Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρε φόκο αν δεν είσαι περσόνα αλλά πραγματικός νοσηλευτής πως μπορείς να είσαι τσαπατσούλης?
Αρα (για να πω την πιο μισητή μου φράση) δεν είναι ότι δεν μπορεις είναι ότι δεν θέλεις.;)
με πολύ κόπο και προσπάθεια. :D. (η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πατσατσούλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
(με λίγα λόγια δεν έχω πρόβλημα καθαρίζω και να μαγειρεύω, οι άλλοι έχουνε ).
σωστοον..
οι γυναικες συχνα δεν αφηνουν τους ανδρες να μαγειρεψουν γιατι κανουν χαλια τη κουζινα πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
επειδή.... (?!?@!?!@?!)
Επειδη το εξηγω λιγο παραπανω.

Υποχρεωτικα δεν πρεπει να κανει κανεις, τιποτα. Οπως ο γαμος, η οικογενια, τα παιδια, you know. Αλλα απ'τη στιγμη που θα παρεις καποιες ευθυνες θα δημιουργηθουν και καποιες υποχρεωσεις για σενα. Η φροντιδα, η θαλπωρη και η ασφαλεια ειναι λιγες απ'αυτες.

Και για τον αντρα και για τη γυναικα ΦΥΣΙΚΑ(για να μην σκονταψουμε παλι σε φεμινιστικες μικροτητες).;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
σωστοον..
οι γυναικες συχνα δεν αφηνουν τους ανδρες να μαγειρεψουν γιατι κανουν χαλια τη κουζινα πχ..

ο αγαπητός πατέρας όταν αποφασίσει να μαγειρέψει
κάνει την κουζίνα σαν να έχει πέσει ατομική βόμβα
για αυτό δεν τον αφήνουμε!!!:P

πιστεύω δεν έχει να κάνει πολύ με το άντρας-γυναίκα αλλά με τον άνθρωπο
τι μπορεί να κάνει ο καθένας, ανεξαρτήτως φύλου
ο αδερφός μου π.χ. είναι απίστευτος νοικοκύρης καμία σχέση με τον daddy:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Το σπιτικο φαγητο ειναι πολυ σημαντικο οχι μονο για τον αντρα αλλα και για τα παιδια. Μενω ηλιθιος μπροστα στην αδιαφορια των συγχρονων γυναικων για το σπιτικο φαγητο και τη συμβολικη φροντιδα που παρεχει σαν μητερα και σαν γυναικα μεσω αυτου στα υπολοιπα μελη της οικογενιας.

Υποχρεωτικα δεν πρεπει να κανει κανεις, τιποτα. Οπως ο γαμος, η οικογενια, τα παιδια, you know. Αλλα απ'τη στιγμη που θα παρεις καποιες ευθυνες θα δημιουργηθουν και καποιες υποχρεωσεις για σενα. Η φροντιδα, η θαλπωρη και η ασφαλεια ειναι λιγες απ'αυτες.

Και για τον αντρα και για τη γυναικα ΦΥΣΙΚΑ(για να μην σκονταψουμε παλι σε φεμινιστικες μικροτητες).;)
Μάλλον τελικά έχεις συγκεκριμένο θέμα με το μαγείρεμα... κάτι αρχετυπικό του στυλ γυναίκα τροφός. :hmm:Αυτό δεν μοιάζει να αποτελεί σοβαρό πρόβλημα μια και οι υπόλοιπες δουλειές του σπιτιού είναι πολλές οπότε μπορεί να γίνει μια δίκαιη μοιρασιά.
(Σε παρακαλώ παίρνεις το σιδέρωμα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τους δουλειες του σπιτιου ποιος θα τις κανειιι?

Ο



που χει δυναμη μεγααληη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Θα μου άρεσε να μαγειρεύω όταν θα έχω χρόνο, και μάλιστα να πειραματίζομαι σε διάφορα φαγητά με νέες γεύσεις.
Για τις υπόλοιπες δουλειές, παρόλο που όταν μένω μόνος μερικές φορές κάνω, παραδέχομαι ότι σαν άνδρας είμαι κι εγώ λίιιγο πατσατσούλης ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αφιερωμένο στον Ράσκαλ:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας Μαμαλάκης:


Η Θρέψη


''Τον τελευταίο καιρό ξαναπήγα σχολείο. Βλέπω και παρατηρώ και βέβαια μαθαίνω πράγματα και θάματα που πάντα υπήρχαν γύρω μου, αλλά δεν τα έβλεπα.

Άνθρωπος της γαστρονομίας είμαι, του μαγειρέματος. Πάντα νόμιζα ότι το φαγητό προετοιμάζεται για να προσφέρει μια από τις ανθρώπινες ηδονές. Μήπως έκανα λάθος; Ή πιο απλά, μήπως υπάρχουν και άλλοι παράγοντες στο φαγητό που ξεπερνούν την ηδονή; Ναι, φυσικά. Απλώς αυτό το βάλαμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας και το ξεχάσαμε.

Το φαγητό κυρίως και απολύτως είναι ζωή.
Η θρέψη, όπως θα έλεγε η γιαγιά μου:
- αυτό είναι θρεπτικό
- αυτό είναι δυσκοίλιο
- αυτό είναι ευστόμαχο

Μια εκδήλωση αγάπης του καθημερινού ανθρώπου, άντρα, γυναίκας, παιδιού ή γέρου εκδηλώνεται προσφέροντας τροφή στον άλλον. Η μάνα προτείνει το φουσκωμένο από γάλα στήθος της στο μωρό της, η πάπια ταΐζει το παπάκι στο στόμα, η λέαινα καθοδηγεί το λεονταράκι να βρει και να μασήσει μόνο του την τροφή, η μάνα πελεκάνος αν δεν βρει τροφή να θρέψει τα μικρά της κατασπαράζει μόνη της τα σπλάχνα της για να ταΐσει τα μικρά της με τη σάρκα της και το αίμα της.

Αυτό είναι η θρέψη, ανώτερη από τη γαστρονομία. Οι μανάδες θρέφουν τα παιδιά τους, τους δίνουν ζωή ή ακόμα καλύτερα δύναμη για ζωή. Γιʼ αυτό όλοι εμείς γιοί και κόρες αγαπάμε τις μανάδες μας γιατί μας έθρεψαν. Κι όμως εγώ τον πήρα τον δρόμο της γαστρονομίας. Φαφλατάδικος δρόμος, φιγουρατζίδικος, με φωνές και τυμπανοκρουσίες, αλλά ότι κι αν πεις εύκολος δρόμος.

Δύο εξτραβαγκάντσες, ένα εξωτικό μπαχαρικό, λίγος αφρός και οι γαστρονόμοι έμειναν εκστασιασμένοι και ατενίζοντας στο υπερπέραν καταμετρούν την υφή του μπαρμπουνιού, το άρωμα της κολοκύθας, τη γεύση του αγγουριού.

Έλεος, άνθρωποί μου, η μαγκιά του μάγειρα είναι να φτιάξει τρεις μπουκίτσες φαγητό για ένα πονεμένο σώμα και την ψυχή που κρύβει μέσα του. Να τον πείσει να φάει. Να γίνει μάγειρας της θρέψης και όχι της γαστρονομίας. Να νιώσει ότι έδωσε λίγη ζωή, λίγο κουράγιο. Δεν είναι ανάγκη να είσαι ο σούπερ μάγειρας για να το κάνεις αυτό, αρκεί να αγαπάς, να φροντίζεις, να σκέπτεσαι.

Αυτό το σχολείο πέρασα τον τελευταίο καιρό, εγώ ο άγαρμπος μαγειράκος, να θρέψω δηλαδή, να δώσω ζωή στην αγαπημένη μου. Αρνιόταν πεισματικά να ζήσει, μόνο λίγα ροδάκινα της άρεσαν σε ήπια θερμοκρασία, ούτε ζεστά ούτε κρύα. Εγώ μέσα στην κουζίνα έφτιαχνα τυροπιτάκια, έβραζα χυλωμένη φακή χωρίς μπαχαρικά για να μην την ενοχλούν, έφτιαχνα σαλάτα φατούς που της άρεσε, έβραζα κολοκυθάκια, άτμιζα μια φρέσκια γλώσσα. Ήθελα να θρέψω την καλή μου, το ήθελα μα αυτή αρνήθηκε. Βλέπετε είχε ξεκινήσει από καιρό έναν άλλο μακρύ και άγνωστο δρόμο... Ποιος θα τα φάει όλα αυτά που μαγείρεψα;

Θα παλαιώσουν μέσα στις πιατέλες, μέχρι που κάποιος θα τα πετάξει. Τα φαγητά μου δεν έθρεψαν κανέναν, ούτε καν εμένα. Θα ήθελα κάτι να κάνω, μα είμαι ανήμπορος, δεν ξέρω τίποτα άλλο να θρέφω ανθρώπους και ενίοτε τις ψυχές τους. Γιατί θέλω να ξέρετε ότι η ανθρώπινη ψυχή κατοικοεδρεύει στο στομαχάκι μας.

Υ.Γ. Στις 29 Αυγούστου στις 11.15 το βράδυ η αγαπημένη μου γυναίκα Στέλλα έφυγε από αυτό τον κόσμο αφού έδωσε μια τιτάνια μάχη με την καταραμένη αρρώστια. Ήθελε να ζήσει όσο κανένας άλλος. Πίστευε ότι καλυτέρευε, ενώ η αλήθεια ήταν διαφορετική. Την αγαπούσα πάρα πολύ και θα την αγαπώ''.
[URL="https://www.eliasmamalakis.gr/sxolia.asp"]Ηλίας Μαμαλάκης[/URL]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ο δρόμος για την καρδιά ενός άντρα λένε ότι περνάει απο το στομάχι του...
Είναι ωστόσο επαληθευμένο ότι οταν ενας άντρας μαγειρεύει καλά στο πρώτο ραντεβού μετά η γυναίκα του παραδίδεται προθυμώτερα, και φτάνει γρηγορότερα.

Οσοι θέλετε τώρα, σύντροφοι, δώστε εσείς στη γυναίκα σας τη σπάτουλα και το σφουγγαρόπανο. Στο τέλος τέλος εξαρτάται και τι θέλει ο καθε άντρας απο τη σύντροφό του. Ο Πέτρος ο Κωστόπουλος βγήκε και είπε για την καημένη τη Μπαλατσινού "η γυναίκα μου τρέχει σα το Βεγγο, όλη τη μέρα". Χαρά κι αυτή που τονε πήρε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ο Πέτρος ο Κωστόπουλος βγήκε και είπε για την καημένη τη Μπαλατσινού "η γυναίκα μου τρέχει σα το Βεγγο, όλη τη μέρα". Χαρά κι αυτή που τονε πήρε ...

Και στο next top model τι ρόλο βαρούσε; Έκανε διάλειμμα από το τρέξιμο να ξαποστάσει; :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Τρεχω με τους λογαριασμους, παιρνω πραγματα για το σπιτι, φερνω το κοτοπουλο το φτιαχνεις. Ok μ'αυτο;;
το δεχομαι μονο και μονο γιατι ειμαι καλος ανθρωπος και σου κανω χαρη:Pαλλιως θα ειχες και αλλες δουλεις φιλε..το κοτοπουλο ειναι μπελαλιδικο φαγητο οπως και να το κανουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έλεος, άνθρωποί μου, η μαγκιά του μάγειρα είναι να φτιάξει τρεις μπουκίτσες φαγητό για ένα πονεμένο σώμα και την ψυχή που κρύβει μέσα του. Να τον πείσει να φάει. Να γίνει μάγειρας της θρέψης και όχι της γαστρονομίας. Να νιώσει ότι έδωσε λίγη ζωή, λίγο κουράγιο. Δεν είναι ανάγκη να είσαι ο σούπερ μάγειρας για να το κάνεις αυτό, αρκεί να αγαπάς, να φροντίζεις, να σκέπτεσαι.

Αυτό το σχολείο πέρασα τον τελευταίο καιρό, εγώ ο άγαρμπος μαγειράκος, να θρέψω δηλαδή, να δώσω ζωή στην αγαπημένη μου. Αρνιόταν πεισματικά να ζήσει, μόνο λίγα ροδάκινα της άρεσαν σε ήπια θερμοκρασία, ούτε ζεστά ούτε κρύα. Εγώ μέσα στην κουζίνα έφτιαχνα τυροπιτάκια, έβραζα χυλωμένη φακή χωρίς μπαχαρικά για να μην την ενοχλούν, έφτιαχνα σαλάτα φατούς που της άρεσε, έβραζα κολοκυθάκια, άτμιζα μια φρέσκια γλώσσα. Ήθελα να θρέψω την καλή μου, το ήθελα μα αυτή αρνήθηκε. Βλέπετε είχε ξεκινήσει από καιρό έναν άλλο μακρύ και άγνωστο δρόμο... Ποιος θα τα φάει όλα αυτά που μαγείρεψα;

Θα παλαιώσουν μέσα στις πιατέλες, μέχρι που κάποιος θα τα πετάξει. Τα φαγητά μου δεν έθρεψαν κανέναν, ούτε καν εμένα. Θα ήθελα κάτι να κάνω, μα είμαι ανήμπορος, δεν ξέρω τίποτα άλλο να θρέφω ανθρώπους και ενίοτε τις ψυχές τους. Γιατί θέλω να ξέρετε ότι η ανθρώπινη ψυχή κατοικοεδρεύει στο στομαχάκι μας.

Υ.Γ. Στις 29 Αυγούστου στις 11.15 το βράδυ η αγαπημένη μου γυναίκα Στέλλα έφυγε από αυτό τον κόσμο αφού έδωσε μια τιτάνια μάχη με την καταραμένη αρρώστια. Ήθελε να ζήσει όσο κανένας άλλος. Πίστευε ότι καλυτέρευε, ενώ η αλήθεια ήταν διαφορετική. Την αγαπούσα πάρα πολύ και θα την αγαπώ''.

ειναι πολυ καλος ανθρωπος ο Μαμαλακης..

αλλα παλι φαινεται αυτο που λεμε..και που ξερω νομιζω..
οτι μαγειρευε στη γυναικα του καθημερινα οσο ηταν αρρωστη..

οσο ηταν καλα απο οτι ειχα ακουσει οχι..

οποτε αν αρρωστησετε ,ναι θα σας μαγειρευουμε καθε μερα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Αφιερωμένο στον Ράσκαλ:


Ηλίας Μαμαλάκης
Πολυ ωραιο!!:)

Κραταω αυτο:
Έλεος, άνθρωποί μου, η μαγκιά του μάγειρα είναι να φτιάξει τρεις μπουκίτσες φαγητό για ένα πονεμένο σώμα και την ψυχή που κρύβει μέσα του. Να τον πείσει να φάει. Να γίνει μάγειρας της θρέψης και όχι της γαστρονομίας. Να νιώσει ότι έδωσε λίγη ζωή, λίγο κουράγιο. Δεν είναι ανάγκη να είσαι ο σούπερ μάγειρας για να το κάνεις αυτό, αρκεί να αγαπάς, να φροντίζεις, να σκέπτεσαι.
Δατς μάι πόιντ φορ γκαντ σέικ χαρτλες γουμεν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
και εγω προτιμω να μαγειρευει η γυναικα αν εχει χρονο... :redface:


ή
"δεν σου πα να μαγειρεψεις μωρη;;!!"

Και...

Ποδιες για μαγειρικη με χαριτωμενα σχεδιακια. :)



:redface:

Βασικα περα απ'τα αστεια απλα πρεπει να μιμηθειτε την παλια παραδοσιακη μαγειρισα με ολα τα καλα της.:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
"δεν σου πα να μαγειρεψεις μωρη;;!!"

:eek: Ορεξούλες ρασκαλίτο;;; Αυτή είναι η μεταμοντέρνα εκδοχή του Γκουσγκούνη;

Μας κόλασες βραδιάτικα ατιμούτσικο :P

(Ας γράψω καμια βλακεία να σου κάνω παρέα στα off topic)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Τρεχω με τους λογαριασμους, παιρνω πραγματα για το σπιτι, φερνω το κοτοπουλο το φτιαχνεις. Ok μ'αυτο;;
όχι
είμαι χορτοφάγος :redface:

Ωραία λοιπόν άρα σε πολυκατοικία χωρίς σκύλο και με ένα καλό gel που θα βάζει κατά των κατσαρίδων η γυναίκα σου μια φορά το 6μηνο δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα ποτέ.
Πόσο μ'αρέσουν οι δίκαιες μοιρασιές!:clapup:
Τι ακριβώς χρειάζεσαι εσύ μέσα στο σπίτι? Αστο καλύτερα άμα χρειαστούμε θα σε φωνάξουμε για δότη σπέρματος.
γυναίκες :redface:...ποτέ δεν σε λένε μ@λ@κα - πάντα στο εξηγούν με συμφραζόμενα :hehe:

Είναι ωστόσο επαληθευμένο ότι οταν ενας άντρας μαγειρεύει καλά στο πρώτο ραντεβού μετά η γυναίκα του παραδίδεται προθυμώτερα, και φτάνει γρηγορότερα
:confused:
πού φτάνει γρηγορότερα ; στην χώνεψη ;

ειναι πολυ καλος ανθρωπος ο Μαμαλακης..

αλλα παλι φαινεται αυτο που λεμε..και που ξερω νομιζω..
οτι μαγειρευε στη γυναικα του καθημερινα οσο ηταν αρρωστη..

οσο ηταν καλα απο οτι ειχα ακουσει οχι..

οποτε αν αρρωστησετε ,ναι θα σας μαγειρευουμε καθε μερα..:P

βασικά , νομίζω ότι έχεις μεν απόλυτο δίκιο αλλά πρέπει να το πάμε και παρακάτω : η καημένη γυναίκα αρρώστησε επειδή της μαγείρευε άντρας - αυτά συμβαίνουν όταν σπάμε έθιμα που βασίζονται στην αμοιβαία ( ; ) ευτυχία του ζευγαριού :/:



δεσμώτη ; :worry: και υποψιαζόμουν την catalina :redface:

οντόπικ :mad: :

τις δουλειές του σπιτιού ποιός θα τις κάνει ;
εγώ :) ,
είπαμε με την γυναίκα μου να αλλάξουμε παραστάσεις γιατί κινδυνεύαμε να αλλάξουμε συζύγους

ανέλαβα την μπουγάδα και ενθουσιάστηκα τόσο που αγόρασα πλυντήριο με στεγνωτήριο

ξεκίνησα την μαγειρική και γρήγορα άφησα για πάντα πίσω μου την κατάρα του fast food - έγινα θαμώνας σε εστιατόρια με 3 αστέρια μισελίν - με είχε ήδη εντυπωσιάσει η ποιότητα των ελαστικών αυτοκινήτων τους

συνέχισα με το ξεσκόνισμα - αυτά τα πανάκια σουίφερ είναι τέλεια , με ένα πέρασμα μαζεύουν την σκόνη - αλλά αλλάζω 2-3 και πάλι μαύρα βγαίνουν :confused: - λέω ρε γυναίκα αφού πάλι μες στην σκόνη είναι και ένα πακέτο πανάκια κάνει όσο τα λουλουδικά στα μπουζούκια , δεν πάμε να τα σπάσουμε , που δεν πιάνεται και η μέση σου ;

έπειτα , για να μην αφήσω καμία δουλειά παραπονεμένη , έπιασα το σιδέρωμα - και εκτίμησα την αμερικάνικη μόδα των τσαλακωμένων ρούχων - στην τελική ο χρόνος είναι χρήμα , αν και εμένα ως άεργος μου περισσεύει μόνο το πρώτο

να μην ξεχάσω την φασίνα - εξάλλου την ξεχνάω συχνά - στην αρχή είχαμε συμφωνήσει ανά μήνα , μετά ανά τρίμηνο και τέλος της πρότεινα να την συνδυάζουμε με την επέτειο μας - αφού θα τα αμελήσω και τα δύο , γιατί να τρώω γκρίνεια δύο φορές ;

τελικά , η μόνη δουλειά που κάνω ανελλιπώς είναι μία (αλλά τουλάχιστον της απέδειξα ότι δεν είμαι ένα φαλλοκρατικό γουρούνι απλά ένας αδιόρθωτος τεμπέλης) : πληρώνω τακτικά το υπηρετικό προσωπικό
τον φιλιππινέζο - ποτέ ξανά φιλιππινέζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η καημένη γυναίκα αρρώστησε επειδή της μαγείρευε άντρας - αυτά συμβαίνουν όταν σπάμε έθιμα που βασίζονται στην αμοιβαία ( ; ) ευτυχία του ζευγαριού

,,ε,,,,
να μιλαμε σοβαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Και στο next top model τι ρόλο βαρούσε; Έκανε διάλειμμα από το τρέξιμο να ξαποστάσει; :shifty:

Μπορεί οι δουλειές του Κωστόπουλου να μην πηγαίνουν καλά. Οπότε πέραν του ότι τρέχει σαν το Βεγγο όπως λέει ο άντρας της, για τα παιδιά και το σπίτι, να πρέπει να βγάλει και λεφτά η καημένη η Τζένη κι απο πάνω, για να φροντίσει τον αντρα της που δεν είναι Βεγγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top