Τι σημαίνει για εσάς ποιοτική μουσική;

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πολυ καλυτερα τωρα... Και απολυτα δεκτον ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Για εμένα ποιοτική μουσική είναι η μουσική που έχει τη δύναμη να εκφράζει με ακρίβεια κάποιες ψυχικές μας διαθέσεις,αυθεντικά συναισθήματα,αλλά και λεπτές αποχρώσεις συναισθημάτων. Έχει να προσφέρει μια ουσία: να διαδώσει ένα μήνυμα,να πει ένα παραμύθι,σαν παρομοίωση εξιστορώντας μέσα από αυτό το παραμύθι κάποιο νόημα,να υποστηρίξει μία ιδέα.Ακόμα η ποιοτική μουσική σημιουργήθηκε για ανάγκη έκφρασης και όχι για ανάγκη χρήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Για μένα ποιοτική μουσική είναι χιπ χοπ. Έτσι πως έχουν γίνει οι τραγουδιστές την σήμερον ημέρα.... Μόνο οι mcs γράφουν τραγούδια με νόημα, χωρίς να κοιτάνε μονάχα το πως θα γίνουν εμπορικές επιτυχίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Για μένα ποιοτική μουσική είναι χιπ χοπ. Έτσι πως έχουν γίνει οι τραγουδιστές την σήμερον ημέρα.... Μόνο οι mcs γράφουν τραγούδια με νόημα, χωρίς να κοιτάνε μονάχα το πως θα γίνουν εμπορικές επιτυχίες...

Και απο καθαρη τυχη, γινονται εμπορικες επιτυχιες, να υποθεσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Για μένα ποιοτική μουσική είναι χιπ χοπ. Έτσι πως έχουν γίνει οι τραγουδιστές την σήμερον ημέρα.... Μόνο οι mcs γράφουν τραγούδια με νόημα, χωρίς να κοιτάνε μονάχα το πως θα γίνουν εμπορικές επιτυχίες...
Δηλαδή δεν υπάρχουν καλλιτέχνες του hip-hop που έχουν άθλιο στίχο και δεν αποβλέπουν μόνο στην εμπορική επιτυχία;;;
Goin' Through,Θηρίο, Jay-Z...κλπ :whistle:...Λέω εγώ τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Για μένα ποιοτική μουσική είναι χιπ χοπ. Έτσι πως έχουν γίνει οι τραγουδιστές την σήμερον ημέρα.... Μόνο οι mcs γράφουν τραγούδια με νόημα, χωρίς να κοιτάνε μονάχα το πως θα γίνουν εμπορικές επιτυχίες...

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
Λυπήσου με,ξενύχτη άνθρωπο.Κόντεψε να μου βγει ο καφές απ'τη μύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
για μενα ειναι η metal αλλα όχι οποιοδήποτε υποειδος και οποιοδήποτε συγκρότημα.π.χ ποιοτικα συγκροτήματα για μένα είναι η metallica,disturbed,iron maiden κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
τα κλασσικα κοματια ροκ, χαρντ ροκ αλλα και ποιοτικο ποπ
μου αρεσουν τα τραγουδια εποχης 70-80
σημερα η μουσικη εχει εξεφτειστει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
οτιδηποτε ΜΗ εμπορικο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
για μενα ειναι η metal αλλα όχι οποιοδήποτε υποειδος και οποιοδήποτε συγκρότημα.π.χ ποιοτικα συγκροτήματα για μένα είναι η metallica,disturbed,iron maiden κ.α

Συνεννοημένοι είστε όλοι σήμερα ώστε να μη μου μείνει άντερο απ'τα γέλια,ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Συνεννοημένοι είστε όλοι σήμερα ώστε να μη μου μείνει άντερο απ'τα γέλια,ε? :P

γιατρέ, βλέπω να κάνεις τη πρακτική επάνω σου χαχαχαχαχαχα:P
κάτσε σε λίγο θα ακούσεις ότι ποιοτική μουσική είναι και η μπεζαντάκου:D
μπορεί να γελάς εσύ σήμερα αλλά εγώ θα γαμήσω καθηγητή,γαμώ το μπελά τους, καθηγητές πανεπιστημίου και ασκήσεις δεν ξέρουν να γράφουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Συνεννοημένοι είστε όλοι σήμερα ώστε να μη μου μείνει άντερο απ'τα γέλια,ε? :P

Γιατί το λες αυτό;έχεις ακούσει ποτε metal;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό;έχεις ακούσει ποτε metal;

Ακούω metal απ'τα 14.Παίζω πλήκτρα και έχω κάνει growling.Ξεκίνησα κυρίως από Power και NU και πλέον από metal ακούω κυρίως black (symphonic, misanthropic, depressive), progressive, melodic και doom, so I guess ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Ακούω metal απ'τα 14.Παίζω πλήκτρα και έχω κάνει growling.Ξεκίνησα κυρίως από Power και NU και πλέον από metal ακούω κυρίως black (symphonic, misanthropic, depressive), progressive, melodic και doom, so I guess ναι.

Και έτσι λες ότι δεν είναι ποιοτική;:hmm:Αν βέβαια ακούς κυρίως black metal ε,ναι δεν θα μπορούσες να την ποιοτική..αλλά μερικα metal συγκροτήματα είναι πολύ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και έτσι λες ότι δεν είναι ποιοτική;:hmm:Αν βέβαια ακούς κυρίως black metal ε,ναι δεν θα μπορούσες να την ποιοτική..αλλά μερικα metal συγκροτήματα είναι πολύ καλα.

Κατ'αρχάς αν δεις μερικές σελίδες πριν,λέω πως για εμένα δεν υπάρχει ποιοτική μουσική,γιατί δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια για κάτι τέτοιο.Είτε μιλάμε για Μπετόβεν είτε για Μπεζαντάκου,υπάρχει απλώς μουσική που μας αρέσει και μουσική και δε μας αρέσει.Αλλά επειδή όντας και εγώ κοντά στον χώρο σου ξέρω τη γενική φιλοσοφία ενός "μεταλά",ε όχι να μου λες πως ό,τι καλύτερο έχει να δώσει σήμερα το metal είναι οι Leftallica,οι Iron-ναι,ξέρω να παίζω μπάσο-Maiden και τα πιθήκια οι Disturbed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Κατ'αρχάς αν δεις μερικές σελίδες πριν,λέω πως για εμένα δεν υπάρχει ποιοτική μουσική,γιατί δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια για κάτι τέτοιο.Είτε μιλάμε για Μπετόβεν είτε για Μπεζαντάκου,υπάρχει απλώς μουσική που μας αρέσει και μουσική και δε μας αρέσει.Αλλά επειδή όντας και εγώ κοντά στον χώρο σου ξέρω τη γενική φιλοσοφία ενός "μεταλά",ε όχι να μου λες πως ό,τι καλύτερο έχει να δώσει σήμερα το metal είναι οι Leftallica,οι Iron-ναι,ξέρω να παίζω μπάσο-Maiden και τα πιθήκια οι Disturbed.

δεν σε πιάνω,ακούς metal αλλά λες ότι 2 απο τα μεγαλύτερα συγκροτήματα στον χώρο είναι για τα μπάζα.Τότε τι ακους και καθόλου;Άκου TUS τότε αφού λες ότι δεν υπάρχουν κριτήρια για το τι ακριβώς είναι ποιοτική μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ποιοτικη μουσικη ειναι σγουρο μαλλι και φρυδι ενιαιο...διχως κενο......

επισης ποιοτικο σημαινει κλαψα,γκρινια και μουρμουρα και απο κατω αναμμενοι αναπτηρες.......

και τελος η διαφορα στο ποιοτικο και στο εμπορικο ειναι στο ποσο κοντα ειναι τα τραπεζια..στα μπουζουκια αμα κατουργιεσαι καηκες,στα εντεχνα εχει χωρο να περασεις....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ακούω metal απ'τα 14.Παίζω πλήκτρα και έχω κάνει growling.Ξεκίνησα κυρίως από Power και NU και πλέον από metal ακούω κυρίως black (symphonic, misanthropic, depressive), progressive, melodic και doom, so I guess ναι.
Κι εγώ ακούω rock ,metal (τα περισσοτερα ειδη) και κυρίως black metal :) .

Θεωρώ ότι η μεταλ μουσική μπορει να καλύψει όλα τα γουστα και όλες τις διαθέσεις. Ακούω μεταλ απο τα 13 μου και μεσα απο το ροκ και το μεταλ αγαπησα τη μουσικη . Τα τελευταία χρόνια ψάχνομαι αρκετά βέβαια μαρέσει να ανακαλύπτω νέους δίσκους , νέα συγκροτήματα, να εμπλουτίζω της γνωσεις μου πανω σαυτη τη μουσικη και τη συλλογή μου.;) Θεωρώ το ροκ και το μεταλ από τα λιγα μουσικα ειδη που αντέχουν τόσο στο χρόνο. Είναι πολυ εντυπωσιακο νέοι της ηλικιας μου να μπαινουν στο δισκαδικο και να ζητανε CD που έχουν κυκλοφορήσει πολλα χρόνια πριν .Και όμως τα τραγούδια αυτά ειναι τόσο επικαιρα όσα χρόνια και να περάσαν ,όσο και να αλλαξαν οι καιροί. Νομίζω οτι αυτο λέει πολλα γιαυτη τη μουσικη ανεξάρτητα απο το γεγονος οτι δεν προβάλεται απο τα μέσα ή προβαλεται αρνητικά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Και έτσι λες ότι δεν είναι ποιοτική;:hmm:Αν βέβαια ακούς κυρίως black metal ε,ναι δεν θα μπορούσες να την ποιοτική..αλλά μερικα metal συγκροτήματα είναι πολύ καλα.

:hmm: Και η black για κάποιους είναι ποιοτική. Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Γούστα. Και μάλιστα γνώρισα πρόσφατα άτομο πορωμένο με την black... Και είναι η ψυχοσύνθεσή του...τον εκφράζει. Για αυτόν ναι είναι ποιότητα αυτή η μουσική. Και από την άλλη δεν γουστάρει να ακούσει power ας πούμε.

Και εγώ ακούω metal ακούω, doom, symphonic,power,death,gothic,melodic black κτλ κτλ.
Αλλά δεν παύω να θεωρώ ας πούμε και τον Παυλίδη ποιοτικό. :hmm:

Προσωπικά οκ Iron Maiden yes yes...αλλά δεν φτιάχνομαι κιόλας. :o Προτιμώ άλλο είδος τελοσπάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
:hmm: Και η black για κάποιους είναι ποιοτική. Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Γούστα. Και μάλιστα γνώρισα πρόσφατα άτομο πορωμένο με την black... Και είναι η ψυχοσύνθεσή του...τον εκφράζει. Για αυτόν ναι είναι ποιότητα αυτή η μουσική. Και από την άλλη δεν γουστάρει να ακούσει power ας πούμε.

Και εγώ ακούω metal ακούω, doom, symphonic,power,death,gothic,melodic black κτλ κτλ.
Αλλά δεν παύω να θεωρώ ας πούμε και τον Παυλίδη ποιοτικό. :hmm:

Προσωπικά οκ Iron Maiden yes yes...αλλά δεν φτιάχνομαι κιόλας. :o Προτιμώ άλλο είδος τελοσπάντων.
τι ακούω δεσποινάκι δε μας αρέσουν οι maiden?:hmm: για έλα μουσουνου να πούμε 2 φωνήεντα:hmm:

ξέφυγα απτο θέμα ε?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top