέρα στο σχολείο η φίλη μου με δύο ακόμη έφυγαν από το σχολείο χωρίς να πάρουν άδεια από καθηγητή.Τους είδε ,όμως ένας από τους καθηγητές που ήταν έξω για διάλλημα και μου είπε να πάω να το πω στον διευθηντή (λες και δεν μπορούσε να πάει αυτός;)).Ε,τι να κάνω και εγώ πήγα.Τότε του το είπα και μου ζήτησε να του πω ποια μαιδιά το έκαναν αυτό και επειδή, εντάξει διευθηντης είναι, του το είπα (να του πήγαινα κόντρα?).Δυστυχώς, με άκουσε ένα παιδί που ήταν εκεί και το είπε στους άμεσα ενδιαφερόμενους.Από τότε η φίλη μου δεν μου ξαναμίλησε,αλλά το πιο κακό είναι ότι με αποκάλεσε μπροστά σε όλους διπρόσωπη και οι άλλοι δύο καρφί...Μήπως έψαχνε αφορμή για να με ξεφορτωθεί?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το αν έψαχνε αφορμή ή όχι, δε μπορούμε να σ' το πούμε εμείς. Εσύ θα το κρίνεις αυτό, επειδή την ζεις καθημερινά και βλέπεις πώς σου συμπεριφέρεται. Ίσως έψαχνε αφορμή, ίσως τσατίστηκε. Εγώ δεν θα το έλεγα, πάντως. Θα έλεγα στον καθηγητή -με όμορφο τρόπο- ότι τα παιδιά είναι φίλοι μου και δεν θέλω ν' ανακατευτώ, πείτε το εσείς στον διευθυντή.

Τέλος πάντων, δώσ' της λίγο χρόνο και συζητήστε το. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα σας αφηγηθώ ένα περιστατικό και θέλω συμβουλές και γνώμες αν θέλετε...Λοιπόν,μια μέρα στο σχολείο η φίλη μου με δύο ακόμη έφυγαν από το σχολείο χωρίς να πάρουν άδεια από καθηγητή.Τους είδε ,όμως ένας από τους καθηγητές που ήταν έξω για διάλλημα και μου είπε να πάω να το πω στον διευθηντή (λες και δεν μπορούσε να πάει αυτός;)).Ε,τι να κάνω και εγώ πήγα.Τότε του το είπα και μου ζήτησε να του πω ποια μαιδιά το έκαναν αυτό και επειδή, εντάξει διευθηντης είναι, του το είπα (να του πήγαινα κόντρα?).Δυστυχώς, με άκουσε ένα παιδί που ήταν εκεί και το είπε στους άμεσα ενδιαφερόμενους.Από τότε η φίλη μου δεν μου ξαναμίλησε,αλλά το πιο κακό είναι ότι με αποκάλεσε μπροστά σε όλους διπρόσωπη και οι άλλοι δύο καρφί...Μήπως έψαχνε αφορμή για να με ξεφορτωθεί?:(

Γιατί του το είπες του διευθυντή; Καταρχάς απαράδεκτος ο διευθυντής να ζητάει να καρφώσεις. Κατά δεύτερον, θα μπορούσες να του πεις ''κοιτάξτε, εμενα μ'εστειλε ο κύριος Ταδε να σας πω για την κοπάνα. Τωρα ονόματα αν θέλετε ρωτήστε τον ίδιο. Εγώ καρφί δε γίνομαι'' Το ίδιο κατ'εμέ επρεπε να πεις στον καθηγητή σου ''πάτε σεις να το πείτε, δεν εχω δουλειά εγώ με αυτό'' Εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. Δεν είχες λόγο να αναφέρεις ονόματα ποσο μάλλον απο τη στιγμή που πρόκειται για κάτι που δε σε αφορά άμεσα. Αλλά κι εσύ να ήσουν μεσα στην κοπάνα, μόνο για σένα θα πρεπε να λες. Στη θέση των φίλων σου, θα εκνευριζόμουν κι εγώ. Δε θα σε προσέβαλλα, γιατί είμαι διακριτική και ήμουν στο σχολείο, εκτός αν έβγαινα εκτός ορίων, αλλα θα απομακρυνόμουν γιατί θα σκεφτόμουν πως αφού το κανες μια φορά, θα με ξανακαρφώσεις στα δύσκολα αν βρεθείς, μια άλλη. Καταλαβαίνεις τι θελω να πω;

Επίσης, αν το χεις μετανιώσει και καταννοείς το λάθος σου, ζήτα συγνώμη κι απολογεισου κι ο Θεος βοηθός αφού έχεις μπει black list. Αν αγαπάς όμως αληθινα τους φίλους σου και οι φίλοι σου σε αγαπούν και σε καταλάβουν τότε όλα καλά θα πάνε. Αν δεν έχεις μετανιώσει και δεν καταννοείς πως δεν είναι σωστό να ''δίνουμε'' τους φίλους μας, τότε απλώς αγνόησε όσα σου γραψαμε κι εγώ και η Lysippe παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top